18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Proč jsme v Afghánistánu

Tragická smrt našich tří vojáků i následné prohlášení, že v Afghánistánu pachatele nalezneme, usvědčíme a o trest se postaráme, vzbudily veřejnou debatu. Bylo by nenormální, kdyby nevyvolaly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 14.8.2018 20:53

Re: Podobné odborníky na školství ODS

To je to, na co Vám bohužel chybí to razítko na papíru. Jinak byste to ve stranické politice mohl dotáhnout mnohem dále. No a měl jste na to desítky let času. Kdybyste se neflákal na netu a pokusil se za ta léta udělat alespoň tu blbou maturitu, kdoví, kde byste již dnes byl.

Škoda, no...

K. Janyška 14.8.2018 20:55

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Razítko chybí, proto nevyučuji na školách, ale na internetu a čekám kdo se toho chytne. Nikdo jiný, než já však kompozitivní teorii neovládá. Bohužel.. Dzp.

M. Mařák 14.8.2018 20:58

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Jak vidíte, tak nikdy a nikdo. Co se dá dělat, takový je již život.

K. Janyška 14.8.2018 21:01

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Jsemť géniem. Jiné vysvětlení není... Dzp.

M. Mařák 14.8.2018 21:04

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Problém je ovšem v tom, že se každý poinformuje o tom, na kterém Harvardu jste vystudoval, no a pak ta Vaše bublina geniality vždy splaskne, nebo co.

K. Janyška 14.8.2018 21:08

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Nesplaskne. Jen pro hloupé miliardy. Kompozitivní teorie se nevyučuje ani tam. Ona naházela rudé a černé do jednoho zločineckého pytle. A oprávněně... Dzp.

M. Mařák 14.8.2018 21:12

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Ta Vaše bublina Vámi proklamované Vaší geniality zcela určitě po té informaci okamžitě splaskne, to mně můžete věřit.

K. Janyška 14.8.2018 21:16

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Už taky bublinujete? Vy jste se všichni zbláznili nebo co ? Dzp.

M. Mařák 14.8.2018 21:29

Re: Podobné odborníky na školství ODS

To je prostě realita, pane Janyško, tak Vás prostě lidé budou vnímat a posuzovat. No a mne skutečně mrzí, že jste se svým oficiálním vzděláním za ty desítky let nic neudělal.

P. Vandas 14.8.2018 20:59

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Tak čekej pytlíku. :-):-):-)

K. Janyška 14.8.2018 21:00

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Čekám a nic. Sám irelevantně vzdělaný rudočerný cvok, jako vy, jen lépe vyučený zedník... Dzp.

P. Vandas 14.8.2018 21:06

Re: Podobné odborníky na školství ODS

No, a o tom to je,chlapče. :-):-):-)

K. Janyška 14.8.2018 21:09

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Je, bohužel... Dzp.

M. Mařák 14.8.2018 21:06

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Dovolím si s určitostí poznamenat, že i nadále budete marně čekat a nic.

K. Janyška 14.8.2018 21:10

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Také si to myslím. Musí se čekat dalko déle, než kam sahají naše životy... Dzp.

M. Mařák 14.8.2018 21:14

Re: Podobné odborníky na školství ODS

To je mrzuté konstatování, přeji Vám, abyste se s tou realitou vypořádal co nejlépe pro Vás.

B. Hančl 14.8.2018 21:59

Re: Podobné odborníky na školství ODS

Stačí jí profesor, první uspávač hadů.

K. Janyška 14.8.2018 20:31

Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Kdo nevidí, že se lidský svět urychleně a neosobně propojuje v jeden spontánní řád v důsledku technického vývoje je prostě slepý. A to má své důsledky. Ovšem to by se muselo vědět, co to spontánní řád lidského světa je a jaké jsou jeho produkty a střeva.

Proces civilizace lidstva obchodem, tedy přeměny divochů v občany, civilizované doslova katapultoval do jiné kvalitativní úrovně, než ostatní, kteří tempu z různých důvodů nestačí. Ale vědí to a chtějí to, čeho civilizovaní dosáhli, také. Ale jejich mentální a intelektuální úroveň jim to nedovoluje jinak, než silou. A tak se civilizovaní musejí bránit. A brání se, co jiného jim zbývá.

Všechna ohniska jejich ohrožení je nutno likvidovat tam, kde vznikají. Výcvikové tábory v Afgánistánu byly sakra velkým důvodem s nimi něco dělat. Připočteme-li ke všemu spor náboženský musímne, prostě musíme, zasahovat tam, kde je to nutné. A děláme to v rámci NATO, nejbohulibější organizace světa.

A moralisté a různí rusofilští Klausové ať jdou do háje... Dzp.

P. Vandas 14.8.2018 20:33

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

S tím Afghanistánem máš pravdu, jinak meleš voloviny. Asi z hladu. :-):-):-)

J. Holíček 14.8.2018 20:34

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Já to vidííímmm!!!

M. Kolář 14.8.2018 20:38

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Já bych se možná mohl v tom spontánním neosobním řádu i uplatnit. Jsem prý chladný a neosobní člověk .. Mám tedy šanci ?

K. Janyška 14.8.2018 20:41

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

On vás řídí, ať se vám to líbí nebo ne. Vždyť z jeho pravidel chování se skládá vaše mysl a mysl každého člověka... Dzp.

M. Kolář 14.8.2018 20:46

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Aha. A jak vlastně nejlépe mohu identifikovat,které mé sklony jsou spontánně konformní a které jsou spontánně nekonformní ,. ? Předpokládám, že takové tázání je v kontextu předmětné vědecké práce neplatné... ?

K. Janyška 14.8.2018 20:53

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Spontánní řád lidského světa se vás na nic takového vůbec neptá. Buď ta pravidla respektujete nebo jste v base nebo mrtvý nebo v cvokárně... Dzp.

M. Kolář 14.8.2018 21:01

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

To asi jo.. Ale já jsem se neptal, zda se mne na to ptá okolní řád, ale zda se na to mohu ptát já.Například sám sebe.. Nebo někoho jiného,to je jedno. Subjektivně se ptát jistě mohu. Ale pokud by takové tázání bylo objektivně vědecky zneplatněno jako projev fiktivní subjektivity, vlastně by to znamenalo, že naše otázky jsou pouhými autoreferencemi samotného spontánního řádu.

K. Janyška 14.8.2018 21:15

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Ptát se můžete a ptáme se všichni, kteří máme všech pět pohromadě. Kompozitivní teorie, vždy nejvýše možné vědění lidstva, a to výhradně na vědecké bázi, přináší platné odpovědi na věci, o kterých lidé ani netuší, že existují. Natož na běžné záležitosti... Dzp.

K. Janyška 14.8.2018 20:39

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Rudočerná svinstva tady melete už roky vy, lépe vyučený zedníku... Dzp.

P. Vandas 14.8.2018 20:49

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Furt lepší, než ty tvoje piliny. :-):-):-)

K. Janyška 14.8.2018 20:58

Re: Máte to zmatečné, Astone, a Klausové taky.

Pro rudočerné cvoky, jakým jste vy, ano, to máte pravdu. Ti ničemu jinému nerozumějí, oni nerozumějí ani tomu co melete... Dzp.

J. Franke 14.8.2018 20:18

Za chvíli na artu Woodstock

Klobásky, sýr a pivko... Tři a půl hodiny muziky.