4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Smutná postava

Snad jen v jediné televizi se objevil sotva desetivteřinový šot o sobotní demonstraci. Není ani příliš divu, dnes mají přednost dvě témata: prezidentská volba a amnestie prezidenta republiky. Dlužno poznamenat, že před volbou politika, jenž má sedět příštích pět let na Pražském hradě, upřednostňují naše média onu amnestii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 7.1.2013 19:33

Re: Vrazi a tuneláři osvobozeni rozhodně nebyli, hájí Klaus amnestii

Jistě, Klaus má vždy pravdu a tady je rojení užitečných idiotů. A na dalších diskuzích k tomuto tématu přímo hystericky třeští.

R. Brzák 7.1.2013 18:50

ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Pane Hofman,

Obvykle se k výpadům na prezidenta nevyjadřuju - protože je nepovažuji za důležité. Nevím, z čeho jste po přečtení mých obou dnešních příspěvků k amnestii naznal, že mi nějak záleží na VK. Skutečně mne ale trápí, jakým způsobem naše společnost "komunikuje" o tématu natolik závažném, jakým je zločinnost a její náprava.

J. Václavíková 7.1.2013 19:06

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Nám povícerým zase vadí, jak Klaus svým aktivismem poškodil boj proti závažné trestné činnosti. Jistě to nebylo úmyslné, on je takový prosťáček, že mu to prostě nedošlo!

R. Brzák 7.1.2013 19:17

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Myslím si, že boj proti závažné trestné činnosti probíhá na jiné frontě - a to především na pomalu a podivně fungujících soudech. Chce se mi tento problém přičítat "starým strukturám", které v ní zůstali a stali se nepostižitelnými, ale obávám se, že noví soudci tam asi také jen přejímají zaběhnuté vzory.

Amnestii vnímám spíše jako novou šanci na změnu, pro lidi, kteří spáchali hrozné chyby. Považuji ji také za institut odpuštění, bez kterého společnost sklouzává v konfliktních situacích k pomstě, ne k nápravě.

Klaus mnohem více poškodil naši společnost v devadesátých letech, svým konceptem, jímž upřednostňoval ekonomický před právním rámcem privatizace.

R. Brzák 7.1.2013 19:19

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

samozřejme : ...které v řadách soudců zůstaly... a staly se..

J. Václavíková 7.1.2013 19:27

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Kdyby nějakým způsobem zkrátil tresty, to beru. Ale takovým způsobem šlápnout do probíhajících procesů a způsobit, že spousta lidí teď nemá šanci dovolat se spravedlnosti, to je vskutku zločin. Vám snad připadá, že to řeší problémy s justicí?

J. Boleslav 7.1.2013 19:33

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Spousta lidí možnost dovolat se spravedlnosti stále má, pouze ztíženou. Já článek 2 stále považuju za nakopnutí neodvolatelných a tudíž líných a pomalých soudců, kterým nejrychleji jde starost o výši vlastních platů.

P. Hofman 7.1.2013 19:17

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Hájíte neobhajitelné a ještě k tomu pitomě. Ale máte-li to zapotřebí, budiž.

R. Brzák 7.1.2013 19:20

Re: ad:Autor: P. Hofman Datum: 07.01.2013 17:18 Miluju příspěvky, kde někdo začne "Já ho prostě nemám rád" a pak vrší jednu omluvu onoho za druhou. Jděte se se svými pohádkami vycpat.

Asi se neshodneme, nu což.

A. Nováček 7.1.2013 18:49

Smutná postava.

Konečně odpovídající reakce. Sundávají jeho portrét ve školách a obcích. Ještě ho je potřeba maximálně ignorovat. Případně žaloby na důsledky amnestie kvůli odepření práv poškozených. Ve volbách by se měla najít politická síla, která provede retro změny v imunitě. Jinak samozřejmě možností k odpovídající reakci mnoho není, každá smysluplná je vítaná.

Je tady ale ještě jedno riziko, že se na Hrad dostane jeho souputník z minulých špinavostí, a to se potom budeme divit. Už  jsou určitě domluveni.

Jinak úvodník nestojí tentokrát za reakci.

O. Uživatel 7.1.2013 19:10

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 7.1.2013 19:14

Re: Smutná postava.

Já myslím, že ano. Mocnářův obraz je součástí naší státní tradice. Víme , jak dopadl Palivec.

O. Uživatel 7.1.2013 19:17

Uživatel požádal o vymazání
J. Boleslav 7.1.2013 19:26

Re: Smutná postava.

Mám pocit, že se to zde již probíralo a povinné to bohužel není.

J. Kombercová 7.1.2013 19:36

Re: Smutná postava.

Bohužel?

Teda co z vás ještě vypadne, pane Boleslave...

...že vy si z nás děláte prču!

J. Kombercová 7.1.2013 19:17

Re: Smutná postava.

Našla jsem článek z roku 1999, v němž se píše, že žádná vyhláška toto nenařizuje (píší tedy o školách).

P. Vandas 7.1.2013 19:21

Re: Smutná postava.

Že by v našem zbyrokratizovaném státě nebyla vyhláška, či alespoň metodický pokyn pro součásti základního vybavení učeben, bych se divil.

J. Kombercová 7.1.2013 19:24

Re: Smutná postava.

Ještě: na stránkách starostů a nezávislých se tvrdí totéž, že žádná vyhláška nenařizuje školám a úřadům portrét prezidenta vyvěsit.

To je ale smutné, to nebudou moci být potrestáni ani na ně nemůže nikdo za to plivnout, je to čistě jejich vůle.

J. Kombercová 7.1.2013 19:27

Re: Smutná postava.

Co na to paní Varadinková, dole dštila oheň a síru.

Že tohle někoho dřív nenapadlo, že to není žádná povinnost mít mocnáře na zdi? Že to má být jen dobrovolné vyjádření úcty k hlavě státu... no a když ta úcta pomine, tk holt obraz nevisí.

J. Ryba 7.1.2013 18:47

Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

P. Vandas 7.1.2013 18:48

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

 Jakl se otřel o Kájínka, tak to milost asi nedostane.

M. Ilsner 7.1.2013 18:49

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

Jakl je prachobyčejná svině.

O. Uživatel 7.1.2013 18:55

Uživatel požádal o vymazání
M. Ilsner 7.1.2013 19:04

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

Napsal jste to kulantně, takňák diplomaticky :-)

Ano, je to tak, a stala se z něj svině.

O. Uživatel 7.1.2013 19:11

Uživatel požádal o vymazání
P. Hofman 7.1.2013 19:09

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

Jeho bratr je advokát. Třeba to byl ten "třetí"?!

J. Václavíková 7.1.2013 19:11

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

Je to taky takový hňup?

P. Hofman 7.1.2013 19:21

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

Kamarád, který s nim měl společnou kancelář na Národní, říkal že jo.

J. Boleslav 7.1.2013 19:29

Re: Jakl zase lže a moderátor je neschopný, nechal ho lhát, že judikáty se týkají trestních věcí

Bodejť by nebyl, advokát jeden. :-)

J. Tolman 7.1.2013 18:38

Jednej.cz

Vážení příznivci i odpůrci této petice, vážená média,

omlouváme se za technické problémy se zobrazováním stránky www.jednej.cz. Poslední desítky hodin jsme terčem útoku neznámé hackerské skupiny, která se snaží zabránit tomu, aby lidé mohli podepsat petici "Nesouhlasíme s Klausovou amnestií". Vytrvale usilujeme o udržení stránky v chodu a i přes její částečné výpadky danou petici již podepsalo více než 90 tisíc lidí. Jsme nestrannou platformou, na které může každý vyjádřit svůj názor a tuto svobodu projevu budeme i nadále bránit. Děkujeme za pochopení.

- útok hackerů je přinejmenším dočasně zcela odražen. Petice "Nesouhlasíme s Klausovou amnestií" již má 90 tisíc podpisů a této události se účastní rekordních 290 tisíc občanů - co myslíte, je reálné, aby daná petice přesáhla historický rekord českého internetů - okolo 150 tisíc podpisů?