16.10.2021 | Svátek má Havel


Záškoláci

2.4.2011

Zprávu o tom přinesl server Novinky.cz už ve čtvrtek, nešlo tedy o aprílový žert, jak by se mnozí mohli domnívat. Že paní Němcová nechce neomluvené poslance pokutovat, je pochopitelné. Takový nápad měla Kateřina Klasnová z Věcí veřejných a eufemisticky říká, že se to "nesetkalo s velkým pochopením". Samozřejmě, vždyť o peníze jde až v první řadě a kdo z našich zástupců si dobrovolně nechá sáhnout na výplatu? Na rozdíl od Slovenska nemají u nás pokuty šanci projít. Tak se nasadí omluvenky.

Kdyby to nebylo tak komické, bylo by to k pláči. Poslance platíme za to, že chodí do práce. Jsou sice zákonodárci, ale vůči nám jsou ve stejném postavení jako každý jiný úředník. Pod svícnem však bývá největší tma. Když na úřadě najdeme v pracovní době stažené okýnko, ztropíme virvál. Co ale máme dělat, když se do práce nedostaví poslanec? Jít mu vynadat do poslanecké kanceláře, když ji má na druhém konci republiky? To už snad budou vážně lepší ty omluvenky. Pokud ale nebude za neomluvené absence hrozit dvojka z mravů, výchovný efekt od nich můžeme čekat jen stěží.

Nicméně za zvážení nápad paní Němcové stojí. Předsedkyně sněmovny by jen měla přesně stanovit, kdy musí být razítko od doktora a kdy stačí podpis rodičů...
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.