22.11.2019 | Svátek má Cecílie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
27.2.2007 16:18

Re: Proč jednoznačné NE americké základně?

Prijmu, Crutone, Vasi myslenku permanentni valky. Je to sice schizofrenie, ale budiz...

Nebude potom lepsi, kdyz u nas bude americky radar a tak nebudeme v teto valce protivnici, ale spojenci? Nebo budete radeji rozstrilen nekonecnym arzenalem ktery ta kruta zeme nahromadila proti nam?

27.2.2007 19:18

Re: Re: Proč jednoznačné NE americké základně?

1) Žádnou permanentní válku nepropaguji.

2) Když nenecháme na svém území vybudovat americký radar, tak se podle Vás staneme protivníky USA?

27.2.2007 16:52

Re: Proč jednoznačné NE americké základně?

"Oni si skutečně myslí, že jim "sežereme" pohádku o tom, že za těchto okolností někdo na USA zaútočí?"

Vždyť už zautočili: 11.9. 2001. Američané se snaží zabránit tomu, aby to někdo zopakoval - tentokrát s použitím balistické raketz a atomové bomby. Zatím tu technologii Irán ani S. Korea nemají: až ji udou mít, bude na stavění radarů pozdě.

27.2.2007 19:26

Re: Re: Proč jednoznačné NE americké základně?

Známý teroristický útok 11.9.2001 neprovedl žádný stát, nýbrž skupina 19 osob. 15 teroristů bylo ze Saudské Arábie, 2 ze Spojených arabských emirátů, jeden byl Libanonec a jeden Egypťan. Kde máte nějakého Íránce nebo Korejce?

27.2.2007 9:56

Septiku Maxime!!!

Až budeme za pár let vzpomínat na tento den, nerad bych zase pochodoval do dolu omotaný ruským kabelem jako můj děda. To, že vám se to nestane se domnívám nejen na základě vašich názorů, ale i vaší minulosti. Ani se vás nechci ptát, jak a čím jste se živil za komoušů, jsem rád, že se projevujete, mnozí lehkomyslní u vašich výlevů vlastenectví začnou přemýšlet. U váší generace je to celkem jednoduché - buď jste grázl nebo posera, jiní nebyli (dle vás).

27.2.2007 12:30

Re: Septiku Maxime!!!

kecas, tvuj deda byl urcite bachar

27.2.2007 9:46

víc se přesvědčuji o tom,

že systém je koncipován jako součást protiraketové ochrany USA proti všem možným nepřátelům, nejen "slabým" říším zla, jako je S.Korea či Irán.

Falešným se mi zdá argument, že systém nemůže fungovat proti např. Rusům s jejich tisíci raket. Proti ruskému prvnímu útoku by asi nebyl účinný, ale jako štít proti odvetě by mohl fungovat. Paralelně se štítem se vyvíjejí "neviditelné" bombardéry, asi už budou i "neviditelné" křídlaté rakety, které jsou sami o sobě těžko zjistitelné... O možnostech lokalizace ruských ponorek se strategickými raketami (kterých v posledních letech ubylo) víme pendrek... Pokud budou USA riskovat a začnou si, lze ztráty ruských zbraní odhadnout na 90 procent (možná více). Pár zbylých raket pak už protiraketový systém zvládne...

27.2.2007 10:04

pane walter, vy jste asi bl*zen

27.2.2007 10:40

Re: víc se přesvědčuji o tom,

Waltere, ruske rakety poleti na USA pres Arktidu, ne pres Prahu ani Brdy.

27.2.2007 11:08

Re: Re: víc se přesvědčuji o tom,

Samozrejme, ze by ruske rakety poleti pres Arktidu. Vsak take tento radar spolehlive pokryje obsah v okruhu cca 4000km, coz s zahrnuje oblast od Arktidy, před část Asie až po severní Afriku.... Takze muze sledovat....

27.2.2007 9:38

Pár otázek pro skeptiky

Technologii nechávám odborníkům, ale ono to má ještě jeden rozměr, rozměr sekundárního efektu. Pohlédneme-li na Evropu, tak dnes nastává otázka, zda je Evropa vůbec schopna generovat jedntnou obrannou doktrínou, ještě více hrůzy mne objímá při pomyšlení, co by mohla obsahovat. Mohla by obsahovat podporu islámských teroristů v Izraeli a jejich legitimistického režimu v Libanonu, jak rád Chirac, mohla by obsahovat nějaký ten Drang nach Kroacien na Balkáně a Finlandizaci Střední Evropy dle hohenzollernské imperiální kuchařky v Berlíně a Moskvě. Druhá otázka, která mi rezonuje hlavou, je o tom, jak vůbec můžeme čekat, že se populističtí evropští socani někdy dopustí toho, že by nutili vlastní národ do války za druhé. Po zkušenostech s "razantní a jednoznačnou politikou obrany evropských hodnot" ve Srebrenici, po zkušenostech nás unterevropanů s jednáním úřadů v Rakousku, Německu, Belgii se mi zdá, že: 1. Obrana ČR v Evropském kontextu je chiméra, 2. Jediný, kdo od konce války "bránil" západní Evropu před komoušem byl voják USA. Naši západní sousedé si natolik zvykli, že na špinavou práci tu mají "hloupého" Amíka, oni tak maximálně uspořádají demošku proti. Poláci to pochopili dříve, jsou na ráně, tak už to směřují tím sprvným směrem. Pokud nám radar "přinese" i ty patrioty na jeho obranu, získáme vlastní prostředek ochrany, na který nemáme a EU na tohle fondy nevede. Ona EU nechává to zbrojení na USA, aby mohla financovat svůj vnitřní socialistický chlív. Mám pocit, že tu mnozí odpůrci podléhají naivnímu snu o "ušlechtilém Evropanovi" a dle Benešových pravítek logiky to zase chtějí nechat na jiné. Jedna zkušenost s Benešovou vizí stačila, i když na ni někteří rádi vzpomenou, že Septiku Maxime, ty zasr. bolševickej pacholku!!!

27.2.2007 11:18

Re: Pár otázek pro skeptiky

R^R^R^

27.2.2007 12:52

Re: Pár otázek pro skeptiky

Nelze než zatleskat.. R^R^R^ Lépe tu podstatu věci ještě nikdo nepopsal. Díky. 

27.2.2007 14:53

Re: Pár otázek pro skeptiky

Vyborny postreh! R^

27.2.2007 16:45

Re: Pár otázek pro skeptiky

R^R^R^R^R^

Díky

27.2.2007 17:48

Re: Pár otázek pro skeptiky

Každý národ musí nést břímě svých blbců.

27.2.2007 8:54

Nic neni zodpovezeno

Otazky zustaly otevrene

1. Proc se nejedna o zakladnu NATO kdyz ma slouzit podle autora mimo ochranu USA take o obranu vojenskych zarizeni USA a spojencu v Evrope.

2. Proc najednou ty protesty nemeckeho ministra zahranici Steinmeiera a ministra obrany Junga kdyz pry bylo vsechno konsultovano predem

3. Proc je radar umisten v CR kdyz podle clanku nemeckeho generala v duchodu ktery byl pred nekolika tydny v listu Süddetsche Zeitung by mel byt umisten u Stredozemniho more aby videl do Iranu

4. Proc najednou NATO nestaci na to chranit CR jak se predpokladalo az dosud

27.2.2007 9:57

Re: Nic neni zodpovezeno

Co treba - jen na základě údajů dostupných na webu - odpovědět takhle?

ad 1) Protože než se NATO k něčemu rozhoupe, může být pozdě. Naopak nikdy nebude pozdě případně zapojit již fungující radar do obranného systému NATO (bude-li někdy) nebo na jeho místo instalovat radar NATO a ten spojit s obranným systémem USA (nejsilnějšího člena NATO, pokud si vzpomínám).

2) To opravdu na 100% nevím. Jen jsem si všiml, že Německo vsadilo na budování své pozice  kooperací s Ruskem a jdou jim zřetelně na ruku.Takový malý skorodemokratický Ribbentrop-Molotov v opačném gardu.

3) Vidět do Iránu musí vyhledávací systém a ten je úplně jinde (zejména na orbitě). Brdský radar má být zaměřovací a ten potřebuje vidět na nízkou orbitu mezi Iránem a Evropou (a mírně pod ní).

4) Na to se zeptejte v Bruselu. Asi ještě nevyhodnotili případný balistický útok ze Středního východu jako nebezpečí. Nebo se dohadují, kdo to zaplatí. Nebo cokoli jiného.

27.2.2007 11:41

Re: Re: Nic neni zodpovezeno

Mimo Nemecka je i Francie proti zakladne. Cili pokusit se argumentovat Ribbentropem neni na miste a nemuzeme prece delat ze NATO neexistuje a argumentovat jakousi novou osou zla Nemecko-Rusko. Asi to bude jinak. Nektere zeme NATO neveri tomu co se predhazuje verejnosti v CR jako duvody: ohrozeni Iranem tak jak se predstira a smysl toho umistit rakety ve stredni Evrope. To muzu znovu poukazat na clanek nemeckeho generala ktery rika ze je to nesmysl.

27.2.2007 14:51

Re: Re: Nic neni zodpovezeno

V podstate jste odpovedel za me. Jen k tomu dodam.

ad 1. Napriklad proto, ze NATO na tento system nedalo ani korunu (dolar), vse plati americti danovy poplatnici. A nejnovejsi, navic naprosto unikatni, technologie se jenom tak nesdileji.

2. to je vec politicka a do toho jsem se moc nechtel michat.

3. souhlas...

27.2.2007 8:49

rádobyfakta, spíše lži

Autor lže. Raketa ve střední fázi letu letí ve výšce 1000-1500 km. Už z tohoto faktu plyne, že letí někam dál než na Evropu.

27.2.2007 8:26

Zase jeden Herr Icik, který neví nic o technice, ale ohání se údaji a názvy, kterým zbla nerozumí.

Prostě propagandistická kolaborantská sebranka, která nemá ponětí o tom, co je technicky možné a účinné, ale ví, že co Velký bratr činí, dobře činí.

Zbyli tu ještě nějací hrdí Češi s mozkem nebo už je to tu samý židobolševik kráčící vstříc k světlým zítřkům, nyní s USA?

27.2.2007 9:38

Re: Klasika pro septika!!!

"To byl nejakej Bousek z Libne. Vosumnactkrat za vecer ho vyhodili od Exneru, a vzdycky se jim tam vratil, ze tam zapomnel fajfku. Lez jim tam voknem, dverma, z kuchyne, pres zed do lokalu, pres sklep do vycepu a byl by se snad spustil kominem kdyby ho hasici nesundali ze strechy."

P.S.: On  má septik zřejmě volný přístup k Eichmanovým seznamům, protože přesně ví kdo je a kdo není Žid. Na druhou stranu je  tedy ale s podivem jeho dotaz, zda-li tady ještě je někdo, kdo Židem není. Nabízí se pouze jedno jediné vysvětlení! Nevyzvedl si včas v lékárně chlorpromazin!

27.2.2007 11:11

Re: Re: Klasika pro septika!!!

Na tebe jsme čekali, ty hajzle! (Tmavomodrý svět)

27.2.2007 11:51

Re: Re: Re: Klasika pro septika!!!

Jsi poněkud fádní! Sociální zařízení se dá nazvat spoustou příměrů! Ovšem tobě zřejmě uvízl v gangliu jeden jediný, když jsi do něj coby prenatální nedodělek padal! Bohužel tě zapomněli spláchnout! Budiž ti i tak voda lehká!

27.2.2007 9:45

Re: Zase jeden Herr Icik, který neví nic o technice, ale ohání se údaji a názvy, kterým zbla nerozumí.

Vy, hrdý Čechu, vlastenče a polyhistore, musíte tento boj proti všemu co je "artfremd" bojovat sám. Máte mou soustrast.

27.2.2007 7:47

pane Herclik...

Ono je to přece malinko jinak, že...

Tu situaci kterou popisujete v žádném případě nemůže vyřešit žádná součást BDM systému o jejímž rozmístění je momentálně vedena debata... Jak říkáte - ty součásti které mají být v Polsku a Česku budou služit k ničení cílů ve STŘEDNÍ fázi letu. Naopak Rakety útočící na naše (nebo polské) území v této chvíli systém BDM vůbec neřeší. V situaci kterou popisujete by polské rakety dostihly cíl až v poslední fázi letu kdy jej není možné účinně ničit kinetickou energií. To že Poláci žádají zahrnutí svého území do chráněného pásma prostřednictvím rozmístění raket Patriot a Češi nežádají nic, vypovídá o úrovni jednání s USA. Stručně řešeno - nám v této fázi systém nic neposkytne, pouze bude bezpečnostním rizikem, možná jej časem američané rozšíří i o ochranu našeho území, vůbec si ale nedělám iluze jestli pro takovou ochranu bude prioritou vlastní radar a české strategické cíle bude chránit jen pokud tím nebude snížena ochrana vlastního radaru...

Jsem pravicový volič, ale nemám rád lež, mazání medu kolem huby a dezinformace (bez ohledu do čí kapsy nahrávají)

27.2.2007 8:11

Re: pane Herclik...

Muzete nam blize osvetlit svoji uvahu? Me z toho vychazi, ze si myslite, ze ta raketa zasahuje strelu kolmo nad mistem sveho startu.

27.2.2007 12:35

Re: Re: pane Herclik...

chlapce, cvut by ti mela vratit skolne

27.2.2007 13:10

Re: Re: Re: pane Herclik...

A proc, ja se jen ptam?Co vim, zalezi na smeru letu cile, na dobe mezi zjistenim, vyhodnocenim,  odpalenim a momentem predpokladaneho zasahu. Cil na sestupne fazi letu to opravdu zasahnout neumi. Proc by to ale technicky system nemel zvladnout vuci strele mïrici na stredni evropu vcas? Je to podlozenao nejakym vypoctem? To je moje otazka. Jinak priznavam ze skolne neplatim :-D