28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

KLIMA: Strategická hrozba pro Západ

Nabízí se jeden méně běžný na boj se změnou klimatu. V době, kdy svoji cestu začíná cizelovat EU, je to aktuální téma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 1.8.2021 19:02

Dle mně dostupných informací (ze spolehlivých amerických zdrojů), vedení Číny si uvědomuje hrozbu klimatických změn. Ty negativní klimatické změny by se silně projevily právě na čínském území. Proto nelze předpokládat, že by se Čína nepřipojila do "boje" proti negativním klimatickým změnám. Takže Petráčkův článek chápu jen jako šíření poplašné zprávy.

Klimatu sice nerozumím (je to příliš složitý problém), ale vadí mi úžasná arogance "odborníků", kteří všemu rozumí, a hlavně náklady na potřebnou technologickou změnu dovedou vyčíslit.

Osobní vzpomínky. Arogantní "odborník" na tzv. umělou inteligenci, Jeho Magnificence Jiří Zlatuška, dokázal svou arogancí (v červnu 1990) zabít slibný český projekt, který mohl Česku přinést silnou konkurenční výhodu. Zlatuška používal ve svém "vědeckém" posudku podobnou terminologii, jako dnes používají "experti" na klimatickou změnu a její dopady. Vězte, že takoví arogantní jedinci jsou poměrně dobře identifikovatelní. Tehdy i teď.

Doporučení: POKUD bychom dokázali dostatečně rozvinout technologický vývoj (inovace), pak klimatický problém by do roku 2050 byl určitě vyřešen - a za přijatelnou cenu.

V. Petr 1.8.2021 20:52

Pokud bychom přešli na atom, ani bychom další inovace nepotřebovali!

M. Pivoda 1.8.2021 21:00

Pokud bychom v Česku (samozřejmě nejlépe na univerzitě Jiřího Zlatušky) dokázali přeškolit budoucí trvale nezaměstnatelné Romy na teoretické fyziky, mohli by pro lidstvo vyřešit jadernou fúzi, a bylo by po naší energetické starosti - na věky věků.

J. Ganaur 1.8.2021 21:46

Mělbyste jít na odvykačku!Nebo skončíte v blázinci!;-)

M. Pivoda 1.8.2021 22:34

Již cca třicet let se mne snaží v Česku umlčet a nejlépe poslat do blázince. To druhé se jim určitě nedaří.