23.9.2023 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

ENERGETIKA: Lži protijaderného aktivisty

V Senátu zazněla od ekologického aktivisty slova, že máme stejné přírodní podmínky pro obnovitelnou energii jako Německo. Podle jeho představ zde zřejmě máme větrné mořské pobřeží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Nehasil 28.11.2021 23:24

Tenhle článek který vypichuje naprosto blbou jedinou větu dokonce jen jedno slovo, které navíc bylo vyvolané před řečníkem, z celého semináře. Prakticky bezvýznamnou, ale proč autor nenapíše článek i o vyjádření pana

Jiřího Marka, jaderný veterán a člen týmu realistická energetia a ekologie

Který řekl, že obnovitelným zdrojem:"... zcela jednoznačně to je teda i plyn, uhlí a ropa, protože tam se jedná o cyklus použití teda uhlíku v těchto materiálech na slučovací reakci s kyslíkem

která je exotermní a to takovým způsobem, že vzniklý oxid uhličitý díky fotosyntéze se opět ukládá do té hmoty, kterou je možné spalovat. Obnovitelnost uhl

í, ropy a plynu je možná diskutabilní tam jde o 10 mil. let než se tohleto stane...."

Sorry, ale tohle je daleko horší než jedno slovo že vyjádření o tom, že máme stejné podmínky jako Německo, což samzořejmě nemáme, ale to každý chápe a ví, že moře nemáme, ale máme spoustu jiných možností, kterých nevyužíváme vůbec.

Ale to co říká ten Jiří Marek "jaderný veterán" je blbost na entou a ještě o sobě tvrdí, že je realista.

Takto potěš koště jestli tihle lidi řídí nějaké organizace.

Od těhlech tzv. ralistů zase slyšíme stále dokola to samé, že FVE, VE několik dní v roce nevyrábí vubec. To je jejich mantra, se kterou se ohánějí. To znamená, že nemáme stavět VE, FVE? Dobře, tak když nevyrábí několik dní v roce, tak je pojdme vypnout a nahradíme je čím? Protože FVE, VE sice nevyrábí několik dní, ale co ten zbytek, kdy ten proud vyrábí? To je jako nic? Naopak je to většinu času elektřinu vyrábí a kdybychom je chtěli nahradit tak realisti tedy hlási abychom postavili uhelné elektrány, protože nic jiného OZE nemůže nahradit.

Opět vypichují naprostou hloupou jednu věc, že několik dní v roce nevyrábí, ale že ten zbytek vyrábí už je nezajímá.

P. Nehasil 28.11.2021 22:11

Další zajímavá informace je, kolik peněz z EU můžeme jako ČR dostat!

Je to kolem 1000 mld Kč!!! Které můžeme využívat od r. 2025.

A tyhle peníze bychom měli použit práve na dekarbonizaci energetiky, průmyslu, dopravy, výtápění domů, , které nejvíc produkují jedy do vzduchu, který dýcháme.

Ta jedna věta, kterou řekl někdo na tom semináři je naprosto bezvýznamná a tento článek je naprosto hloupý a přilívá olej do ohně pro lidi, kteří hledají co by mohli použít proti všem tzv. zeleným teroristům.

Smrádek, ale teplíčko.

Tohle vystihuje ČR a lidi tady pod článkem na 100%.

Hlavně v zimě zatopit v kotli co nejvíc to udusit, aby se venku nedalo dýchat ale já měl doma teplíčko. To že nemohu otevřít okno abychsi vyvětral to už je mu jedno a raději to hází na sousedy, že ten přeci topí ještě uhlím já dřevem a on je ten zlý...

P. Nehasil 28.11.2021 22:11

Typický clickbaitový článek, který si vybere jednu větu kdo někdy někdo pronese a pak z tohodle prdu udělá velblouda. A protože aktuálně se lidem zdražuje elektřina, tak pan autor ví, že se na to bude klikat.

A přitom je to taková blbost.

Kdyby si lidi ten seminář poslechli:

https://www.senat.cz/informace/galerie/videogalerie/video.php?id=900

Tak by všichni zjistili, že celý seminář má daleko důležitější informace, než jedna věta vyrvaná z kontextu.

Ale lidi jsou ovce, takže jim stačí co jim neviditelný pes servíruje a nezajímá je že je to naprostá blbost. Například se v tom semináři dá dozvědět sposutu informací o několika scénářích, které se projednávají a které se vymýšlejí jak to udělat abychom si zachránili naše životní prostředí ve kterém žijeme.

Je úplně jedno jak kdo to dělá, jak kdo se jmenuje, nebo z jaké organizace je.

Jestli budeme stále jen kecat a nadávat a házet vinu na sousedy, že oni to dělají blbě, tak se za 30-40 let budeme dusit v prostředí, kde na ulicích budeme nosit masky abychom tam mohli vůbec dýchat. A budeme žít v domech, které budou utěsněný s filtrováním a kupováním kyslíku.

Další zajímavá informace je, že podle různých scénářů to je ještě teď možné udělat a zachránit naše životní prostředí. Záměrně říkám naše žitovní prostředí, protože my nechceme zachraňovat Zemi, ale životní prostředí pro člověka. Zemi jako takové je to úplně jedno jestli se tady budeme dusit jedy z našich spalovacích aut, nebo z jedy z komínů, které si sami sobě vypouštíme pod nos. Země bude dál obíhat kolem slunce až jednou za 4,5 mld let zanikne. To jestli na tý naší planetě bude žít nějaký člověk pod zemí ji je úplně jedno.

Proto potřebujeme záchránit naše životní prostředí ne chránit Zemi.

R. Polášek 28.11.2021 10:46

Přesně tak. Navíc určitá převaha kapacity výroby nad spotřebou elektřiny umožňuje tu elektřinu, která není dopředu prodána na burze, produkovat a vyvážet tehdy, když je elektřina v EU drahá a naopak dovážet k nám tehdy, když je v EU nadbytek elektřiny a ta je levná. Tím se snižuje celková průměrná cena elektřiny.

R. Polášek 28.11.2021 10:19

Dá.

Pro zelené ovce mají onen les větrníků, pro reálnou energetiku mají vodní elektrárny a přečerpávací elektrárny v Alpách.

K. Dvořák 26.11.2021 0:30

Až bude mít Rosatom v Maďarsku a ve Finsku hotovo, budeme teprve vědět, jak rychle jsou schopni stavět a zda dokáží dodržet termín a rozpočet.

Co se schvalování jaderných projektů týká, nemyslím, že tady jsou podstatné regulace diktované EU. Pokud se schvalování vleče, je to záležitost primárně lokálních dozorových orgánů.

T. Bubeníček 25.11.2021 22:10

Tak na tom náměstí, nebo kde to řečnil, se ani nic jiného, než stát, nedalo, ne? :D

T. Bubeníček 25.11.2021 22:08

Tak to si Rakušáci s těmi vrtulemi vystačí co? A nemusí každou chvíli vykrývat výpadky našimi "špinavými zdroji".

V. Kučer 25.11.2021 21:30

Nadšen tím byl exministr životního prostředí Bedřich Moldan při své cestě z Rakouska a byl zklamán že u nás žádné vrtule neviděl, hovořil o tom na ČT.

M. Drašner 25.11.2021 20:45

Ve Štýrsku určitě. Ale třeba v tom hraje i 30% nákup elektřiny z ČR a Balkánu?

V. Novák 25.11.2021 18:28

Je to principálně nemožné? Porušuje to nějaký fyzikální zákon?

Pokud ne, pak to pravděpodobně půjde zrealizovat. Zítra, za rok, za tisíc let, až to nebude potřeba? Nevím.

Až někdo takový akumulátor vynalezne - tak na něm můžeme založit energetiku, tedy civilizaci. Do té doby ne.

V. Novák 25.11.2021 18:20

Co já vím?

To mám plánovat vynálezy jako SPK?

J. Farda 25.11.2021 18:05

On ten dobrmuž nelže, on jen propaguje alternativní pravdu! ;-)

P. Brich 25.11.2021 17:55

A navíc to v krajině vypadá jako štětky na čištění WC mísy.:-/

F. Zrcek 25.11.2021 17:50

Greenpeace i hnutí Duha lze historicky charakterizovat jako ekoteroristické organizace. Vzhledem k tomu je celkem jedno, jestli Jan Piňos lže vědomě, nebo je vnitřně přesvědčeným fanatikem a gretenistou, který kudy chodí, tudy kouká, kde nám planeta začíná hořet. Apage CO2!

A až to tady vyhrajou woke klimaalarmisti, skončí jako politik i on. Nicméně v druhém kole může snadno následovat zrádce a renegáty jako byli Trockij, Röhm, Robespierre nebo Rudolf Slánský... vive La Terreur!

J. Lukavsky 25.11.2021 17:28

Slunce na 5-7 miliard let..... tydlecty starosti a Rotchildovy příjmy na mou hlavu! J.L. end

J. Lukavsky 25.11.2021 17:20

"Chybí jen k většímu vývozu do Německa, Rakouska" Jelikož dovážíme prakticky všechny suroviny tak je zapotřebí také něco vyvážet. Mezinárodní obchod je v podstatě směna tovaru, i když přes peníze. A těch 200 volů ročně co jsme kdysi vyváželi do Německa za krále Holce (kdy byla za groš celá ovce) už neoslní, mají svých volů nadbytek. Takže co chcete vyvážet? Mě ta elektrika připadá docela výhodná. J.L. end

J. Lukavsky 25.11.2021 17:16

"mnozí lidé opovrhují využíváním nejdokonalejšího prakticky nezcizitelného a nezničitelného kvantově-fůzního jaderného reaktoru slunečního" Ten ovšem zcela zákonitě za cca 5-7 miliard let vyhasne. A co pak? A ještě má tu nepříjemnou vlastnost, že se vypíná každou noc, tedy pod polárním kruhem. A zrovna večer když je špička odběru. A teď babo raď! J.L. end

J. Lukavsky 25.11.2021 17:13

"reakce na jeho příspěvek byla velmi vlažná." ano máte pravdu, byl jsem tam také. Prostě mašíbl. Ale nakonec se to hnutí přeci jen vlilo do výsledku voleb. Nebo alespoň pomohlo. J.L. end

J. Hrdlička 25.11.2021 17:12

To se dá vysvětlit zelenou ideologií.

J. Ptáček 25.11.2021 16:30

Aha, a jak se liší naše klimatické podmínky od Rakouska? Když pojedete k rakouské hranici od Mikulova či od Bratislavy, tak hranici spolehlivě poznáte, podle toho, že se najednou tyčí na rakouské straně les vrtulí. Dá se to vysvětlit rozdílnými klimatickými podmínkami?

M. Vlasák 25.11.2021 16:24

Aktivisté lžou už z principu.

Z. Kučera 25.11.2021 15:29

R^

V. Novák 25.11.2021 15:28

Pořád vedle - před pár lety vyhořela rozvodna Chodov a třetina Prahy byla bez proudu. Byl to snad blackout? Samozřejmě ne!

Příklady významných blackoutů máte třeba zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDpadek_dod%C3%A1vky_elekt%C5%99iny#V%C3%BDznamn%C3%A9_blackouty. Kupodivu tam žádný československý socialistický není, ač se jde i do 60. let.

Z. Kučera 25.11.2021 15:27

Byl jsem tam a můžu potvrdit, že reakce na jeho příspěvek byla velmi vlažná.

P. Brich 25.11.2021 15:19

Standing ovation jako Gréta na valném shromáždění OSN!!;-D

P. Brich 25.11.2021 15:16

Zelený bezmozek Piňos dokázal, že i úplný blb může absolvovat vysokou školu.;-€EU;-O

V. Petr 25.11.2021 15:11

Musíte vzít v úvahu, na jakém principu bude takový akumulátor založen.

Pokud uvažujete o chemickém článku, pak nejlepší je kombinace vodík-kyslík, používaná už v programu Apollo. Zatím to nikdo nedokáyal dostat do stádia, aby se tím poháněl alespoň automobil. Ale energeticky je vodík jen asi 2,5x vydatnějším palivem, než zemní plyn.

Nevím jak by vyšel kondenzátor, zatím vychází desetkrát těžší než baterie ani nevím, jak to vypadá s teoretickými mezemi jeho funkce.

Všelijaká závaží jsou nesmyslem. Projekt ve Staříči je schopen uchovat tolik energie, kolik vyrobí Temelín za 45 vteřin!

J. Černý 25.11.2021 15:10

Odpojit je od elektříny, ať si svítí tleskáním.

J. Černý 25.11.2021 15:09

Srovnávat HDP je na nic, ten se počítá kouzlením s místními měnami.