Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GREEN DEAL: Výstřel do vlastního kolene

Londýn čelí nejhoršímu znečištění ovzduší za několik posledních let. Příčinou jsou domácnosti, které v rámci úspor v době drahých energií přešly na spalování tuhých paliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LH

U nás v Počátkách svět zůstal normální. A to i přes nedávno udělanou dotovanou plynofikaci za moc milionů předkovidových peněz. Pouze 5% našich domů si pořádilo plynoměr ( zelení pražáci a lenoši ). Ostatní zůstali u starého dobrého socialistického severočeského uhlí, já se vrátil k tradici mého dědečka a babičky a pálím klestí z okolních lesů. Už 12 let ani kousek Maryčky Magdonovy. Z našeho komína neleze nic ( viditelného ). Pouze vodní pára v objetí životadárného CO2. Po shlédnutí 3D filmu minulý týden se cítím Avatarem.

0 0
možnosti
Foto

Mluvíte mi ze srdce. jenom se divím, kolik je na světě tupců, kteří přes zřejmé argumenty věří, že GD může fungovat. Jistě jsou za GD vychcánkové. kteří se z GD dokáží obohatit. Zaráží mě však ti, kteří vedou svět a pokračují v GD i za cenu vyhazování peněz do větru. Pokud i oni věří na GD, pak nezbývá než modlitba: pane Beže, co jsme ti provedli, žes dopustil, aby svět vedli takoví ..........(doplňte si sami);-€

0 0
možnosti
TD

Dlouhý pochod institucemi. Tak je to prosté.

0 0
možnosti
EE

E53m28i93l 50E51m25a

9. 2. 2023 8:02

Proboha, Markéto "kolene":-(

0 0
možnosti
VN

Podle ÚJČ jsou přípustné tvary kolena i kolene.

0 0
možnosti
FN

To co pro chronickou bronchitidu představují cigarety, to pro ochranu přírody představují dotace.

0 0
možnosti
Foto

P63a21v51e50l 28R94a87d30a

9. 2. 2023 7:23

Štihlařová zas předvádí, že stále ještě neví která civilizačně bije. Projekt G.D. je totiž s hlediska dopadů klimatu doposud jen nenaplněná idea. Dál rostoucí imise CO2 se totiž celosvětově dlouhá desetietí nedaří dostat pod kontolu.

https://research.noaa.gov/article/ArtMID/587/ArticleID/2764/Coronavirus-response-barely-slows-rising-carbon-dioxide

V roce 1992 - tedy už před třemi desetiletími - takovou snahu politici v "Rámcové úmluvě" celosvětově deklarovali. O celá desetiletí pozdeji (červen 2021) pak ale jen někteří z nich zas jen deklarovali G.D. jako opět bezsankčně navržený cíl - ale až pro rok 2050!

Realita dopadů glob. klima-změny o 1.2C přitom na falešné deklarace nedbá a už nyní přinesla celosvětově 21% pokles produkce potravin, který válečné události jen na Ukrajině jen dál zhoršují:

https://theconversation.com/a-year-of-hunger-how-the-russia-ukraine-war-is-worsening-climate-linked-food-shortages-181160

Tento vývoj bude nejspíše nutně dál pokračovat pro realitu fyzikálně opodstatnělé, celé desítky let působící setrvačnosti vývoje v klimaticky málo stabilní planetární situaci.

Postoje lidí nemajících na vývojem nadhed - jako to předvádí Š. - zřejmě žel znovu dokládají převažující sebezničujíci schopnosti konzumní civilizace.

Dávám žel zapravdu, že ve smyslu letité hrozby překračování nosné planetární kapacity, příznačně může dojít právě v dnes vojensky nejmocnější technické civilizaci za celou epochu tisíců let na jakýsi "Výstřel do vlastního kolene".

0 0
možnosti
FDW

Nevidím žádný rozumný důvod, proč dostávat emise CO2 pod kontrolu. Naší květeně to náramně svědčí a vyšší teploty také. A mě rovněž. ;-)

0 0
možnosti
JL

"Komunismus ale vycházel z toho, že jsme všichni stejní." Nikoli neboť přeci "komunisté jsou lidé zvláštního ražení". Takže na tom osttrově by si ihned "dobrovolně" zvolili jednoho komunistu generálním tajemníkem a ten by je vedl z zářným zítřkům, kupředu levá... J.L. end

0 0
možnosti
MS

To těžko, na ostrově by nebylo co komu ukrást.

0 0
možnosti
FDW

Green Deal funguje a funguje velice dobře. Vy Markéto a mnozí další vycházíte z chybného předpokladu, že ti, kteří řídí společnost, chtějí aby vše fungovalo co nejlépe a všem se dařilo dobře. Tak to ale není. Co svět světem stojí, tak ti co jsou dole hledají cesty jak se dostat nahoru a ti co jsou nahoře hledají způsoby, jak tomu zabránit. Už proto, že když bude příliš mnoho knížat, knížecí titul ztratí hodnotu. Dokud spolu soutěžili národy, potřebovala lokální "knížata" ty nižší vrstvy k tomu, aby uhájila svá léna před okolními knížaty. Nyní to už nepotřebují a tak sledujeme systematickou likvidaci příležitostí pro ty dole. Počínaje likvidací veřejného školství, přes likvidaci podnikatelského prostředí, rozbíjení společnosti na atomy a likvidací demokracie jako takové konče. EU a podobné organizace jsou tady od toho, aby volby nemohly nic změnit. A lidé ukolébáni spí a zavádění cenzury a dalších totalitních manýr je neznepokojuje. :-(

0 0
možnosti
LH

Na vaší teorii něco bude. Česká společnost nedokázala najít alespoň jednu Osobnost, alespoň jako kandidáta na presidenta. O mechanismu volby si nedělám iluze. A tak jsou vypíráni Pávek, Bureš a támhle vzadu vedle sebe Lejno s Bidetem.

0 0
možnosti
MV

Rád bych pletl, ale tento osmi miliardami lidí obsazený a systematicky ničený svět má namířeno do záhuby.

0 0
možnosti
Foto

Tak si půjčte od manželky jehlice, klubko vlny a vesele do toho. Teplý pekarák se vždycky hodí.

Tyto hrozby posloucháme již přes padesát let. Ano, lidstvo je přelidněné, ale po stejně dlouhou dobu tomu vydatně pomáhali ti, co dnes vymýšlejí kdejaké kolektivistické blbosti

0 0
možnosti
JS

Předpokládám, že nejchudším nemohou pálení zakázat, protože to není střední třída a prostě na to budou kašlat.

Takže se vytvoří speciální fond na podporu (z povolenek nebo nových půjček), pro střední třídu větší pokuty a zelené perpetum mobile se bude dalších pár let zase hýbat.

0 0
možnosti
LH

Nejsem chudý a pálím. Protože jsem technokrat, ekonom a ateista. Dovedu si to spočítat a stojím pevně nohama na Zemi. Už 3x jsem vyhnal jehovisty od našeho prahu. Objevit se tam ti zelení, dostali by po budce. Objevit se tam Gréta, puknu. Smíchy.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz