26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

NATO: Dobrá zpráva

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Jouza 4.2.2023 12:41

......radar v Brdech by byla dobrá věc, ale to by obyvatelé Česka museli vidět dál než svůj nos !![>-] EU [UA] R^

J. Vintr 4.2.2023 9:04

To, že si nás NATO všimlo, může pro nás znamenat dobrou zprávu, že naši vojáci budou mít tu čest se mezi prvními zúčastnit války.....

P. Vychodil 3.2.2023 17:57

Navrhuji ukončit smířlivě dnešní diskuzi prohlášením: Počkáme si co řekne pan prezident USA ...

V. Povolný 3.2.2023 14:56

Jo, bombardování Bělehradu se často připomíná. Že se jednalo o zastavení vraždění civilistů se nepřipomíná vůbec. Holt ta selektivní paměť. A nebo se to prostě nehodí, když je účelem vymezit se proti USA a NATO.

Radar v Brdech utnuli sami Američani po nástupu Obamy. Ale kdyby to neudělali, udělali bychom to my sami. Protiamerická hysterie byla na vrcholu. Dodnes to pokládám za škodu a odpůrce jsem nikdy nechápal. Pořád je lepší mít tady vojáky, které jsme sami pozvali, než armádu, kterou nikdo nezval. Z krátka, když tady budou Američani, tak tady nebudou Rusové, můžete si vybrat. Poláci mají jasno. Ale když on nás přece nikdo neohrožuje, že?

M. Valenta 3.2.2023 15:02

Proč k tumu došlo, na to už si místní proputinovská galérka nevzpomíná.

O. Kaucký 3.2.2023 15:17

Myslím, že není dobré tady mít jakékoli cizí vojáky. Vy nějaké na něco potřebujete? Já osobně ne. Mě stačí ti naši, pravda mohlo by jich být o trochu víc, ale když se nechystáme válčit, tak vy měli stačit.

P. Diviš 3.2.2023 16:38

Měli by. Třeba na Slováky, možná Rakušany. Cokoliv jiného už by muselo být ve spojenectví.

T. Novy 3.2.2023 17:27

To, že se nechystáme válčit, by nemělo znamenat, že jsme neschopní se bránit.

O. Kaucký 3.2.2023 18:29

To máte pravdu, ale v tom případě je třeba ty zbraně, alespoň nějaké, vyrábět. Ona pomoc těchto spojenců není zadarmo. Ona vás potom může ta pomoc přivést do větších potíží než prohraná válka. Britové, a že to byla nějaká velmoc, splatila dluhy za zbraně až v době premiéra Blaira.

Druhá otázka je ochota dnešních mladíků sloužit v armádě.

V. Kuhaj 3.2.2023 15:40

Ano, zastavit vraždění civilistů vražděním civilistů je ta správná cesta ke štěstí světa.

P. Diviš 3.2.2023 16:39

Možná jste věděl o nějaké lepší, ale tajil jste ji. :-P

Každopádně, tahle celkem zafungovala a civilisté nebyli cílem, spíš infrastruktura.

D. Laurencikova 3.2.2023 16:53

Cilem bombardovani byly "vojenske cile". Jak se ukazalo, vojensky cil je naprosto vsechno, vcetne veskerych fabrik byt na vyrobu hracek, komunikaci, mostu, domovu pro duchodce, Cinskeho vyslanectvi ci uprchlickeho konvoje...

J. Vintr 4.2.2023 9:41

Ono je pro spoustu lidí nemožné si připustit, že nestojíme na té správné straně....

P. Vychodil 3.2.2023 16:06

synku, nevzpomínáš na zvací dopis ? no, asi jsi v té době ještě honil kačera na provázku...

K. A. 3.2.2023 16:19

Zastavit vraždění civilistů tím, že NATO pomůže teroristické armádě UCK, která s vražděním civilistů začala? Ta situace tam byla mnohem komplikovanější, než aby se to dalo odbýt takovým plácnutím. Jediný medializovaný případ byl Račak a tam se ukázalo, že UCK naaranžovala své padlé bojovníky jako popravené civilisty. Byla to dezinformace, o které Američané věděli, ale potřebovali záminku k válce. Kdyby šlo jenom o řešení násilí, tak by byl dostačující tlak na srbskou vládu. Ve skutečnosti šlo o svržení Miloševiće a o nezávislost Kosova. Geostrategické zájmy, nikoliv humanitární.

D. Laurencikova 3.2.2023 16:39

Racak nebyla jedina lez, kterou nasi "mirotvorci" vyslali do obehu. Dobre si pamatuju na zinscenovane obrazky jakehosi koncentracniho tabora, ktery neexistoval a na Rudolfem Scharpingem - tehdejsim ministrem obrany Nemecka zcela vymysleny plan "Hufeisen", podle ktereho mely probehnout etnicke cistky. Vsechno sama lez jako vez! A pro ty, kteri se pohorsuji nad eufemismem "specielni operace" rada pripomenu, jak oznacil tehdejsi kancler Schröder nepretrzite bombardovani Yugoslavie, az do doby kamenne: „Nevedeme valku! Snazime se pouze prostrednictim vojenskych prostredku nastolit mir"! Kdo by tady nezatleskal?

P. Diviš 3.2.2023 16:43

S vražděním začaly srbské polovojenské jednotky.

Tlak na srbskou vládu vyvíjela EU, na všech možných jednáních, ale na jednání Miloševič sral. Bombardování po nějaké době porozuměl.

Geostrategický záměr byl, konečně Srby, po napadení Slovinska, Chorvatska, BiH a řádění v Kosovu zastavit. Podařilo se.

D. Laurencikova 3.2.2023 16:50

Tak to upresneme jeste vic do hloubky, pane Divis. S vrazdenim zacali Albanci strilenim v Kosovu zpoza keru na Srbskou policii.

P. Diviš 3.2.2023 17:17

Když více do hloubky, tak až do dob Vysoké Porty. Nepřátelství se táhne už od té minulosti a morduje se navzájem, podle toho, kdo je momentálně silnější. Naposledy to byli Srbové, nebo si to alespoň mysleli.

P. Diviš 3.2.2023 17:18

A kdyby před tím neřádili ve Slovinsku, Chorvatsku a BiH, tak by jim to nejspíš i prošlo, ale takhle hrnec přetekl.

D. Laurencikova 3.2.2023 17:45

Divis, ta situace byla velmi podobna te na Ukrajine. Srbove, potazmo Milosevic, utlacovali albanskou mensinu v Kosovu, psalo se. Zelensky utlacoval ruskou mensinu na Ukrajine, to se ale psat zapomelo... V pripade Kosova pomohly USA te albanske mensine, v pripade Donbasu utlacovateli Zelenskemu. Alles klar?

H. Lukešová 3.2.2023 17:25

Albánci povraždili tisíce Srbů a pak Srbové kolem 8 tisíců albánských mužů a chlapců. Avšak já si trochu pamatuji, to máte pravdu, když televize odvysílala záběry z osvobozeného koncentračního tábora.

Samozřejmě to mělo evokovat výjevy hrůz z nacistických koncentračních táborů a že Američané a NATO vědí, proč a zač bojují, za všelidské hodnoty a zastavení genocidy. M. Albright pak prosadila bombardování Kosova. Tak si to alespoň pamatuji. Nicméně dle mého názoru byli "zlí" všichni.

D. Laurencikova 3.2.2023 17:33

Ja jsem ted myslela obrazek jakehosi vychrtleho chlapa za dratenym plotem, ktery preletel svetem, coz byl udajne KZ. Pozdeji se ukazalo, ze to byl obrazek stary rok, uplne odjinud a za tim plotem ze stal ten fotograf.

D. Laurencikova 3.2.2023 16:27

Je to samozrejme nesmysl. Byla to prave pritomnost NATO na Ukrajine, co "pozvalo" ruske vojaky a ne naopak. Znate ten vtip, tu definici, kdo je manzel? "Manzel je clovek, ktery pomaha zene resit problemy, ktere by nemela, kdyby si ho nevzala" (Helen Rowland).

H. Lukešová 3.2.2023 16:34

Vůbec neřeším úroveň Ukrajiny, její představitele, její vztah k ne-ukrajinským menšinám, míru demokracie a korupce a Vy si, paní Laurenčíková, myslíte, že by Ukrajina v NATO byla pro Rusko až takovým problémem?

A není to věcí Ukrajiny, zda chce či nechce do NATO? Nevím, jen se ptám, zdržuji se jakýchkoliv hodnotících soudů.

P. Diviš 3.2.2023 16:45

Ptáte se dobře, ale na špatném místě. Pí Laurenčíková je zastánkyní omezené suverenity sousedů Ruska, dříve známé jako "Brežněvova doktrina".

D. Laurencikova 3.2.2023 16:56

Pi Laurencikova nesdili vase nadseni z toho, ze se na Ukrajine hromadi mrtvoly a ze stojime na prahu atomove valky a Ruskem. Pi Laurencikove za to clenstvi Ukrajiny v NATO v zadnem pripade nestalo!

P. Diviš 3.2.2023 17:22

Nadšený z toho pochopitelně nejsem, takže už zas musí ty Rusáky někdo nebo něco zastavit. Buďto jejich vnitřní vývoj (krach), nebo zvnějšku Ukrajinci, s (i) naší dopomocí.

Kdyby Ukrajince nejdřív neohrožovali, posléze nenapadli, tak se Ukrajina do NATO nehrne. Takhle vidí, že je to jediná fungující záruka nezávislosti.

D. Laurencikova 3.2.2023 17:40

Ukrajince nikdo neohrozoval, Ukrajinci naopak leta bombardovali ruske obyvatelstvo Donbasu. Ukrajina mohla respektovat narodnostni mensiny a byt neutralni zemi. Mohla mit dnes Krym i Donbas a byl klid. Zeptejte se moji sousedky z Ukrajiny, ta vam to potvrdi. Ale klidne si to zkraslujte jak chcete, tu vyhlidku, ze pujdete zemrit za zajmy Huntera Bidena, USA-korporaci, ukrajinskych oligarchu a podobnych vytecniku. Ja vam ta tesinska jablicka preju. ;-)

P. Nemec 5.2.2023 19:28

Ty nikomu nepomáháš, ubožáku. Kdybys chtěl pomáhat, jdeš tam umírat místo Ukrajinců.