Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Ukázka zelené energetiky

Ubližuje se lidem, životnímu prostředí, přičemž na klima to nebude mít měřitelný vliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

Do kamene tesat!

0 0
možnosti
Foto

P41a96v86e12l 73R80a19d37a

9. 12. 2022 8:13

Na N.P. je vyvěšování nerecenzovaných a pravidelně klamně formulovaných příspěvků daleko levnější formou reklamy - než s jakou by jste musel počítat při kamenických pracech.

Obecně ale zřejmě fandíte tomu aby to sepsal, vyvjesil či vytesal... a hlavně zapatil někdo za Vás.

Hlavně, že se ještě co možná zadarmo kus svezete - že?

0 0
možnosti
PK

Zdravý rozum.

Hlavní příčina energetické krize (a přibývají další) je 8 miliard lidí na limitované planetě. Rozmnožování se stále drží na trůně jako tabu. Mezitím věda odbourala všechny zpětné vazby, které v přírodě udržují populační rovnovánu u jiných druhhů (kojenecká úmrtnost, nakažlivé i jiné nemoci). Čína se pokusila skoro 40 let praktivat politiku jednoho dítěte, jenže tradiční kultura (absence sociálního zajištění ve stáří) tak preferovala chlapečky, že dnes miliony mladých mužů nenajdou v Číně manželku. Rozumní vědci odhadli trvale udržitelnou populaci lidí na životní úrovni dnešního Západu na 0,5 až 1,0 miliardu lidí. Protože století globální redukce populace na jedno dítě v rodině je nereálná (lidé jsou stále biologický druh, řídící se pudy, nkoli rozumem) a kapitalismus (jediný dynamický systém) je ve své definici stále předemším kvantitatinvím růstem, čeká nás kolaps.

Dnešním mladým nezávidím.

Přeji dobrý den.

0 0
možnosti
RL

No, když v Číně nemají manželky, tak se taky nebudou rozmnožovat, což znamená, že metoda byla ÚČINNÁ. ;-)

0 0
možnosti
FN

Když se blíže podíváte na boj o klima, zjistíte, že je to ve skutečnosti boj o dotace. Tento boj se stává stále ostřejším, protože dotační kapustičky ubývá a nenažraných zajíců přibývá.

0 0
možnosti
JV

J56a37n 13V17i32n21t97r

9. 12. 2022 8:04

"Boj o klima" je ve skutečnosti boj proti lidem.

0 0
možnosti
Foto

Soláry jsou fajn, ale mají jednu nevýhodu. Přes 200 dní v roce nedodávají vůbec nic. A samozřejmě masivně znečišťují přírodu. :-(

0 0
možnosti
Foto

P88a79v16e29l 47R93a93d73a

9. 12. 2022 7:57

U Vás je příznačně jaksi "samozřejmé", že nespecifikujete polohu instalace FVatd.

Realita je o tom, že v různých zemích, v jejich různých místech a různých provozních aplikacích je efektivita velmi rozmanitá. Obecně ale ale mívají podstatnou výhodu oproti jiným zdrojům ve velmi snadné výkonové škálovatelnosti. Dokonce se dnes využívají na prakticky celoživotně běžících náramkových hodinkách. Při provozování OZE na rozdíl od jádra či fosilů rentabilita obecně vzato dlouhodobě roste.

https://csve.cz/clanky/vyvoj-vykupnich-cen-vetrne-energie-a-ostatnich-obnovitelnych-zdroju/278

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/cena-energie

0 0
možnosti
Foto

Tak jsem se těšil na informace, něco nového ... a je to o tom, že autor objevil, že existuje stránka/aplikace electricitymaps ...

0 0
možnosti
RT

A co nového byste si představoval?

0 0
možnosti
Foto

Celý boj za klima je absurdní, protože jde o snahu z dynamického systému udělat statický. Je nerealistické, je to zločin.

0 0
možnosti
Foto

T26o22m32á34š 58H51r83a93j

9. 12. 2022 8:51

R^ Perfektně řečeno!

0 0
možnosti
LN

Jo, "expertka" na obnovitelné zdroje a transformaci energetiky Laura Otýpková, právnička zaměřující se na energetické právo a obnovitelné zdroje v expertní skupině Frank Bold, ta rozumí zelenému raketýringu, ale o energetice zaručeně nemá šajnu... ;-D

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/energetika-ekonomika-ceny-plyn-elektrina-zelena-politika-green-deal.A221128_171708_ekonomika_mejt

0 0
možnosti
LN

Jak vidno, ZELENÝ (a blbý) TROLL Rada svými nesmysly a bláboly zase zamoří komentáře pod kvalitním článkem... Rv :-P

0 0
možnosti
Foto

P56a75v77e36l 77R92a69d88a

9. 12. 2022 2:09

Pan Šálek zas předvedl především demagogii (klamné řečnické vystupování).

1. V rubrice "Klima" neuvedl prakticky nic v souvislosti s glob. klimatickou situací.

2. Nadpisem sice tvrdí, že ukazuje "zelenou energetiku" ale s textu je zřejmé, že popisuje leda to, jaká byla momentální situace v jednom specifickém dnu v zemi, která rozhodně "zelenou energetiku" doposud nepraktikuje.

3. Pokud jde o úvodní pojem "naprostá urážka zdravého rozumu" tak toho se příznačně dopouští zas právě on. To proto, že žádné okamžité směřování energetiky ani žádné okamžité imise (ponět ve výkonu) s fyzikálního principu nemohou hned ovlivnit klima (teplotu). Výkon působící ve Watech totiž s principu nemůže mít bez časového působení obraz v energii (oteplení hmoty) vyjádřenou v Joulech.

Na planetární klima ale rozhodně už mají vliv kumulativní imise. S hlediska odpovědnosti občanské, pak ty v přepočtu na osobu. Takováto data ale Š. nikde neuvádí. Znovu je proto připomínám:

https://chmibrno.org/blog/emise-co2-a-dalsich-sklenikovych-plynu/

0 0
možnosti
LN

ZELENÍ A RUDÍ DEBILOVÉ už se na autora sesypali se svými žvásty... ;-D

Porovnání výkonu OZE v energetické soustavě Německa (výroba el. energie) v době nejvyšších hodnot slunečního záření v roce oproti současné době, kdy naopak výkon slunečního záření je minimální a vítr fouká málo (v obou porovnávaných časových intervalech)...

https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/15.06.2022/27.06.2022/today/

https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/28.11.2022/09.12.2022/today/

0 0
možnosti
VB

A teď si představte, pane Šálku, že za energetické experty se nepovažují jen právníci, ale dokonce i meteorologové. Hrozné, co.

0 0
možnosti
LN

A co jste vy, zelený aktivisto? ;-D Vy jste taky "energetický expert" přes BILIONOVÝ TUNEL OZE a GREEN DEAL? Jako znalec francouzské literatury Timmermans nebo gynekoložka von der Leyenová a další velké šarže EK rozhodující o směrování energetiky a nevzdělané přírodních vědách? :-P

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz