Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GREEN DEAL: Výstřel do vlastního kolene

Londýn čelí nejhoršímu znečištění ovzduší za několik posledních let. Příčinou jsou domácnosti, které v rámci úspor v době drahých energií přešly na spalování tuhých paliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

pro pana Zeleného a další podobné. Vůbec není důležité zda někdo hlásá (hlásal) komunismus a někdo hlásá Zelenou ideologii. Problém je v tom, že hlasatelé si myslí, že jsou pokrokový předvoj společnosti, že mají od rána do večera pravdu jen oni a chtějí svůj názor vnutit i silou ostatním. Mluví sice o expertech, ale poslouchají jen ty co hlásají to si dávno myslí a neštítí se před sebe postavit děti, aby hráli na city. Teď zrovna běží taková nevinná reklama jak nějaká malá holčička školí rodiče jak je třeba šetřit s vodou. Ale ta holčička už nebere v potaz zpětnou vazbu, kterou její rodiče v této prkotině zažili a to, že když sníží spotřebu zvýší jim cenu vody.

0 0
možnosti
JM

J27a84n 84M20a72t30ě94n54a

9. 2. 2023 11:13

Tak pan Zelený hlavně vzývá nějakou víru v naději, že víra či nevíra má nějaký vliv na fakta. Má v hlavě jakousi náboženskou válku a pravdu zřejmě určí ten, kdo ji vyhraje a protivníky ukřižuje.

Fakta jsou zřejmá. Že v EU nebude dostupná levná elektřina se ví nejmíň 10 let. Zejména proto, že všechny rozumné způsoby její výroby byly víceméně zakázány. Do těch nerozumných zas nechtěl nikdo příčetný investovat.

Ostatně investice do čínské fotovoltaiky je v současnosti aktem zoufalství, nikoliv rozumu.

0 0
možnosti
MP

Výhled energetických alternativ (kromě tzv. obnovitelných zdrojů). Cituji ze spolehlivého informačního zdroje:

Byly nám slíbeny menší jaderné reaktory. Kde jsou? Již více než deset let slýcháme, že malé reaktory by mohly být velkou součástí budoucnosti jaderné energetiky. Teoreticky by malé modulární reaktory (SMR) mohly vyřešit některé z hlavních problémů tradiční jaderné energetiky, což by umožnilo rychlejší a levnější výstavbu a bezpečnější provoz.

NuScale se sídlem v Oregonu se nedávno stala první společností svého druhu, které se podařilo překonat jednu z posledních regulačních překážek, než bude moci společnost postavit své reaktory v USA. Ale i když SMR slibují urychlení časových plánů výstavby jaderné energie, cesta byla plná zpoždění a zvýšení nákladů – a ještě je třeba udělat spoustu zefektivnění, než se stanou běžnými.

We were promised smaller nuclear reactors. Where are they? For over a decade, we’ve heard that small reactors could be a big part of nuclear power’s future. In theory, small modular reactors (SMRs) could solve some of the major challenges of traditional nuclear power, making plants quicker and cheaper to build and safer to operate.

Oregon-based NuScale recently became the first company of its kind to clear one of the final regulatory hurdles before the company can build its reactors in the US. But even as SMRs promise to speed up construction timelines for nuclear power, the path has been full of delays and cost hikes—and there’s still a whole lot of streamlining to do before they become commonplace.

0 0
možnosti
MP

Pohádka: "Jak pejsek a kočička vařili dort." Prostě do kotlíku narvali zcela nekompatibilní komponenty, uvařili - a pak vlka z toho bolelo břicho.

V nadpisu článku je sice oznámeno, že diskusním tématem je Green Deal. ale závěr článku (přesněji slintu) diskutuje komunismus. Ha.

Cituji poslední dvě věty: "... Pokus o výrobu komunismu v sovětském bloku trval sedmdesát let. A dosud jsme se z něho tak docela neotřepali."

Toto je úplně jiné téma, ale Šichtařová má asi pravdu v tom, že za 70 let se nelze dostat z ruského feudalismu do komunismu.

0 0
možnosti
OK

Green Deal a socialismus je jedno a totéž. Takže z jednoho období socialismu, hop do druhého, který se jmenuje trochu jinak. Výsledek je stejný. Postupný úpadek a oslavování fanatiků, zatracování realistů.

Klimatická katastrofa je jinak nazvaný konec světa. Za svůj život jsem těch proroctví o konci světa slyšel, a pořád nic. Teď k tomu zneužívají i nemocné děti, viz Gréta.

0 0
možnosti
MP

Ekonomka Marketa Šichtařová (absolventka VŠE Praha) se prý ohledně Green deal baví. Cituji z článku: "... Já se královsky bavím, až mi skoro tečou slzy škodolibého smíchu. Zase se ti sociální inženýři střelili do vlastního kolene...."

Green Deal? To je technologická záležitost a záležitost inovací především. Tento obor se na VŠE určitě pořádně neučil. Ano, určitě selhali politici i ekonomové a měli by proto být střeleni do kolena. Proč? Ekonomové snad už poznali, že (metaforicky řečeno) Neviditelná ruka trhu problém klimatické hrozby nevyřešila. Politici, s časovým horizontem výhledu na budoucí 4 roky pouze, snad už pochopili, že potřebujeme státníky (s delším časovým horizontem), nikoliv politiky. To je problém řízení.

Nejsem klimatolog, takže nedovedu posoudit závažnost klimatické hrozby. Musím tedy spoléhat na experty, ale zatím nikdo nemá zaručený postup jak vybrat ty objektivní EXPERTY.

Německo by prý do roku 2030 mělo vyrábět 80% energie z obnovitelných zdrojů. To by snad dalo stihnout. Při strategii "Napřed nic a potom hic".

0 0
možnosti
VK

V34. 79K37u92h81a29j

9. 2. 2023 10:30

No tak jestli Německo opravdu pozavírá své jaderné i uhelné elektrárny, a bude používat jen OZE, tak klidně překročí plán, a bude to 100%! No, nebude, ono se najde vždycky pár nezodpovědných, kteří budou místo elektrického grilu používat na dřevo, a místo elektrických kamínek si hnusně, zpátečnicky - a přijde den, že i trestně - zatopí v krbu! Ale 90 % by dát mohli!

0 0
možnosti
TN

T73o75m71a44s 89N28o35v39y

9. 2. 2023 10:16

A největší cenu vyhrává:

Marlboro. Jejich produkty budou do roku 2030 bezemisní.

To nevymyslíš!!!

0 0
možnosti
KZ

Mimořádně stupidní článek. Otázka je, zda je to autorčinou přirozenou stupiditou nebo její stupidní snahou svést energetickou krizi na lidi snažící se o zlepšení životního prostředí. Kolik lidí, kromě voličů SPD, ANO a podobných spolků, je ochotno uvěřit, že dramatický vzestup cen plynu a elektřiny začínající datem ruské invaze na Ukrajinu je dílem „ekologistů“? Kolik lidí je ochotno uvěřit, že „ekologisti“ zakázali a zakazují tepelné elektrárny, když u nás byli Zelení epizodně ve vládě naposledy v r. 2009? Kolik lidí je ochotno uvěřit, že snaha o ochranu životního prostředí je analogická se snahou o vynalezení perpetua mobile nebo o zavedením komunismu?

Abych to zutnil a personalizoval: Kolik lidí je ochotno uvěřit, že sir Richard Attenborough je blbý sociální inženýr a Markéta Šichtařová prorok varující před zkázou lidstva?

0 0
možnosti
JH

J22a79n 88H59a74j81s29k67ý

9. 2. 2023 9:42

Výborný článek, tleskám ve stoje, paní Šichtařová.R^

0 0
možnosti
PD

Nebude to tak jednoduché, jako nám zakáží fungující auta se spalovacími motory a vnutí drahé elektrohračky, tak nám zakáží či znemožní topení tuhými palivy, to jde, d͇o͇k͇u͇d͇ ͇s͇e͇ ͇l͇i͇d͇i͇ ͇n͇e͇v͇z͇b͇o͇u͇ř͇í͇, technicky celkem snadno.

Zaujalo mne to s komunismem. Ten přece nepopíral hierarchii, naopak, určil ji a zabetonoval: Vedoucí úloha jediné správné a vyvolené strany. Právě proto to nemohlo fungovat, protože pokrok a bohatství vzniká konkurencí, ne plánováním a monopolem moci.

0 0
možnosti
FDW

Technicky vzato, neozbrojené obyvatelstvo dokáže ovládat hrstka ozbrojených chlapů.

0 0
možnosti
Foto

Když nebude GD, bohatí užívající si pohádkového blahobytu si zase něco na chudý lid vymyslí. Tohle nevymyslela dělnická třída, ale absolventi humanitních a společenských fakult.

0 0
možnosti
PD

Zajímavá teorie, přemýšlím, zda podobně se neprosazoval ten komunismus.

Zrušit bohaté, budou všichni chudí. Všichni, kromě těch, kteří ruší. :-P

0 0
možnosti
PP

P56e49p50a 68P67e36p25a94x

9. 2. 2023 8:43

R^ článek přesně popisuje exstrémní hloupost zeleného běsnění na tzv. západě.

0 0
možnosti
Foto

A proč chtějí zachránit podmínky pro život příštích generací, když sami děti nechtějí. Prý kvůli uhlíkové stopě.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz