17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pája45 5.8.2008 13:13

Re: VLASTIMIL

Oni ti soudci, "vlastimile" možná umí anglicky lépe než ty. Soud však musí při projednávání mít text dokumentu (jakéhokoliv) přeložen stanovenými překladateli a ověřen razítkem, případně pečetí. Na to je zákon, tak když to nevíš tak do toho nemluv.

Vlastimil 5.8.2008 14:04

Re: Re: VLASTIMIL

Soudci potřebují napřed všechny možné dokumenty přeložené stanovenými překladateli s patřičnými razítky a pečeťmi. To potrvá několil let a do té doby LS ratifikovat nemůžeme - už jsem to pochopil. Ví vůbec premiér Topolánek, co to vlastně v Lisabonu podepsal, když mu chyběla ta patřičná razítka a pečeti?

jura-p 5.8.2008 20:56

Re: Re: Re: VLASTIMIL

Ví to přesně tak, jak to věděl Gross, když podepisoval ÚSmlouvu.

Forstmeister 5.8.2008 7:11

Co přinese LS?

No nevím. EÚ může pouze rozdělit pouze to, co vyprodukuje. I příživník Marx sestavil vzorec c + v + m. Jedná se ale o to, kterak to získávat a rozdělovat, a jak o tomto získávání a rozdělování rozhodovat. Zatím je to tak, že každý člen EU má stejnou váhu hlasu. LS to má změnit (v čí prospěch asi?). Jak jsem LS "přelouskal", analogie je taková, že váha hlasu bude odvislá dle absolutní hodnoty kešeně "toho kterého člena" bez práva veto.  Proto to ten francouzký semitský kumán prosazuje (prý donutí Iry, aby opakovali hlasování tak dlouho, dokud ...) RVHP hadr.

Pohled z "mého soudku". Halt budeme sázet v Krušných horách, Jizerkách a Krkonoších sazenice jehličnanů z přímořských nížinných školkařských firem v Holandsku. EU nám tu hovadinu předepíše (již se to děje v rámci tzv. revitalizace). Že tyto sazenice nepřežijí první horskou zimu, je nabíledni (pak nastane vylepšování z tuzemských zdrojů z příslušné lesní oblasti).

Proto se ptám, co Evropě jako celku (potažmo EU), by měla Lisabonská smlouva přinést? Diversifikaci nepřizpůsobivých imigrantů, hegemonii "velkých" členů EU, popření vlastního rozhodovacího práva ve smyslu EU inernacionalismu, EU kategorizaci syrečků, piva atd. na  EU-blivajz, usw. Ten blábol (stovky stránek) jsem se sebezapřením přečetl (neoficiální překlad).  Již cítím mrazení v kostech v pomyšlení, že naši "eurohujeři" v překladu zaperlí v tom, že výrok "může být" zamění na "musí být" a budou se odvolávat na to, že LS tak hlásá.

Možná jsem zapšklý skeptik a nechápu ono dobrodinní ve smyslu LS. RVHP jsem již ale zažil, proto ta má nedůvěra. Můj názor.     

libero 5.8.2008 7:55

Re: Co přinese LS?

A dobrý názor, ano.

I-Worm 5.8.2008 8:19

Re: Co přinese LS?

von byl Marx na sociálních dávkách? No, to sou mi vjecy!

Forstmeister 5.8.2008 9:31

Re: Re: Co přinese LS?

Vydržoval ho fabrikant Engels.

Pete Brich 5.8.2008 10:20

Váš soudruh Lenin říkal: "Učit se, učit se, učit se!" Tak se učte, I-Worme!

;-D;-D;-DPB

Mard 5.8.2008 11:51

Re: Re: Co přinese LS?

Marx byl certifikovaný parazit

honzak 5.8.2008 8:27

Re: Co přinese LS?

"budeme sázet v Krušných horách, Jizerkách a Krkonoších sazenice jehličnanů z přímořských nížinných školkařských firem v Holandsku" - a proč ne? Soudruzi v bruseli to přece vědí mnohem lépe než my! (Y)

Za jak dlouho bude ustanovena EPK (Evropská Plánovací Komise)?

www racek 5.8.2008 8:38

Re: Re: Co přinese LS?

jo a to se souzi v bruselu rozhodli právě pro tyhle sazenice nebo to byl nadřízenej orgán (např. kraj...)?

Niky. 5.8.2008 9:01

Re: Re: Co přinese LS?

Evropská plánovací komise už dávno funguje,bohužel.

Marta 5.8.2008 6:22

Lisabonská smlouva NE!

  Radar ANO !

Vašek 5.8.2008 7:42

Re: Lisabonská smlouva NE!

R^R^R^>-

Niky. 5.8.2008 9:02

Re: Lisabonská smlouva NE!

R^R^>-R^R^

jízlivec 5.8.2008 6:05

Jak je to v angličtině?

To přejmenování prezidenta na předsedu?

A. Kofroň, veterinární pedagog 5.8.2008 7:50

Re: Jak je to v angličtině?

Zkuste Mr. President a Chairman

jízlivec 5.8.2008 11:38

Re: Re: Jak je to v angličtině?

Děkuji...

divana 5.8.2008 4:28

(jen zvažte, jaký vliv má EU jako společenství, a jaký mají jeho jednotlivé země samy).

asie evropu přehlíží a vrhá se na afriku, rusko si s eu cvičí, jak chce...jaký tedy má eu vliv??

a jednotlivé země? schroder obtáhne potrubí z ruska do německa kolem baltských republik včetně polska. takže jako obvykle rusko s německem.

ještě - vlastně má eu vliv na své členské státy, kterým decimuje hospodářství celkem systematicky (viz naše cukrovary).

Mard 5.8.2008 11:54

Re: (jen zvažte, jaký vliv má EU jako společenství, a jaký mají jeho jednotlivé země samy).

To je právě to. Se domnívám že ten produktovod Rusko-Německo je proti zájmům EU, ale ve smyslu zájmů Ruska a možná částečně i Německa. Horší je že Německo bojuje proti vybudování produktovodu z Kazachstánu přes Turecko do Evropy. Skutečně to vyvolává asociace se smlouvou před rozpoutáním druhé světové války.

Niky. 5.8.2008 13:42

Re: Re: (jen zvažte, jaký vliv má EU jako společenství, a jaký mají jeho jednotlivé země samy).

Už několikrát jsem na NP napsal,že EU je Německo-Ruský projekt.

L'egp 5.8.2008 1:01

Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

My potřebujeme v EU více jednoty: nejen vůči Rusku, ale do budoucnai i kvůli USA: ne snad kvůli soupeření, ale kvůli korekci. (Ono  i americká politika se v mnoha ohledech může mýlit, jak dokazuje současná válka proti terorismu) a především proto, aby US boys na vše nebyli sami. V globalizovaném světě problémy řeší globálně a klasický národní stát je jako instituce na řešení těchto problémů nestačí (jen zvažte, jaký vliv má EU jako společenství, a jaký mají jeho jednotlivé země samy).

A až bude fungovat skutečná federace a hlasování kvalifikovanou většinou (nejlépe v plnoprávném parlamentu - noční můra všech euroskeptiků), až bude jednotná evropská vláda a evropské strany, pak už nějaký francouzský protekcionismus bude naprosto irelevantní, protože buďto bude celoevropský nebo nebude vůbec. Já to vidím jako jasnou šanci pro liberalizaci obchodu a odstraňování bariér, prostě věc, na níž všichni (i USA)vyděláme.

68 5.8.2008 1:13

Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

Také se na to těším. Kdo by dnes nerad vydělal. (Myslím vydělal víc, že ano.)

68 5.8.2008 1:31

Re: Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

Ovšem daleko víc se samozřejmě těším na tu jednotu. Po tolika marných pokusech, nejen v Evropě, konečně jednotní. Ale skutečně a navždy. A pak se ještě sjednotí jednotná Evropa s jednotnou Amerikou a potom, nakonec, tohle vše se dále sjednotí s Afrikou, Asií a Antarktidou pod praporem UN, načež budeme konečně moci odložit i ty modré přilby a nastane vytoužený mír na zeměkouli. Na věky. A budem se jen množit a množit a řešit problémy společně. A budem veselí. Kolektivně!

emersonskej 5.8.2008 1:45

Re: Re: Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

Chybí mi tu ten smajlík !!!!!!!!!!!!!!

68 5.8.2008 2:24

Re: Re: Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

:-)

Mard 5.8.2008 11:56

Re: Re: Re: Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

Preventivně trénuji množení a veselení se, separátně bez sjednocené Evropy.

Pavel Kořenský 5.8.2008 4:12

Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

No já bych začal tím, že peníze vybrané na daních nebudeme v rámci EU dávat zemědělcům, netáhlům, Palestincům, imigrantům nebo sypat do nenasytného chřtánu takzvaně "sociálního státu" a začneme je dávat na budování slušné obrany a armády.

Až se na tomhle Evropa shodne, pak ať je klidně federální :-)

Pája45 5.8.2008 13:05

Re: Pavel Kořenský

Nesmíš se tak často dívat na americké filmy "kořenský" a přenášet nám sem do Evropy tu jejich demagogii.

Niky. 5.8.2008 4:14

Re: Mno, už aby tu byl ten den, kdy nám EU předepíše obrannou politiku

EU vyjednává z Ruskem smlouvu o strategickém partnerství,EU zastupuje,ultralevicový maoista Jose Barroso a bývalý komunista Javier Solana,který jako generální tajemník NATO vydal příkaz k bombardování Jugoslavie.Napsat,že EU potřebuje jednotu vůči Rusku,může jenom politický idiot,který nevidí,že EU a Rusko jedno jsou.