27.9.2022 | Svátek má Jonáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rudý gentleman 17.5.2007 9:47

Re: Re: Re: 2) Pokud je Hrbek ekonom a ne apologet vysokých daní, tak co vlastně řeší?

Tak v tomto s Vámi souhlasím - dotace jsou nešvar a rizika podnikání by měl nést každý sám. Otázkou je, proč jste toto zcela jasně nepopsal již ve článku, místo zaobíráním se tím, co bude řešit producent. Dotace se dají považovat za určitou formu selektivní daně (oproti dani z příjmu, které je povinován každý, je dotace vyplácena jen určitým subjektům -právě z daní ostatních). Je to průhlednější řešit nižšími daněmi než systémem dotací, které zapleňují daňový systém výjimkami z výjimek.

Mard 17.5.2007 11:15

Re: Re: Re: 2) Pokud je Hrbek ekonom a ne apologet vysokých daní, tak co vlastně řeší?

Aby jste tu nemátl schválně vágními formulacemi veřejnost. Engelův zákon znamená, že hodnota výdajů za potraviny roste, ale výdaje jiné rostou rychleji. To je pochopitelné. Někdo s platem 100 tis. Kč měsíčně určitě vydá za potraviny násobně více než český důchodce.

Antonín Hrbek 17.5.2007 13:06

Re: Re: Re: Re: 2) Pokud je Hrbek ekonom a ne apologet vysokých daní, tak co vlastně řeší?

Napsal jsem podíl. Výdaje za potraviny mohou sice růst, ale pomaleji než za ostatní komodity, což má samozřejmě strukturální důsledky.

dagis 17.5.2007 8:05

Naprostý souhlas,

čím více stát vybere daní tím více se rozkrade. Výsledek je jasný, státu co možná nejméně.

Rudý gentleman 17.5.2007 1:55

1) Pokud je ekonom a ne apologet vysokých daní, tak co to ten hrbek proboha probíra?

"Velmi malá pozornost se zatím věnuje dalším problémům, spjatým se snižováním daní. Není např. jisté, zda úspory daní nevyužijí podnikatelé po příkladu ČEZ a dalších gigantů daňových úlev k investování do jiných teritorií, odkud, na základě dohod o dvojím zdanění, žádné daňové výnosy pro ČR neplynou."

Pokud bude  mít firma nižší daně, bude mít o něco vyšší zisk. Se svým ziskem si může dělat co chce a může ho klidně investovat v Tramtárii. Většinou mezinárodních dohod (proti dvojímu zdanění) jsme právě vázáni k nebránění  volnému pohybu kapitálu-investic.Nemá cenu mu jakkoli bránit (pak by ani k nám nikdo neinvestoval) a to kromě tohoto smluvního důvodu i z důvodu prozaického, že do použití zisku by něměl mluvit nikdo jiný než sám vlastník. Lze jen konkurovat právě nižšími daněmi -tak lze přitáhnout příchod nových investic a přesvědčit domácí firmy aby nepřeváděly své zisky do zahraničí. 

Ladislav N. 17.5.2007 2:01

Re: 1) Pokud je ekonom a ne apologet vysokých daní, tak co to ten hrbek proboha probíra?

Pan Hrbek žije ve světě, v němž každá koruna, kterou firma nemusí zaplatit státu na daních, je pro něj (osobně) navždy ztracena. Proto se zastává vysokých daňových odvodů a snaží se dokázat, že firmy podnikají "radostněji" a "úspěšněji" tam, kde jim stát umožní platit vyšší daně... ;-P

Rudý gentleman 17.5.2007 2:33

Re: Re: 1) Pokud je ekonom a ne apologet vysokých daní, tak co to ten hrbek proboha probíra?

;-D;-D to jste ho dobře vystihl R^

Mard 17.5.2007 0:36

Pan Hrbek nejspíš spadnul z jahody naznak

Pokud autor píše že v USA nebyl pozorován žádný ekonomický růst, tak asi nečte noviny, nebo nemá internet. Asi v je GDP v USA tak velký proto, že zřejmě jsou neustále v recesi. Též myslitelé takového kalibru jako Chruščev, jasně věděli že USA skončí na huntě a socialismus zvítězí, neboť kapitalismus je v nejvyšším stádiu, zahnívajícího imperialismu :-) Naopak, dle toho co čtu, tak ekonomika USA zaznamenala po nástupu Reagana výrazný růst GDP, na rozdíl od ekonomiky EU, která se potácí v malých hodnotách přírůstků GDP.

Martin 17.5.2007 0:59

asi nechapes co chtel rict

protoze ja jeho formulaci chapu jako to, ze nebyl po zmenach zpozorovan nejaky rust ktery by byl vyraznejsi nez normalni - a diky tomu nahradil vypadek -  ne ze nebyl vubec zadny rust

porovnavat eu ktera se sklada z mnoha statu s ruznou politikou a nektere rostou a jine ne s jednim statem jakym je usa je dost lacine

Ladislav N. 17.5.2007 1:57

Re: asi nechapes co chtel rict

Ony vůbec formulace pana Hrbka jsou (mírně řečeno) podivné.

Mard 17.5.2007 11:12

Re: asi nechapes co chtel rict

Milý Martine, díky tomu že Reagan snížil daně, tak se USA nepropadla do ekonomické recese, a to i přes to, že do ní spadlo Japonsko a EU, významní obchodní partneři USA. To jen člověk, který zoufale hledá argumenty a překrucuje fakta může říci, že to ekonomice USA uškodilo. Je zajímavé že býalý předseda FED, pan Geenspan, například hodnotí ekonomickou politiku presidenta Reagana pozitivně. Ale asi je Hrbek chytřejší než nějaký důchodce Greenspan.