1.11.2020 | Svátek má Felix


Diskuse k článku

Smutná postava

Snad jen v jediné televizi se objevil sotva desetivteřinový šot o sobotní demonstraci. Není ani příliš divu, dnes mají přednost dvě témata: prezidentská volba a amnestie prezidenta republiky. Dlužno poznamenat, že před volbou politika, jenž má sedět příštích pět let na Pražském hradě, upřednostňují naše média onu amnestii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 7.1.2013 1:28

Re: Směšné

Trestný čin to byl pro flagrantně nespravedlivý soud. Sám jsste napsal, že ukrást "několik tisíc" je přestupek. Proto si ódéesáci vymysleli že těch tisíc bylo 15! To už je trestný čin. A soudce jim to uznal, ačkoli je to evidentní podvod.

A to je podstata věci! Nikdo by se asi nezastával vidláka který čmáře po plakátech, kdyby se poté nestal obětí tak evidentní nespravedlnosti. Před soudem vyhráli podvodníci nad pachatelem drobného předsudku, ještěktomu takovým vrtákem, který si nevšimne, že ho soudí navedená manželka toho kdo je údajně poškozen. To je pak těžký.

Masaryk to prý měl s Hilsnerem taky těžký, protože Hilsner byl sice obětí justičního zločinu, ale byl tak pitomej, že bylo těžký se ho vůbec zastat.

O. Kadlec 7.1.2013 1:29

Re: Směšné

eh - přece přestupku - ovšem z přestupku z předsudku.

P. Pavlovský 7.1.2013 1:17

Konflikt přirozeného a pozitivního práva

V anglosaských zemích by Smetana do kriminálu nešel, nikdo by jej nejspíš ani nežaloval, protože by věděl, že je to marné. 

 My ale stále ještě pěstujeme kontitnetnální, tzv. pozitivní právo.

Kdyby to soudil nebožtík Prof. Vojtěch Cepl, byl by Smetana samozřejmě osovobozen.

Nejspíš i kdyby to soudil jeho syn.

Po amnestii jsou osvobozeni úplně jiní. Výsledkem je "blbá nálada".

V. Plocek 7.1.2013 0:58

Smutná postava

Ve hře jsou dvě z cela protichůdné věci. Ta první, tj. uražená ješitnost politicků "zneuctěním" jejich bilbordů a následná msta přes soudy. Protože toto mělo být kvalifikováno jako přestupek a ne trestní čin. U nás je možné, aby supergangsteři utekli trestu, viz současná amnestie a byl zlikvidován nepohodlný nebo neposlušný občan.

Druhou věcí je neobratné lavírování p. Smetany proti trestu. Obhajuje ho jeho naivita. Ale když už trest byl vynesen měl protedstovat jiným způsobem , např. dotáhnout celou záležitost až k evropskému soudu a ne dělat kašpařiny před vězením.  Tím defakto znehodnotil svoje gesto na bilboardech. A jeho čin je možné založit do kocourkovké zásuvky, jako odsouzení a mnoho dalších kauz.

T. Šmilauer 7.1.2013 0:36

Opravdu smutná postava

Proč politkům přimaloval tykadla? Co tím chtěl vyjádřit? Nějak to postrádá myšlenku.

O. Kadlec 7.1.2013 0:25

?!?

Kdyby počmáral reklamu na prací prášek, nikdo by si toho ani nevšiml a nevznikla by žádná škoda. Kam na to chodíte?

Smetana především nic neprovedl, škoda je vykonstruovaná uměle, ve skutečnosti žádná nevznikla, přesto ji zaplatil. Narazil na politickou aroganci a drahý advokáty, který podcenil. Proto to odskáče. Stávaj se horší věci.

Skutečný důvod proč upozorňovat stále znovu na tento případ není nějaký soucit s jedním chasníkem, který počmáral plakáty, ale potřeba stále znovu připomínat charakter jednoho nezapomenutelného Langera a jeho squadru. Pomstychtivost mocných - na to nezapomeňme. Smetana je jen postava z příběhu.

J. Vyhnalík 7.1.2013 0:44

Re: ?!?

Smetanův zaměstnavatel dostal peníze za politickou reklamu. To, co bylo pro pana Smetanu pouze klukovinou, poškodilo nejen politické strany, které si plakáty zaplatily, ale i jeho zaměstnavatele, minimálně tím, že si asi každý dvakrát rozmyslí, jestli si u něho zadá nějakou reklamu. Pan Smetana dostal relativně mírný trest veřejně prospěšných prací a je docela pravděpodobné, že kdyby se odvolal, byl by mu trest snížen, nebo dokonce zrušen. Ovšem to mu přišlo zbytečné, stejně jako mu přišlo zbytečné si těch pár hodin veřejných prací odpracovat. Soudu pak nezbylo nic jiného, než ho poslat do vězení "natvrdo".

Když jsem se jako student učil kdysi mariáš, utkvěla mi v hlavě věta: "Při placení se usmíváme!" Chybu může udělat kdokoliv, ale čestný člověk se nevyhýbá důsledkům.

O. Kadlec 7.1.2013 1:01

Re: ?!?

Politické plakáty mají užitnou hodnotu pár dní a pak se vyhodí. Aby Smetana způsobil markantní škodu, musel by počmárat všechny plakáty celého dopravního podniku tak, že by nešly použít ke svému účelu a musely by se nechat vyrobit znovu. nic takového se nestalo.

Jendou jsme vyhráli komunální volby s maličkou politickou stranou mj. proto, že jsme to vzali po Americku - polepili jsme celé město portrétem našeho kandidáta na starostu. Takže zaprvé vím, kolik stojí takový plakát, a zadruhé vím, že plakáty, na kterých lidi přimalovali brejle nebo fousy a vypíchali oči plnily svůj krátkodobý účel úplně stejně jako plakáty které byly vysoko takže na ně nikdo nedosáhl.

Trvám na tom že škoda byla vykonstruovaná šikovnými advokáty a Smetana nedoplatil na svou chybu, ale na to, že je to obyčejný plebejec který se odmítá proti takové svévoli adekvátně bránit u soudu.

J. Vyhnalík 7.1.2013 1:44

Re: ?!?

Ty plakáty byly barevné a tištěné na profesionální velkoformátové tiskárně. Škoda byla vyčíslena přesně podle faktury zaplacené výrobci plakátů.

Podstatné je to, že pan Smetana sice zaplatil škodu, ale odmítl trest veřejných prací, to je jeho právo, ale musí ho hájit podle zákona odvoláním. Trest vězení byl minimální podle sazebníku, za vyhýbání se trestu může být potrestán ještě dodatečně. Přitom je to důsledek jeho trucování podporované sdělovacími prostředky, které z něho dělají falešného hrdinu.

O. Kadlec 7.1.2013 2:04

Re: ?!?

Trvám na tom že škoda nebyla skutečná a faktur má každá taková organizace dost. Je evidentní že na takovou škodu by musel zničit, povídám zničit a ne pomalovat, plakátů snad tisíc!

Šlo o justiční podvod provedený nejspíš, jak se psalo, spřaženou soudkyní.

M. Stuchlik 7.1.2013 8:41

Re: ?!?

Souhlas, jde o pomstu za veřejně projevený jiný názor, ne o skutečnou újmu na majetku.

L. Krajicek 7.1.2013 1:35

Re: Zaměstnavatel a zaměstnanec?

Smetanův zaměstnavatel může být kdokoliv. Ale politická strana, lépe řečeno politici vůbec, jsou zaměstnanci pana Smetany, tak jako jsou zaměstnanci kohokoliv z nás.

Řeknu to jinak. MY si platíme tu bandu prašivých politiků, NAŠI jsou to zaměstnanci. Paradoxně s NÁMI si ONI nakonec dělají čtyři roky, co se jim zamane.

Pokud se mýlím a ti otykadlovaní pumprdlíci si na reklamu vydělali třeba na stavbě, ve fabrice, či snad jako řidiči autobusu nebo jako traktoristé na poli, omlouvám se.

O. Kadlec 7.1.2013 2:23

Re: Zaměstnavatel a zaměstnanec?

Jste úplnej mimoň.

Kdybyste nebyl tak vygumovanej tak by vám muselo dojít, že byste tedy měl ty "prašivý" propustit ze zaměstnání. Žádnej rozumnej zaměstnavatel by tak jako vy penězma nešerádal.

L. Krajicek 7.1.2013 3:05

Re: Kdo je tady mimoň? Já ne.

Vám vůbec nedošlo, že vláda, parlamenty, prezident a spol. jsou tady proto, aby za naše peníze spravovali jiné naše peníze. A ne aby si za naše peníze nechali dělat reklamu.

Ale v jednom máte pravdu, většinu prašivců bych propustil. Vlastně z těch dnešních asi všechny.

V. Plocek 7.1.2013 1:00

Smutná postava

Naprostý souhlas s autorem.  Hrozné je, že pomoc občanstva, minimálně z olomoucka je nulová. Kdyby byly parlamentní volby, to by bylo zastánců p. Smetany.