Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GREEN DEAL: Výstřel do vlastního kolene

Londýn čelí nejhoršímu znečištění ovzduší za několik posledních let. Příčinou jsou domácnosti, které v rámci úspor v době drahých energií přešly na spalování tuhých paliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

A smutné je též, že už před třiceti lety podobnou myšlenku formuloval ten ošklivej Klaus, když říkal, že ekologie je třešničkou na dortu bohatých společností a byl cupován zleva zprava, shora zdola, neb jedni v jeho slovech viděli zkázu planety a jiní podrývání podnikatelské příležitosti. On jim, ten bídák, rozdupával jejich bábovičky. Ovšem na jeho slova došlo. Tahle aktivistická ekologie škodí přírodě, hospodářství i člověku. A bohatnou z ní angažované neziskovky a korporáty (ty však o několik řádů více).

[>-]

0 0
možnosti
RL

Já bych se zase tak moc nesmál, ta zelená totalita je skutečně jenom krůček od realizace. :-(

0 0
možnosti
Foto

Krůček? Kde žijete? Co to je, když vás nutí platit za zboží a služby, které nechcete a nepotřebujete ("obnovitelné" zdroje), když vám předepisují čím topit a v čem topit, jak stavět a na co jezdit a vy nemáte na výběr než se podrobit. A podobných příkazů a zákazů je spousta. Zelenou totalitu už tu máme dlouho. Jen nyní začíná být - v důsledku rapidního chudnutí - daleko citelnější.

A do toho ještě boj s dezinformacemi, boj který má zakrýt "úspěchy" budování společného evropského zeleného domu. Kdyby brali naši monarchové boj s dezinformacemi vážně a ctili rovnost před zákonem, prvními a nejvíce stíhanými by byli ekologické organizace, které tu po celá desetiletí straší zkázou světa (častěji než svědkové jehovovi) až u mladé generace vyvolali duševní chorobu zvanou "enviromentální úzkost". A o hospodářských ztrátách raději pomlčím.

[>-]

0 0
možnosti
RM

autorko to vše je svatá pravda ---ale zeptejte se jakéhokoliv dítěte, co se učí ve škole....jj, dost smutný příběh rodu homo sapiens.....

0 0
možnosti
JS

Britsky olejarsky gigant BP "upravil" svuj zeleny zavazek snizit produkci nafty a plynu o 40% do r. 2030. (Go green). Upravena hodnota je nyni pouhych 25%. Za rok to bude mozna nula! Duvod: zavratne zisky z prodeje ropnych produktu v rozvracene evropske energetice. Jenom blazen by prece dobrovolne ztracel zisky pro zelenou ideologii. A slibit se vzdycky muze vsecko.

0 0
možnosti
RL

Ano, to dává smysl. :-(

0 0
možnosti
JM

Až dosud úspěšný západ propásl tak před pětatřiceti lety první a poslední příležitost k prostudování příčin totálního neúspěchu ekonomiky našeho, speciálně českého, zcela socialistického systému. Mohl se v budoucnu při zakládání vlastního projektu "sociálního státu" vyhnout mnoha dnes již nezapíratelným a zakořeněným těžkostem. Nejhorší na celé krizové situaci jej Jeho nechuť přiznat debakl EU a absence náznaku ochoty k otevřené diskusi. Před třiceti lety mnozí doufali, že tuhle etapu již mají definitivně za sebou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz