5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Doly 24.5.2009 13:20

Re: jsme si podobní

hluboce se stydím,proto k tomu nejkrásnějšimu moři nikdy nepojedu

vasekpav 24.5.2009 17:08

Re: jsme si podobní

Děte do Háje s tím sebemrskačstvím !Je tady spousta ,chytrejch vtipnejch a jinak kvalitních lidí R^?!:-);-D;-)>-VV

clay 24.5.2009 10:16

výborný článek

syntetický i analytický, zjevně Klausova slabina....

huhu 24.5.2009 11:17

Re: výborný článek

někdy mi připadáte, že máte nasazeny ve slabinách ostruhy a hýkáte Rv

clay 24.5.2009 11:23

Re: výborný článek

vy mi nepřipadáte vůbec....

miroslavb 24.5.2009 11:55

Re: výborný článek

logicky clanek. muj tata byl legionar a tak dobre vim, jak bolsevici ohrozovali hrstku ceskoslovenskych obcanu, touzicich se navratit domu - 4 roky po valce...

huhu 24.5.2009 13:10

Re: výborný článek

můj děda byl taky revolucionář a často mi vyprávěl jas spolu Rusy bojoval proti maďarským a německým bolševikům na na Bajkale a jinde na Sibiři. Hodně Rusů s legiemi přijelo do ČSR, a hodně z nic po válce nechal gruzín Stalin s bolševiky odtáhnout do CCCP. Ostatně p. Bystrov se v tom hodně angažuje, takže se divím, že zrovna on neumí rozlišit bolševika od Rusa.

huhu 24.5.2009 13:11

Re: výborný článek

ps, oprava/upřesnění - můj děda byl čs. legionář na Rusi, ovšem i boji za svobodné ČSR se říkalo revoluce..

Minutus 24.5.2009 10:03

Já si za to Klause vážím

Vůbec si nemyslím, že by jakkoli miloval Rusko. Jen se snaží na něj dívat pramaticky a pragmatismus je jeho silnou stránkou. Náš vztah k Rusku tradičně jde od mantinelu k mantinelu. Není správný čas na vyvážený pohled?

Co se týče toho nebezpečí - každá velmoc může být nebezpečná, to snad je jasné z historie a na vzdálenostech a smlouvách zase tak moc nesejde, to víme z historie také. Ruské špičky mají asi v současnosti ovšem poněkud jiné priority. Chtějí Rusko ekonomicky silné a chtějí Rusko sebevědomé. To se jim díky ropě donedávna dařilo. Pochybuji, že by se jim chtělo do nějakého vnějšího konfliktu, ale své ropné zájmy hájí ruští kapitalisté skoro stejně tvrdě, jako ti američtí. 

jirka.s. 24.5.2009 10:25

Re: Já si za to Klause vážím

Jestlipak si dovedeš představit, co se asi tak bude dít až rusákům dojde to jejich "sebevědomí" (ropa a plyn) ??? ;-(

hehe 24.5.2009 11:17

Re: Já si za to Klause vážím

Moji příbuzní viděli v koncentráku například,když němcům došel životní prostor.......

A. 24.5.2009 12:00

Re: Já si za to Klause vážím

Jiříku, až Rusku dojde ropa a plyn, to vy už budete dávno po smrti a pokud se neobjeví zcela nový zdroj energie, budou to vaši vnuci sledovat zachumlaní v kožichu s drkotajícími zuby.

jirka.s. 24.5.2009 12:07

Re: Já si za to Klause vážím

Samozřejmě, že já budu dávno okusovat kořínky, ale jelikož mám děti a vnoučata, tak mi není tak úplně lhostejné, jestli po nich bude nějaká ruská sv/ině střílet zrovna tak jako střílela po mně! :-/

A. 24.5.2009 13:33

Re: Já si za to Klause vážím

Třeba ta ruská svině pokládala za svini vás. Předpokládám, že mluvíte o srpnu 1968. Ten si ovšem český národ dobrovolně a s nadšením zvolil ve volbách roku 1946. Napřed tento národ slouhovsky tleskal prvním krokům bolševiků, když šlo o okradení Němců, velkostatkářů a továrníků. Potlesk pokračoval, když byli okradeni střední podnikatelé a větší zemědělci. Utichl, když došlo na krejčí a ševce. Údiv a rozhořčení nastalo, až když bolševici zasáhli v roce 1968 proti naivkům, kteří si mysleli, že je možné smažit sníh a reformovat komunizmus. Ovšem ani to rozhořčení netrvalo dlouho. Mentalita sluhů se projevila záhy a tak se začalo jezdit za družbou do Milovic a kšeftovat s ruským benzinem, televizory a ledničkami...

Prorok 24.5.2009 16:17

A že to byly fronty, 10 miliónů Čechů stálo tenkrát u Milovic ...

Co Vy jste za cizáckého šmejda, Adolfe?

vasekpav 24.5.2009 17:22

Re: Já si za to Klause vážím

Pane ,Á ,Tvrdé ale Brilantní ?!?R^>-

jirka.s. 24.5.2009 17:59

Re: Já si za to Klause vážím

No, víš, áčko, o tom, že ta ruská sv/ině pokládala za sv/ini mne, o tom jsem dokonce přesvědčen! Jenom s tím rozdílem, že já jsem jeho měl za sv/ini až po té, co zmáčkl ten kohoutek a jemu to o mně narval do palice jeho soudruh politruk mnohem dříve!!!!;-€

Minutus 24.5.2009 14:49

Re: Já si za to Klause vážím

Aha, takže zneuznaný hrdina. Chápu, měl jste pravdu a šlo vám o život. A proto se vám zastavilo ktitické myšlení v tomto okamžiku a nechcete o Rusácích slyšet nic pozitivního. Já snad tady ale Rusy nijak nevychvaluji. Jen říkám, že je dobré k nim přistupovat pragmaticky. Třeba je i příjemné si pofokávat bebínka z roku 68, ale jsme o 40 let dál a úplně jinde. Stejně tak bych byl proti ohánění se "německou kartou". Ano, braňme své ekonomické zájmy a jednejmě sebevědomě s Rusy stejně jako s Němci. A není na pořadu dne s nimi jednat o tom, kdo kdy nám šlápnul na kuří oko a zabil více Čechů. To si o tom myslím.

jirka.s. 24.5.2009 17:46

Re: Já si za to Klause vážím

Hmmm! Pragmatismus! Dobrá věc!!! Bolševici například dokázali pragmatismus dovést k takové dokonalosti, že soudruh ředitel střední školy byl ze samého pragmatismu ochoten přivřít oko nad naprosto přiblblým synáčkem řezníka jenom proto, aby měl každý týden v neděli vepřový řízek a v úterý játýrka!!! ;-P

Prorok 24.5.2009 18:40

Takže to s bolševiky nemělo nic společného.

jirka.s. 24.5.2009 18:53

Re: Takže to s bolševiky nemělo nic společného.

Že ty jsi synáček toho řezníka??? ;-D

Minutus 24.5.2009 22:37

A to by se dnes jako nemohlo stát?

Že by soudruh ředitel přimhouřil oko nad synáčkem místního zbohatlíka, co mu strčí něco do kapsy? Vážně tomu věříte? Mnozí jiní asi ne, podívejte se na film Gympl, pokud jste neviděl.

Ovšem dnes asi půjde o víc, než o řízek nebo jatýrka.

jk-jiny 24.5.2009 9:43

Další zakomplexovaný Rus v ČR...

...nebo Jevréj? Ale Rusko je velké a je silné. A pokud si hlupáčku vaříš na ruském plynu a jezdíš na ruský benzín, drž hubu.

ps 24.5.2009 9:48

Re: Další zakomplexovaný Rus v ČR...

Nechápu jak si vůbec Evropa může dovolit kritizovat USA, když používá Windows. JO rusko je velké a silné a plné zakomplexovaných rusáků.

jm0 24.5.2009 17:15

rusko je velké a silné a plné zakomplexovaných rusáků

no, trocha ublíženosti a nepochopenosti by se našla ..

Vašek 24.5.2009 10:02

Re: Další zakomplexovaný Rus v ČR...

My jezdíme na jejich naftu, topíme jejich plynem, oni žijou z našich peněz, Kdoje na kom víc vávislý?

jk-jiny 24.5.2009 10:07

Re: Další zakomplexovaný Rus v ČR...

Miláčku, pro Rusko není problém přesměrovat dodávky do Číny... pro nás je problém být v zimě bez plynu.

Jo a k ropě neexistuje variantní Linux;-P

clay 24.5.2009 10:22

Re: Další zakomplexovaný Rus v ČR...

zajímavé je, že Rusové tak řvou kolem Nabucca;-P, že tak silně prosazují severní a jižní variantu...stačí přece přesměrovat....

A. 24.5.2009 12:15

Re: Další zakomplexovaný Rus v ČR...

Nepřipadá mi, že by Rusové nějak řvali kolem roury zvané NABUCCO.  Jen korektně upozorňují, že po té rouře jaxi nebude co posílat. Z této oblasti Rusové odkoupili dodávky plynu na mnoho let dopředu. Momentálně je v Evropě plynu nadbytek a to v důsledku hospodářské recese. Ta ale záhy skončí a současně jsou před dokončením plynovody z Ruska do Číny a na pobřeží Tichého oceánu, kde bude plyn zkapalňován a dodáván do Japonska a USA. Pak možná i místní hujeři pochopí, že je prozíravější mít s Ruskem korektní obchodní a hospodářské vztahy a že okopávání kotníků k ničemu pozitivnímu nevede. Dokonce ani k léčení mindráků z půlstoletí snaživého lezení do sovětského pozadí.

Ostatně si myslím, že je v našem zájmu, aby Rusko co nejdříve dospělo k demokracii. Stavěním Ruska do isolace a nepřátelskými akty vůči němu jen podporujeme postsovětské jestřáby, kteří se snaží cestu k demokracii v Rusku zabrzdit.  

Schumacher 24.5.2009 12:48

Re: Další zakomplexovaný Rus v ČR...

Hlupáky nepřesvědčíš.