Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

OTÁZKA: Bude třetí světová?

My a naši spojenci pomáháme Ukrajincům humanitárně a i zbraněmi. Jinak by se statečný národ nemohl bránit silnějšímu. Je to jistě v pořádku a odpovídá to našim hodnotám a také obavám z imperiálních choutek Ruska. Pomalu se tak konflikt na Ukrajině stává opotřebovávací válkou Západu s Ruskem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OV

Bohužel si nedovedu představit "rozumné" ukončení války. Každá strana do toho vložila hodně prostředků a stálo to hodně zbytečných životů.

Nikdo nemůže prohrát! A nejsem si jist, že by smrt Putina k něčemu vedla.

Jak by si představujeme vítězství Ukrajiny? Vytlačení Ruské armády ze svého území? Co pak? Jak poslední ruský voják přejde hranice, tak se přestane střílet? Bude se to kontrolovat dle GPS? Rusi už nebudou střílet ze svého území na Ukrajinu? Bude Ukrajina střílet na Ruské území? Kam budou muset "tlačit'" protivníka, aby skončila válka? Bude západ i pak podporovat Ukrajinu a dodávat zbraně a munici? Nehrozí, že jakmile bude válka přesunuta na Ruské území, nebude Čína naplno podporovat Rusko? Bude si to moct západ dovolit? Už nyní jsem na pokraji ekonomických a výrobních sil vojenského průmyslu.

Jak by vypadalo vítězství Ruska? Obsazení a obrana Luhanska a Doněcka? Propojení Krymu s Ruskem? Je možné, aby tento stav někdy Ukrajina akceptovala? Kdo k tomu Ukrajinu donutí? Pokud to bude podmínka podpory Ukrajiny, tak se jedná o stejnou zradu jako byl Mnichov pro nás.

Tato válka nemá a nemůže mít "rozumné" řešení a nikdy k ní nemělo dojít. A její rozpoutání je největší přešlap tajných služeb všech zainteresovaných mocností. A obrovská katastrofa pro všechny pozůstalé a ztracené životy na obou stranách. Škoda je každého mladého života. A ti kluci spolu nechtějí bojovat na žádné straně. O tom jsem skálopevně přesvědčen, že pokud by se potkali např. na dovolené na Krymu za "normálních" okolností, tak spolu klidně budou pít v tamních hospodách.

0 0
možnosti
BR

Západ je velmi opatrný z hlediska toho, aby se válka přesunula na území, které bylo ruské už před rokem 2014. Myslím si a jsem dost pevně o tomto přesvědčený, že dodávky západních zbraní jsou vázány na podmínku, že nebudou použity k dobývání ruského území (před r. 2014).

Putinova smrt by mohla k ukončení války napomoci, ale zdaleka to není jisté. Je to reálně možné, ale s nevelkou pravděpodobností (pravděpodobnost subjektivně odhaduji na 30% - 40%). Pokud je někdo (Putin) fanatický magor, tak s tím tajné služby toho moc nenadělají. Jediná možnost byla (ale ta už se zřejmě propásla), že by si ho Rusové zastřelili sami.

Výsledek války se těžko odhaduje. Rusům postupně dojde, že Západ v dodávkách zbraní Ukrajině nejenže nepoleví, ale že bude stále smělejší. Jestli nakonec nějaká část ukrajinského území z doby před ruským zabráním Krymu nezbude přece jen Rusku, netuším. Ale myslím si, že tím nejpodstatnějším, co Západ Rusku nabídne, bude územní celistvost Ruska z hlediska hranic před r. 2014.

0 0
možnosti
VK

....my máme těch klacků více....???

Omyl! My máme kromě klacků i ten samopal!!!!!!

A "oni" se mají setsakramentsky rádi, z čehož usuzuji, že ten "jejich samopal" zůstane nepoužitý.

A pokud by ho neuváženě použili, pak jim buď Pán Bůh milostiv. Potomci by se učili o tom, že kdysi existovala velká ruská města jménem Moskva, Leningrad....

:-(:-(:-(:-(:-(:-(

0 0
možnosti
JJ

J48u53r70a 98J28u63r62a33x

28. 1. 2023 18:14

No, pokud by je opravdu použili, budiž pánbu milostiv i nám ... aby se potomci jednou neučili, že mimo Moskvy a Sankt-Petěrburgu taky byla velká města Praha, Berlín, New York ...

0 0
možnosti
JV

J75a30n 20V44i98n92t13r

28. 1. 2023 17:08

Na Seznamu se objevil článek, který v nadpisu obsahuje zajímavou kombinaci slov "míroví štváči"....

0 0
možnosti
JH

J40a14n 65H98a44j57s80k51ý

29. 1. 2023 10:42

Touha po míru se stává charakterovou vadou a samotné slovo "mír" sprostým, řekne-li ho někdo koho mocní této země nemají rádi.

0 0
možnosti
JJ

J21u11r16a 26J55u55r82a31x

28. 1. 2023 14:45

Jsa skeptik pravím, že třetí světová jednou bude. Nicméně soudím, že z války na Ukrajině nevzejde.

0 0
možnosti
BR

Švejk by vám dokonce přesně řekl, jak dlouho bude třetí světová válka trvat. "Druhá světová válka trvala šest let. No a dnes je lidstvo o polovinu chytřejší, takže třetí světová válka bude trvat pouze tři roky."

0 0
možnosti
PS

P43a52v70e58l 96S94u82r54a

28. 1. 2023 14:03

Zajímavá otázka - " ....A co s těmi lidmi v Luhaňsku a Doněcku, kteří s ruskými kořeny nechtějí žít v prozápadní Ukrajině? ...."

Drží je tam někdo? Připadá vám spravedlivější kvůli nim odebrat to území Ukrajině a připojit k Rusku??

0 0
možnosti
JV

J35a51n 46V22i51n32t69r

28. 1. 2023 14:12

To území bylo odjakživa ruské. K Ukrajinské svazové republice je formálně připojili bolševici. Stejně tak Krym. Kdyby na Ukrajině vládli normální lidé, žádný problém by to nebyl. Když se ale k moci dostali fanatičtí nacionalisti, patologicky nenávidící Rusy, problémem se to stalo. Řešením není odstěhování lidí, kteří tam mají domov.

0 0
možnosti
BR

Ta hrozba (jaderné světové války) nad námi visí od prvního okamžiku, kdy jsme začali posílat zbraně Ukrajině. Jen si vzpomeňte, jak nám Putin a spol. vyhrožovali. Znamená to snad, že bychom měli přestat pomáhat Ukrajině a to i dodávkami zbraní? Ani náhodou. Problém s tímto typem vyděračů je ten, že jakmile jim začnete ustupovat, tak se už nezastavíte.

Pravdou je, že ruské vedení je asi šílené hrůzou z představy toho, že by se ruská vojska musela stáhnout z Ukrajiny a vypadalo by to tak, že Rusko prohrálo válku. A možná opravdu existuje hranice, kterou když překročíme, tak to nevydýchají a raději zničí budoucnost Ruska (rozpoutáním světové války) a značné části světa s ní.

Já osobně doufám, že Putin už brzy zemře. Mohlo by se tím hodně vyřešit. Nové ruské vedení by nemuselo mít příliš silné důvody pokračovat ve válce a mělo by to na koho svést. Díky válce by se ale do vedení Ruska mohli samozřejmě dostat ještě větší magoři než Putin. Můžeme jen doufat, že se to nestane.

0 0
možnosti
IL

I61v30o 78L57y18č59k66a

28. 1. 2023 13:22

Obávám se, že smrt Putina to nevyřeší. Má za sebou spoustu sobě podobných jestřábů a poslušnou Dumu, kteří mají podobné myšlení a názory, možná ještě horší.

0 0
možnosti
IS

Západ má minimálně stejně kvalitní "samopal" jako Rusko. A rozhodně po něm nesáhne jako první.

0 0
možnosti
JJ

J14u86r15a 31J42u59r87a16x

28. 1. 2023 14:54

Ano.

Nicméně jakmile by došlo na ty samopaly, bylo by to zaručeně no win pro obě strany.

Je celkem jedno, zda budete prostřílen z kalašnikova nebo M4A1, což obé mimochodem nejsou definičně samopaly.

0 0
možnosti
DL

Paprsek v temnotach, jeden z mala jakz takz rozumnych clanku k situaci na Ukrajine. "Situace je taková, že zaháníme klacky někoho, kdo má na zádech nabitý samopal a nechceme, aby po něm sáhl. (.......) Není to snadná situace a jen doufejme, že politici na obou stranách budou mít dost zdravého rozumu a pudu sebezáchovy". Tak presne tuto nadeji ja pri pohledu na nase politiky a pri poslechu toho, co hlasaji, absolutne nesdilim. Nejvyssi nemecka diplomatka, to nemehlo "Annalena Baerbock" sdelila dokonce na uzemi Evropske rady, ze "Nemecko se nachazi ve valce s Ruskem"! Takoveto vypovedi jsou diplomaticky super-GAU! Za normalnich okolnosti by Annalena Baerbock prave musela vyklízet svuj pracovni stul. Ale co je dnes jeste normani?

0 0
možnosti
Foto

To vážně řekla? No Lavrov nebo nějaký jiný ruský politik(?) řekl, že by bylo potřeba denacifikovat Německo... V současnosti v Německu nacistický režim samozřejmě není, ale s řečmi, že je Německo ve válce s Ruskem, těm Rusům akorát nahrávají.

No a Putin při včerejší příležitosti k výročí 78.výročí osvobození Osvětimi, kam nebylo Rusko pozváno, pravil, že to byl hlavně Sovětský svaz kdo skoncoval s vyhlazováním Židů a jiných národů.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-pripomnel-sovetsky-podil-na-ukonceni-holokaustu-a-utocil-na-kyjev/2317536

0 0
možnosti
FN

Konflikt USA a Ruska na území Ukrajiny má potvrdit světovou dominanci USA. Skutečným vítězem je však Čína a skutečným poraženým Evropa.

0 0
možnosti
PP

P57e28p82a 23P10e94p49a24x

28. 1. 2023 9:28

R^ Souhlas, poraženými je Evropa a Ukrajina zejména.

0 0
možnosti
FS

" A co s těmi lidmi v Luhaňsku a Doněcku, kteří s ruskými kořeny nechtějí žít v prozápadní Ukrajině?" Po válce se našel výborný recept - kdo rozvracel republiku byl poslán do své domoviny. Takže pro tyto nové rozvraceče je na Sibiři místa dost. [>-][UA]

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz