26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Úvahy na konci roku

Je to patrné i v obsahu Neviditelného psa: množí se znepokojené reflexe postupu tekuté diktatury menšin, která prolíná do státní správy i do médií a v některých zemích udává hlavní tón více, u nás ještě zatím méně. V našich souvislostech prosazuje tyto koncepty úzká vrstva s vlivem zcela neúměrným četnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zima 29.12.2018 9:17

V podstatě správně,

(možná, že by místo Vietnamce byl Korejec v dané souvislosti vhodnější), ale Vámi mezi řádky do hry vnesené kulinární požitky mají i u ryze české komunity stále ještě své zasloužené místo.

K. Janyška 29.12.2018 9:19

Re: Další bezohledná rána EU

Jak pokleslé, nadělat si z bytů psí boudy. A máme jich nejvíce v Evropě. Já ne, my je vaříme prasatům... Dzp.

P. Čech 29.12.2018 8:05

Vidím to poněkud jinak.

" Kdyby totiž ti znepokojení měli ohlas v širších vrstvách obyvatelstva, projevilo by se to ve volbách.". Tak, kdo si toto myslí, zásadně se mýlí.Nálada širších vrstev obyvatel se ve volbách podle zásad poměrného zastoupení v souvislosti s čl. 5 ústavy projevuje jen jedním způsobem. Tím, že tyto " širší vrstvy" nechodí volit. Svým způsobem to je logická obrana proti nesmyslnosti volebního systému, pomocí něhož nejsou voleni konkrétní zástupci občanů, ale nepřímo nějaké jejich soupisky na kandidátkách politických stran a hnutí. Nedivím se tak nikomu, kdo nemá možnost v zastupitelské (i parlamentní) demokracii možnost přímo volit své zástupce, že na volby rezignuje a volit nechodí. Nějaké "nápady" prezidenta na téma povinnosti volit, jsou zcela mimo mísu, poněvadž tento zásadní problém neřeší, pouze uměle "vylepšují". Ohlas v širších vrstvách obyvatelstva může vytvořit časem (nikoliv ihned) jen a pouze obecný většinový volební systém do všech úrovní státní správy, kdy jsou zástupci občanů voleni přímo a dvoukolově, tak jak je tomu u voleb do senátu. Na podporu tohoto názoru uvádím skutečnost, že v prvních volbách po roce 1989 byla volební účast cca 96%, zatímco dnes se mnohdy pohybuje okolo procent třeiceti. Ta většina totiž již rezignovala a rezignace je jen předstupněm revoluce.

T. Kohout 29.12.2018 8:35

nevoličii volí vítěze - Re: Vidím to poněkud jinak.

Pokud někdo nechodí volit, tak podporuje vítěznou skupinu. Nemůže si pak stěžovat na výsledek voleb. Fakticky je to tak, že všichni ti nevoliči volí vlastně pakt Zeman/Babiš. Jinak to není.

V. Kotas 29.12.2018 8:50

Re: nevoličii volí vítěze - Re: Vidím to poněkud jinak.

Ano, mlčení znamená souhlas. Nějak se na to rádo zapomíná.

P. Čech 29.12.2018 10:11

Re: nevoličii volí vítěze - Re: Vidím to poněkud jinak.

Mlčení by mělo znamenat souhlas. Bohužel tomu tak není. Nejvíce vyřvávají po ulicích ti, kteří nevolili. V případě špatného volebního systému je to však poněkud jinak. pokud lidé spatřují ve volebním systému bezvýchodnost ze stávající situace, pokud nemají možnost volbami cokoliv jakkoliv změnit, nelze se jim divit, že nevolí. Jinak se tomu říká rezignace Ta ovšem má vždy vyústění v revoluci. Alespoň tomu tak doposud vždy bylo.

M. Zima 29.12.2018 8:36

Vidíte to možná jinak,

ale určitě špatně. Očekávat něco revolučního od Čechů, tak takovému bludu nepodlehl ani Marx a ten viděl revoluci skoro všude.

Vaše úvahy o volebním systému nesou silné známky zoufalství a prognostického českého "myšlení". Proč si nechcete připustit, že hlavní podíl na české mizerii má česká mentalita?

T. Kohout 29.12.2018 8:41

Re: Vidíte to možná jinak,

Pamatuji 2 povstání, husitské a stavovské. Ve výsledku to nebylo až tak dobré. Takže je lepší bez "revolucí".

M. Zima 29.12.2018 9:03

Odpověděl jsem Vám, ale

už zase nějaký soudrh v redakci zřejmě usoudil, že už toho bylo dost.

S. Lazárek 29.12.2018 8:42

Re: Vidíte to možná jinak,

Na to že jste Němec, umíte výtečné česky Herr Winter. Apropos, co říkáte tomu, že Bundeswehr plánuje obohatit o českou mentalitu své řady?

M. Zima 29.12.2018 8:56

Lichotíte a vtíráte se jako Alpa.

Není to nic nového, ale dosavadní pokusy nějak Čechy smysluplně využít, jak v Legii, tak ve Vládním vojsku, nebo dokonce v ČSA, ČA, .. skončili trapnostmi. Ale jako Putzkolone, nebo hudebníci -- O.K.

S. Lazárek 29.12.2018 9:00

Re: Lichotíte a vtíráte se jako Alpa.

Dobrý point. A jak se pidařilo Němcům vyoužít Vás? Podle toho, co sem píšete to asi taky vůbec nebylo jednoduché, snad je ta Vaše nezměrná touha stát se skutečným Árijcem byla ku prospěchu.

M. Zima 29.12.2018 9:12

Škoda, že jste tak český,

podsouváte mi Vaše domněnky, jako ověřené skutečnosti a zpravidla potom u Čechů následuje podsunutí mého údajného tvrzení, které je následně úspěšně vyvráceno. To je Česká debatní kultura.

Takže : Ohledně mých "nezměrných touh" atd. se mýlíte.

S. Lazárek 29.12.2018 9:25

Re: Škoda, že jste tak český,

Ale ne, jen jsem reagoval na to, kdy jste se Vy Němci snažili nějak využít Čecha. Ok, tak od domněnek k ověřeným skutečnostem. Mengeleho medicinské pokusy, či zkoušky toho, kolik tepla vydá spalování těl Čechů vám kdysi překazila spojenecká vojska a od té doby je, co se vašich pokusů týká, naštěstí klid. Tak aspoň ti naši muzikanti, že vám teď dělají radost, to je v pohodě.

Vám tu musel kdysi někdo hodně ublížit Herr Winter, protože tohle nevznikne ve zdravém mozku jen tak samo od sebe. Mějte se.

V. Klepetko 29.12.2018 9:28

Re: Škoda, že jste tak český,

Pan Lazárek o Vás ví vše - čte totiž knihu "Vzpoura dprivantů", a tam je vše vysvětleno, pane Zima! :-))

Vše dobré v roce 2019 i Vám - Nový rok by se mohl pro Vás stát rokem prozření, ku prospěchu všech Čechů i Němců! Hezký víkend.

P. Čech 29.12.2018 10:20

Re: Vidíte to možná jinak,

Bundeswehr si myslí, že mezi Čechy je plno prodejných žoldáků. S jejich náborem má problém naše armáda. Žoldáci vyhrávali války ve středověku. Dnes už to neplatí.

P. Čech 29.12.2018 10:18

Re: Vidíte to možná jinak,

Sám pojem "česká mentalita" je nesmyslný proto, že nemá žádný vnitřní význam.Mentalitou, čili způsobem myšlení, může být obdařen pouze jedinec, nikoliv skupina lidí. Skupina nemá nikdy vlastní mentalitu. Vyznačuje se způsobem myšlení svého vůdce. Je nutno si uvědomit, že téměř každý člověk se chová tak, jak mu systém káže. Pokud se tak nechová, končí obvykle na okraji společnosti. Tedy, na nějakou iluzorní "českou mentalitu" nelze svádět nevhodnost systému a neschopnost těch, kdo tento systém udržují a prosazují.

A. Trick 29.12.2018 9:16

Z hlášení strážmistra Flanderky

Nálada obyvatelstva jest I.a.

J. Franke 29.12.2018 8:02

Dobré ráno z pošmourné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Po válce na naší planetě zbude jen pár tisícovek roztroušených přeživších a lidstvo možná začne znovu, tak jaképak copak... To chce klid!

V. Kotas 29.12.2018 8:05

Dobré ráno z pošmourné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Moc to nepřivolávej.

P. Jirkovský 29.12.2018 8:34

Re: Dobré ráno z pošmourné Svobodné Republiky Králický Sněžník

A hlavně těch volnejch bytů ....

T. Kohout 29.12.2018 8:38

Re: Dobré ráno z pošmourné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Budou-li se používat "neutronové bomby" (či jak se ten sajrajt jmenuje), zůstanou byty netknuté.

S. Lazárek 29.12.2018 8:44

Re: Dobré ráno z pošmourné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Tohle by si měl náš Doník s Vladimírem Iljičem včas dohodnout, ať pak během jaderného útoku nejsou nějaký zbytečný zmatky.

V. Hájková 29.12.2018 7:42

Pane jo-

to je opět uvodník :-)) Hlavně se musíme na pád komunistické totality dívat bez ""PŘEDPOJATOSTI""- vždyť byl zpusoben jen její NEEFEKTIVNOSTÍ ! Neskutečné! Tak já nevím, jak se k tomu postaví zdejších 90% levičáku- také i čistokrevných komoušu a buh ví kolik mezi mimi i bývalých práskaču StB! Já jsem si pane NEFF - dnes ráno s velkým zájmem přečetla /na rozdíl od vašeho uvodníku/ tento zajímavý článek !!!

http://forum24.cz/cunas-starek-zeman-je-vlivovy-agent-ruska-a-ciny-bis-je-povinna-ho-rozpracovavat/

V. Kotas 29.12.2018 7:50

Re: Pane jo-

Čti si ty tvoje oblíbený hámotiny, necpi je však sem a nevotravuj.

F. Šimek 29.12.2018 8:00

Re: Pane jo-

ta ženská nic jinýho nedělá, než čte ty howadiny. Určitě u toho teče !

:-)))

:-)))

P. Hofman 29.12.2018 7:58

Re: Pane jo-

Dobrý rozhovor, byť v některých pojmech bych byl opatrnější. Toto mne upoutalo:

"Sedmnáct let jsem dělal v tajných službách, absolvoval jsem řadu školení v zahraničí. Často jsem slyšel, že 18,5 % občanů dělá společnost. To jsou politici, novináři, vědci, podnikatelé a tak dále. To jsou ti, kteří dělají společenský život, a ostatní se vezou."

I. Kellner 29.12.2018 8:01

Re: Pane jo-

"O dějinách vždy rozhodovaly úzké skupiny vzdělanějších jedinců.", pravil před chvílí jeden mudrc.

Třeba ta s Gottwaldem, Jakešem a Biľakem.

P. Čech 29.12.2018 8:11

Re: Pane jo-

Přesně to, pouze doplněni o některé herce jsou ti l e p š o l i d é .

P. Hofman 29.12.2018 8:35

Re: Pane jo-

Každý národ má své elity, neboli ty chytřejší a schopnější. Na tom ani vy, jedinci, kteří z toho mají mindrák a proto používají stupidní pojmenování "lepšolidi", nezměníte nic.