Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ENERGETIKA: Problémy s francouzskými jadernými reaktory

V letošním roce evropskou energetiku velmi silně ovlivňují problémy francouzské jaderné flotily. Podívejme se, jaké jsou jejich příčiny. Výměny paliva a další plánované odstávky jaderných bloků se většinou cílí na letní období, kdy je ve Francii nejnižší spotřeba. Ve Francii je hodně velký rozdíl mezi zimní a letní spotřebou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Německo oznámilo záměr odstoupit od Energetické charty

„Smlouva o energetické chartě je jednou z hlavních překážek v tom, aby státy mohly plnit své klimatické cíle a účinně regulovat uhelný, ropný a plynový byznys. Dohoda totiž umožňuje energetickým firmám či jiným investorům žalovat státy za opatření, které ohrozí i hypotetické zisky z jejich investic,“ psal Radek Kubala, agent Greenpeace a redaktor Deníku Referendum.

https://oenergetice.cz/rychle-zpravy/nemecko-oznamilo-zamer-odstoupit-od-energeticke-charty

0 0
možnosti
LN

Zločinec Bursík už se zase dere na scénu:

Stávkující studenty bych podpořil. Uhelné elektrárny může nahradit fotovoltaika, míní exministr Bursík (LES),

který je poradcem české delegace na probíhající konferenci OSN o změně klimatu v egyptském Šarm aš-Šajchu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/klimaticka-krize-zivotni-prostredi-sklenikove-plyny-stavky-studentu_2211142018_lev

0 0
možnosti
MP

20. října 2022 budou experti diskutovat následující téma:

... If applied at scale, they can reduce, without any pollution, data center energy consumption from 20% to 4%. Saving the energy equivalent of 1500 nuclear plants of the world’s electricity consumption in the process....

0 0
možnosti
JS

Dobře víte, že pouze Rosatom je schopen za rozumnou cenu bloky postavit. 😊

0 0
možnosti
LN

Strč si Putina mezi půlky i s Rosatomem! !!Rv

0 0
možnosti
RV

Nedostatek kvalitních lidí je hlavní problém. Vzhledem k současné situaci je jedinou nadějí pro stavbu jaderných reaktorů v Česku za rozumnou cenu, dobu a kvalitu Jižní Korea. Mají nejvíc zkušeností se stavbou v různých podmínkách. Francouze jen jako zálohu pro dosažení nízké ceny.

0 0
možnosti
MP

Ano, kvalifikovaní lidé určitě také schází (jsou dnes už buď v důchodu, nebo vymřeli), ale hlavní/kritický problémem je dlouhá doba realizace takových složitých a rozsáhlých staveb.

0 0
možnosti
JP

Jsem zvědav,kdy,kdo a do kdy bude postaven redaktor v Dukovanech. A hlavně za kolik a v jaké kvalitě. Jaká bude forma výstavby a kvalita stavby. Zatím je klid a ticho. Jaké bude financování? Ale je to asi jedno, cena kWh bude dle zpráv ČEZu stoupat a jaká bude v okamžiku provozu, ví nich.

0 0
možnosti
JV

J96a24n 90V52l88k

13. 11. 2022 14:47

EDF se potýká s výstavbou ve finském Olkiluotu, francouzském Flamanville a schopnost řízení Hinkley Pointu C je rovněž odrazující. Přesto EDF je jeden z kandidátů na výstavbu bloku v Dukovanech. Pan Wagner by měl rozpoznat, že kořenová příčina je v lidech. Technické problémy jsou se schopným personálem zvládnutelné, nelze ale připouštět hrubé chyby jako např. "upadnutí" parogenerátoru na reaktorový sál, administrativní bariéry a další omezení, jakoby opodstatněné jadernou bezpečností. Výsledek je již kontraproduktivní.

0 0
možnosti
Foto

A52. 78R96e30n41j58a80s68c45u

13. 11. 2022 22:23

Raději EDF než zkrachovalý Westinghouse. Rosatom už žel nehrozí, takže aspoň ti ftantíci

0 0
možnosti
MP

Probkém s německými a francouzskými elektŕarnami se k sousedům přenáší jen v takové míře, do jaké si ji sousedé nechají líbit. Včetně nás.

0 0
možnosti
RL

A naše vláda si to nechá líbit v té nejvyšší míře, a ještě za to děkuje! ;-€

0 0
možnosti
MP

Problémy s francouzskými jadernými reaktory neznám (nemohu vědět všechno), dnes je ale jasné, že včasný nástup Německa do alternativních energetických zdrojů (ať už na základě pravdivé, či lživé ideologie), usadil Německo na správnou inovační strategii pro 21. století.

Současné 21. století je a bude především o technologických inovacích. Tou hlavní technologií 21. století bude technologie umělé inteligence (AI), nikoliv ruský plyn.

0 0
možnosti
MP

Z politologického hlediska ale připouštím, že bude-li tuhá zima 2022/2023, mohl by ruský plyn způsobit velké politické změny v Evropě.

0 0
možnosti
PB

P65e69t35r 42B44r96e38c96í70k

12. 11. 2022 21:08

Voloďo - a další rusofobové. "Roury" byly položeny v 70 letech 20. století. Do zemí RVHP a okolí. 1990 - rozpad RVHP a rozkrádání těchto zemí. Nejvíce Ruska. Vydělat na koupi Chelsea, to chce kreativitu, že.? Po opilci a zrádci Jelcinovi to vzal Putin. Rusko lezlo ze žumpy a dodávalo. Spolehlivě dodávalo levné energie a suroviny. JEN DÍKY tomu mohla EU být za ekonomickou velmoc. Rusko dodávalo, ale pár blbců se "rozšiřovalo", podpichovalo, podráželo nohy. A Rusko stále dodávalo - s výstrahou. Když "demokraté" provedli Majdanský puč a začali zabíjet ruskojazyčné obyvatelstvo - Rusko stále dodávalo. ..... Dále už to známe. Teď tedy jsme "nezávislí" na Rusko a jsme - v Bruseli. Kdo na tom vydělal ? ten, kdo to vyprovokoval. PS: USA nemají spojence, USA mají jen své zájmy ;-D

0 0
možnosti
LN

A jéje, rusácký troll a debil P. Brecík se nám vlámal do jaderné energetiky... Rv !!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz