Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Jsme spaseni!

Na webu se objevil článek o biotechnologii, která dokáže z atmosféry vychytávat oxid uhličitý a měnit jej na organickou sloučeninu. Klima je zachráněno a my s ním! (?)
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J96a27n 77V32i49n15t67r

17. 4. 2020 0:41

Teď jsem někde četl, že i když se splnil Grétin sen a téměř nelítají letadla, spousta fabrik stojí a nespotřebovává elekřinu, svítí sluníčko a skoro pořád fouká, takže OZE jedou na pný výkon a uhelné elektrárny zřejmě pálí míň uhlí, obsah oxidu uhličitého v atmosféře, světe div se, roste! Že by soudruzi klimaalmističtí vědci udělali někde ve svých výpočtech (tedy spíš hádání z křišťálové koule) kolikže procent toho zlojalného oxidu uhličitého člověk produkuje, nějakou chybu? Třeba o řád nebo dva?

0 0
možnosti
Foto

P10a41v13e32l 49R78a55d13a

17. 4. 2020 2:26

Někde jste četl? Nejste a nebudete to nejspíš schopen doložit. Leda tak bulvárním článkem který sám napíšete. Proto ty součastné koncentrace doložím za Vás:

https://scripps.ucsd.edu/programs/keelingcurve/wp-content/plugins/sio-bluemoon/graphs/mlo_two_years.png

Pokles zde znát není. Takže to vyznívá, že si jen vymýšlíte pejorativní fantazie typu ..."soudruzi klimaalmističtí vědci udělali někde ve svých výpočtech"... Není divu, že posměváčkům vycházejí namísto věrohodností pomluvy a hlouposti zároven.

Realita koncentrací ve vzduchu je přeci nejen o aktuálních omisích ale souhrnu řady vlivů v uhlíkovém cyklu. V zimě přeci celá severní polokoule hlavně topí... Mimo to i o dlouhodobém antropogenním uvolnování dříve fosilního nejen od atmosféry ale i oceánů zároven a o zpětném uvolnování s oceánů.... Toho uhlíku, který má jiné radioizotopické složení kterým se odlišuje od toho s čím pracoval běžný uhlíkový cyklus ještě před staletími. Intenzita jen antropogenného vlivu je asi 10GtC ročně do prostoru biosféry která ale sama sestává s 550GtC.

https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=trnka+bilance+uhl%C3%ADku Tento dlouhodobý cyklus je tedy už tak významě narušen, že jej žádné krátkodobé vlivy podtatně neovlivní. Podstatná je spíše i akumulační schopnost oceánů, změny jejich prodů... s obměnou až stovek let, měnící navíc svou teplotu a tedy i schopnost vázat/uvolnovat zde pozdržený uhlík který se chová jak bájný nepolapitelný džin nerozumě vypuštěný s láhve.

0 0
možnosti
VVS

Člověk má radost, když si něco přečte od někoho, kdo myslí. Hlavou. To je dneska výjimka. Bezva článek.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz