24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

Pavel neposeda a zlatej Zeman

Usadil se v Hrzánském paláci, zvažuje policejní zásahy v prezidentské kanceláři, kde chystá i pátrání po štěnicích ve smyslu odposlechového zařízení a přijímá novináře ze zahraničí i tuzemska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 4.2.2023 11:46

Jupíí, já bydlím ve Veselí, do Velké jezdívám, tož to jste pravý HORŇÁK s krásným nářečím bez Ř, kmotry a babičku jsem měla z UB, tam jezdím častěji. Brod se moc vylepšil, mám tam přátele a z Veselí to přes Hluk je to slabá půlhodinka. Kdybyste chtěl jít po stopách svých předků, můžete se i s 2 dalšími andělíky u mne ubytovat, ale chudobno, bydlím v paneláku, jsem sama, tož jednoduché pohodlí byste měli. Velká není na Kopanicích - střed Kopanic je Starý Hrozenkov, Žítková, Vápenice atd. za Uh. Brodem. Nejkrásnější jsou kroje horňácké - ze 13 horňáckých obcí. Veselí a UH už je na Dolňácku, máme už jiný dialekt, ne tak krásný jak Horňáci. Tož ten svůj zdravý a dobrý rodový kořen rozvíjejte a zastavte se v rodném kraji. Babka Věra zdraví

L. Beneš 4.2.2023 8:59

Troll a nebo blbec. Ono to vyjde nastejno, viď, Nováku.

L. Beneš 4.2.2023 8:58

Však tu jeho zásadovost a ideovou pevnost v Langley vysoce ocenili a celé roky pracovali na tom, aby muže na pražském Hradě měli pevně v rukou.

L. Beneš 4.2.2023 8:56

Bolševik jako bolševik. A kdo to nechce pochopit, bude ještě překvapen.

L. Beneš 4.2.2023 8:55

Tož to já oceňuji, že máte tolika vtipu a energie. Naša rodina pochází od Velké nad Veličkou a z Kopanic, tam někteří ani to Ř neříkají. A naša stařenka byla od Uherského Brodu. Tak vám dej Pán Bůh pevné zdraví a trvale dobrou náladu. A pokud jde o toho Babiša, jen mám takový dojem, že ono to s tím generálem nebude také zase až takové terno, jak si mnozí slibují. Vojanští páni přemýšlejí jinak než my ostatní.

A. Renjascu 4.2.2023 8:34

To není o světě Marků Dušínů, ale o normální slušnosti. Oba hlavní názorové proudy měly k dispozici nekomunistické varianty, ale zvolili si pod manipulativním tlakem médií komanče. O podivnostech ohledně podpisů ke kandidatuře, kde se dá krásně švindlovat ani nemluvě. To, že měli finanční nýmandi k dispozici tak kvalitní tým, že měli ve vzorku podpisů chybovost pod 3%, zatímco multimiliardař Janeček s multimilionářem Březinou měli zřejmě k dispozici jen tým zřejmě složený z nějakých lopaty z ghetta, které jim zařídili podpisy, kde byla chybovost ve vzorku přes 30% je asi tak reálné jako je reálné, že Babiš a Pavel byli nevinnými oběťmi komunistického systému

J. Fridrich 4.2.2023 6:47

Dostal 2 400 000 hlasů našich občanů. I přes léta vedenou kampaň " Všichni proti Babišovi "....

J. Fridrich 4.2.2023 6:46

To je demokracie. Churchill říkal, že demokracie má chyby, ale je to pro lidi to nejlepší zřízení...

A. Renjascu 4.2.2023 1:20

V jakých názorech to ten posměch spolužáků Pavla utvrdil? Dle vás asi, že je lepší kupovat mrkev než cibuli... A o zbytku životopisu toho komanče ani nemluvě...to, ale trdla nechápou

Velký vliv na mé pozdější názory mělo léto roku 1968. Tehdy byli u nás na návštěvě přátelé ze Sovětského svazu. Právě na kontrastu mezi nimi na jedné straně a protisovětskými náladami na druhé mi otec srozumitelně k věku vysvětlil podstatu situace. Bylo účinnější než cokoli jiného a také trvalejší. A posměch ve škole ze strany spolužáků pro mou oblibu našich přátel mě v názoru tenkrát pouze utvrdil.

L. Novák 4.2.2023 1:07

„To, co tam stojí, nehovoří o výkladu invaze jedním nebo druhým způsobem. Já jsem tam vůbec invazi nehodnotil a vůbec se o tom nebudu bavit,“ řekl Pavel 6. listopadu.

:-)

Mě by zajímalo, cos vypisoval na přihlášky ke studiu za komunistické totality na školách ty, máš-li vůbec nějaké... Lidová tvořivost v tomto směru byla v té době dostatečně známá. :-P

A. Renjascu 4.2.2023 1:03

Podobně tomu bylo s rozhodnutím vstoupit do strany, kde navíc sehrálo svou roli přesvědčení, že po stranické linii a lze vyřešit i problémy, které se velitelskou cestou řeší jen velice těžko a v neposlední řadě bych rád svým přispěním pomohl odstraňovat ty nedostatky, které v naší společnosti dosud přetrvávají.

Členství v KSČ mě ovlivňuje ve dvou směrech. Na jedné straně mi dává dobrý pocit, že se mohu osobně účastnit a ovlivňovat řešení společenských i pracovních problémů, na druhé straně mě motivuje k dosahování lepších výsledků než ostatní i ve vztahu ke kolektivu.

Snažím se na svém stupni uplatňovat zásady XXX, které v současnosti hýbou společností, což u mě konkrétně znamená snižovat počet kázeňských přestupků vojáku a cestou efektivního výcviku dosahovat výtečných výsledků v bojové a politické přípravě podřízených. V této snaze jsem v uplynulé době dosáhl řady velmi dobrých výsledků a jsem tedy názoru, že v tomto směru jsem povinnosti člena KSČ plnil dobře.

S prosazováním politiky strany proti dílčím nesprávným názorům se potýkám často při vedení politického školení vojáků. Vycházím přitom ze znalostí získaných ve škole, z trvalého sledování současné vnitřní i mezinárodní situace a ze samostudia.

Členem strany, podobně jako členem výboru ZO KSČ jsem poměrně krátkou dobu a zatím sbírám zkušenosti, učím se na úspěších i problémech naší organizace i formách stranické práce.

O politických otázkách diskutuji nejen s kolegy v práci, ale někdy také doma s manželkou, především v reakci na nějakou zajímavou zprávu v novinách nebo v televizi.

V současné době si nejvíce hrdosti zaslouží iniciativa, zodpovědnost a pružnost Sovětského svazu a ostatních socialistických zemí, se kterou předkládají světu mírové návrhy všeho druhu, dále způsob řešení problémů v sovětské společnosti, který přebírají i ostatní země socialistického tábora

https://echo24.cz/a/S9fTh/zpravy-domaci-general-petr-pavel-zivotopis-prezidentske-volby-kandidati-komunismus

A. Renjascu 4.2.2023 0:58

Oba moji rodiče jsou členy KSČ a aktivně se účastní stranické práce. Otec po dobu svého působení v Kladně pracoval v Socialistické akademii. Tato činnost rodičů jakož i jejich názory a debaty v této oblasti přirozeně ovlivňovaly mé sourozence i mě. Otec mi vysvětloval různé společenské jevy na příkladech z praxe, na příkladech příbuzných a známých a budoval tak u mě správný náhled na svět a schopnost orientace.

Po dobu základní školní docházky jsem byl členem Pionýra, bez funkcí. Na gymnáziu jsem vstoupil do SSM, kde jsem se účastnil i politického vzdělávání v Leninském kroužku. Funkci jsem nevykonával.

Velký vliv na mé pozdější názory mělo léto roku 1968. Tehdy byli u nás na návštěvě přátelé ze Sovětského svazu. Právě na kontrastu mezi nimi na jedné straně a protisovětskými náladami na druhé mi otec srozumitelně k věku vysvětlil podstatu situace. Bylo účinnější než cokoli jiného a také trvalejší. A posměch ve škole ze strany spolužáků pro mou oblibu našich přátel mě v názoru tenkrát pouze utvrdil.

Z mých příbuzných, přátel a známých se nikdo politicky negativně nevyvíjel, nedopustil se protistátní ani protispolečenské činnosti ani právních přestupků

Nejvíc dojmů ve mě zanechala měsíční cesta po Sovětském svazu, kterou jsme v roce 1978 podnikli autem na pozvání našich přátel. Byla pro mě otevřenou učebnicí v praxi a plně odpovídala mým představám o dovolené.

A. Renjascu 4.2.2023 0:46

To, zda Babiš kradl či podváděl musíte prokázat, protože jinak je to jen plk...A Pavel sloužil své vlasti? Jak se to projevilo? Já si myslím, že jen dělal dál kariéru jako za komančů. Prostě a jednoduše oba pokračovali jen v tom co je komunistický režim naučil

A. Renjascu 4.2.2023 0:43

Komanče nevolím, ale tím se netrap, je to na tebe zbytečně složité... Až budeš mít volební právo, tak ti to možná vysvětlím

L. Novák 4.2.2023 0:43

Přečti si ho ty, ha ;-O jzle prolhaný, já ho znám dobře! Rv!!

A. Renjascu 4.2.2023 0:42

Fňuk, fňuk...

A. Renjascu 4.2.2023 0:41

Tak si přečti jeho životopis z této doby jehož pravost generál potvrdil a přestaň tady ze sebe dělat duševního mrzáka. Odkazů na ten životopis včetně videa v kterém to potvrzuje zde bylo již dost. Pokud neumíš používat Google (což by mě vůbec nepřekvapilo), tak si přečti diskuze pod Astonem před druhým kolem prezidentských voleb, tam jich najdeš spoustu a drtivou většinu ze tvých milovaných sluníčkových masmédií. Otevřít odkaz snad umíš a pokud ne, tak požádej svého staršího bráchu, ten už chodí do školy a tak by to mohl umět

L. Novák 4.2.2023 0:41

Hlupáku, občané nevolili komanče, ale nejlepšího z kandidátů!!! A toho taky zvolili a ty se běž třeba oběsit, že nezvolili zrovna toho tvého. :-P

L. Novák 4.2.2023 0:37

Z tebe padají jenom SPROSTÉ LŽI, žádné myšlenky! Rv!!

L. Novák 4.2.2023 0:36

Emigroval z totality kdy? V roce 1989? :-P

A. Renjascu 4.2.2023 0:36

Tak už přestaň plakát a buď rád, že tě Kartouz dneska nechal tak dlouho vzhůru.

A. Renjascu 4.2.2023 0:35

Žel, kdysi jste psal zajímavé příspěvky, ale teď vám již delší dobu chybí věcné argumenty a schopnost kritického myšlení. Škoda...

P. Diviš 4.2.2023 0:35

Nemiluji žádného politika. Pouze reálně posuzuji nabídky.

Ale pokud to máte číst znovu, tak Pavel po roce 1989 nadále sloužil své vlasti (svědectví o tom jsou), Babiš kradl, lhal, podváděl a zaklekával. Svědectví je taktéž dost.

Soudit lze, pokud člověk chce.

A. Renjascu 4.2.2023 0:33

Bureš majitelem? No právě proto, že vím, že tímto způsobem uvažujete, tak jsme to zmínil, protože pak lze vítězství Ano připsat hlavně jemu a v prezidentských volbách druhý a to se myslím také počítá. Čili za poslední dva roky jedno první a jedno druhé místo... Nemusíte jej milovat, já jej také nemiluji, ale fakta je třeba respektovat. To, že šest milionů obyvatel ČR stále volí komanče je důsledkem předchozí "politiky" ČSSD a ODS. Nakonec současné vládní hnutí je také jen jednou z komunistických frakcí.

L. Novák 4.2.2023 0:32

Myšlenkovou ;-O impotenci tady systematicky prokazuješ ty jako ruský Putinův a Babišův troll a šiřitel LŽÍ. Už dlouhé měsíce... Rv!!

P. Diviš 4.2.2023 0:31

Mimo realitu ...

L. Novák 4.2.2023 0:30

A budeš ;-O sprostě LHÁT A LHÁT... zmetku Putinův a Babišův!Rv!!

L. Novák 4.2.2023 0:28

Jsi obyčejný grázl a demagog, Babišův a Putinův věrný troll. !! Rv

A. Renjascu 4.2.2023 0:27

Vy milujete napravené "nácky" já si o nich stále myslím, že jsou parchanti a to zvláště ti, kteří i po devatenácti letech okupace Československa s touto okupaci nadšeně souhlasili. A chování potom? Každý z nich působil ve zcela jiném oboru, takže netuším, jak to chcete srovnávat. Pávek byl celých třicet let šedá myš bez zájmu a světel reflektorů společnosti, takže po plyšáku těžko soudit.

P. Han 4.2.2023 0:27

Píšete, že Ano první, Bureš druhý. Ano je jakási partaj, hnutí, firma, je mi to jedno. Bureš je fyzická osoba. Srovnáváte nesrovnatelné. Kromě toho Bureš je de facto majitelem ANO. To je jako kdybyste tvrdil, že svíčková je jednička v (české) gastronomii a Pohlreich je dvojka. Co z toho si dáte k obědu?