30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Přestaňte se zesměšňovat

Kotrmelec se zákazem cest do Tuniska už překračuje běžný rámec komiky s výkonem vlády nezbytně spojené. V úterý zakázalo ministerstvo zdravotnictví do této země jezdit a o dva dny později zákaz změnilo v nedoporučení. Budiž, týká se to v uvozovkách jenom dvaceti tisíc lidí, kteří se tam chystají odjet na dovolenou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 4.7.2021 15:45

Krtečka ale jedině v čínském originále od Vergilia.;-D

V. Zadák 4.7.2021 14:19

Jézusmarjájózef, z tohoto přehledu zdejší "historici" dostanou průjem.

Největší mýty o útoku Třetí říše na SSSR - Novinky.cz

J. Franke 4.7.2021 14:27

To jste asi usoudil podle sebe, Vy "historiku"...

Bidet předpokládám doma máte.

P. Milan 4.7.2021 14:44

Ještě mu nedošlo, že názory se různí.

V. Zadák 4.7.2021 14:55

Stejný názor má i Andrej Borisovič Zubov, profesor historie MGIMO i Robert Tucker profesor historie Princetonské university, který se specializuje na Rusko.

Vámi oblíbený Rezun rozšiřuje líbivé lži, AeroKarle.

J. Matuška 4.7.2021 14:59

Ad 14:27 Nejvážnější ztráty utrpěl Sovětský svaz, který v průběhu války přišel o 27 milionů lidí. Wikipedie.

J. Franke 4.7.2021 15:02

O tom ovšem řeč není.

J. Matuška 4.7.2021 15:09

Chtěl jsem jenom zdůraznit, že některé názory historiků jsou pro mě podobně nepřijatelné, jako zpochybňování holocaustu... Howgh!

V. Zadák 4.7.2021 15:03

Nějak Vás Švamberkův text ranil. Třicet let usilovné propagandy je v ....

A tolik lidí beletristu Rezuna hltalo.

J. Franke 4.7.2021 15:05

Nemohl mě ranit, nečtu odkazy od agentů StB...

V. Zadák 4.7.2021 15:08

Tak poslušně chroupejte siláž, kterou Vám Vrchnost sype do krmítka.

J. Franke 4.7.2021 15:22

Na Vaše ctěná doporučení tu čekám celý den, pane Zadáku.

H. Lukešová 4.7.2021 13:52

Proč ostatní Arabové nesnáší Palestince...Není jednoduše možné jeden den spálit fotografii saúdského korunního prince a hned druhý den spěchat do Rijádu škemrat o další peníze. Nemůžete jeden den křičet hesla proti egyptskému prezidentovi a hned druhý den jet do Káhiry žádat o politickou podporu.

Saúdský spisovatel Turki al-Hamad udělal to, co odmítá udělat i mnoho západních představitelů: odvážil se odsoudit Hamás a další skupiny působící v Pásmu Gazy za odpálení raket na Izrael.

“Palestinci přinesou neštěstí každému, kdo je přijme. Jordánsko je přijalo a výsledkem bylo Černé září. Přijal je Libanon a vypukla tam občanská válka. Přijal je Kuvajt a oni se stali vojáky Saddáma Husajna. A nyní nás Palestinci proklínají.” – saúdský spisovatel Mohamed al-Šajch, RT Arabic, 13. srpna 2019.

Mnoho lidí v arabských zemích nyní říká, že je nejvyšší čas, aby se Palestinci začali starat sami o sebe a začali přemýšlet, jak zajistit svým dětem lepší budoucnost.... Zdá se, že Arabové Palestincům říkají: “Chceme jít vstříc budoucnosti, a vy si klidně žijte v minulosti, jak dlouho budete chtít.”

Arabové nesnášejí Palestince. Je to pravda? A pokud ano, tak proč tomu tak je? O Palestincích se ví, že zradili své arabské bratry, dokonce je zákeřně bodli do zad. Palestinci například podpořili Saddáma Husajna v roce 1990 při jeho invazi do Kuvajtu, státu v Perském zálivu, který spolu se svými sousedy poskytoval Palestincům finanční pomoc ve výši několika desítek milionů dolarů ročně.

V posledních letech se Palestinci jeví čím dál tím většímu počtu Arabů – zejména těm, kteří žijí ve státech Perského zálivu – jako velice neloajální.

V posledních měsících však arabská kritika Palestinců jak v tradičních, tak i sociálních médiích ještě zesílila a místy se stala i dosti ošklivou.

H. Lukešová 4.7.2021 13:53

Někteří arabští spisovatelé a novináři vyjádřili pobouření nad palestinskou opozicí vůči všem mírovým plánům, zejména je rozzuřila jejich opozice proti “Dohodě století” (“Deal of the Century”), kterou zatím americká administrativa nezveřejnila.

Palestincům také vyčetli, že promeškali řadu příležitostí a prohlásili, že “Dohoda století” by pro ně mohla být “poslední šancí na ustavení vlastního státu”.Chálid Ašaerah ze Saúdské Arábie odsoudil Palestince jako “zrádce” a vyjádřil naději, že Izrael nad Palestinci “zvítězí”.Arabský svět je z Palestinců hluboce rozčarován. Mediální útoky Arabů na Palestince jsou toho důkazem.

Jádrem tohoto pocitu zklamání je přesvědčení Arabů, že Palestinci jsou muslimskému světu stále nevděční za všechno, co pro ně v uplynulých sedmi desetiletích udělal, aby jim pomohl.Tento názor, široce rozšířený v různých arabských státech, obviňuje Palestince ze zrady svých arabských a muslimských bratří. Podle starého arabského přísloví je obviňuje “z plivání do studny, ze které se napili.” Poukazuje tím na finanční pomoc, kterou Palestinci dostávají celá desetiletí od mnoha arabských zemí. Až donedávna byli v čele protipalestinské kampaně v arabském světě Egypťané. Tehdy se zdálo, že přední egyptské mediální osobnosti – novináři, spisovatelé a politici – mezi sebou soutěží, kdo na Palestince zaútočí nejtvrději.

Egypťané zaměřili svou kritiku především na palestinskou teroristickou skupinu Hamás, která ovládá Pásmo Gazy – pobřežní enklávu, která má společnou hranici s Egyptem. Egypťané kritizující Palestince, většinou se jedná o příznivce režimu egyptského prezidenta Abd al-Fattáh as-Sísího, vidí v Hamásu – odnoži Muslimského bratrstva, které je v Egyptě zakázáno – hrozbu pro egyptskou národní bezpečnost a stabilitu.Tito kritici jsou zřejmě také hluboce pobouřeni palestinskou kritikou as-Sísího za údajné dobré vztahy s Izraelem a americkou vládou.

H. Lukešová 4.7.2021 13:58

Egyptské útoky na Palestince dosáhly vrcholu v roce 2014, kdy několik prominentních spisovatelů a novinářů vyzvalo svou vládu, aby vyhnala Palestince ze země a zahájila vojenský útok proti Pásmu Gazy. Zprávy, že lídři Hamásu vládnoucího v Pásmu Gazy podporovali teroristické skupiny inspirované ISIS, které vedly válku s egyptskými bezpečnostními silami přímo na Sinajském poloostrově, tehdy vyvolaly ty nejprudší mediální útoky.

Egyptská spisovatelka Lamis Džaber naléhala na egyptskou vládu, aby vyhnala všechny Palestince ze země a zabavila jejich majetek. Vyzvala také k zatčení každého, kdo s Palestinci sympatizuje. “Posíláme do Pásma Gazy materiální pomoc a Palestinci na oplátku vraždí naše děti. Jsou to psi a zrádci.”

Lamis Džaber dále zdůraznila, že zatímco palestinští pacienti jsou bezplatně léčeni v egyptských nemocnicích, lídři Hamásu si užívají radovánek v “sedmihvězdičkových hotelech” v Turecku a Kataru.Lamis Džaber patří mezi přední Egypťany, kteří v posledních letech vedli kampaň proti Palestincům. Tento vývoj odráží zklamání Arabů z palestinské “nevděčnosti” a “arogance”.Egypťané chtějí Palestincům říci asi toto: Máme plné zuby vaší neschopnosti chovat se jako dospělí. Jsme naštvaní, protože po všech těch letech, kdy jsme vás podporovali a bojovali za vaši věc, nám nakonec plivete do tváře a urážíte našeho prezidenta.

Nyní se zdá, že je na Saúdech, aby “to Palestincům řekli na rovinu.” Stejně jako jejich egyptští kolegové, mnoho saúdských spisovatelů, blogerů, aktivistů a novinářů v sociálních médiích Palestince bezprecedentním způsobem odsoudilo. Někteří Saúdové například označují Palestince za teroristy a obviňují je z toho, že prodali svou zemi Izraelcům.Takové výroky na adresu Palestinců přicházejí nejen od Saúdů, ale také od rostoucího počtu Arabů z jiných arabských a muslimských zemí, zejména ze zemí Perského zálivu.

J. Franke 4.7.2021 14:00

Vy dnes máte formu...

H. Lukešová 4.7.2021 14:01

Ano, mám, a to jsem text ještě hodně zkrátila. :-)

V. Mokrý 4.7.2021 14:07

Pro arabský svět jsou nyní palestinci něco jako ci ká ni pro Evropu.

P. Jirkovský 4.7.2021 14:17

To vy to nejdřív napíšete v nějakým texťáku a pak to sem nakopírujete, nebo to píšete rovnou sem?

J. Franke 4.7.2021 14:22

To vypadá na ukázky z chystané knihy... Rodí se spisovatelka!

P. Jirkovský 4.7.2021 15:05

Mě by spíš zajímaly zdroje informací.

H. Lukešová 4.7.2021 15:11

Všechny zdroje si samozřejmě ukládám, kdyby je po mně někdo chtěl, tak je doložím. Na každý článek mám zdroje, informace můžu doložit, ale nekopíruji je sem, stejně by si je nikdo neotevřel, tak raději textík sem nakopíruji, a kdo chce si článek přečte a kdo nechce ho přeskočí. Není nic jednoduššího než článek nečíst, není-liž pravda?

H. Lukešová 4.7.2021 14:58

Ano, napíši to v textovém editoru a pak to sem nakopíruji, ano. Rozhodně to nepíši rovnou sem.

J. Franke 4.7.2021 15:03

A děláte dobře!

Vždycky se nasseru, když dlouhý příspěvek zamáznou kvůli nevhodnému slovu a pak už se mi do toho znovu opravdu nechce...

H. Lukešová 4.7.2021 15:08

Používám textový editor Libre Office, který je zadarmo. Bratr mi ho do počítače nainstaloval. Pravý Word je příliš drahý a pro mě je to zbytečné, já nepotřebuji milion funkcí, já stejně texťák využívám hlavně jako psací stroj. Já na počítači umím to nejnutnější, co potřebuji.

J. Franke 4.7.2021 15:28

To Vám schvaluji, Libre Office používají ti rozumní. Dokonce se najdou i školy, které neskočí na microsoftí "slevy" a dají přednost stejně dobrému produktu bez licenčních poplatků.

P. Jirkovský 4.7.2021 15:09

A mohla byste uvést zdroje? A ještě jeden dotaz, to píšete jen pro tuhle diskusi? Děkuju za odpovědi, když se rozhodnete, že mně do toho nic není, budu to samozřejmě respektovat.

H. Lukešová 4.7.2021 15:14

Tak já píši články a příspěvky jen na Neviditelném psu, nikde jinde nepíši. Vycházím hlavně ze zdrojů United with Israel, Israel National News (Arutz Sheva), Israel Hayom, World Israel News...

P. Jirkovský 4.7.2021 15:24

Aha, díky. Proč je nezkusíte nabídnout panu Wagnerovi k zařazení mezi články?

H. Lukešová 4.7.2021 15:32

Já jsem nedávno, jsou to tak 4 dni, poslala panu Wagnerovi článek, odpověděl mi, že se na článek podívá a někdy uveřejní. Jestli tak učiní, uvidím. Vyjma třech článků mi uveřejnil všechno.