1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Zadumání novoroční (2)

Slýchám rovněž ze zemí českých volání po přímé demokracii. Ne právě z nejvěrohodnějších úst, ale ponechme zatím tuto okolnost stranou. Nevím přesně, jak si navrhovatelé tu přímou demokracii představují, ale vyhlašovat referenda jak se právě komu hodí, k ní má k ještě dost daleko; jest nutno splnit určité podmínky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vobr 29.12.2017 8:20

DUMKY PANA FRÝBORTA

... pravil TGM na margo ruské duše, že ta jen pasivně dumá !!!

MY,ZÁPADNÍ SLOVANÉ NEDUMÁME !!!

S. Tomáš 29.12.2017 8:11

Dost bylo blahobytu?

Vystoupení z EU. Vrchol komunistické a fašistické omezenosti. To si mohla dovolit sotva Británie. Teď, kdy jsme totálně ekonomicky napojeni na Západ, kdy zde zahraniční kapitál dělá 80% HDP České republiky, kdy čeští zemědělci očekávají každý rok z eurofondů 80 miliard, kdy snad neexistuje obec, která by z fondů EU nečerpala deseti miliony korun a nyní obce a města a další segmenty očekávají z bruselského přerozdělování ještě daleko větší dotační částky než doposud.

J. Vobr 29.12.2017 8:15

Ty další segmenty, to vypadá odborně !!!

To jste dobře "zmínil" !!!

:-)))

Z. Rychlý 29.12.2017 8:41

Re: Dost bylo blahobytu?

Dotace, dotace. To jsme bez nich totálně neschopný stát?? Dotace mají i negativní vlastnosti, ledacos zničí, kdybyste se namáhal, tak na to přijdete. Například když budete pořád dotovat svoje děti, nikdy z nich nic kloudného nevyroste, jen zdokonalíte jejich natahování ručiček a způsoby, jak parazitovat na vašem systému přidělování a rozdělování apanáže. V EU tomu není jinak.

Nejsem ani komunista ani fašista, ale zato vy máte jejich způsoby dobře nastudované. A o kapitál nemějte péči, ten se o sebe umí postarat sám.

M. Prokop 29.12.2017 9:25

Re: Dost bylo blahobytu?

Dotace jsou výborný prostředek k upevnění nadvlády. Dost mne baví, jak snadno se lidé nechají koupit, navíc koupit za své vlastní peníze, státu a nadstátu jimi odevzdané (jím odebrané).

M. Drašner 2.1.2018 7:51

Re: Dost bylo blahobytu?

Tak třeba Izrael opakovaně zvažuje příjem US vojenské pomoci: v peněžní formě to není tak špatné, ale dusí to místní invenci a snahu nacházet stejně dobrá (nebo lepší) a hlavně levnější řešení. O hmotné pomoci to platí dvojnásob.

T. Kohout 29.12.2017 7:51

UK

V UK mají tu demokracii zažitou již delší dobu, přesto jim to nezabránilo v brexitovém referendu se nechat zblbnout tatrjlíky, kteří vesměs navíc hned zmizeli, nevěda co dál.

J. Kombercová 29.12.2017 8:00

Re: UK

Ty přechodníky, to jsou, pane, mršky.

J. Vobr 29.12.2017 8:04

Re: UK

Vy si přištrejcháváte na Ústavu pro jazyk český ???

:-)))

S. Tomáš 29.12.2017 8:32

Re: UK

a což teprv přechody (na ulici)

P. Kmoníček 29.12.2017 8:38

Re: UK

paní Kombercová, co říkáte také ministryni financí, která neumí skloňovat podstatné jméno ́datum ́?

J. Kombercová 29.12.2017 8:49

Re: UK

Neříkám nic, protože jsem neslyšela.

A co to jako má být, něco jako že v Americe bijou černochy?

M. Prokop 29.12.2017 9:28

Re: UK

Taky mně baví lidé, v médiích pěkně vyslovujících "cé cé a" - asi neví, čeho je to zkratka.

M. Prokop 29.12.2017 9:26

Re: UK

A co teprve ona myšlenka sdělení, to je teprve nářez!

J. Vobr 29.12.2017 8:08

BRITOVÉ SHLEDALI EU JAKO DIKTATURU NĚMECKA

... a tak vystoupili !!!

________________________________________________

TAKOVÁ JE PRAVDA !!!

D. Polanský 29.12.2017 7:29

Nikdo z NATO nevystupuje,

vadí pouze to, že hlavním dlouhodobým cílem NATO je porážka Ruska a milé NATO se až tak nestará o ochranu vnějších hranic Evropy před atakem migrantů. Nakonec když ochráníme evropské hranice současně oslabíme Rusko. Na současné situaci Rusko jenom profituje.

M. Hromadko 29.12.2017 8:05

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

NATO ochranu evropské hranice nemá v kompetenci. Proč by Američani měli platit obranu hranic v Evropě? Nebo Turci?

Z. Rychlý 29.12.2017 8:07

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

NATO je vojenský obranný pakt. Imigranti nás nijak vojensky nenapadají, a co horšího, velká část spoluobčanů je vítá. Takže vaše úvahy chtějí po NATO něco, na co rozhodně není založeno. Navíc NATO financují nejvíce Spojené státy, kterým je naše pitomé EU chování u zadku. Porážku Ruska? Kdeže, jen udržet rozpínavé impérium v současných mezích.

J. Vobr 29.12.2017 8:10

RUSKO JIŽ BYLO PORAŽENO VE STUDENÉ VÁLCE

... a zahnáno pryč z Evropy !!!

M. Prokop 29.12.2017 9:31

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

Přesně.

Z. Lapil 29.12.2017 8:10

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

Nepřipadá mi, že byste měl pravdu. NATO je spolek států a jejich armád pro případ samostatně nezvládnutelného napadení. Dokud Itálie nebo kdokoliv nezačne volat "Pomóc, útočí na mě, zasedněmež a něco s tím udělejme", nemá NATO do uprchlíků co mluvit.

I kdyby mělo, finální otázka pořád stojí: je záhodno střílet do lidí? Jsem si samozřejmě vědom, že současná vlna imigrace naprosto neomaleně zneužívá Mirka Dušína v nás.

J. Vobr 29.12.2017 8:13

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

Správná analýza !!!

J. Schwarz 29.12.2017 8:54

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

Dokázal byste si představit situaci, kdy stát NATO nejen nebude "volat o pomoc", ale dokonce si ruskou armádu POZVE a na svém území Rusku dovolí vybudovat základnu? A pak, když by se vedení dotyčného státu zdálo že těch rusů je až příliš, jejich těžká technika ničí komunikace a výdaje na ubytování a stravování vojáků jsou příliš vysoké, požádala by taková "členská země NATO" o pomoc - s financováním "pobytu vojsk" a s Jak by měly reagovat ostatní státy sdružené v NATO?

M. Prokop 29.12.2017 9:33

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

Nějaký nový Zemanův plán?

M. Prokop 29.12.2017 9:30

Re: Nikdo z NATO nevystupuje,

A ten dlouhodobý cíl jste určil vy, nebo kdo?

Ochrana hranic proti civilům je věcí policie, ne armády. Ta sice může policii vypomoci, ale primárně je určena a cvičena na boj proti armádám.

M. Hromadko 29.12.2017 7:13

Moc se mi líbí

příspěvek pana J. Pospíšila, kde dává příklad ze Švýcarska, ve kterém občané v referendu rozhodli ne zerovna ideálně, ale bylo to JEJICH rozhodnutí. Na nikoho jiného nadávat nemůžou. A to je fajn. Když si vezmu třeba referendum o vystoupení z Unie, tak jsem přesvědčen, že lidé by nerozhodli o nic hůř než volení zástupci. Ti totiž jsou přímo zainteresováni na tom, abychom v Unii zůstali, protože až skončí v české politice, neměli by kam jít. Jsem přesvědčen, že by rozhodovali nikoliv tak, aby to bylo prospěšné naší zemi, ale aby to bylo prospěšné jim. Pro přímé demokracii dávám ano (v zásadních otázkách směřování země).

B. Lukáš 29.12.2017 7:29

Re: Moc se mi líbí

Mně se příspěvek pana J. Pospíšila zase moc nelíbí.. Naši občané nejsou hloupější než švýcarští, ale vychytralejší a pokud se týká zodpovědností, tak bych pochyboval. Výchova společnosti k zodpovědnému jednání a respektování dohodnutých pravidel (zákonů není záležitosti jedné generace.Každá společnost má své symbolické osobnosti a pokud bude v naší přetrvávat Švejk, tak parlamentní demokracie je zatím pro nás nejlepší.

" A votom to je".

P. Maleček 29.12.2017 6:23

Jaképak dumání - zvonky ruské trojky zvoní jasně.

No dumat nad skutečným cílem jízdy ruské trojky Zeman, Babiš, Okamura může jen hodně trubkovitý hlupec. Zvonky na jejich postroji zvoní jasně.

Urrááá .... do despocie rusko-čínského typu. Zvlášť když na sáních vezou komouše a mladšího Klause. O dalších pohrobcích KGB Prognosťáku nemluvě.

M. Hromadko 29.12.2017 8:06

Re: Jaképak dumání - zvonky ruské trojky zvoní jasně.

A Vy jedete na čem?

P. Maleček 29.12.2017 8:14

Re: Jaképak dumání - zvonky ruské trojky zvoní jasně.

Na, tedy spíš ve Fordu - poctivém USA autě. Ruskou trojku nechám vám, když vám tak libě cinká.