29.5.2023 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Pavel neposeda a zlatej Zeman

Usadil se v Hrzánském paláci, zvažuje policejní zásahy v prezidentské kanceláři, kde chystá i pátrání po štěnicích ve smyslu odposlechového zařízení a přijímá novináře ze zahraničí i tuzemska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 3.2.2023 22:55

Všiml jsem si, že soudruh prezident Zeman Vám deset let na Hradě nijak nevadil.

Co to?

Dobrý komouš a špatný komouš?

V. Čermák 3.2.2023 23:06

Tak jistě. Zeman byl komoušem chvíli, než ho zase vyhodili, za účelem o reformu zevnitř. Pokus, i když nereálný. Od vás Snaživé....;-D

L. Novák 3.2.2023 23:37

Mentálně je Zeman komouš dodnes, podobně, jako Babiš mentálně zůstal StBákem a neustále nás o tom přesvědčuje. Rv

A. Renjascu 3.2.2023 23:41

Ono to nebylo za pokus o reformu, ta probíhala již před jeho vstupem v roce 1968, ale za jeho nesouhlas s okupaci vojsky VS, kdy jej v roce 1970 vyrazili. To náš generál souhlasil s okupaci ještě v roce 1987, tedy devatenáct let poté co kontinuálně probíhala okupace Československa a dva roky před plyšákem. Ale pro fanoušky komančů je to stejně zbytečné...

L. Novák 3.2.2023 23:46

SPOSTĚ LŽEŠ, rusácký haj zle, jako pokaždé! Rv!!

A. Renjascu 4.2.2023 0:11

Opět bez jakýchkoliv argumentů. Ta vaše argumentační impotence začíná být docela zábavná, ale nechci vás zatěžovat nějakou myšlenkou, protože byste se mohl udusit. Dvě operace najednou by ta vaše jediná zbylá buňka v hlavě nemusela zvládnout.

L. Novák 4.2.2023 0:21

Ha jzle, ty tu SPROSTOU LEŽ ("generál souhlasil s okupaci ještě v roce 1987") budeš opakovat pořád dokola, přestože dobře víš, že to sprostá lež je. Táhni k čertu, zmetku prolhaný!

A. Renjascu 4.2.2023 0:41

Tak si přečti jeho životopis z této doby jehož pravost generál potvrdil a přestaň tady ze sebe dělat duševního mrzáka. Odkazů na ten životopis včetně videa v kterém to potvrzuje zde bylo již dost. Pokud neumíš používat Google (což by mě vůbec nepřekvapilo), tak si přečti diskuze pod Astonem před druhým kolem prezidentských voleb, tam jich najdeš spoustu a drtivou většinu ze tvých milovaných sluníčkových masmédií. Otevřít odkaz snad umíš a pokud ne, tak požádej svého staršího bráchu, ten už chodí do školy a tak by to mohl umět

L. Novák 4.2.2023 0:43

Přečti si ho ty, ha ;-O jzle prolhaný, já ho znám dobře! Rv!!

A. Renjascu 4.2.2023 0:58

Oba moji rodiče jsou členy KSČ a aktivně se účastní stranické práce. Otec po dobu svého působení v Kladně pracoval v Socialistické akademii. Tato činnost rodičů jakož i jejich názory a debaty v této oblasti přirozeně ovlivňovaly mé sourozence i mě. Otec mi vysvětloval různé společenské jevy na příkladech z praxe, na příkladech příbuzných a známých a budoval tak u mě správný náhled na svět a schopnost orientace.

Po dobu základní školní docházky jsem byl členem Pionýra, bez funkcí. Na gymnáziu jsem vstoupil do SSM, kde jsem se účastnil i politického vzdělávání v Leninském kroužku. Funkci jsem nevykonával.

Velký vliv na mé pozdější názory mělo léto roku 1968. Tehdy byli u nás na návštěvě přátelé ze Sovětského svazu. Právě na kontrastu mezi nimi na jedné straně a protisovětskými náladami na druhé mi otec srozumitelně k věku vysvětlil podstatu situace. Bylo účinnější než cokoli jiného a také trvalejší. A posměch ve škole ze strany spolužáků pro mou oblibu našich přátel mě v názoru tenkrát pouze utvrdil.

Z mých příbuzných, přátel a známých se nikdo politicky negativně nevyvíjel, nedopustil se protistátní ani protispolečenské činnosti ani právních přestupků

Nejvíc dojmů ve mě zanechala měsíční cesta po Sovětském svazu, kterou jsme v roce 1978 podnikli autem na pozvání našich přátel. Byla pro mě otevřenou učebnicí v praxi a plně odpovídala mým představám o dovolené.

A. Renjascu 4.2.2023 1:03

Podobně tomu bylo s rozhodnutím vstoupit do strany, kde navíc sehrálo svou roli přesvědčení, že po stranické linii a lze vyřešit i problémy, které se velitelskou cestou řeší jen velice těžko a v neposlední řadě bych rád svým přispěním pomohl odstraňovat ty nedostatky, které v naší společnosti dosud přetrvávají.

Členství v KSČ mě ovlivňuje ve dvou směrech. Na jedné straně mi dává dobrý pocit, že se mohu osobně účastnit a ovlivňovat řešení společenských i pracovních problémů, na druhé straně mě motivuje k dosahování lepších výsledků než ostatní i ve vztahu ke kolektivu.

Snažím se na svém stupni uplatňovat zásady XXX, které v současnosti hýbou společností, což u mě konkrétně znamená snižovat počet kázeňských přestupků vojáku a cestou efektivního výcviku dosahovat výtečných výsledků v bojové a politické přípravě podřízených. V této snaze jsem v uplynulé době dosáhl řady velmi dobrých výsledků a jsem tedy názoru, že v tomto směru jsem povinnosti člena KSČ plnil dobře.

S prosazováním politiky strany proti dílčím nesprávným názorům se potýkám často při vedení politického školení vojáků. Vycházím přitom ze znalostí získaných ve škole, z trvalého sledování současné vnitřní i mezinárodní situace a ze samostudia.

Členem strany, podobně jako členem výboru ZO KSČ jsem poměrně krátkou dobu a zatím sbírám zkušenosti, učím se na úspěších i problémech naší organizace i formách stranické práce.

O politických otázkách diskutuji nejen s kolegy v práci, ale někdy také doma s manželkou, především v reakci na nějakou zajímavou zprávu v novinách nebo v televizi.

V současné době si nejvíce hrdosti zaslouží iniciativa, zodpovědnost a pružnost Sovětského svazu a ostatních socialistických zemí, se kterou předkládají světu mírové návrhy všeho druhu, dále způsob řešení problémů v sovětské společnosti, který přebírají i ostatní země socialistického tábora

https://echo24.cz/a/S9fTh/zpravy-domaci-general-petr-pavel-zivotopis-prezidentske-volby-kandidati-komunismus

L. Novák 4.2.2023 1:07

„To, co tam stojí, nehovoří o výkladu invaze jedním nebo druhým způsobem. Já jsem tam vůbec invazi nehodnotil a vůbec se o tom nebudu bavit,“ řekl Pavel 6. listopadu.

:-)

Mě by zajímalo, cos vypisoval na přihlášky ke studiu za komunistické totality na školách ty, máš-li vůbec nějaké... Lidová tvořivost v tomto směru byla v té době dostatečně známá. :-P

A. Renjascu 4.2.2023 1:20

V jakých názorech to ten posměch spolužáků Pavla utvrdil? Dle vás asi, že je lepší kupovat mrkev než cibuli... A o zbytku životopisu toho komanče ani nemluvě...to, ale trdla nechápou

Velký vliv na mé pozdější názory mělo léto roku 1968. Tehdy byli u nás na návštěvě přátelé ze Sovětského svazu. Právě na kontrastu mezi nimi na jedné straně a protisovětskými náladami na druhé mi otec srozumitelně k věku vysvětlil podstatu situace. Bylo účinnější než cokoli jiného a také trvalejší. A posměch ve škole ze strany spolužáků pro mou oblibu našich přátel mě v názoru tenkrát pouze utvrdil.

P. Diviš 4.2.2023 0:00

Zkuste žít v době po konci roku 1989. Jestli to dokážete ... :-P

Pro mlaďasy je vaše zaujetí dobou předplyšákovou už nezajímavé. Třeba je to jejich chyba, ale je to tak.

A. Renjascu 4.2.2023 0:03

Tak to vás a ostatní nemusí ani zajímat minulost Babiše, když je to tak nezajímavé

P. Diviš 4.2.2023 0:08

To máte do jisté míry pravdu. Pokud je minulost do roku 1990 vachrlatá (je v obou případech), tak lze hledat rozdíl z chování potom. A tam už rozdíl je, jak jsem zde už několikrát psal. Pavel se choval celkem mravně a slušně, o Babišovi bych si netroufl to tvrdit. A pokud je na výběr jen z těchto dvou (což ve druhém kole bylo), není volba zas až tak těžká.

L. Novák 4.2.2023 0:27

Babiš opět u soudu prohrál. Je agentem StB, a tak to zůstane

https://www.respekt.cz/komentare/babis-opet-u-soudu-prohral-je-agentem-stb-a-tak-to-zustane

Slovenský Denník N: Problém není, že byl agentem. Babiš má estébáckou mentalitu

https://plus.rozhlas.cz/slovensky-dennik-n-problem-neni-ze-byl-agentem-babis-ma-estebackou-mentalitu-7168108

A. Renjascu 4.2.2023 0:27

Vy milujete napravené "nácky" já si o nich stále myslím, že jsou parchanti a to zvláště ti, kteří i po devatenácti letech okupace Československa s touto okupaci nadšeně souhlasili. A chování potom? Každý z nich působil ve zcela jiném oboru, takže netuším, jak to chcete srovnávat. Pávek byl celých třicet let šedá myš bez zájmu a světel reflektorů společnosti, takže po plyšáku těžko soudit.

L. Novák 4.2.2023 0:30

A budeš ;-O sprostě LHÁT A LHÁT... zmetku Putinův a Babišův!Rv!!

P. Diviš 4.2.2023 0:35

Nemiluji žádného politika. Pouze reálně posuzuji nabídky.

Ale pokud to máte číst znovu, tak Pavel po roce 1989 nadále sloužil své vlasti (svědectví o tom jsou), Babiš kradl, lhal, podváděl a zaklekával. Svědectví je taktéž dost.

Soudit lze, pokud člověk chce.

A. Renjascu 4.2.2023 0:46

To, zda Babiš kradl či podváděl musíte prokázat, protože jinak je to jen plk...A Pavel sloužil své vlasti? Jak se to projevilo? Já si myslím, že jen dělal dál kariéru jako za komančů. Prostě a jednoduše oba pokračovali jen v tom co je komunistický režim naučil

M. Mařák 3.2.2023 23:46

Zeman, Babiš, Pavel, Kubera, Tlustý....

Stejná pakáž, v politice nemají, co pohledávat.

L. Novák 3.2.2023 23:49

Mařáku, ty jsi taky hotovej... Co hulíš? ?

M. Mařák 3.2.2023 23:52

Oproti Vám nemám rád komouše. Všechny. Nerozlišuji na ty správné a nesprávné jako Vy a Vám podobní.

L. Novák 4.2.2023 0:00

Já je nemám rád taky, ale hlavním kritériem není formalistické odsouzení za to, že se kdysi stavěl k členství v KSČ jako k pracovní knížce. Pro člověka, který se v komunistické totalitě narodil, to byla vlastnost prostoru, v němž vyrůstal. Tys v té době nejspíš ještě nebyl na světě, takže kecáš o věcech, kterým nemůžeš rozumět. :-/

M. Mařák 4.2.2023 0:04

Kvůli komoušům, nebo jejich posluhovačům jako Vy, jsem z totality emigroval. Uvítal bych také, kdybyste mně přestal tykat, nejsme na schůzi té Vaší komouš party.

L. Novák 4.2.2023 0:36

Emigroval z totality kdy? V roce 1989? :-P

P. Han 4.2.2023 0:01

To máte těžký. Politika je umění možného. A tady holt jinej možnej nebyl. Taky jsem to nepochopil, ale je to tak.

P. Diviš 4.2.2023 0:01

Třeba ne, ale jak to to vysvětlit voličům?

P. Diviš 3.2.2023 23:07

Jistěže. Jak by se mohl Mílovi líbit komouš, sloužící NATO?