19.2.2020 | Svátek má Patrik


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 221, poslední: 28.8. 2006 15:24, přehled diskusí

22.8.2006 8:44

Re: Re: Re: Ropny zlom

Není to jedno? Buďto je , nebo není. Jestli to píše vonásek nebo vocásek je zhola fuk.:-)

22.8.2006 9:26

Re: Re: Re: Re: Ropny zlom

Jak pro koho...

Pro ideology je člověk zastávající jinou ideologii lhářem, i když je upozorňuje, že jest nebezpečno dotýkati se i drátů na zem spadlých. Bohužel ono dotýkání obvykle nerealizují sami.

22.8.2006 17:17

Re: Re: Re: Re: Re: Ropny zlom

"...Pro ideology je člověk zastávající jinou ideologii lhářem..." - oni totiž sami moc dobře vědí, jak vznikají jejich "závěry" a "důkazy".

22.8.2006 2:15

Je to smutne pane autore ale ono bude k te lekci muset dojit...

Ono bude muset dojit k tomu ze vymyte zelene mozky (tentokrat nikoliv armadni) proste budou doma mrznout nebo jim naopak nepojede vetrak, ze se bude vypinat elektrina nekolikrat dene, ze budou platit tisice za elektrinu .... a ze dlohodobe vypadky site se stanou pravidelne.

Pak mozna, cast z nich pochopi, a tu druhou cas snad jiz prozreli spoluobcane zpacifikuji ... Kuchtova pak treba posili nedostatek skolnich zamestnancu, Ekolog bude resit teorie ekosystemu a nebude se plest do ekonomie a fyziky ... a parlamentu a vlade dojde ze to takhle dal nejde.  (Nakonec ten vetrnik se da docela rychle sundat ze :-) )

Ovsem ono je to dvoustranne... coz by bylo fer z vasi strany priznat take. Je pravdou ze v dobach intenzivni podpory "jaderne lobby" se mnoho problemu bagatelizovalo, je pravdou ze byly problemy s kvalitou dodavek a je pravdou ze si z toho mnoho spolecnosti udelalo "dojnou kravu". (ona je take otazka one megalomanie pri stavbe obrovskych bloku)

Navic, ta technologie ma sva rizika a pokud se ma rozumne vyuzivat pak skutecne musi byt zajisteno ze naroky na kvalitu jsou maximalni a investice do prevence je zcela ucina. Jinymi slovy... neda se zde pouzit tradicni kriteria pro "prumernou" kvalitu tak jako v jinych oblastech prumyslu. 

22.8.2006 8:22

Je to smutne pane autore ale ono bude k te lekci muset dojit Jako za komousu

Jo za komousu se skutecne vypinalo a dnes to CEZ taky zkousi. Jenze za bolsevika se elektricke pece nevypinaly, ale vypinaly se domacnosti. Ta jedna pec spotrebovala asi tolik jako jedno mesto.

22.8.2006 9:33

Re: Je to smutne pane autore ale ono bude k te lekci muset dojit Jako za komousu

Domácnosti se vypínaly v 50 letech. Později se opravdu vypínaly přednostně průmyslové provozy. A dokonce, snad proto, aby se "neuvědomnělé" části obyvatelstva ukázala jakási dobrá vůle či z obecně propagandistických důvodů, při energetické krizi tuším r. 1978 byly na tři dny vypnuty dokonce rušičky zahraničního vysílání (Svobodná Evropa).

22.8.2006 10:18

Re: Je to smutne pane autore ale ono bude k te lekci muset dojit Jako za komousu

Pendrek jste poznali, co to je skutečné vypínání.

Třeba takový schéma 1/2 - hodinu se dodává, dvě ne. Na vlastní kůži v Bulharsku. Kupodivu i v Bulharsku je na podzim klendra jak v ruským filmu.

Lepší je schéma 2/22 - to si zase zažili v době války o Náhorní Karabach v Arménii. Atomku Mecamor měli vypnutou od zemětřesení 88, "bratři" Azerbajdžánci přestali dodávat plyn a benzín, Turecko taky blokovalo hranice, Rusko mělo svých starostí dost a jediné spojení bylo přes Gruzii, která měla starostí dvakrát tolik. Zmrzli by tenkrát, nezachránit je Írán... A stejně šla v hlavním městě elektřina 2 hodiny ze 24. Třeba od 3 do 5 ráno, po čtvrtích.

Pendrek znáte vypínání. Někdo by ho potřeboval poznat. Jak prase drbání.

22.8.2006 0:47

Opomenul jste el. energii kterou lze vyrobit třením ebonitové tyče liščím ocasem !

A madam Kuchta bude znát ještě další ekologické způsoby !:-)!Rv

22.8.2006 0:45

Vzhledem k nastupující eskalaci konfliktu s islámskými státy

je nutné preferovat energii z vlastních zdrojů, to je v našem případě především jadernou a vodní.

22.8.2006 0:45

Naprosto nechápu...

proč by mělo být potřeba elektřinu vyrábět. Vždyť jí má každý doma v zásuvce dost...

22.8.2006 8:42

Re: Naprosto nechápu...

R^;-D a slzy ve vočích.