28.5.2023 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

GREEN DEAL: Výstřel do vlastního kolene

Londýn čelí nejhoršímu znečištění ovzduší za několik posledních let. Příčinou jsou domácnosti, které v rámci úspor v době drahých energií přešly na spalování tuhých paliv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pepax 9.2.2023 8:43

R^ článek přesně popisuje exstrémní hloupost zeleného běsnění na tzv. západě.

L. Harvánek 9.2.2023 9:30

A proč chtějí zachránit podmínky pro život příštích generací, když sami děti nechtějí. Prý kvůli uhlíkové stopě.

L. Hančar 9.2.2023 8:37

U nás v Počátkách svět zůstal normální. A to i přes nedávno udělanou dotovanou plynofikaci za moc milionů předkovidových peněz. Pouze 5% našich domů si pořádilo plynoměr ( zelení pražáci a lenoši ). Ostatní zůstali u starého dobrého socialistického severočeského uhlí, já se vrátil k tradici mého dědečka a babičky a pálím klestí z okolních lesů. Už 12 let ani kousek Maryčky Magdonovy. Z našeho komína neleze nic ( viditelného ). Pouze vodní pára v objetí životadárného CO2. Po shlédnutí 3D filmu minulý týden se cítím Avatarem.

H. Kotaz 9.2.2023 8:47

R^

R^

L. Písařík 9.2.2023 8:04

Mluvíte mi ze srdce. jenom se divím, kolik je na světě tupců, kteří přes zřejmé argumenty věří, že GD může fungovat. Jistě jsou za GD vychcánkové. kteří se z GD dokáží obohatit. Zaráží mě však ti, kteří vedou svět a pokračují v GD i za cenu vyhazování peněz do větru. Pokud i oni věří na GD, pak nezbývá než modlitba: pane Beže, co jsme ti provedli, žes dopustil, aby svět vedli takoví ..........(doplňte si sami);-€

T. Diblík 9.2.2023 8:25

Dlouhý pochod institucemi. Tak je to prosté.

E. Ema 9.2.2023 8:02

Proboha, Markéto "kolene":-(

V. Novak 9.2.2023 9:23

Podle ÚJČ jsou přípustné tvary kolena i kolene.

V. Kuhaj 9.2.2023 12:41

Úplně správně mělo být "do hlavy".

F. Navrátil 9.2.2023 7:26

To co pro chronickou bronchitidu představují cigarety, to pro ochranu přírody představují dotace.

P. Rada 9.2.2023 7:23

Štihlařová zas předvádí, že stále ještě neví která civilizačně bije. Projekt G.D. je totiž s hlediska dopadů klimatu doposud jen nenaplněná idea. Dál rostoucí imise CO2 se totiž celosvětově dlouhá desetietí nedaří dostat pod kontolu.

https://research.noaa.gov/article/ArtMID/587/ArticleID/2764/Coronavirus-response-barely-slows-rising-carbon-dioxide

V roce 1992 - tedy už před třemi desetiletími - takovou snahu politici v "Rámcové úmluvě" celosvětově deklarovali. O celá desetiletí pozdeji (červen 2021) pak ale jen někteří z nich zas jen deklarovali G.D. jako opět bezsankčně navržený cíl - ale až pro rok 2050!

Realita dopadů glob. klima-změny o 1.2C přitom na falešné deklarace nedbá a už nyní přinesla celosvětově 21% pokles produkce potravin, který válečné události jen na Ukrajině jen dál zhoršují:

https://theconversation.com/a-year-of-hunger-how-the-russia-ukraine-war-is-worsening-climate-linked-food-shortages-181160

Tento vývoj bude nejspíše nutně dál pokračovat pro realitu fyzikálně opodstatnělé, celé desítky let působící setrvačnosti vývoje v klimaticky málo stabilní planetární situaci.

Postoje lidí nemajících na vývojem nadhed - jako to předvádí Š. - zřejmě žel znovu dokládají převažující sebezničujíci schopnosti konzumní civilizace.

Dávám žel zapravdu, že ve smyslu letité hrozby překračování nosné planetární kapacity, příznačně může dojít právě v dnes vojensky nejmocnější technické civilizaci za celou epochu tisíců let na jakýsi "Výstřel do vlastního kolene".

F. De Winter 9.2.2023 7:31

Nevidím žádný rozumný důvod, proč dostávat emise CO2 pod kontrolu. Naší květeně to náramně svědčí a vyšší teploty také. A mě rovněž. ;-)

P. Rada 9.2.2023 11:41

Důvodem který rozumní zají je změna dynamiky vláhy pro onu "květenu".

Jak dlouho vydržíte Vy v horku bez vody?

V. Kuhaj 9.2.2023 12:45

Znají rozumní, proč jste zprznil jméno paní Šichtařové na Štihlařová?

R. Langer 9.2.2023 7:47

Klima na planetě Zemi se mění MILIÓNY LET, prolhaný Zelený bolševiku, a ty lžeš, jako když Rudé právo tiskne! ;-€

P. Rada 9.2.2023 11:48

Langerovi by k pochopení situace mohlo snad pomoci pokud by při své anomální vlekle rostoucí tělesné teplotě - uslyšel od lékaře jako řešení potíží vysvětlení typu :

..."teplokrevníci měli měnící se teplotu MILIONY LET".

I. Hermanek 9.2.2023 8:04

Rada zase předvádí jaký je neskutečný magor

L. Písařík 9.2.2023 8:09

Všechna opatření prováděná ve snížení CO2 jsou jen plivnutím do moře. Země je obrovský systém, který jede podle vlastních zákonů a my se jen dohadujeme. Podle vykopávek starověkých přístavů stoupá hladina moří již několik tisíců let, zřejmě u doby ledové, která - asi - nyní končí. A CO2 bylo v minulosti ivíce.

P. Rada 9.2.2023 11:54

Ono "plivnutí do moře" znamená, že za poslední tři desetiletí lidsvo vypustilo tolik CO2 jako za celou předešlou epochu. Nespochybnitelným důsledkem je dnes už skoro o polovinu vyšší koncentrace CO2 v ovzduší a narušený uhlíkový cyklus se změnami radioizotopového složení uhlíku.

CO2 sice bylo v dávné minulosti více a to zejména v období pokud na planetě neexistoval život.

V. Kuhaj 9.2.2023 12:31

Lidstvo se dožívá stále vyššího věku při stále vyšším relativním zdraví. Přírodu bych chránil, je nás hodně, ale k poplachu, ne nepodobnému hysterickému mlácení trubkou do kolejnice, nevidím důvod.

L. Hančar 9.2.2023 8:43

Ne vždy souhlasím s vědci, ale v jednom jsem s nimi zajedno: vždy, když Vesmír a pohyb zemských desek dopustil oteplení planety, následujel výtrysk CO2 a s ním ráj na Zemi pro vše živé. Historia magistra vitae.

P. Rada 9.2.2023 12:10

Život poměřovaný druhovou rozmanitostí a zejména ten na souších měl donedávna na planetě své desetitísícileté optimum v Holocénu navozené jak teplotně (cca 16C) skleníkovým efektem, tak vlhkostně existencí celoročně stálých bílých polárních čepiček.

Polární oblasti totiž zejména v mírných šířkách gtadientem teplot na rozhraní usměrnovaly a takto stabilizovaly vláhu nesoucí vzdušné proudění nad pevniny. Viz chování Jetstreamu.

O tu severní polární čepičku zejména obyvatelstvo v severních mírných šířkách přichází a přijde zhruba v polovině století právě s největšími a nejobtížněji řešitelnými dopady na potravinovou produkci kterou velkoplošně nedokážeme "klimatizovat".

V. Kuhaj 9.2.2023 12:38

Spíš si myslím, že grýndýl vliv na počasí mít nebude, takže jsem v klidu. Ovšem vy, který si myslíte, že počasí tímto způsobem ovlivnit můžete, jak to že se nebojíte, že to přeženete třeba do nové doby ledové? Mě fakt zaráží ta vaše bohorovnost, se kterou nám vykládáte, že když uděláme to a to, tak se počasí změní přesně o tolik a o tolik stupňů...! Vy si vážně neuvědomujete, že mluvíte o něčem, s čím nemá lidstvo vůbec žádnou dochovanou zkušenost, takže predikce dalšího vývoje je z hlediska vědy nutně nejistá?

M. Sedláček 9.2.2023 14:12

Co byste chtěl od blba? Nekrmte to...

V. Novak 9.2.2023 9:26

Ano - prozatím vidíme a zažíváme dopady pouze rozjezdu, "předmluvy" ke GD - německé Energiewende a britského čertvíčeho. Atomaustiegu a Kohleausstiegu - no a momentálního "Gasausstiegu", byť se mu říká "sankce".

T. Novy 9.2.2023 10:11

Ach Rado, Rado.

Už vám to tady říkám těch deset nebo kolik let: imise jsou spady. CO2 nikam nepadá. CO2 EMISE Emise!!

J. Lukavsky 9.2.2023 7:17

"Komunismus ale vycházel z toho, že jsme všichni stejní." Nikoli neboť přeci "komunisté jsou lidé zvláštního ražení". Takže na tom osttrově by si ihned "dobrovolně" zvolili jednoho komunistu generálním tajemníkem a ten by je vedl z zářným zítřkům, kupředu levá... J.L. end

M. Sedláček 9.2.2023 14:14

To těžko, na ostrově by nebylo co komu ukrást.

F. De Winter 9.2.2023 7:17

Green Deal funguje a funguje velice dobře. Vy Markéto a mnozí další vycházíte z chybného předpokladu, že ti, kteří řídí společnost, chtějí aby vše fungovalo co nejlépe a všem se dařilo dobře. Tak to ale není. Co svět světem stojí, tak ti co jsou dole hledají cesty jak se dostat nahoru a ti co jsou nahoře hledají způsoby, jak tomu zabránit. Už proto, že když bude příliš mnoho knížat, knížecí titul ztratí hodnotu. Dokud spolu soutěžili národy, potřebovala lokální "knížata" ty nižší vrstvy k tomu, aby uhájila svá léna před okolními knížaty. Nyní to už nepotřebují a tak sledujeme systematickou likvidaci příležitostí pro ty dole. Počínaje likvidací veřejného školství, přes likvidaci podnikatelského prostředí, rozbíjení společnosti na atomy a likvidací demokracie jako takové konče. EU a podobné organizace jsou tady od toho, aby volby nemohly nic změnit. A lidé ukolébáni spí a zavádění cenzury a dalších totalitních manýr je neznepokojuje. :-(

L. Hančar 9.2.2023 8:51

Na vaší teorii něco bude. Česká společnost nedokázala najít alespoň jednu Osobnost, alespoň jako kandidáta na presidenta. O mechanismu volby si nedělám iluze. A tak jsou vypíráni Pávek, Bureš a támhle vzadu vedle sebe Lejno s Bidetem.