Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Ukázka zelené energetiky

Ubližuje se lidem, životnímu prostředí, přičemž na klima to nebude mít měřitelný vliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

Zelení odstřelili jádro, pak uhlí. Kdybych byl na straně Ruska, tak bych je v tom podporoval, myslím, že těch indikací je celkem hodně, žer tomu tak bylo.

Bezpečnost dodávky se dá spočítat a dělá se to. Nicméně již dnes nemá řešení situace, kdy je arktická zima (teploty klesají v noci pod -20), protože je doprovázena bezvětřím a ty soláry to nezáchrání. I třeba protože tepelným čerpadlům při těchto teplotách skokově roste výkon.

Aby to tolik nebilo do očí, tak se se v metodikách EU používá Loss of Load Probability, tam se to dá schovat. Ale každý energetik o tomto ví. A každá země při výpočtu počítá s dovozem od sousedů..

0 0
možnosti
JN

V posledních letech jsme měli trochu štestí, že se nestabilní Polar Vortex urval zpravidla v US (i Texas si to zažil) a ne v Evropě.

0 0
možnosti
LN

Tato fakta je potřeba každou hodinu tlouct do PRÁZDNÝCH ZELENÝCH MAKOVIC, jaké představuje místní umanutý troll Rada, Braun a ostatní...

Porovnání výkonu OZE v energetické soustavě Německa (výroba el. energie) v době nejvyšších hodnot slunečního záření v roce oproti současné době, kdy naopak výkon slunečního záření je minimální a vítr fouká málo (v obou porovnávaných časových intervalech)...

https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/15.06.2022/27.06.2022/today/

https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/28.11.2022/09.12.2022/today/

0 0
možnosti
LN

V létě jsem viděl v ČT požár ploché střechy s asfaltovou (?) vrstvou, kterou zapálily vadné FV panely. Přeneslo se to v řadové zástavbě ještě na asi 3 nebo 4 sousední domy...

Nebezpečí solárních střech

... Nebezpečí solárních střech Statisíce solárních panelů se začíná kromě solárních elektráren čím dál více objevovat na střechách rodinných domků. Není se co divit, kdo trochu přemýšlí o budoucím zdražování cen za elektrickou energii díky boomu solárních elektráren u nás, se začne zajímat o využití solárních panelů pro svou střechu. A tak podle vzoru Německa se montují solární panely na střechy budov. Majitelé si mnou ruce, jak to ekologicky a ekonomicky šikovně zařídili, ale věc má háček. V případě požáru mohou díky solárním panelům přijít i o celý dům. ...

Odborový svaz hasičů

https://www.osh.cz/clanky-osh/nebezpeci-solarnich-strech

0 0
možnosti
PK

P81e61t81r 59K62u57b79á35č

9. 12. 2022 10:05

V současné době je asi nejvíce nedostatková a nejvíce hodnotná lidská vlastnost - schopnost uvědomit si vlastní chybu.

Němci povedou Energiewende až do hořkého konce. Číňani chtějí přejmenovat COVID-19 aby jejich vláda s "nulovou tolerancí COVIDU" "neztratila tvář".... Každý blbeček s troškou moci urputně trvá na svém, protože kolem každé i malé židle krouží vlci čekající na "projev slabosti" - za což bývá uznání vlastní chyby považováno.

0 0
možnosti
Foto

P13a57v15e83l 47R49a56d10a

9. 12. 2022 11:46

V prvém odstavci souhlas. "Hořký konec" ale věcně vzato potká nutně v dlouhodobém horizontu ty, kteří v uzavřeném planetárním systému nedokáží vyžít s místními obnovitelnými zdroji a možnostmi recyklací.

Už dnes jsou přitom konkrétně jmenovaní němci dvakrát efektivnější ve zhodnocování energií a desetkrát dále v energetické soběstačnosti jak češi a tak také mají násobnou šanci ničivým změnám prostředí lépe vzdorovat.

Souhlas také, že ..."Každý blbeček s troškou moci urputně trvá v na svém" ...

Doplnuji k tomu, že v Česku to má konkrétní podobu v jakémsi energetickém skanzenu zděděném po totalitě, který se strukturou za posledních 20let změnil relativně nejméně s evropských zemí.

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/elektrina-na-osobu-eu

0 0
možnosti

P41e53t17r 76Č96e87c23h

9. 12. 2022 9:24

Urážkou zdravého rozumu je kdeco okolo nás. Zejména "práce" našich pánů ministrů, zástupců politických stran a hnutí STAN.

"kdy se za energetické experty (tedy spíše „experty“ či „expertky“) považuje v médiích kde kdo"???

Za experty se v médiích považuje kdekdo obecně, nikoliv pouze za energetické experty. Konkrétně za experty v jakékoliv oblasti. Přitom za míru expertnosti je zase považován politický názor "experta" a jeho podlézání některé z politických ideologií. Jeho služba nějaké konkrétní politické straně. Žvásty, žvanění a kecy, to vše můžeme slyšet od našich novinářských "expertů". a to nejen "expertů" energetických.

0 0
možnosti
VB

Hezký si stěžujete pod článkem meteorologa o energetice.

0 0
možnosti
JK

Z článku bych vypíchl: anti jaderní aktivisté ve Francii kritizují výpadky JE = kouzlo nechtěného a oni budou hlavně kritizovat neb o to jde. Pak považoval za nutné dodat váhu argumentaci zmínkou o válce na Ukrajině. Jinak dobrý, ale na prd.

Pan Rada opět s hodinkami nezklamal a přesně ukázal způsob jak jemu podobní krmí lidi v televizi podlými argumenty a jsou si vědomi vlastní falešnosti. Holt povahu nezapřeš.. Pane Rado nemáme takové bateriové úložiště abychom mohli skladovat občasnou výrobu elektřiny, tak jako to je možné u hodinek a nejhorší je, že vy to dobře víte.

Jinak současné energetická krize (cena elektřiny) je způsobena snahou dostat za produkci z klasických zdrojů tu samou cenu jako za dotované OZE. Prachy!!! A žádoucím vedlejším efektem je, že se OZE nyní dají prosazovat argumentací, že jsou nyní stejně "levné" jako klasické zdroje. Sláva tomu, kdo vynašel Lipskou burzu a povinnost ČR protáčet doma vyrobenou elektřinu přes toto zdražovadlo.

Tomu pánovi co má 8 miliard lidí za extrémně mnoho, bych doporučil výstavbu solárek na Sahaře, elektřinou čerpat a odsolovat mořskou vodu, postavit nějaké "vodní úložiště" a zavlažovat poušť. Třeba by se tam dala pěstovat rajčata, vinná réva nebo aspoň tráva pro ovce a kozy. Tam kde by se sůl sypala zpět do moře by se mohli vyřádit biologové pozorování extrémofilů. Přebytek vody bych směřoval do Čadského jezera - pokus ještě existuje. Docela se divím (možná jen nevím) proč to nedělají v Izraeli a neposilují takto Jordán a Mrtvé moře.

0 0
možnosti

P98e69t83r 18Č17e89c21h

9. 12. 2022 9:30

"Jaderní aktivisté"??? Kdo to je?Jako obvykle lidé, kteří ničemu nerozumí, zato to nic vehementně prosazují, obvykle nezákonnými metodami. Otravují tak životy 99,999% obyvatel. Lidí, kteří mají obvykle zcela jiné starosti než hloupé "aktivistické" výmysly.

0 0
možnosti
VC

Klimaalarmismus je arogantní podvod hochštaplérů, kteří na něm bezostyšně vydělávají, a my spotřebitelé jim máme nastrkat ty nakradené biliony do jejich bezedných kapes. Opravdu musíme? Bylo by záhodno na každého z nich uvalit trestní oznámení za záměrné klamání veřejnosti pro svůj zisk. Jsou to vpodstatě zločinci, kteří si usmyslili vytunelovat ekonomiky evropských států. Za katr s nimi a bude od nich pokoj!!:-P

0 0
možnosti
VP

Stačilo by zvolit Okamuru. Ale na to se čecháčci nezmůžou, budou akorát papouškovat báboly o "trestně stíhaném premiérovi."

Jak jsme mohli zvolit Slepenec je mi záhadou!

0 0
možnosti
PD

K té "zelené aktivistce, která vystudovala práva", v přemoudré EU a její komisi velí energetice bakalářka historie na univerzitě v Tartu a magistra v oboru politických věd na University College London. :-P

0 0
možnosti
Foto

Takže tomu velí londýnská uklízečka. :-P

0 0
možnosti
Foto

Tento článek pana Šálka sice není o klimatu, ale o energetice, ale dá se s obsahem textu souhlasit.

Mě ale mnohem víc zajímá stav sázky pana Šálka s jistým známým "alarmistou" o rychlost oteplování. Tam pan Šálek spolehlivě už mnoho let prohrává.

Ta sázka byla, zda se bude oteplovat o víc jak 0,16°C, nebo méně. Pan Šálek tvrdil, že méně, což je na meteorologa, který by měl na základě vědy vědět, a nikoli na základě spikleneckých teorií věřit nesmyslům, dost zarážející .

0 0
možnosti
LN

Šejno, idiot, který tady někdy před rokem tvrdil, že "vodní pára není plyn", není autor článku, ale ty. :-P

0 0
možnosti
MP

Pokud si chceme udržet průmysl, měli bychom přestat vyvážet elektřinu. Takzvané zastropování cen elektřiny nic neřeší, jen se akorát budeme pořád víc zadlužovat.

0 0
možnosti
Foto

T80o88m91á50š 96H95r28a84j

9. 12. 2022 8:35

Správně píšete "takzvané zastropování". Ten výraz totiž vyvolává klamný dojem omezení ceny shora. Ve skutečnosti cena zůstává, pouze do určité její úrovně ji platím já a to, co je nad, platí daňový poplatník, čili zase já ;-€.

0 0
možnosti
JN

Ono se opakovaně ukazuje, že bývalý kremelský a současný bruselský bolševik jedno a to samé jest a že to totalitní 'poručíme větru dešti', dnes 'větru a slunci', prostě nefungovalo, nefunguje a fungovat nikdy bbebude.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz