23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Herec 30.4.2008 3:18

Re: Re: dodatek

Věřím, že je těžké tento problém pochopit, proto pokud vás to zajímá, sledujte další vývoj událostí a snažte se porozumět. Já se hraním uživím dobře i mimo divadlo, o to nemějte strach. Jenom zmizí několik zavedených divadel, které, ač je to pro vás asi nepochopitelné, měly smysl a svého diváka. Protože málokdo si bude moct dovolit lístek za 1 000,- korun. To je daň pro diváka za to s.r.o. Pak se třeba bez dotací obejdem, ale která rodina bude moct jít třeba za 4 000,- korun do divadla? Včil mudruj, Jindro... 

petr adler 29.4.2008 18:07

Re: Otázka.

dobry den,

omlouvam se za opozdenou odpoved ... jelikoz ziju docela daleko od srdce evropy, a platim ceske dane pouze za veci v cechach uverejnene, a nepouzivam zadnych ceskych zdravotnich a jinych socialnich sluzeb, souhlasim, aby me dane v cechach sly stoprocentne prazskym NEZISKOVYM divadlum ...

bub 29.4.2008 9:20

dobre jste to napsal,

ale kdo tam Richtera dosadil? Prece Bem- a toho nikdo nekritizuje. A je to vsecko kvuli blby olympiade, i drahy listky MHD.

Petr Benes 29.4.2008 9:00

Re: Otázka.

no pokud bych mohl cast dani nekam presmerovat, tak radsi na kulturu nez napr. na vyhazovani penez za olympiadu.

Jindra 28.4.2008 23:48

Re: nekdosi tady tvrdil, ze drivejsi geniove hudby si na sebe dovedli "vydelat"

Srovnavat Lanzu Sucheho s Bachem, to chce uz kus chlapa!

Jindra 28.4.2008 23:45

Re: dodatek

Nas je ale 10 milionu, herce...

Napriklad Blesi trhy navstivi takovyhle pocet lidi za mesic, a nezadaji zadnou dotaci. Jestli se hranim neuzivis, zkus ridit tramvaj, treba..

Jindra 28.4.2008 23:36

Suchy na krizovatce netape

Vi, ze Lanza je proste nejlepsi, damy a panove...

vlasta 28.4.2008 23:36

Re: Pane Herče,

tak proč nejdete dělat něco jiného, když je to Vaše živobytí tak těžké? Kolik lidí se muselo rekvalifikovat, a koho to zajímalo, kde byli demonstrovat, komu předávalil petice. Tohle je jen pro silný žaludek.

Kačena 28.4.2008 23:35

Re: dodatek

Pokud je  vaše divadlo stále vyprodané tak  bych se nebála, být na Vašem místě, přejít na  na SRO. Dotaci na vstupenku byste obdrželi  a radní by vás nemuseli zajímat. Je jen oblbováním veřejnosti tvrdit, že pouze magistrátní divadla produkují tu jedinou a správnou kulturu.  Váš argumen, že dotací na vstupenku jsou (z daní Pražanů) dotováni němci je mimo mísu protože i při jiném systému rozdělení dotací jsou němci dotováni. Vykřikování na ulici a melodramatická prohlášení o tom, že nám ano,  jim ne , my jsme ta správná kultura, oni jsou jen šmíra, smrdí povýšenectvím a arogancí. Proč by nemohli dostat dotaci alpinisti a modelky?  také mají své příznivce z jejichž daní je to dotováno. Radní Prahy zastupují  všechny pražany tedy i ty kteří do divadel nechodí, ale například lezou po horách tak proč by měly magistrátní peníze  určené  na podpru nejrůznějších činností skončit jen v kultuře? Jen proto,  že vy umělci se obětujete a nehrajete v seriálech?

Jiri 28.4.2008 23:00

Re: Považuji to za drzost.

Na vase dotazy, ktere jste zrejme povazoval za recnicke, odpovidam. V mnohych zemich opravdu spisovatele,maliri i skladatele na sva dila dotace chteji a take dostavaji. A mimochodem, bylo tomu tak vzdy - predtim to byli bohati mecenasove, ale s nimi dost casto kralove, cisari apod., kteri ostatne take nerozdavali tak uplne ze sveho - byl to opet danovy poplatnik.

kirast 28.4.2008 22:56

Co mě na spravedlivě rozhořčeném článku překvapuje

Nějaký pan Richter - to je pražská radnice?

Vlali 28.4.2008 22:44

pro ty co nechapou

kdyz pronajmu kliniku a lecim rakovinu a nebo pronajmu kliniku a delam vetsi prsa je v tom rozdil , ale ne pro  pana Richtera z magistratu, ten  pridava obema stejne na "operaci".

oo 28.4.2008 22:40

Re: Re: Zkreslování

Prosím, a šantán pana Suchého není snad muzikálové divadlo?

Psí vrah Čumil 28.4.2008 22:04

Milý pane, říkáte to přesně a názorně -

a mohu-li vám radit, budete se muset snažit zvolit do pražského magistrátu jiné pány, než jsou např. slovutní pan Richter s panem primátorem.

dvd 28.4.2008 21:50

Jo

hlavně z ČRo Brno

Herec 28.4.2008 21:49

Re: a co je teda kultura?

Jezevče, zůstaň dál blbým jezevcem nebo se běž podívat do nějakého divadla, abys věděl, že se chodí. Divadlo je taková velká budova s herci, diváky, technikou, šatnářkami, atd. atd.... Hodně úspěchů při prozkoumávání dosud nepoznaných světů. 

ubu 28.4.2008 21:43

Re: Bečení jehňátek, hezký!!!!!

za svou práci dostali slušně zaplaceno. Zjistěte si to

Novak 28.4.2008 21:42

Re: Re: Prace kterou delam, jë dle meho soudu

Omyl, to je dusledek temer 20 let pusobeni neviditelne ruky trhu. Jeste za 20 let budete vsechno hazet na komunisty?

Herec 28.4.2008 21:31

Re: Re: Re: Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

A jestli panu Bémovi připadá téměř 100 000 diváků ročně jako elitářská partička, tak nevím, co jsou pak ti alpinisti a modelky, které z magistrátních (rozuměj našich) peněz také podporuje.

Herec 28.4.2008 21:27

dodatek

A jestli panu Bémovi připadá jako elitářská partička těch téměř 100 000 diváků, kteří ročně navštíví naše divadlo , tak nevím, co jsou pak ti alpinisti a modelky, které z magistrátních (rozuměj našich) peněz také podporuje.

Herec 28.4.2008 21:25

Re: Re: Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

Obávám se, že jste neporozuměl mému příspěvku. V našem případě, v případě herců neziskových divadel, tedy signatářů petice nejde o zvyšování našich platů. My to také bereme jako daň za práci, kterou máme rádi. Divadlu dnes herci říkají drahý koníček, protože v komerčních televizích a nablblých seriálech se dá vydělat mnohem víc. A přesto je spousta herců, kteří svou ,,komerční slávu ´´ vymění za práci v divadle a odměnou je pak plný sál. Nekřičíme po navýšení peněz, abychom mohli žít na vysoké noze. Bouříme se proti systému, který muzikálová divadla považují za spravedlivý, ale který je tak absurdní, že podporuje komerční divadla tedy soukromé společnosti. Mimo jiné tento systém proti kterému tak protestujeme dotuje z peněz daňových poplatníků např. i německé turisty, kteří navštěvují Černé divadlo v Ta Fantastice. Budeme jediné město, které na turistech nevydělává, ale ještě je dotuje. Je to zkrátka takový tunel na peníze určené pro rozvoj kultury. Nejsme kulturní úroveň národa, jak říkáte, ani nechceme obtěžovat velkohubými slogany. Chceme jen dělat svou práci za stejně mizerných podmínek jako dosud. A ne se nechat okrádat podvodníky, kteří bůh suď , kde na to vzali, narušují demonstrace na podporu petice zaplacenými křiklouny a nálety jejich přiblblých vzducholodí, kterými ohrožují všechny přítomné. O lhaní pana radního Richtra darmo mluvit. A pan Kratochvíl,který celou protiakci zpunktoval, ředitel soukromého divadla, které se pyšní, že si na sebe svojí po čertech komerční produkcí vydělá, křičí, že nám jde o peníze a přitom už dostal od magistrátu, tedy od nás, daňových poplatníků  9 milionů na své komerční aktivity. Takže pokud chcete mluvit o velkohubosti nekomerčních divadel, zjistěte si nejdřív , o co jde těm komerčním. Jim o milióny navíc, nám o diváky, kteří zatím ještě za malý peníz chodí k nám do divadla užít si jiné než komerční zábavy.

Psí vrah Čumil 28.4.2008 21:06

Re: Re: kdepak, já soudím podle Čechů a Historiků

Jo, to je pravdivá naděje. Ale pitomce jako by se rovnou shazovali...;-D

baltahsar 28.4.2008 20:27

Re: kdepak, já soudím podle Čechů a Historiků

No musíš bejt optimista, strécu -- spousta lidí má něco užitečnýho na práci, a tudíž sem nepíšou ;-)

Psí vrah Čumil 28.4.2008 20:23

kdepak, já soudím podle Čechů a Historiků

A dalších mudrlantů mezi zdejšími komentátory.;-P

neherec 28.4.2008 19:46

Re: Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

Za zhruba stejné peníze pracují po celé republice lidé v muzeích, knihovnách a archívech.

Troufám si říct že stejně dobře a s radostí. I ti by snesli větší zisky, ale tiše si uvědomují,

že i když oni svoji činnost považují za důležitou, zajímá jen zanedbatelné procento populace...

Nevelké příjmy berou jako daň za skutečnost, že se mohou věnovat svému koníčku...a neobtěžují, ostatní velkohubými slogany, že vlastně oni jsou kulturní úroveň národa...i když by to mnohokrát byla větší pravda, než když to zní z úst kdejakého kašpara.

Herec 28.4.2008 19:07

Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

Jsem herec úspěšného ( zatím ještě magistrátního) divadla.  Máme velké divadlo, prodej na volnou kasu, to znamená žádné svozy přes podniky, a téměř stoprocentní návštěvnost. Za zhruba 17 000,- hrubého 22 představení měsíčně plus denodenní zkoušky a domácí příprava. Po našich představeních je taková poptávka, že je nutné shánět lístky na některé kusy dva měsíce dopředu. Čestně prohlašuji, že nejsem primadona, že jen tuhle dřinu, o které vy nemáte ani ponětí, dělám z radosti, z potřeby a pro lidi a ve vší skromnosti si myslím, že v našem divadle děláme svojí práci  dobře a proto se k nám lidi rádi vracejí. Zdá se, že do divadla nechodíte a jen blbě tlacháte, bez  jakékoli znalosti problému. Ale to je, bohužel, pro tento národ typické. Se zbraněmi se nikam nepůjde, ale proti aroganci a likvidaci kultury budeme bojovat vždy, protože to naši diváci od nás očekávají a my máme jejich podporu. Po transformaci se totiž může stát, že těch téměř 100 000 diváků, kteří k nám ročně chodí odpočinout si po práci, najde místo divadla hernu nebo kasíno. HOWGH!

Čech 28.4.2008 18:34

Re: Re: Slabé, jako od Goldflama

Nesmíš ostatní lidi soudit podle sebe, Čumile.

Mamut 28.4.2008 18:25

Re: Re: Otázka.

Jen taková drobnost se mi do toho motá, když si budu restaurovat starý auto, je to moje zábava a potom ho předvedu lidem, kteří si ho prohlížejí a mají z něho radost a žádnej grant na to nedostanu, proč teda divadelníci, kteří to vlastně dělají úplně stejně, mají pocit, že ten grant dostat mají?

vlasta 28.4.2008 18:20

Re: sociologie nebo demagogie -

v tomto podání je to jedno. Škoda očí...

Psí vrah Čumil 28.4.2008 18:15

Re: Re: Re: Re: Dotace zrušit !!!

Neříkejte, Bubíku. A proč mám svými penězi subvencovat SOUKROMÝ podnik pana KratochvÍla? Neměl by pan radní Richter přispět také nějakou tou veřejnou korunou na pražský erotický průmysl? Je to nakonec taky divadlo, že...