30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Rozpaky nad atentátem

Když v pátek nad ránem zabila americká raketa na bagdádském letišti íránského generála Solejmáního, část světa propukla v jásot, část v zuřivý řev a v další části zavládly pochyby a rozpačité mlčení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 6.1.2020 17:24

pro mne, když už bych měl přijmout nějakého člověka u moci nade mnou, je přijatelnější takový, který chápe mentalitu svého oponenta (a podle toho se rozhoduje).

M. Ilsner 6.1.2020 16:55

Írán nikdy jadernou bombu nevyrobí. Proč? Protože Mosad funguje bezchybně a v případě potřeby jim centrifugy a další potřebná zařízení Izrael rozmašíruje na cimpr campr.

!!!!!!

M. Němcová 6.1.2020 17:07

nevyrobí ji proto, že nemá zájem ji vyrobit a nikdy tento zájem nemělo ví to jak USA tak Izrael, kterýjeddernou zbrań má a to mimo kontrolu světa.

J. Ganaur 6.1.2020 19:27

A jak to víte?Izralci to nikdy nepřiznali.

M. Němcová 7.1.2020 7:14

jeden z techniků, který na ní pracoval, to řekl a nyní sedí a kromě toho, zkoušky nejdou utajit.

V. Klepetko 6.1.2020 16:33

Po delší době jsem měl trochu problém s vytvořením vlastního názoru na věc... Takže asi takhle... zatím jsem takřka vždy Doníka bránil - contra omnis - a celoživotně fandím Izraeli. Jenže si myslím že bychom měli jasně vidět na jedné straně zájmy Ameriky, na druhé straně zájmy Státu Izrael, a třetí straně zájmy evropských NATO-spojenců. Protože tyto entity patří do stejné civilizace, tak i jejich zájmy bývají velmi podobné, zejména ve věcech zásadního strategického významu. Ale v některých dílčích zájmech že můžeme i výrazně lišit! Už jsem tu na toto téma jednou napsal, že třeba podpora kurdských levičáckých separatistů je pouze a jen v zájmu Izraele, ale už nikoliv v zájmu USA nebo Evropy. Stejně tak si začínám myslet, že současná Trumpova velmi drsná politika vůči Íránu je rovněž výhradně v zájmu Izraele, ale USA ani Evropě nic dobrého nepřinese. Možná že je to snad jediný bod konzervativní Trumpovy agendy, ve kterém jsem spíše na straně jinak zoufalé politiky amerických demokratů! Protože v této konkrétní věci Doník zjevně upřednostňuje izraelské zájmy nad těmi americkými...

V. Klepetko 6.1.2020 16:33

Myslím si ale, že platí současně i toto:

1) Doník jako spíše obchodník než válečník další výraznou eskalaci konfliktu nepřipustí. Pokud tedy chce vyhrát volby...

2) Pro Doníka se jedná o jakousi zátupnou virtuální válku, ve které získává ostruhy "velkého a rozhodného válečníka", což by mu mohlo zajistit velkou podporu voličů, pokud včas dupne na brzdu. Je to trochu jako s tím spektakulárním bombardování. Sýrie... Kdyby byla teď na místě Doníka Hillary, tak by se Amerika sice chovala méně kovbojsky, ale už by se zmítala minimálně ve dvou regionálních konfliktech, a mrtvých by byly mraky...

Takže suma sumárum: Doník v tuto chvíli spíše své zemi nic dobrého svou akcí nezjistil, a ani nám v Evropě! Takže stále ještě reprezentuje "menší zlo". Jen doufám že bude natolik "pudově" rozumný, že nakonec ty taktické jaderné zbraně proti peršaným nenasadí a nezničí ani žádné jejich kulturní památky. Věřím že ne. Mám špatný odhad?

V. Klepetko 6.1.2020 16:35

P.S.

Kdyby ten atentát provedl Izrael, s podporou bych vůbec neváhal...

P. Forejt 6.1.2020 17:02

Bylo to na přání Bibiho, což je totéž ....pozn. autora

M. Němec 6.1.2020 17:08

Bibi to osobně volal Forejtovi včera zvečíra...R^

M. Němcová 6.1.2020 17:11

jste rasista.

V. Klepetko 6.1.2020 17:40

Mýlíte se...

Zajímavé. Takový názor jsem ještě nezaznamenal, proč vlastně si to myslíte?

M. Němcová 7.1.2020 7:26

každá, kdo jednomu národum, jedné lidské skupině přiznává něco,m pćo prý jiné nemají, právo, intelekt, nebo hloupost , prostě cokoliv JE z definicerasista

J. Venc 6.1.2020 16:41

Doník jest talibánec, památky skončí v sutinách!

:-)

V. Klepetko 6.1.2020 16:58

To archeologické muzeum v Bagdádu taky nedopadlo dobře, v tom ale Doník prsty neměl :-)

I. Kellner 6.1.2020 17:11

Měl..

V. Klepetko 6.1.2020 18:02

Tehdy tomu nevelel on... A nikdo kulturní barbarství nevyhlašoval jako program. Výsledek byl ale smutný ;-(

Radši blbý řeči než blbý činy!

M. Němcová 6.1.2020 17:12

amíci to rozkradli, že...

J. Venc 6.1.2020 17:17

Collateral damage. Cílené ničení kulturních památek doposud předem avizoval (i provedl) snad jen Taliban.

A náš Doník má ještě větší tlačítko, nežli oni.

:-)

V. Klepetko 6.1.2020 17:44

Njn, řekl to blbě, uznávám. Třeba to nemyslel tak úplně vážně :-)

P. Staronový 6.1.2020 17:28

A máš to marný ... Američani s Izraelem mhou za vše tak nějak automaticky. K úplnosti už chybí jen revanšisti. :-P

V. Klepetko 6.1.2020 17:35

Njn... Když se konflikt hrotí, je vždy tendence vnímat věci černobíle... Já si ale fakt myslím, že ne všechny naše zájmy (uvnitř Euro-Atlantické civilizace) musí být nutně zcela totožné.

No a to je právě ten případ, možná...

J. Havelka 6.1.2020 16:32

Karel Janyška, Vrbno pod Pradědem

Dnes 14:27

+30|-8

A ten střet zájmů potvrzuji tisíckrát. A také mu přišívám smrt Duckého, Mrázka, Kejly, Kovarčíka a dalších... Dzp.

Karel se s premiérem ne*ere, na Novinkách dostal 30 + od příznivců!

J. Kombercová 6.1.2020 16:43

Mele pořád dokola jedno a to samé.

Zaplať,že už jinde.

J. Venc 6.1.2020 16:44

Od zdejších se (v tom omílání téhož) liší čím přesně?

:-)

M. Ilsner 6.1.2020 16:52

Takto: že mele pořád dokola jedno a to samé, jak již napsala výše pí Kombercová :-)

P. Staronový 6.1.2020 17:02

Intensitou. V tom se mu blíží akorát Forejt, který ho v blbosti i předčí. Jinak nikdo.

M. Mařák 6.1.2020 16:21

Amerika pro mne vždy byla symbolem jakéhosi ideálu, který stojí za to následovat. No a opravdu mně vadí, že se s tím nevyzpytatelným prezidentem začíná od toho ideálu vzdalovat.

M. Varadinková 6.1.2020 16:29

Vzdálila se přece už dávno. Za Clintona, za Albrightové, za Bushe juniora, za Obamy....

Ale s tímto prezidentem měla šanci se k tomu ideálu zase vrátit, nicméně "deep state" to nedovolí.

J. Laták 6.1.2020 16:50

Vám bych poradil, utužovat ještě těsnější kontakt se vším, co smrdí islámem a komunismem. Oni totiž slovo demokracie neradi slyší, natož se jí řídí. Na ramenou Vás budou nosit.