26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Úvahy na konci roku

Je to patrné i v obsahu Neviditelného psa: množí se znepokojené reflexe postupu tekuté diktatury menšin, která prolíná do státní správy i do médií a v některých zemích udává hlavní tón více, u nás ještě zatím méně. V našich souvislostech prosazuje tyto koncepty úzká vrstva s vlivem zcela neúměrným četnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 29.12.2018 8:07

Re: Možná jsou dvě kavárny...

Elity mají povinnost upozorňovat na nebezpečí. Šmejdi z Kremlu to však uchopili po svém a snaží se to zneužít. To je jejich metoda - vem něco už existujícího a dej tomu svou interpretaci. Prostě ruskej zmetek nic jiného, než bourat a rozeštvávat, neumí.

P. Boublíková 29.12.2018 8:13

Re: Možná jsou dvě kavárny...

To jste to těm různým signatářům a petičníkům nandal, to si snad ani nezaslouží ;^)

P. Hofman 29.12.2018 8:30

Re: Možná jsou dvě kavárny...

Jako straw man slabé, řekl bych až vás nehodné. Takové kličky přenechte místním primitivům.

V. Klepetko 29.12.2018 9:06

Re: Možná jsou dvě kavárny...

Zajímavé - kde se vlastně ve Vás vzala ta štítivá zaujatost, se kterou nahlížete nejen na "lid", ale vlastně i na tu "kavárnu"? Museli jsme Vám my všichni v životě nějak strašlivě ublížit, jinak si to neumím vysvětlit...

Rád chodívám do literární kavárny nad knihkupectvím Academia na Václaváku. Moc turistů ta nebývá - povětšinou jen místní :-))) Žijete opravdu v Praze?

M. Moravcová 29.12.2018 10:04

Re: Možná jsou dvě kavárny...

vidíte "Elity" versus "Šmejdi z Kremlu". A pak, kdo rozděluje společnost. To by chtělo definice obou výrazů.

R. Vacek 29.12.2018 7:07

Blahobyt vede k pohodlnosti

Bohatá společnost uživí spoustu lehkoživků. Tito lehkoživkové nastavují nové společenské pseudoproblémy (viz například počet pohlaví). Řešení pseudoproblémů společnost zatěžuje, až ta se stává neefektivní. Bohatá společnost přestává být bohatá, bohatství se přesune někam jinam, kde se pseudoproblémy nenastavují. Lehkoživkové nechápou, vždyť to mysleli dobře.

V. Kotas 29.12.2018 7:36

Re: Blahobyt vede k pohodlnosti

Bohatá společnost uživí spoustu lehkoživků a přitom nemá na nemocné děti, důchodce - viz ČR.

V. Kotas 29.12.2018 6:36

Asto v tom má tak trochu guláš.

Lidi práce ( většinou fyzické ), do kaváren moc nechodí také proto, že jim na to nezbývá čas ( takže žádná druhá kavárna ) ale už téměř ani česká hospoda, která zaniká. Protože přes deklarovaný růst ekonomiky, mají dost starostí s tím, aby si udrželi určitou míru životní úrovně. Těchto lidí je čím dál méně a přitom musí uživit tu rozrůstající se skupinu, žijící ze státních peněz - státní správou počínaje a politickými neziskovkami sabotující stát konče.

P. Boublíková 29.12.2018 6:49

Re: Asto v tom má tak trochu guláš.

Úvodník psala Nora...

V. Kotas 29.12.2018 6:55

Re: Asto v tom má tak trochu guláš.

A zatím jsou tito lidé mlčící většina. Takže může dojít i na žluté vesty a bude " veselo ".

J. Fridrich 29.12.2018 7:28

Re: Asto v tom má tak trochu guláš.

Vy jste navečer v některém z našich větších, ale i menších měst pár roků nebyl, že, pane Kotas, když píšete - " ale už téměř ani česká hospoda, která zaniká. Protože přes deklarovaný růst ekonomiky, mají dost starostí s tím, aby si udrželi určitou míru životní úrovně " - zkuste si večer třeba zajít v centru našich měst s manželkou sednout do restaurace, kavárny, vinárny - budete mít bez objednání předem pravděpodobně problém.. A to máme několikrát víc - a na zcela jiné úrovni těchto zařízení než jsme měli za doktora Husáka..

V. Kotas 29.12.2018 7:40

Re: Asto v tom má tak trochu guláš.

Česká hospoda = starosta, učitel, policajt i třeba farář, k tomu lidi práce u jednoho stolu, řešící problémy obce, jednoduše, nekorektně, rázně.

V. Kotas 29.12.2018 8:04

Re: Asto v tom má tak trochu guláš.

A kde se smí bez problémů kouřit !

J. Holíček 29.12.2018 5:54

Neslaný a nemastný dort.

Dnes Aston z dalekého východu z povinnosti neupekl, nýbrž uvařil dort bez chuti a se zápachem v němž dal dohromady suroviny, které moc neladí, ale dají se smíchat.

Nejdříve si všímá nástupu menšin, aby plynule přešel k objevu dvou kaváren, což je totální nesmysl, protože se v něm stačí dokázat, tentokrát už bez narůstajícího vlivu menšin, že jablka hruškami jsou. Korunu tomu dává vzápětí, když ANO vyčítá, absenci ideologie, aby v úplném závěru vysvětlil, že pád diktatury před třiceti roky byl zapříčiněn neefektivností systému, postaveném na ideologii.

Tvrzení, že "dvě skupiny kavárenských debatérů vedou polštářovou bitvu a bitevní ryk nedoléhá ani k pivu" je liché, neboť má jen dodat váhu teorii dvou kaváren. Skutečnost je taková, že ryk, který způsobuje skutečná kavárna zatím nesklízí úspěch, protože pořád ještě nevyvolal žádný český Majdan, a to hlavně proto, že ta větší část populace, která místo kafe preferuje pivko o Majdan nestojí. Vyhovuje jí "sestava oproštěná od jakékoli ideologie," která nezpůsobuje špatné trávení.

Takže, a naštěstí, kavárenská bitva s virtuálním rykem probíhá jen na Neviditelném psu a podobných platformách, které v dnešním světě slouží k tomu, aby se lid vydováděl a nepozoroval změny které probíhají plíživě, bez ideologie, ale cíleně a neúprosně.

J. Vobr 29.12.2018 5:59

HOLÍČEK,TY ROSTEŠ V ELITNÍHO DISKUTÉRA !!!

Tu-ááá.

J. Fridrich 29.12.2018 6:37

Re: HOLÍČEK,TY ROSTEŠ V ELITNÍHO DISKUTÉRA !!!

Ano, Aston má pravdu, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku.

Nyní upadl západní svět pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu.

Naše podivná a pomatená současnost vede k tomu, že ideální bytost je zrůdička která sama sebe definuje jestli je muž, žena, nebo nějakej " trans ", nebo nějaké třetí, čtvrté pohlaví.. Jen je divné, že tomuto zvrácenému pohledu na svět propadá hlavně na Západě takové obrovské množství zdánlivě normálních lidí.. Dříve byly utiskovány menšiny a nyní to budou VĚTŠINY..

F. Šimek 29.12.2018 7:06

Re: HOLÍČEK,TY ROSTEŠ V ELITNÍHO DISKUTÉRA !!!

HOLÍČEK má i moje symfonie !

J. Pokoutný 29.12.2018 8:06

Re: Neslaný a nemastný dort.

holt až na ty na FB narychlo svolávané demonstrace, kam učitelé/profesoři (-rky) vodí žáky a studenty ve vyučovací době, aby se tam alespoň někdo ukázal. Protože "klinika". Protože squatteři, které stát není schopen vypudit z nezákonně zabraných nemovitostí, jakkoli právě proto je z našich daní placen. To neprobíhá na NP, to je fyzická realita, bohužel.

F. Žůrek 29.12.2018 4:33

Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Astone, máš pravdu, že do politiky se dnes nahrne kde kdo. A tak to potom také vypadá. Proč máme ve sněmovně Piráty na místo nějaké skutečně solidní politické strany. Třeba zde byly VV (Věci veřejné), ale kde to je? Radek Joh dopadl na ústa, daleko hůře než Jiří Čunek a raději zmizel natrvalo - byl dokonale otráven českou politikou a já se jemu nedivím. A přitom že by Radek John byl stejně špatný člověk jako nyní Andrej Babiš, tak to bych neřekl.

Ztráta úcty. Ztráta úcty ke druhému člověku. Ztráta úcty k panu prezidentovi. Ztráta úcty k premiérovi. Obecně ztráta úcty ke každé autoritě. To je nevychovanost! A nedej Bože, aby nás to všechny zahnalo do ulic, Astone.

A. Holík 29.12.2018 4:50

Re: Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Babis je zlodej a Zeman ozrala. Ucta neni k uradu, ale ke cloveku, a je treba si zaslouzit.

L. Novák 29.12.2018 5:30

Re: Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Člověče, vy musíte být hodně mimo, když plácáte takovéto nesmysly...

J. Vobr 29.12.2018 5:56

ŽŮREK,MÁTE PRAVDU !!!

Tu-ááá.

V. Heidlerová 29.12.2018 6:17

Re: Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Nevyžadujte úctu k lidem neúctyhodným. Mít k někomu úctu, to je výsledek dobré výchovy, která vede k rozpoznávání hodnot. Úctu si musí jedinec zasloužit, ta se nedá koupit ani ji nenajdete v lese či na louce, nekoupíte za peníze. Taky ji člověk může snadno ztratit. Nevychovanost je neukotvení v pevných morálních zásadách, podléhání planým žvástům a slibům, zmatek v hlavách. To je to, co žene lidi jako stádo do náruče lidem nehodným úcty, k MZ a AB a jejich kamarile. Tak nám, co smýšlíme jinak, nepodsouvejte špatné vychování a sám mrkněte do svého nitra, co jste zač.

V. Kotas 29.12.2018 7:47

Re: Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Úcta nesmí být však vnucována a to i médii.

S. Tomáš 29.12.2018 7:20

Re: Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Proč se nezařadit do davu a nezanadávat si? hlavně nevyčnívat!

M. Klas 29.12.2018 7:44

Re: Babiš přitahuje, on nelže, nepodvádí jako třeba Kalousek

Pane Žůrku, Babiš lže od začátku, právě proto jsem ho nikdy nevolil a volit nebudu. Poslechněte si jeho debaty před volbami 2013. A také jak si přivlastňuje všechny zásluhy za vládní úspěchy a nezdary hází na jiné. Tímto lhaním získal spousty voličů a pak už se jen vezl na vlně růstu ekonomiky v celé Evropě.

F. Farniente 29.12.2018 2:49

Babiš není politik

Babiš je dobyvatel renty a představitel člena distribuční koalice, možná dokonce i sám jednočlennou distribuční koalicí. Jeho jedinou "politikou" je zvyšování renty a zapojení do více kanálů distribuce státních (evropských ) peněz. Součástí toho je také budování a tesilování obrany proti proti možnosti stíhání za předešlé finanční operace a nebo jejich šetření.

P. Rajman 29.12.2018 2:08

Neříká se pražská kavárna, ale lepšolidi

není vynálezem Astona, ale Zemana a není důsledkem seriozního rozboru české společnosti, ale řízeným propagandistickým útokem "made in china" na ty, kteří se odmítají podřídit neobolševické ideologii a diktátu Pekingu, ve které není loutkou jen pan Zeman, ale i taková donedávna "nezpochybnitelná" esa jakými byli Viktor Orbán nebo sám velký Voloďa Putin. To jen aby se Aston v době čínskými i českými mandaríny vyhlášeného a zostřeného třídního boje, pod taktovkou nejen Agrofertu, ale také například PPF nesnažil o zbytečnou protože jen předstíranou originalitu.

R. Langer 29.12.2018 6:54

Re: Neříká se pražská kavárna, ale lepšolidi

... prohlásil starý kavarník... :-D

M. Moravcová 29.12.2018 9:58

Re: Neříká se pražská kavárna, ale lepšolidi

říká se "Pražská kavárna". Jen hluchý neslyší.