3.7.2024 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

Záškoláci

Předsedkyni dolní komory našeho parlamentu Miroslavě Němcové vadí, že její kolegové chodí do na poslanecké schůze, jak se jim to hodí. Docházka některých kolegů je sotva padesátiprocentní a mnozí se ani nesnaží své absence omlouvat. A tak přišla se zajímavým nápadem - nechce, aby absentéři platili pokuty, je přesvědčena, že k nápravě poměrů postačí, když budou nosit omluvenky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hajková 3.4.2011 9:29

Re: to: p. TOLMAN

Já si spíš myslím, že  pan Tolman  má  k pravicovému myšlení  hodně- hodně daleko!  Asi tak jako  daleko měl  křištalový Standa  k  SOCANUM! 

P. Hofman 3.4.2011 9:34

Re: to: p. TOLMAN

Naprostý souhlas s vaším příspěvkem v 8:58. Není co dodat.

R. Tesařík 3.4.2011 9:53

Re: to: p. TOLMAN

Hromádková by chtěla být Thatcherová, ale byla mto jeno vyzáblá štěkna. To je dost málo.

V. Hajková 3.4.2011 10:03

Re: to: p. TOLMAN

Tak ted jste mne skutečně překvapil!  Jak dalece jste znal p. ing Hromádkovou??  Psát o ní jako o štěkně  je neskutečně ubohé!

R. Tesařík 3.4.2011 10:38

Re: to: p. TOLMAN

ubohé, leč pravdivé.:-))

O. Kadlec 3.4.2011 13:43

Re: to: p. TOLMAN

Víte že já nemám ve zvyku urážet veřejně známé osoby, neb je to laciné. Ale paní ing. Hromádková - to byla opravdu slabota, a názorově nevolitelný extrémista. Na čas zkompromitovala slovo "konzervativec", naštěstí už se na to zapomnělo.

J. Tolman 3.4.2011 8:20

Pokusím se to oživit, paní Hájková

principem demokracie je možnost svobodné volby dobře informovaných voličů. Jako nejúčinnější prostředek pro realizaci vůle určité části voličů se ukázaly politické strany. Ty v praxi reprezentují dva základní, vůči sobě více méně protichůdné směry způsobu spravování země a dalšího vývoje. Dále ještě existují další strany, které více méně inklinují k jednomu z těchto základních směrů a říká se jim strany středové. Strany spolu mohou tvořit koalice, ae pouze strany středové s některou ze stran reprezentujících zásadní směr, doprava nebo doleva.

Někdy se stane, že jsou v zemi dvě velké strany, jedna levicová nebo pravicová a ta druhá středová. Tyto strany mohou bez problémů vytvořit velkou koalici. Ale pokud vytvoří velkou koalici strana pravicová se stranou levicovou, voiči ztrácejí možnost volby a demokracie končí. Taková koalice se může vytvořit v době přepadení země jako takzvaná vláda národní jednoty. Pokud pravicová a levicová strana nemá žádné problémy  spolu uzavírat koalice,  je zřejmé, že k sobě  mají blízko (nebo mají společné zájmy, což je v podstatě totéž) a že jedna z těchto stran zřejmě nereprezentuje směr, který hlásá. V CR je to očividné. ČSSD je levicová strana. Problém je v ODS. ODS není a nikdy nebyl pravicovou stranou.  

O. Kadlec 3.4.2011 8:31

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Žijete zcela v zajetí schémat. Žijete vůbec tělesně v problémech o nichž píšete?

Nejsou žádné dva zásadní směry. Bývají dva směry, ale to proto, že je jeden dominantní, a druhý vytvoří všichni nespokojenci, kteří jsou spojeni nepřátelstvím k dominantnímu směru. Na dějinných křižovatkách pak se často objevuje směrů víc. Některé pak odumřou. To co píšete je jakási mytologie, kterou u nás vytvářejí pravičáci - zoufalí z toho, že svět jde jinudy.

J. Tolman 3.4.2011 8:50

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Před každou lidskou společností opravdu stojí velké množství cest, kterými se další vývoj může ubírat. Ale tyto varianty se řeší v diskuzích (odborných i veřejných) před volbami. Ve volbách jsou již občanům předloženy zákadní směry vývoje v programech, které v evropské praxi reprezentují právě pravicové nebo levicové strany. Dělení na pravici a levici je schéma, ale není teorie. Je to ustálená praxe. V USA to není tak zřejmé, protože obě hlavní politické strany reprezentují z evropského hlediska více méně pravici, ale princip dvou stran, dávající lidem možnost volby, zde zůstává. Určitě není možné, aby republikáni a demokraté uzavřeli dohodu, že spolu budou vládnout společně. 

Já jsem zdůraznil ODS právě proto, že je to ona, kdo neustále zdůrazňuje svoji pravicovost, pravicovost Václava Klause. Není to pravda. Oba jsou pragmatiční, populističtí, jsou ochotní jït libovolným směrem, který je udrží u moci a který sype (jim)

O. Kadlec 3.4.2011 8:58

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Protože nejsou autentičtí, konsistentní. Představa, že pravicový politik je konzistentní, jinak není pravicový, je úplně vedle. Jako představa, že žena je věrná, jinak to není žena.

ODS je normální pravicová strana. O tom jestli je ta strana pravicová nebo ne rozhoduje prosim její místo ve sněmovně. Nic jiného. Rozhodně o tom nerozhoduje váš názor. Vy jste ve své hlavě udělal z "pravice" "pravicovost".

J. Tolman 3.4.2011 9:24

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Nejde o pravicovost a levicovost an sich. Jde o dualismus. o možnost volby. Anglosaská politika dělení na pravici a levici příliš nepoužívá, to ochází z francouzké politické praxe. Anglická demokracie (parlament existuje od 13. století a vládne od 17.) přišla v 18 století s principem "loyal opposition". Byl to revoluční čin, protože do té doby, kdo stál v opozici vůči vládě, byl vyvrhel a nepřítel a šlo mu o krk. britové objevili, že někdo může stát v opozici a stále může být loajální ke státu. Instituce opozice se dále rozvíjela a dnes je důležitou součástí politické praxe, kdy třeba kontrolní funkce paramentu automaticky získává opozice.  

Pokud nějaké strany udělají proti vůli voličů (ve volbách prezentovaly úplně jiné programy) koalici která funkci opozice anuluje, demokracie končí.

O. Kadlec 3.4.2011 13:25

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

No výborně! Teď jste na to kápl, šéfičku.

To o čem vy mluvíte, pochází z francouzské politické scény. Francouzi byli po dvě staletí (!) "dvojí národ". Když se francouz rodiny "rudé" (to nejsou ve francouzském kontextu jen komunisti) rozhodl volit pravici, musel to v rodině složitě vysvětlovat protože to byla "zrada". Naopak pochopitelně taky.

Naštěstí i Francie z toho vyrostla (snad), a to je něco co u nás nechci vidět. To je opravdu velký problém, a ne možnost volby.

Možnostem volby se naštěstí učíme silou angličtiny a celé anglosaské společnosti od USA a částečně od Spojeného království. Z Británie taky naše republika přejala systém voleb a vlády.

J. Jílek 3.4.2011 9:40

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Jak říkám, Klaus - pravicový teoretik, středový praktik - a za ním stádo stejně uvažujících a chovajících se ovcí...

O. Kadlec 3.4.2011 13:27

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Víte - Klaus by mohl být středový praktik, jen kdyby stál UPROSTŘED politické scény. Umíte doufám česky...

J. Jílek 3.4.2011 14:15

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Jak říkám, Klaus - pravicový teoretik, středový praktik - a za ním stádo stejně uvažujících a chovajících se ovcí...

V. Hajková 3.4.2011 9:12

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Tak ten  poslední odstavec  Vašeho příspěvku - zvláště závěr je  naprostá  hovadina.  Kdo skutečně zná V. Klause ví, že  je to to člověk-  kterého   hrabání  mamonu  je to poslední co  by jej zajímalo !!

P. Vandas 3.4.2011 8:38

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Pregnantní rozbor naší situace, pane Tolmane. Myslím, že by o tom, co jste napsal, měl každý z nás uvažovat, bez stranické předpojatosti.

L. Brabencová 3.4.2011 8:42

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

Obě strany se spolupracují ne kvůli ideovému zpříznění, ale kvůli korytu. Ostatní jde stranou.

L. Brabencová 3.4.2011 8:43

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

se -škrtnout.

P. Vandas 3.4.2011 8:48

Re: Pokusím se to oživit, paní Hájková

To jako ,"Pokusím (se) to oživit, paní Hájková"

V. Hajková 3.4.2011 7:49

Je tu nějak mrtvo

je vidět, že zdejší pisálkové  nejsou  skřivánci. 

L. Brabencová 3.4.2011 8:00

Re: Je tu nějak mrtvo

Posílám Vám mail.

V. Hajková 3.4.2011 8:02

Re: Je tu nějak mrtvo

Díky

M. Varadinková 3.4.2011 1:26

Havel, Hitler, Kaddáfí...

„Parlament je falešným zastoupením lidu a parlamentní systém je scestným řešením problému demokracie. Parlament je původně zakládán, aby zastupoval lid, ale to samo o sobě je nedemokratické, protože demokracie znamená moc lidu, a nikoli moc jeho zástupců. Pouhá existence parlamentu znamená nepřítomnost lidu, ale skutečná demokracie existuje jedině prostřednictvím účasti lidu, a nikoli prostřednictvím činnosti jeho zástupců," píše ve své Zelené knize Muammar Kaddáfí a nutno dodat, že podobnými zdlouhavými výklady nešetří.

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/192739.aspx

Havel hlásá něco velmi podobného, jen jinými  slovy. Místo "lid" říká "občanská společnost" a místo "parlament" říká "stranické sekretariáty". Podobné věci hlásal i Hitler v Mein Kampfu.

J. Anděl 3.4.2011 4:02

Re: Havel, Hitler, Kaddáfí...

Tadá!

A je to tady. Definitivně jste se zbláznila. Gratuluji. Teď se Vám bude žít mnohem lépe.

Z. Rychlý 3.4.2011 6:19

Re: Havel, Hitler, Kaddáfí...

Taky nemůžete uvěřit, jak se lidi sami dokážou zaslepit ?

P. Vandas 3.4.2011 8:40

Re: Havel, Hitler, Kaddáfí...

 Já to první neřekl, ale myslel jsem si totéž, co Vy, pane Anděli, hned jak jsem ten výlev přečetl.

L. Brabencová 3.4.2011 7:34

Re: Havel, Hitler, Kaddáfí...

Havel je blízko Sudeťákům, poporoval zrušení Benešových dekterů spolu s Diensbierem.

V. Hajková 3.4.2011 7:37

Re: Havel, Hitler, Kaddáfí...

Jak jste  na toto přišla?? On jen prosazoval  zlepšení  vztahu! 

V. Hajková 3.4.2011 7:35

Re: Havel, Hitler, Kaddáfí...

Tak to  je tedy hodně silná káva!!  Nepožila p. Varadinková???