27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

Výbušné sdělení Babiše a Hamáčka

V sobotním úvodníku jsem vyslovil podiv nad tím, co do Babiše vjelo, že Hamáčkovi zabránil v odletu do Moskvy. Nedovedl jsem si to vysvětlit jinak, než tlakem ze strany našich spojenců. Pro pořádek nechávám původní úvodník beze změny, jen dodávám informace ze sobotního večera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.4.2021 11:37

Kdyby to uměl, tak by to dělal.

Protože je trouba, může své troubství.

J. Drobný 17.4.2021 11:36

Náš ústav se vám mými ústy omlouvá, za toto politování hodné nedopatření, které se stává maximálně jednou za deset let!

Jinak já dávám oponentní názor jako reakci na sdělené. Od rána je tu již třináct stránek diskusních příspěvků, jistě pochopíte, že hledat kdy a kde co Vacek napsal je ztráta času!;-)

V. Novák 17.4.2021 11:36

No tak ať vás ani nenapadne nadávat, až bude ideologicky nesprávná vakcína evropskou EMOU schválena - ale Česko dostane prd. Resp. odpověď, že "račte se frontovat, možná po letech, snad v pětiletce páté".

A Moskva nedoporučuje "svému ambassadorovi" návrat domů, Lavrov to doporučil tomu americkému. Celkem logické - svému diplomatovi nemusí nic doporučovat, tomu prostě nařídí. Cizího upozorní, že by se taky mohl stát personou non grata.

A ruská reakce na americké "zahájení nové etapy vztahů" je taky logická. Rusko nemusí panáčkovat před USA a mumlat "yessr, yessr!", jako Česko.

J. Franke 17.4.2021 11:35

Ten dvojí metr je beztak pitomost. Nikdy jsem nepochopil, proč bych nemohl mít metrů třeba deset. Co je komu do toho???

J. Drobný 17.4.2021 11:28

Nazdar přicmrdávači, máš snad nějaké opačné informace, tak šup sem s nimi!;-)

P. Jirkovský 17.4.2021 11:28

A to je právě ten páně Matuškův pověstnej dvojí metr.

P. Černý 17.4.2021 11:27

Takový luxus si nemohu dovolit. Ne poté, co jsem v mládí nadšeně četl Tolstého, Dostojevského, Lermontova, Gogola, Prisvina, Čechova, Bulgakova (teď nevím jestli nebyl Ukrajinec) apod. Taky Šolochova. To byl Ukrajinec určitě.

Nedávno jsem se musel při nějakém jednání s Poláky ozvat. Ač se to nemá dělat. Jeden mladík tam v souvislosti s filmovou adaptaci Vojny s míru prohlásil, že jde o bolševickou literaturu. Musel jsem ho upozornit, že Tolstoj byl pacifista. Žádný komunista.

J. Drobný 17.4.2021 11:27

Diskutuj věcně čínský slávisto, nebo zase zalez zpátky do nory!:-/

M. Ilsner 17.4.2021 11:24

a ty bláboly, co jste tu napsal, ty jsou z rádia jerevan?

V. Loula 17.4.2021 11:22

Určitě tisíce osob po podání jakékoliv vakciny nezemřely, jedná se o jednotky osob, a jejich umrtí v souvislosti s vakcinami je stále předmětem zkoumání.

A. Renjascu 17.4.2021 11:22

Schválená není samozřejmě žádná vakcína. Ty co jsou schválené jsou schválené pouze podmínečně ti. formálně. To samozřejmě platí i pro Sputnik, který je schválený v 61 zemích světa.

V. Loula 17.4.2021 11:20

Astone, já mám takový pocit, že nový lék se nesmí používat,pokud jej v dané zemi neschválí k tomu stanovená autorita. Ano, Sputnik v EU není schválen, ale používá se v Rusku a asi v dalších 40 zemích, a zde schválen musí být. Takže nejde o hazard s lidskými životy, jak se snažíta vsugerovat. To, že Sputnik není v EU schválen, vychází v první řadě z toho, že EU již před třičtvrtě rokem jasně řekla, že se Sputnikem ani s Čínskou vakcinou v budoucnosti nepočítá, že je nebude kupovat.

F. Doušek 17.4.2021 11:20

Tisíce osob... hmmm, to vypovídá vše o vás.

J. Slavíček 17.4.2021 11:19

Nevím, jestli se nemýlíte. Stimulem pro pana Astona může být i snaha, zůstat na tomto portálu, který už dávno prodal, naivita a i léta dělají svou práci.

A. Renjascu 17.4.2021 11:19

Diskuse je dnes výživná všude, protože místo argumentační se stala ideologickou. A jelikož stále platí rozděl a panuj, tak se ostatní jen mohou smát a vydělávat na úkor ČR. Jinak o Merkel a Německo nemám strach, ti navenek vždy Rusku hrozili, přesvědčili druhé, aby to dělali také a potom se za zády všech s Ruskem v klidu dohodli. Příkladem jsou současně sankce, kdy jsme vyklidili ruské trhy, abychom je přenechali Němcům, takže v Rusku podniká více než šest tisíc německých firem, staví se NS2, Siemens dodal turbíny pro elektrárnu na Krymu... Jj je to super spojenec to Německo.

J. Ptáček 17.4.2021 11:19

Máte úplnou pravdu. Ale v mých osmdesáti...víte jak to chodí a co mám na mysli. Tak dopřejte starému dědkovi, ať aspoň na stará kolena otevřeně vyjádří svou naprostou, ale naprostou nechuť k našemu Velkému slovanskému bratrovi. K azbuce, pirožkám, stakanům stoličné, děžurným panslavismu, všeslovanskému bratrství pod Jeho vedením. Jedno jediné ruské slovo ale miluji, mně vyjadřuje všechno: SVOLOČ.

M. Ilsner 17.4.2021 11:16

a to jste vyčetla z mého příspěvku?8-o

P. Černý 17.4.2021 11:16

To, že by Ukrajina začala nějak mimořádně prosperovat nejspíš akutně nehrozilo. Nebo snad ano?

Nějak zvládnout oligarchy se podařilo Rusům. Mimo jiné pod tlakem Západu. Ten tlak se u nich dokonce projevuje jako očistný a stmelující prvek.

Na Ukrajině mnohem více (pozitivně?) politicky ovlivňované Západem, tomu bylo a je podle všeho naopak.

M. Ilsner 17.4.2021 11:14

fungují, nastavte si prohlížeč

L. David 17.4.2021 11:12

Tak nám z našeho milého Astona zase vyšplíchla jeho věčná nenávist ke všemu ruskému. I kdyby nám byli Rusové schopni dodat živou vodu ve zlatých nádobách, Aston by to s kritikou odmítl!

Apropo - k té kritice Sputniku V - ony jsou snad Astone ty ostatní vakcíny (po kterých zemřely už tisíce osob) schválené??? A kdy a kým, že se o tom nevi???

Č. Rohlík 17.4.2021 11:12

Jste si nevšiml,

že vlákna na NP už druhý den nefungují?

Č. Rohlík 17.4.2021 11:10

Ano,

občas mne například zabolí koleno a to hned hledám na internetu čím to může být

J. Franke 17.4.2021 11:10

Co k tomu dodat?

Ten dopis obsahuje typický argumentační faul. Rektor se zastal vlastní studentky a autor mu vyčte, že nereaguje na slova někoho jiného v úplně jiné souvislosti.

A tento plytký pitomec je v Radě ČT...

J. Fridrich 17.4.2021 11:09

Zase nepochopil, s. Drobný.. Tak znovu - a pomalu si přečtěte co jsem napsal v předchozím kroku tohoto vlákna..

Nebo ať vám to raději někdo pomalu přečte..

R. Toman 17.4.2021 11:08

Jo, to už jsem napsal předtím. Sliby se slibují, blázni se radují u nás, i jinde v EU. Těšínská jablíčka, stejné jako za komoušů. A problémy výrobců mi jako koncového uživatele vůbec nezajímájí. To je záležitost EU a Babiše. Ti jsou za to placeni, aby byl produkt včas a v potřebném množství dodán pro občany, kteří na ně čekají.

J. Drobný 17.4.2021 11:07

To on nemůže vědět, je stále zalezlý ve své zemljance a sleduje co kdo napíše na NP, přičemž to vtipně a slušně, to bych zdůraznil, komentuje.;-)

J. Slavíček 17.4.2021 11:06

To je ovšem detail. Sankce proti Rusku platí a je potřeba je zvýšit. Cílem USA je vyprovokovat válku na Ukrajině a tím zvýšit svoje šance v boji o hegemonii s Čínou. Vnukům doporučuji učit se čínsky. SSSR skončil, končí i USA. Policisté v USA jsou souzeni a hanobeni za legální zásah proti ozbrojenému narkomanu, nerespektuje se presumpce neviny, zkrátka škoda mluvit. Právníci v USA jednoznačně dali přednost svému bussinesu před právem a spravedlností a úspěšně to exportují do Evropy.

J. Bárta 17.4.2021 11:06

Výživná diskuze k tématu je v článku: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/stahnete-vojsko-od-hranic-s-ukrajinou-a-z-krymu-vyzvali-rusko-macron-a-merkelova-40357308

J. Drobný 17.4.2021 11:04

Zase jeden mudrc, který srovnává nesrovnatelné! Jakou certifikaci potřebuji na sandály z Číny? Navštivte některou z prodejen obuvi (teď už to jde) zajisté tam najdete spoustu bot vyrobených v Číně a požádejte u pokladny o evropský certifikát. Jistě vám rádi vyhoví.:-/

P. Černý 17.4.2021 11:03

Nejste samozrejme sám, kdo se už téměř přestěhoval někam do virtuální reality. Proč ne, můžete tak fungovat. Jen počítejte s tím, že se vám skutečný život možná ještě někdy, třeba i dost hlasitě, ozve.