10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

Výbušné sdělení Babiše a Hamáčka

V sobotním úvodníku jsem vyslovil podiv nad tím, co do Babiše vjelo, že Hamáčkovi zabránil v odletu do Moskvy. Nedovedl jsem si to vysvětlit jinak, než tlakem ze strany našich spojenců. Pro pořádek nechávám původní úvodník beze změny, jen dodávám informace ze sobotního večera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.4.2021 12:09

Nikoli - podstata byla v tom, že zatímco jiné země se snaží zařadit do fronty, Česko drží - za nadšeného potlesku astonů, lazárků, fridrichů,... - ideovou linii "z Ruska nic!", takže bude úplně na konci fronty.

Což astoni, lazárci, fridriši,... už teď interpretují, jako že "rozzlobený ruský medvěd nám po schválení nic nedá, protože jsme zlobili".

Ne - dostaneme až co zbude po těch, kdo se postavili do fronty včas. Logicky a spravedlivě.

V. Mokrý 17.4.2021 12:07

K E C Á Š

P. Spáčil 17.4.2021 12:06

" S vakcínou se chodí, když je schválená." ;-D

To je zvláštní, pokud si pamatuji, tak EuroSojuz nakupoval a platil za všechny možné vakcíny, z nichž žádná nebyla ještě schválená. To už si nepamatujete?

V. Mokrý 17.4.2021 12:06

A to vše za potlesku mnohých.

R. Sorge 17.4.2021 12:06

Myslím, že nemluvíte pravdu, o Sputniku jste se tu mnohokrát posměšně vyjadřoval. Takže to jsou jen kecy o bolševicích a Putinovi.

P. Boleloucký 17.4.2021 12:02

Nelži pucařu !:-/

P. Boleloucký 17.4.2021 12:01

Dyť tomu nerozumíš, drndo. Máme odborníků, vědců, co by to hravě zvládli. Vždyť ti rusové mají odbyt bohatě zajištěn a nepotřebují s nějakým státečkem zachraňovat svůj odbyt. Nic se neděje, tak nebudeme mít vakcínu a počkáme si až nám bude přidělena. Do konce roku to hravě zvočknem a co nějakých pár set mrtvých důchodců. Buďme ideově pevní !:-P

J. Franke 17.4.2021 12:00

Do perrdele je totéž co do prdele, nebo nějaká šifra?

J. Franke 17.4.2021 11:59

Jak jste si mohl všimnout, nereagoval jsem na Sputnik, proti kterému nemám vůbec nic.

A. Renjascu 17.4.2021 11:58

Obávám se, že my Češi to minimálně od roku 1620 již neumíme. Zažili jsme jen krátké období od 1918 - 1938 a 1990 - 2006, kdy jsme byli relativně nezávislou a sebevědomou zemí, ale jinak stále toužíme přimknout se k nějakému to dubisku... Momentálně je pro nás dubisko v Berlíně a Bruselu.

A. Renjascu 17.4.2021 11:58

Obávám se, že my Češi to minimálně od roku 1620 již neumíme. Zažili jsme jen krátké období od 1918 - 1938 a 1990 - 2006, kdy jsme byli relativně nezávislou a sebevědomou zemí, ale jinak stále toužíme přimknout se k nějakému to dubisku... Momentálně je pro nás dubisko v Berlíně a Bruselu.

M. Kolář 17.4.2021 11:57

Ale my jsme ruské trhy nikdy nevyklidili.. Jakmile přešel kšeft na normální světovou měnu, tak se náš uměle udržovaný vývoz do "SSSR" zhroutil. Jednak Rusko nebylo solventní, jednak jsme neustáli světovou konkurenci...

.

R. Toman 17.4.2021 11:54

Ano, ještě že toho komouše a estébáka máme. Ochraňuje nás před svými bývalými sopoutníky. Ušlechtilý to muž.

A. Renjascu 17.4.2021 11:53

Hamáček nejel a proto budou mít nejen Maďarsko a Slovensko, ale i Itálie, Německo, Rakousko a kdo ví kdo ještě vakcínu Sputnik dříve než my. Opět sehrajeme úlohu užitečného idiota jako, když jsme vyklidili ruské trhy a přenechali ne Němcům, Holanďanům a dalším západním zemím, ale neberte to, když vás za odměnu poplácají po zádech. Ještě, že máme dostatek sluníček, kteří si na tom vybudují národní hrdost. A až budeme odebírat z Německa elektřinu, tak budou mít úžasný pocit jací jsme to zápaďáci i když to bude elektřina z ruského plynu.

P. Boleloucký 17.4.2021 11:53

Vážení diskutéři ! Nelezte té totalitní instituci, jakou začíná být EU, do perrdele! Poučte se z nedávné minulosti a nedopouštějte se stejných omylů !;-)

S. Lazárek 17.4.2021 11:50

Nevšiml jsem si, komedii tu kolem ní dělají rusomrdi.

S. Lazárek 17.4.2021 11:50

Vím kde byla, rozzlobený ruský medvěd nám po schválení nic nedá, protože jsme zlobili.

Já jsem ten poslední kdo tu řeší původ vakcíny. O "ideologicky nesprávné" vakcíně tu píšou jiní. Až bude mít registraci, což asi bude trvat trochu déle než u ostatních, ať toho sem Rusové navezou klidně hektolitry. Doma s ní díru do světa neudělali, tak se jim bude třeba líp dařit tady. Ale co naplat, zlobili jsme, nedostaneme nic. Dokonce ani za peníze.

V. Mokrý 17.4.2021 11:49

Tisíce firem, kterým firmy v ČR dělají subdodavatele ( za pár šupů ).

A. Renjascu 17.4.2021 11:48

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-jsme-neobjednali-30-milionu-vakcin-vydrzi-jen-6-mesicu-rika-vyjednavacka-148306

M. Kolář 17.4.2021 11:47

Rusácký náckovský režim je vaší velkou nadějí, .... ;-)

A. Renjascu 17.4.2021 11:47

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-s-rakouskem-a-slovinskem-jsme-doplatili-na-sobectvi-jinych-40355913

R. Sorge 17.4.2021 11:46

A vakcínu Sputnik vytvořili bolševici nebo ti dobří Rusové, které máme všichni tak rádi ... ?

J. Fridrich 17.4.2021 11:45

Dnes Astonovi pochvala - " V poslední chvíli premiér Andrej Babiš tuto nehoráznost zatrhl a je smutné, že musíme konstatovat překvapení. S vakcínou se chodí, když je schválená. Rusko přišlo s neschválenou vakcínou a zkoušelo ji pak za pochodu na ne-dobrovolnících, jak i Ragozin připouští." -

Toto Astonovo konstatování REALITY zcela stačí. Lehká připomínka - když vznikaly před dávnými léty v civilizovaných zemích PATENTOVÉ ÚŘADY, tak i tehdejší lidé-vědci - například Graham Bell, Tomáš Alva Edison a další považovali za SAMOZŘEJMOST, že musí předložit informace-PODKLADY nutné k POSOUZENÍ jejich vynálezu-patentu.. Po cca 200 létech to rusáci neví a nemusí ? Ani náš Zeman to neví ? A to třeba gramofon není člověk...

V. Novák 17.4.2021 11:45

Podstata sdělení byla jinde.

Ovšem, že ideologii vakcíny řešíte vy, Václavíková Fridrich a další, je nabíledni.

V. Mokrý 17.4.2021 11:44

Ale komédie kolem toho dělá.

V. Novák 17.4.2021 11:44

Nikdo si nesmí dobrovolně vybrat Sputnik, protože Matička národů starostlivá nám ho nepovolila, což v EUptydepe znamená, že nám ho zakázala.

A, ušetřete, mě, prosím dalšího odkazu z vašeho zastydlého kapsáře na T.D.Lysenka, což je odpověď u vás přepověditelná.

R. Vacek 17.4.2021 11:41

Ale to víte, že si každý rozhoduje sám o svém zdraví. Jak jinak byste si to představoval? Když začnete kouřit a ničit si tak zdraví, tak půjdete do vězení?

J. Franke 17.4.2021 11:40

Jeden můj kamarád jménem Láďa David (už bohužel není mezi živými) by Vás za tato slova sfoukl jako svíčku. Jeho babička byla Ruska a v Rusku samotném měl spoustu známých a příbuzných, ale jeho nenávist, nehraná a mnohem větší než moje, směřovala na bolševiky a režim soudruha Putina, nikoliv na vše ruské. Domnívám se, že Aston to má taky tak...

J. Drobný 17.4.2021 11:39

Čínský slávista je mistr logiky, on to sice nemůže vyloučit, avšak podle něj věříte každé kravině!

S fandou chameleonem je to zkrátka těžké!:-/

S. Lazárek 17.4.2021 11:39

Mám pocit pane Nováku že to asi nebude brzy a z ideologických důvodů to nebude. Tohle EMA fakt neřeší, to řešíte leda vy.