Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Jsme spaseni!

Na webu se objevil článek o biotechnologii, která dokáže z atmosféry vychytávat oxid uhličitý a měnit jej na organickou sloučeninu. Klima je zachráněno a my s ním! (?)
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

prostě uhlík slovy Tycho de Brahe kolotá na zeměkouli co je země zeměkoulí.pomocí antracitu pomaleji než pomocí smrkového dřweva na topení, aleje to pořád dokola. CO2 v atmosféře je hnojivo a když je ho více rostliny tvoří méně pórů, tudíž odpaří méně vody. tedy více rostou s menší spotřebou vláhy. To je dobrý, ne. proč jim berete jídlo?

ještě se těším až se zjistí, že i rostliny (les) je žívý organismus s vlastním vědomím a že ti vegetariáni žerou živé bytosti. Fuj, že se nestydí.

JEDINĚ TEN KDO NEJÍ SE CHOVÁ K PŘÍRODĚ ŠETRNĚ!!!

0 0
možnosti
MH

Tento ďábelský plyn CO2 si kupuji v bombičkách po 10 kusech. Obsah jedné bombičky rozpouštím vždy v jednom litru kapalného dihydrogenmonooxidu. Do skleničky si naliji směs ovocných kyselin, barviv, vitamínů a jednoduchých sacharidů a přeliji směsí monokarbondioxidu a zmíněného dihydrogenmonooxidu v množství 0,2 až 0,25 litru. Tak získám chutný a osvěžující nápoj.

0 0
možnosti
DR

A čo tak skúsiť to nechať na prírodu ? Príroda si vždy poradila , s vysokým obsahom O2 ,

z nizkym obsahom O2 ,

vysokým obsahom CO2 a aj nizkyn ́m bóbshom CO2 v atmosfére ! len jej to dlhšie trvalo !Ale v prírode niejde nič rýchlo , nakoľko pre ňu je 1 milion rokov žiadany vek !

Iba my sme takí nerváci , všetko musí byť okamžite a keď príroda urobí nejaké poriadky okamžite tak zase plačeme , že tsunami , povodne , zosuvy pôdy , sucho , teplo .....Niekedy je až úsmevné , keď vedec povie , že je to katastrofa , od roku 2018 prišlo niečomu hroznému . Hlavne ke ́d vieme asi 150 rokov asko tak merať teplotu , tlak , a vieme čo je to 1 meter a čo je to 1 centimeter ! A už vôbec nefovorím o asi 150 fyzikálnych veličanách o ktorých aj dnes 60-70% populácia nemá ani šajnu !

Kontrolná otázka : definujte čo je to A /amper/ ?

0 0
možnosti
LN

MaŠíBl Pivoda už si taky přiložil... S blbem "Rada" by si mohli postavit sluneční dvojdomek... :-D

0 0
možnosti
PL

P34e36t69r 14L90a49b85a40j

18. 4. 2020 0:06

Dělat z něho diamant by nemuselo být špatné. Diamant má celkem slušné průmyslové využití. A nakonec je i celkem pěkný na pohled.

Akorát tomu budou házet klacky pod nohy kšeftaři s diamanty. Už tak mají co dělat aby udrželi jejich nesmyslně vysokou cenu. Škoda. ;-)

0 0
možnosti
KZ

zasad strom a nebo rovnou celou alej

0 0
možnosti
MP

No ano, určitě to pomůže - i na lidskou psychiku. Zeleň uklidňuje.

Ale pokud jde o účinnost odstraňování CO2, technologie je už výkonnější.

0 0
možnosti
MP

Zdeněk Roller začíná svůj článek takto: "Na webu se objevil článek o biotechnologii, která dokáže z atmosféry vychytávat oxid uhličitý a měnit jej na organickou sloučeninu...."

Takových článků je webu stále několik. Stačí se, ve 21. století, naučit hledat články přes Google pomocí klíčových slov. Zde je jeden takový článek, ze kterého mne nejvíce zaujal jeho uvodní odstavec. Cituji: In 1912, a New Zealand newspaper published the following: “The furnaces of the world are now burning about 2,000,000,000 tons of coal a year. When this is burned, uniting with oxygen, it adds about 7,000,000,000 tons of carbon dioxide to the atmosphere yearly. This tends to make the air a more effective blanket for the earth and to raise its temperature. The effect may be considerable in a few centuries.” https://www.genengnews.com/commentary/biotech-may-help-cool-the-planet/

Dochází mi povolený počet odstavců a znaků. Takže jen velmi stručně: Informaci (o průmyslovém odstraňování CO2 z atmosféry) jsem zachytil z důvěryhodného zdroje už v loňském roce a tu informaci jsem zde na Neviditelném psovi už prezentoval. Místní experti (zde zřejmě reprezentující 19. století) mne snad i posílali do psychiatrické léčebny. Neztrácím s takovým osočováním svůj drahocenný životní čas.

Zdeněk Roller dále píše: Proč zatím ve skutečnosti žádný důvod k radosti není? Ze spousty důvodů. Za prvé. Tahle legrácka něco stojí a její tržní hodnota určitě bude ještě neskonale větší než ta výrobní. ... Takže tady by to chtělo vynaložit dost energie, ale asi by to šlo. ...

Můj komentář: Pokud porozumíte dnešnímu tempu technologického rozvoje, pochopíte, že již brzy bude na planetě Zemi energie dostatek. Pokud ten proces biologicky a chemicky funguje (což Zdeněk Roller potvrzuje, že ano), pak je to řešení technologicky i ekonomicky proveditelné. Již brzy. Ale asi zatím ne v roce 2020. Záleží, jak dlouho plánujete na této planetě Zemi ještě žít.

0 0
možnosti
VP

V43a13ň49u72r65a 56P80e30t90r

17. 4. 2020 19:49

Pokud bude "dostatek energie," pomine nutnost spalovat fosilní paliva???

0 0
možnosti
MK

je pátek, ve 14,00 zavírám a mizím v lese na pravém břehu Sázavy na jejím 22 km a budu celým světem opuštěnej a rád až do pondělí do rána. Pan Rada opět nezklamal - jakmile se objeví něco, o čem si myslí, že tomu rozumí tak startuje na první šlápnutí jak Jamaha a pere to do nás pod tlakem - hezký víkend i jemu

0 0
možnosti
KG

Co s kyselinou octovou??? Sajrajt smradlavý, produkt oxidace etanolu...

Nejlepší biotechnologii na vázání CO2 do organických sloučenin vynalezla příroda, tj. ukládání do nejrozšířenější organické sloučeniny - celulózy.

Můžou třeba zalesnit Saharu, to by nějaké CO2 stáhlo. Nebo produkovat z CO2 a vody třeba metan nebo benzín (něco, na co jde jezdit). Na to je ale potřeba energie, opravdu hodně energie, třeba jaderné. Potom nebude potřeba tolik těžit fosilní paliva.

A jsme u peněz a efektivity...

Je to možné? Určitě? Je to efektivní? Dnes NE...

0 0
možnosti
Foto

P95a69v48e82l 83R71a22d72a

17. 4. 2020 15:56

Zkuste si všimnout a ujasnit proč lesy řídnou až odumírají i u nás. Možná by Vás pak přešla fantazie o vodě na zálivku dokonce dřevo dostatečně masivně plodících lesů na Sahaře.

Lesy jsou totiž mimo jiné dlouhověké komplexy a těm dnešní nejextrémější extrémní dynamika změn podnebí za celá dlouhá tisíciletí krátí šance na vitalitu ba přežití.

Pokud jde o ty efektivity tak dnes se ze všech jaderných jako nejefektivnější a nejperspektivnější ukazuje kvantově fůzní sluneční reaktor.

0 0
možnosti
Foto

J45a73n 88Š70r68a86j74e45r

17. 4. 2020 12:48

Dobrý článek, jako satira. Mimochodem, nevšimli jste si, že se začíná ochlazovat? Sleduji na Ventusky teplotu moře ( konec Golfského proudu) mezi Norskem a Zemí Františka Josefa. Je tam chladněji než v lednu. V květnu bude sněžit.

0 0
možnosti
Foto

P97a31v38e32l 43R30a95d45a

17. 4. 2020 16:06

Neuvedl jste kde a jak "ochlazování" sledujete. NOOA to sleduje také a dostupně pro všechny dokonce sestavuje dlouhodobé statistiky. Podle nich se ale otepluje naopak stále rychleji.

https://climatereanalyzer.org/

0 0
možnosti
LN

Už když jsem si přečetl pár slov k titulu článku v denním přehledu, bylo mi jasné, že autor si z problematiky klimaalarmismu a "převratných objevů", kam nacpat ten škodlivý plyn po odčerpání z atmosféry, dělá legraci. Biotechnologie účinnější než fotosyntéza? No podívejme se!

Tuhle nám jistá Václavíková v Aktuálně.cz plácala nesmysly o tom, že pěstování řas zachrání planetu... vyzkoumali to kdesi... už ani nevím. Někde mám schovaný odkaz. Dovedu si představit, jak vědci v nějakém výzkumáku či firmě hledají způsob, jak získat potřebné peníze na svou existenci a výzkum (třeba něčeho mnohem užitečnějšího). Najdou si téma, které zrovna frčí, a se znalostí blbosti politiků si vymyslí něco, čím by prostřednictvím jejich snahy proslavit se mohli vytáhnout peníze z veřejných zdrojů... No a pak se dočkáme nesmyslu jako jsou ty bakterie odčerpávající CO2 a produkující cosi (za vysokých energetických nákladů, o nichž nepadlo ani slovo), co vlastně nikdo nepotřebuje.

A určitě získají i podporů našich MaŠíBlů, kteří na podobné nesmysly naskakují obvykle jako první. :-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz