28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

Přestaňte se zesměšňovat

Kotrmelec se zákazem cest do Tuniska už překračuje běžný rámec komiky s výkonem vlády nezbytně spojené. V úterý zakázalo ministerstvo zdravotnictví do této země jezdit a o dva dny později zákaz změnilo v nedoporučení. Budiž, týká se to v uvozovkách jenom dvaceti tisíc lidí, kteří se tam chystají odjet na dovolenou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zach 3.7.2021 11:26

"Kdo je větší všivák a kdo menší."

Jo, to by mohlo být lepší vodítko.

Vybrat stranu, jejíž představitelé jsou co nejmenší všiváci, lháři, ojjebávači pravidel, populisté...

Pokud říkají pouze věci, u kterých je zjevné, že je voliči chtějí slyšet...

Pokud rodič nechce vychovat spratka, taky dítěti říká věci, které ono nechce ale musí slyšet (obrazně).

Potíž ovšem, podle mého je, že "průměrný většinový volič" tohle málo ocení. A proto jsou nahoře Babiš, Zeman, Orbán, (byl) Trump a další a další populisté všech druhů a barev.

"Angažovaný" předvolební klip: https://1url.cz/@franta-a-pepa

Z. Velínský 3.7.2021 0:55

Koho volit? Jak jednoduchá odpověď! Ty, kteří mají zřetelný plán a vizi - říká se tomu program - a tím pádem od nastaveného cíle neuhnou podle chvilkového mentálního a mediálního rozpoložení. Tak to bývalo normální ještě před 15 lety.

L. Novák 3.7.2021 4:47

Znáte takovou partaj? ;-D

T. Kohout 3.7.2021 5:17

Tipuji, že to myslí ironicky, jako vtip. Protože to tak jasně není, nebylo a zřejmě nebude.

L. Černín 3.7.2021 4:58

"Kdybychom lidem před volbami říkali, co chceme po volbách dělat, lidé by nás nevolili." Mirek Topolánek.:-)

S. Kubů 3.7.2021 0:47

Ad mutace viru SARS-CoV-2. Běží o dvě věci:

Jednak při vytváření arteficiální imunity proti viru SARS-CoV-2 očkováním do imunitní reakce vstupuje pouze jeden antigen/epitop, konkrétně na onom spike. Při vytváření imunity proděláním nemoci covid-19 do imunitní reakce vstupuje antigenů asi 27. Z toho je jasné, že očkováním se na virus vytváří selekční tlak, aby právě na tom jednom místě zmutoval, a pokud/až se tak stane, imunita proti covid-19 získaná očkováním bude prolomena. Což případ delta mutace zatím zřejmě není. Očkování proti covid-19 je dobrá pomůcka k ochraně rizikových skupin obyvatelstva, v žádném případě ale není použitelná k eradikaci viru, už proto ne, že specifická slizniční imunita se nevytváří a "očkovanci" nejsou ve vztahu k viru SARS-CoV-2 nikterak vysterilizovaní, byť se nám to "autority" snaží sugerovat. Také neexistuje důkaz, že by postvakcinační imunita přetrvávala déle, nežli imunita získaná přirozenou cestou. Ale existuje 200 let empirie vakcinologů, že (obecně) imunita po prodělání nemoci je kvalitnější nežli po očkování.

A za druhé, viry mutují a RNA viry mutují tuplem. To je jejich vlastnost. Už před nějakým časem se psalo, že je v případě SARS-CoV-2 známo kolem 4000 mutací, dnes už jich jistě bude víc. A ty mutace mezi sebou soutěží "o místo na slunci" a šíří se ty, které mají nějakou evoluční výhodu. Což jsou ty, které jsou nakažlivější, ale méně agresivní/virulentní - protože pro patogena není výhodné svého hostitele zabít.

Nebudiž mi podsouváno, že bojuji proti očkování proti covid-19. Ale počítat při budování oné mýtické kolektivní imunity proti covid-19 pouze s očkovanými a nikoliv též s těmi, kteří tuto nemoc již prodělali, je poněkud nelogické, řekl bych. Žijeme totiž v době medicíny založené na důkazech.

K. Machala 3.7.2021 2:07

Přesně tak, děkuji za výborný příspěvek.

T. Kohout 3.7.2021 4:52

Ještě že popis termonukleární reakce nedělala média a to, jak se my tady v (demokratické) diskusi dohodneme.

R. Langer 3.7.2021 6:07

Ano, přesně tak to u chřipky funguje. Pořád tady ale máme spoustu jedinců, kteří to nechápou, a furt si představují, že nějakým očkováním tu chřipku vymítí, nemluvě o tom nesmyslu, že ji považují za nějakou smrtící chorobu, jako jsou třeba pravé neštovice. Je to kuva CHŘIPKA!

L. Novák 3.7.2021 8:50

"...vymítí" ??? 8-o

S. Kubů 3.7.2021 0:39

Otázka proč má platit PCR test jinak dlouho nežli Ag test je ze stejného soudku, jako proč se konfirmují jenom pozitivní výsledky Ag testů. Zřejmě falešně negativní člověk není pro své okolí nebezpečný.

To je jako odpověď na otázku, proč „náš stát“ neuznává jako důkaz o prodělání covid-19 přítomnost protilátek proti viru SARS-CoV-2: Protože podstatná je ta imunita buněčná. A zdalipak víte, proč šťastné držitele kovidpasu bude dle sdělení „autorit“ čekat třetí a čtvrtá včelička ? No přece protože hladina těch protilátek proti SARS-CoV-2 klesá (tedy asi - po očkování ji nikdo plošně nezjišťuje)...

Ale trápit nás to nemusí, protože lidé očkovaní proti covid-19 mohou tento virus dále přenášet, jak se všeobecně ví. A proto se na rozdíl od páriů testovat nemusejí. (17.6.21)

Ministerstvo zdravotnictví diskriminovalo lidi s laboratorně potvrzenými protilátkami proti nemoci covid-19, vyplývá z nového rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). Zpětně konstatoval nezákonnost květnového opatření, které jako podmínky vstupu do vnitřních prostor a na akce vyžadovalo očkování, negativní PCR nebo antigenní test, případně potvrzení o prodělané nemoci. S laboratorně prokázanými protilátkami ministerstvo nepočítalo.

„Tím, že odpůrce nezahrnul laboratorní vyšetření na protilátky mezi podmínky pro vstup do některých vnitřních prostor či účast na hromadných akcích, aniž by to řádně zdůvodnil, se dopustil libovůle a diskriminace těch, kterým byly protilátky laboratorně naměřeny,“ stojí v rozhodnutí. https://echo24.cz/a/Sqecc/ministerstvo-diskriminovalo-lidi-spotvrzenymi-protilatkami-rozhodl-soud (30.6.21)

Nejednalo se náhodou zároveň o zneužití pravomoci konkrétního veřejného činitele (§ 329 TZ) ? Každopádně jsem napnutý, jak se "autority" k tomuto verdiktu NSS postaví. Řada států přítomnost protilátek proti SARS-CoV-2 (jakýchkoliv a kdykoliv v minulosti zjištěných) jako důkaz prodělání nemoci covid-19 docela samozřejmě uznává.

P. Rajman 3.7.2021 0:19

Když jede Čech na dovolenou, tak je nejdůlezitější bytostí na světě a kdo by mu chtěl upřít po praci legraci, ten to od čechačka schytá. Babišova vláda udělala mnohem fatálnější chyby než to, že na dva dny zakázala z přehnané opatrnosti někomu vyjet na dovolenou. Ano, je to tragikomické, ale v celkovém vývoji přistupu vlady k pandemii prakticky nepodstatné.

R. Langer 3.7.2021 6:14

Žádná pandemie nebyla, a starost zdraví je každého věc osobní. A vláda do toho nemá co kecat. Pokud je někdo prase a nezná ani základní hygienu, je to JEHO PROBLÉM!

Já budu volit toho, kdo mi do mého zdraví kecat NEBUDE! ;-€

K. Nový 3.7.2021 0:06

V UK zatím ještě COVID neodtroubili.

Př. pro příjezd z ČR to UK platí: https://www.gov.uk/guidance/red-amber-and-green-list-rules-for-entering-england#amber-list

On arrival in England you must:

quarantine at home or in the place you are staying for 10 days

take a COVID-19 test on or before day 2 and on or after day 8

K. Nový 3.7.2021 0:07

Plus ještě:

You must follow these rules even if you have been vaccinated.

A. Holík 3.7.2021 4:26

V Singapuru taky ne, Aston je uz proste starsi clovek a tempo medialni reality nezvlada.

T. Kohout 3.7.2021 5:00

Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Na tomto a podobných citátech je odchována i ta nej nej nej nejstarší generace žijících. Málokdy je něco zcela úplně nového.

T. Kohout 3.7.2021 5:02

A ta "mediální realita", to je, prosím, jaká hodnota? (Lituji lidi, co zvládají tempo mediální reality. Mediální realita je starý dobrý humbuk. Taky propaganda.)