28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

INFLACE: Proč za ni nemůže Fialova vláda

Problémy současné inflace nejsou problémem této vlády, respektive tato vláda je nezpůsobila. Příchod inflace byl očekávatelný v létě roku 2020, kdy centrální banky zaplavili trh čerstvě „natištěnými“ penězi v rámci „záchrany ekonomik během Covidu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kindl 18.9.2022 11:41

Za inflaci v ČR může vláda Babiše. V době, kdy byla ekonomika zavřená a nic se nevyrábělo přidávala peníze kde komu. Zvyšovala počty úžedníkům 40 000 kč a zvyšovala jim mzdy. Průměrnou mzdu zvedla o 10 000 kč. Protože na to neměla půjčovala si a tím zvedla náš dluh na 2, 5 bilionů korun což je nevyšší dluh v naší historii a k tomu úrok. Na covid přitom šlo 10 procent. Ve finále je mezi lidmi více peněz než zboží as to ženy ceny potravin nahoru.

F. Zrcek 18.9.2022 12:45

Za blížící se ouvej nemůže ani fialka, ani babíšek. Ale na fialce teď je, aby se pokusila dokázat, že to zmákne. To je rub vyhraných voleb. Ostatně fialka se právě dostal v preferencích na krásné třetí místo. Ďábelský populista babiš stabilně vede a fialku přeskakuje okamůra. Inu, toho zrovna nemusím, ale co dělat. Fialkovi popřejeme hic Rhodos, hic salta! A makej, Petříčku, pokud nemůžeš, přidej!

L. Novák 18.9.2022 19:48

Babiš se rozplývá štěstím, že nemusí vládnout a řešit těžko řešitelné problémy. Když poslouchám jeho tlampače a demagoga Havlíčka, tak bychom měli příští rok inflaci 40% a ne 17%... :-P