21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
bub 29.4.2008 9:20

dobre jste to napsal,

ale kdo tam Richtera dosadil? Prece Bem- a toho nikdo nekritizuje. A je to vsecko kvuli blby olympiade, i drahy listky MHD.

Jindra 28.4.2008 23:36

Suchy na krizovatce netape

Vi, ze Lanza je proste nejlepsi, damy a panove...

kirast 28.4.2008 22:56

Co mě na spravedlivě rozhořčeném článku překvapuje

Nějaký pan Richter - to je pražská radnice?

Vlali 28.4.2008 22:44

pro ty co nechapou

kdyz pronajmu kliniku a lecim rakovinu a nebo pronajmu kliniku a delam vetsi prsa je v tom rozdil , ale ne pro  pana Richtera z magistratu, ten  pridava obema stejne na "operaci".

Herec 28.4.2008 21:27

dodatek

A jestli panu Bémovi připadá jako elitářská partička těch téměř 100 000 diváků, kteří ročně navštíví naše divadlo , tak nevím, co jsou pak ti alpinisti a modelky, které z magistrátních (rozuměj našich) peněz také podporuje.

Psí vrah Čumil 28.4.2008 22:04

Milý pane, říkáte to přesně a názorně -

a mohu-li vám radit, budete se muset snažit zvolit do pražského magistrátu jiné pány, než jsou např. slovutní pan Richter s panem primátorem.

Kačena 28.4.2008 23:35

Re: dodatek

Pokud je  vaše divadlo stále vyprodané tak  bych se nebála, být na Vašem místě, přejít na  na SRO. Dotaci na vstupenku byste obdrželi  a radní by vás nemuseli zajímat. Je jen oblbováním veřejnosti tvrdit, že pouze magistrátní divadla produkují tu jedinou a správnou kulturu.  Váš argumen, že dotací na vstupenku jsou (z daní Pražanů) dotováni němci je mimo mísu protože i při jiném systému rozdělení dotací jsou němci dotováni. Vykřikování na ulici a melodramatická prohlášení o tom, že nám ano,  jim ne , my jsme ta správná kultura, oni jsou jen šmíra, smrdí povýšenectvím a arogancí. Proč by nemohli dostat dotaci alpinisti a modelky?  také mají své příznivce z jejichž daní je to dotováno. Radní Prahy zastupují  všechny pražany tedy i ty kteří do divadel nechodí, ale například lezou po horách tak proč by měly magistrátní peníze  určené  na podpru nejrůznějších činností skončit jen v kultuře? Jen proto,  že vy umělci se obětujete a nehrajete v seriálech?

vlasta 28.4.2008 23:36

Re: Pane Herče,

tak proč nejdete dělat něco jiného, když je to Vaše živobytí tak těžké? Kolik lidí se muselo rekvalifikovat, a koho to zajímalo, kde byli demonstrovat, komu předávalil petice. Tohle je jen pro silný žaludek.

Jindra 28.4.2008 23:45

Re: dodatek

Nas je ale 10 milionu, herce...

Napriklad Blesi trhy navstivi takovyhle pocet lidi za mesic, a nezadaji zadnou dotaci. Jestli se hranim neuzivis, zkus ridit tramvaj, treba..

Herec 30.4.2008 3:18

Re: Re: dodatek

Věřím, že je těžké tento problém pochopit, proto pokud vás to zajímá, sledujte další vývoj událostí a snažte se porozumět. Já se hraním uživím dobře i mimo divadlo, o to nemějte strach. Jenom zmizí několik zavedených divadel, které, ač je to pro vás asi nepochopitelné, měly smysl a svého diváka. Protože málokdo si bude moct dovolit lístek za 1 000,- korun. To je daň pro diváka za to s.r.o. Pak se třeba bez dotací obejdem, ale která rodina bude moct jít třeba za 4 000,- korun do divadla? Včil mudruj, Jindro... 

sociolog 28.4.2008 17:46

nekdosi tady tvrdil, ze drivejsi geniove hudby si na sebe dovedli "vydelat"

Tak napr. Bach za "Brandenbursky Koncert", coz je pro nicky stitici se "vazne hudby" stezejni dilo baroka, od sveho slechtickeho mecenase, ktery si dilo objednal, ani floka. Pana von objednatele myslim z Drazdan dilko nakonec neuchvatilo.

Ze by si pan starosta pan Bem a jeho namestci predstavovali podporu kultury v21. stoleti dle vzoru baroka? Nasi naivni divedelnici vybojovali pred jednou generaci svobodu sobe i nam vsem.

A dnes: dost bylo divadla. Koncime. Napr. hra "Reditele" inscenovana v "Divadle na Zabradli" se nam pratelum Bile a Kratochvila ani trochu nelibi. Nastavuje nam prilis krive zdrcadlo. A v programu je dokonce citovan velky ideolog ODS M. Macek. Co je moc, t je moc. Jsme eficientnejsi nez bolsevik. "Demogracii" si rozbit nedame...

Paris ma mozna mene divadel malych forem na "hlavu obyvatele" nez Praha. A co takhle prijit rovnou s New Yorkem. Pokusili jste se tam nekdy dostat ci zaplatit listek do divadla? A kolik jich je tam na "hlavu obyvatele"? . Amerika, nas vzor? Pane Richtere?

vlasta 28.4.2008 18:20

Re: sociologie nebo demagogie -

v tomto podání je to jedno. Škoda očí...

Jindra 28.4.2008 23:48

Re: nekdosi tady tvrdil, ze drivejsi geniove hudby si na sebe dovedli "vydelat"

Srovnavat Lanzu Sucheho s Bachem, to chce uz kus chlapa!

nadšenec 28.4.2008 16:21

kýčovitá kultura

Jen muzikály mají lidé rádi, ostatní divadla zrušte, jen proboha ty muzikály nám nechte. Tam prosím je potřeba dát co nejvíce peněz. A když ostatní divadla budou zrušena - to zbyde na ty krásné muzikály hodně!!!!! Vždyť kulturní člověk chodí pouze na muzikály.

Tak takhle to dopadne modré straky.

Bubik 28.4.2008 15:46

abstrahujme od pana Suchého,

ale je fakt, že argumentace pana Richtera proto němu v televizi mi připomněla ten slavný Jakešův výrok: "Paní Zagorová, je to milá holka, všechno, ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok........"

Nějak se neumím smířit s tím, že mi v Praze řídí kulturu Milouš Jakeš jr..........;-€

Historik 28.4.2008 17:56

Re: abstrahujme od pana Suchého,

A ona Zagorová ty příjmy neměla? Popřela to někdy? Byla to lež? Pan Suchý by např. mohl ty peníze od Magistrátu Prahy veřejně vyúčtovat, když je dostal z rozpočtu. Zajímalo by mě, jestli by to udělal a samozřejmě v souvislosti s ostatními příjmy svého Divadla Semafor. Pak by se třeba mohlo ukázat, že pan Suchý a Semafor už vyčpěl a lidi jej nechtějí podle slabé návštěvnosti. Jestli má hodně diváků, tak si může pronajmout větší divadlo a na Magistrát a jeho peníze se vykašlat. Kdo mu brání?

Umělci jsou nad společností, která jich není hodna? a může být ráda, že umělci jsou tak milostiví a vezmou od společnosti peníze? Tyto manýry nabrali umělci v době nedávno minulé a je to chyba minulého režimu, že vypěstovala z umělců primadony nad společností a v umělcích tyto manýry, které nám někteří z nich předvádějí a nemohou se jich zbavit. Umělci nehodlají chápat, že doba se změnila a když poptávka po hercích není tak jim nezbude než rekvalifikace a dělat jinou užitečnou práci. Nebo přijdou příště pro peníze na Magistrát se zbraněmi?

Herec 28.4.2008 19:07

Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

Jsem herec úspěšného ( zatím ještě magistrátního) divadla.  Máme velké divadlo, prodej na volnou kasu, to znamená žádné svozy přes podniky, a téměř stoprocentní návštěvnost. Za zhruba 17 000,- hrubého 22 představení měsíčně plus denodenní zkoušky a domácí příprava. Po našich představeních je taková poptávka, že je nutné shánět lístky na některé kusy dva měsíce dopředu. Čestně prohlašuji, že nejsem primadona, že jen tuhle dřinu, o které vy nemáte ani ponětí, dělám z radosti, z potřeby a pro lidi a ve vší skromnosti si myslím, že v našem divadle děláme svojí práci  dobře a proto se k nám lidi rádi vracejí. Zdá se, že do divadla nechodíte a jen blbě tlacháte, bez  jakékoli znalosti problému. Ale to je, bohužel, pro tento národ typické. Se zbraněmi se nikam nepůjde, ale proti aroganci a likvidaci kultury budeme bojovat vždy, protože to naši diváci od nás očekávají a my máme jejich podporu. Po transformaci se totiž může stát, že těch téměř 100 000 diváků, kteří k nám ročně chodí odpočinout si po práci, najde místo divadla hernu nebo kasíno. HOWGH!

neherec 28.4.2008 19:46

Re: Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

Za zhruba stejné peníze pracují po celé republice lidé v muzeích, knihovnách a archívech.

Troufám si říct že stejně dobře a s radostí. I ti by snesli větší zisky, ale tiše si uvědomují,

že i když oni svoji činnost považují za důležitou, zajímá jen zanedbatelné procento populace...

Nevelké příjmy berou jako daň za skutečnost, že se mohou věnovat svému koníčku...a neobtěžují, ostatní velkohubými slogany, že vlastně oni jsou kulturní úroveň národa...i když by to mnohokrát byla větší pravda, než když to zní z úst kdejakého kašpara.

Herec 28.4.2008 21:25

Re: Re: Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

Obávám se, že jste neporozuměl mému příspěvku. V našem případě, v případě herců neziskových divadel, tedy signatářů petice nejde o zvyšování našich platů. My to také bereme jako daň za práci, kterou máme rádi. Divadlu dnes herci říkají drahý koníček, protože v komerčních televizích a nablblých seriálech se dá vydělat mnohem víc. A přesto je spousta herců, kteří svou ,,komerční slávu ´´ vymění za práci v divadle a odměnou je pak plný sál. Nekřičíme po navýšení peněz, abychom mohli žít na vysoké noze. Bouříme se proti systému, který muzikálová divadla považují za spravedlivý, ale který je tak absurdní, že podporuje komerční divadla tedy soukromé společnosti. Mimo jiné tento systém proti kterému tak protestujeme dotuje z peněz daňových poplatníků např. i německé turisty, kteří navštěvují Černé divadlo v Ta Fantastice. Budeme jediné město, které na turistech nevydělává, ale ještě je dotuje. Je to zkrátka takový tunel na peníze určené pro rozvoj kultury. Nejsme kulturní úroveň národa, jak říkáte, ani nechceme obtěžovat velkohubými slogany. Chceme jen dělat svou práci za stejně mizerných podmínek jako dosud. A ne se nechat okrádat podvodníky, kteří bůh suď , kde na to vzali, narušují demonstrace na podporu petice zaplacenými křiklouny a nálety jejich přiblblých vzducholodí, kterými ohrožují všechny přítomné. O lhaní pana radního Richtra darmo mluvit. A pan Kratochvíl,který celou protiakci zpunktoval, ředitel soukromého divadla, které se pyšní, že si na sebe svojí po čertech komerční produkcí vydělá, křičí, že nám jde o peníze a přitom už dostal od magistrátu, tedy od nás, daňových poplatníků  9 milionů na své komerční aktivity. Takže pokud chcete mluvit o velkohubosti nekomerčních divadel, zjistěte si nejdřív , o co jde těm komerčním. Jim o milióny navíc, nám o diváky, kteří zatím ještě za malý peníz chodí k nám do divadla užít si jiné než komerční zábavy.

Herec 28.4.2008 21:31

Re: Re: Re: Re: Re: abstrahujme od pana Suchého,

A jestli panu Bémovi připadá téměř 100 000 diváků ročně jako elitářská partička, tak nevím, co jsou pak ti alpinisti a modelky, které z magistrátních (rozuměj našich) peněz také podporuje.

Šnek 28.4.2008 15:11

Otázka.

Pane Adlere, kolik jste ochoten ze svého přijmu oddělit na malá divadla? 0.5, 1.5 nebo snad 5 procent? Oddělte, co chcete. Je to vaše právo, ale mnoho jiných, mne včetně, nemají chuť oddělit nic a jsou toho názoru, že městští, krajští i státní rozdělovači, se musí setsakra mírnit, když už rozdělují naše daně.

Tahle hra ne kultury milovné lidi je stará a hloupá.

Do divadla půjdu, až se mi bude chtít a pak i zaplatím. Musí mne ale napřed někdo přesvědčit, že to zato stojí. V případě pana Suchého to už dávno není tak jisté.

Bubik 28.4.2008 15:35

Re: Otázka.

Šneku, jestli jste z Prahy, tak už jste zaplatil. Z daní. Připadá na Vás asi  400 milionů (korun) děleno asi 1 milionem (Pražanů).  A zaplatil jste nejen divadlům tzv. neziskovým, ale taky sróčkám soukromých majitelů. Ta nezisková, co měla slíbené víceleté granty, a na nich si před pár lety postavila umělecký záměr, pak utřela hubu. Aniž by se s nimi někdo bavil..........

Pan radní Richter není sám, kdo na radnici nepatří. Ryba (v Praze) smrdí od hlavy.

Mamut 28.4.2008 18:25

Re: Re: Otázka.

Jen taková drobnost se mi do toho motá, když si budu restaurovat starý auto, je to moje zábava a potom ho předvedu lidem, kteří si ho prohlížejí a mají z něho radost a žádnej grant na to nedostanu, proč teda divadelníci, kteří to vlastně dělají úplně stejně, mají pocit, že ten grant dostat mají?

Kecal. 28.4.2008 17:22

Re: Otázka.

Musím se ke Šnekovi přidat.R^

klaaarka 28.4.2008 17:44

Re: Otázka.

R^

Petr Benes 29.4.2008 9:00

Re: Otázka.

no pokud bych mohl cast dani nekam presmerovat, tak radsi na kulturu nez napr. na vyhazovani penez za olympiadu.

petr adler 29.4.2008 18:07

Re: Otázka.

dobry den,

omlouvam se za opozdenou odpoved ... jelikoz ziju docela daleko od srdce evropy, a platim ceske dane pouze za veci v cechach uverejnene, a nepouzivam zadnych ceskych zdravotnich a jinych socialnich sluzeb, souhlasim, aby me dane v cechach sly stoprocentne prazskym NEZISKOVYM divadlum ...

Psí vrah Čumil 28.4.2008 14:53

No, kdo se chce zasmát, může si přečíst místo zdejších komentátorů... :-))

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/arnost-goldflam.php?itemid=3285

Historik 28.4.2008 15:09

Slabé, jako od Goldflama

Dost ubohé. Tak na úrovni dnešní tvorby v Semaforu.

Psí vrah Čumil 28.4.2008 18:12

Re: Slabé, jako od Goldflama

Ano. Pokorně jest třeba přiznati, že tam chybí slovo prd/el. Bez takového nezle zaujmout dnešního kulturního Historika.