17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

Výbušné sdělení Babiše a Hamáčka

V sobotním úvodníku jsem vyslovil podiv nad tím, co do Babiše vjelo, že Hamáčkovi zabránil v odletu do Moskvy. Nedovedl jsem si to vysvětlit jinak, než tlakem ze strany našich spojenců. Pro pořádek nechávám původní úvodník beze změny, jen dodávám informace ze sobotního večera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machala 17.4.2021 2:51

Tanky s invazními pruhy jsou bezesporu fuj a cesta by nic neurychlila. Přesto je třeba dodat, že odpovědnost za experimentální nouzove schválené vakcíny nenese žádný výrobce. O této zásadní informaci se moc nepíše.

J. Vobr 17.4.2021 2:35

ALE JE TU KRÁSNĚ !!! ;-D;-D;-D

Z. Velínský 17.4.2021 2:23

Podle mě je to s tou "nespolehlivostí" testů docela zřejmé, proč. Hledání stopového prvku je sakra obtížné hledání.

M. Ih 17.4.2021 2:20

Slušnosti jste tedy dvakrát nepobral, pane Sedláku, ale zato se zde chováte tak, aby každý hned viděl, že váš standardní jídelníček se periodicky opakuje. Zase to Šalamounovo...

M. Ih 17.4.2021 2:11

Astone drahý, kdysi docela rád, ale teď už se tohle nedá číst. Takže si dávám od úvodníků time-out. A pravděpodobně neobvykle dlouhý. Tak díky a pá.

D. Rajninec 17.4.2021 1:49

Neboj sa Slovensko nebude , v Šariských Michaľanoch / kde je v sklade / už 3 dni stoja 2 maďarské kamiony aby odviezli Ten "náš" Sputnik V za ktorý náš Matovič zabudol zaplatiť , tak ho rusi predali bratskému Maďarsku !

Ja som myslel , že preto ste Hamáčkovi zatrhli cestu do CCCP , aby s ním nešiel náš Kapitán Hlinkovej gardy Danko ako sprievodca a otvárač dveri .

S. Sedlák 17.4.2021 1:24

Babiš to zarazil především proto, že nemůže snést, že by někdo jiný něco zařídil. Navíc Hamáček jel spíš jednat o jaderném projektu, podle toho, koho měl navštívit.

Jsou to šmejdi, kteří se předhání, kdo zaleze do toho rekta rychleji a hlouběji.

S. Sedlák 17.4.2021 1:19

Babiš se sám prohlásil za koordinátora očkování, tupče. Strká rypák do všeho, takže pochybuji, že nemá pazoury v poloviční výši objednávek vakcin, které jsme mohli mít. Ne 2, ale 4 miliony schválených vakcin a ne tu ruskou kdoví co.

J. Vaníček 17.4.2021 1:06

Smejkal má plán. Ministr nemá plán. A minimální nákaza u dětí.? Chodí jich tam málo, polovina z prvého stupně. Vyhodnotit to půjde tak za tři týdny. Pak se uvidí. Zatím to jsou jenom žvásty.

J. Vaníček 17.4.2021 1:04

To je zase keců. Podle věku předpokládám, že Neff je očkován Pfizerem a tak se mu to mudruje. Milóny ne, a miliony vakcín nikde. Copak neslyšel jasně Babiše a jasně ministra zdravotnictví, že pokud nebude vakcína schválená lékovou agenturou EU, tak se jí nebude očkovat? Neslyšel to? Ale slyšel a mele pořád dokola, jako kdyby to nevěděl. Je to ubohé. A Hamáček - chtěl si udělat zásluhy. Má je už z Číny a nosí červenou mikinu, ta v Rusku frčí. Tak proč do toho Neff mele Babiše? No, protože je to novinář a musí si mezi vlky dělat kámoše aby s nimi mohl výti. Než mu to došlo, tak vyl jinak. Bál se pirátů, teď už ne. Jsou to kámoši. To je vidět, jakou platnost mají ty jejich kecy. Nejlepší by bylo, kdyby ta bojovná opozice vyvolala hlasování o nedůvěře vládě a spolu s komunisty a SPD by to vyhrála a převzala odpovědnost. Zeman, starý lišák by je v tom nechal. Kdepak, že by tam jmenoval někoho svého, je mazaný. A najednou by se k tomu nikdo nehlásil. A všechno by se hned otevřelo. A pak podělalo a pak taky dopadly volby jinak než by si přáli. Proto jim tam Babiš vyhovuje a nakonec i Zeman, jsou to dary z nebes v této době. Mají do čeho kopat a koho vinit. Nic jiného neumí a ukázalo by se jak je král nahý.

A. Renjascu 17.4.2021 1:03

Pochybuji, že jí položí, protože jak již avizoval jeden z poslanců TOP09, tak vědí, že Babiš vše vládl s prozatímní vládou i tak, ale bez omezujícího vlivu sněmovny.

A. Renjascu 17.4.2021 1:00

Pokud zabodovani znamená sehnat vakcínu, tak proč ne. Jinak pro koho chtějí zabodovat ti Němci, Italové, Maďaři...

S. Kubů 17.4.2021 0:56

Je vysoce pravděpodobné, ať už je Sputnik dobrý nebo ne, že k dispozici u nás v nějakým způsobem schválené podobě by byl (event. bude) až takříkajíc s křížkem po funuse.

Za mnohem "zajímavější" a aktuálnější pokládám toto:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pcr-testy-potvrzuji-mezi-detmi-je-nakaza-minimalni-40357184

Jak řekl v týdnu na Primě Z. Hostomský M. Kubkovi (parafrázuji):

"Snad když testujeme, tak to znamená, že těm testům věříme – a ne, že když výsledky neodpovídají tomu, co jsme si přáli, tak je začneme zpochybňovat." Že vyšel pozitivně ten žák v testu PCR a negativně v Ag testu ještě neznamená „selhání testu“, ale známý fakt, že PCR testy jsou zbytečně citlivé a dávají velmi často klinicky irelevatní (falešné) pozitivity. Doufám, že to testování ve školách už někdo u NSS napadl jako „nedostatečně zdůvodněné opatření“ a ten soud ho z toho důvodu "shodí". Jiná věc je, co s tím nakoupeným materiálem. Důležitější je, proč už nejsou (dávno) všechny děti ve škole, nemluvě o tom, že právo na vzdělání definované školským zákonem garantuje Ústava. Jsme holt národ Komenského.

A mj. kvůli tomu, že Ag testy jsou údajně nepřesné (vztaženo k PCR testům - ale které z nich dávají vlastně správnější výsledky ?), se děti dál musejí trápit v rouškách a respirátorech.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/stredoskolaci-v-kvetnu-zahradky-v-cervnu-odhaduje-smejkal-40357316

"Středoškoláci v květnu, zahrádky v červnu, odhaduje epidemiolog Smejkal"

A jak to pan doktor Smejkal ví ? Nebo jak k tomuto odhadu došel ?

P. Hatina 17.4.2021 0:53

No ono existuje i jiné řešení proč (zatím) Hamáček nejede do Moskvy. A totiž. že se opozice konečně rozhoupala a konečně vyhrožuje že příští týden vládou položí . A za takové situace určitě i Moskva soudruhu Hamáčkovi doporučila aby se (a je) zatím neobtěžoval, než se to doma vyřeší, Ono by se taky mohlo stát, že něco objedná, ale pak to nová vláda nepříjme a hlavně nezaplatí,,,;-D

P. Rajman 17.4.2021 0:47

Babiš dal Zemanovi, co ten si žádal, tedy hlavu ministra Blatného. Personálně obětovat vlastní lidi pro něj není problém, tedy pokud nejde o lidi jako je Faltýnek, kteří ho drží v šachu. Stejně jako Babiš Faltýnka, potřebuje Zeman Babiše. Proto jej může Babiš také jinak poslat do háje. Navíc udělal parádního troubu z Hamáčka.

V. Pavelka 17.4.2021 0:36

Hamáček , Vystrčil ,. Oba chtěli bohulibou věc pro svoje čechy že? Oba chtěli zabodovat u potecionálních voličů . Boha jeho?!

A. Renjascu 17.4.2021 0:28

Hamáček nejel a proto budou mít nejen Maďarsko a Slovensko, ale i Itálie, Německo, Rakousko a kdo ví kdo ještě vakcínu Sputnik dříve než my. Opět sehrajeme úlohu užitečného idiota jako, když jsme vyklidili ruské trhy a přenechali ne Němcům, Holanďanům a dalším západním zemím, ale neberte to, když vás za odměnu poplácají po zádech. Ještě, že máme dostatek blbců, kteří si na tom vybudují národní hrdost. A až budeme odebírat z Německa elektřinu, tak budou mít úžasný pocit jací jsme to zápaďáci i když to bude elektřina z ruského plynu.