25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

Osma zpátky na plac

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 13.5.2022 9:05

U Rakušana bych to tipovala spíš na vychcanost než na nadšení.

P. Čech 13.5.2022 8:40

Hm, a ptá se Aston, proč tomu tak je? Z jednoho prostého důvodu. Je obecně známo, že všude, ve všech společnostech prostě existuje cca 30% lidí líných přemýšlet. Takovíto lidé rádi přejímají vše co je někde psáno a je jim jedno kde. Nejhorší ovšem je, když takto přejímají "názory" t. zv. mainstreamových médií, takových, která šíří "zprávy" těch, kdo jsou zrovna u moci. Politických stran a hnutí! Jedná se obvykle o polopravdy a spekulace ne-li přímo lži. A teď k té příčině. Protože politikům z politických stran je toto známo, vytvořili si, poněvadž jen jim to vyhovuje, čl. 5 ústavy a čl. 18, odst.1 a dali je do souvislosti. Tyto dva články jsou totiž potom tou pravou příčinou nefunkčnosti celého systému, který je na polopravdách, lžích a spekulacích postaven. Proto tomu tak je!Aspoň u nás ano.

D. Polanský 13.5.2022 8:51

Častý omyl z nové doby je, že mnozí si myslí, že vše se najde na internetu. A také si neuvědomují, že veliká část informací na internetu je často přizpůsobená cílům někoho. Nezbývá nic jiného než myslet občas i vlastním rozumem. A filtrovat a filtrovat.

P. Čech 13.5.2022 8:56

Internetové články a zprávy jsou ze tří čtvrtin lži a výmysly. Můžete se tam např. setkat i s definicí pedofila. Pedofil je tam" člověk, který má rád děti". Tady nestačí myslet vlastním rozumem, pokud tento není vybaven dostatkem pravdivých informací a není uzpůsoben logickému myšlení.

J. Plzák 13.5.2022 9:00

...ve všech společnostech prostě existuje cca 30% lidí líných přemýšlet...

Ale to je jejich svaté právo, jako moje, když tvrdím, že svoboda slova je jediná - absolutní.

P. Čech 13.5.2022 10:28

Svým způsobem máte logicky pravdu. Ovšem potom existuje jen jediný výsledek. Absolutní svoboda, vč. svobody slova neexistuje. Pokud by totiž jako každá jiná svoboda byla absolutní, potom by lidstvo již dávno neexistovalo.

V. Pavelka 13.5.2022 10:34

Chcete říct že svoboda zahrádkaření by skončila , zrušením poplatků ?[>-]

D. Stys 13.5.2022 9:06

Až na to, že ldií líných a nechopných přemýšlet je 70-80% . Covid to jasně ukázal, hádejte jak.

D. Stys 13.5.2022 8:31

No, předevčírem publikovaná tabulka WHO, která ukazuje Švédsko jako vítěze "boje s Covidem", ukazuje, že hoaxům, které si mohli snadno ověřit, podlehla většina světových vlád. A naprosto převažující část veřejnosti včetně pana Ondřeje Neffa.

No nic, pozdní prozření také prozření. Škoda těch 40 000 zbytečně zemřelých a dalších statisíců s trvale poškozeným zdravím jen v České republice.

O. Vorálek 13.5.2022 8:34

Právě tahle statistika jasně ukazuje, že tihle by prostě zemřeli tak jako tak a taky to, že počet mrtvých bez lockdownů by nebyl vyšší. Byl by prostě na stejné úrovni. jen jsme si zničili ekonomiku (viz inflace), vzdělání a psychiku dětí, společenské vztahy, kulturu.

P. Čech 13.5.2022 8:43

To ovšem ovčanům, věřícím vládou podporovaným médiím, té oficiální pravdě, nikdy nevysvětlíte. Oni prostě věří. Věří stejně jako i náboženští fanatici.

F. De Winter 13.5.2022 8:51

R^R^R^

D. Stys 13.5.2022 8:45

Byla by nižší. Vzpomeňte na jaro 2020, kdy jsme měli podúmrtí.

Stačilo

(a) správně testovat v důsledku čehož bychom věděli, že nemoci neubývá. Celé léto 2020 bylo nakažených v průměru stejně jako v říjnu 2021 !!! Testovat buněčnou imunitu.

(b) V září 2020 nechat nemocné se symptomy se pokud možno léčit na venkově. Místo toho jsme prohlásili za nemocného jen toho, kdo se dostavil do fronty na testy. Kdo byl ještě zdravý, ten se ve frontě na testy nakazil. Kdo se objednal na testy až za průměrných 8 dní od kontaktu a byl nemocný, ten celých 8 dní roznášel nemoc. Pak se ještě přitvrdilo zákazem ježdění na venkov a zákazem outdoorových sportů.

(c) V září 2021 se šíření choroby "boostovalo" údernickým heslem " Nakažení očkovaní do práce a domovů důchodců! Ať se penzijní reforma podaří ! "

A vždy nehoaxovatelný pan Neff to tady na Neviditelném psu všechno podporoval svými konformními úvodníky. Nikoliv někteří si nedokážou fakta ověřit, ale nějakých 70-80% lidí se dá strhnout a bude se do krve bít za zcela zjevnou nepravdu. A až zakážou diskutovat o gravitaci, klidně budou tvrdit, že létají.

O. Vorálek 13.5.2022 8:52

Jaro 2020 bylo o tom, že než se tu stačil covid rozdivočet, přišlo to jaro a počty začaly klesat.

D. Stys 13.5.2022 9:04

Zas další nepodložené představy. K poklesu na jaře 2021 došlo na přelomu února a března, kdy očkování bylo minoritní a mrzlo jen praštělo. Navíc v Rakousku v té době měli maximum a lockdownovali, asi tam přišo jako o tři neděle později. (Nepřišlo, já tam celou dobu pendloval.)

Virus se šíří ve vlnách, lineárně jen zpočátku když začíná z velmi malého počtu případů. Takže se do srpna 2020 populace pomalu promořovala, pak se promíchala a začaly oscilace, které se ztlumily po dosažení dostatečně vysoké slizniční imunity. Ta se ale pomalu ztrácí a tak na podzim bylo o pár případů víc. Jenže tím, že se očkovaní nakažení posílali nasílu mezi zdravé lidi, zejména ty ohrožené, penzijní reforma se definitivně završila.

Po celé léto 2020 byla incidence v testech okolo 5%, stejná, jako v půlce října 2021 . Jenomže SZÚ selhal v kontrole kvality a tak všichni měli pocit, že falešná pozitivita PCR testů je těch 5%. V létě 2021 se experimentálně ukázalo, že je to 0,6% Ten rozdíl byli průběžně nakažení celé léto 2021.

Toto všechno lze dovodit z dat a modelů, které byly všeobecně akceptovány až do příchodu Covidu. Pak najednou byla gravitace zrušena a všichni museli tvrdit, že se vznášejí.

F. Zrcek 13.5.2022 8:29

Aston má pravdu, banování webů není řešení. Nefungovalo to dřív, nefunguje to ani teď. Co lidi žene k sdílení a rozšiřování fejků, nevím, ale pro někoho je to neodolatelné puzení.

Všiml jsem si, že zvlášť rusáci, vedle dalších nectností, po fejcích přímo prahnou - nemusí jít jen o politiku, může jít o libovolnou jinou blbost, třeba mimozemšťany.

Zajímavý efekt, někdo by to měl prostudovat.

P. Jirkovský 13.5.2022 6:08

Máte pravdu. A podstatná část těch natvrdlejch konzumentů nejrůznějších manipulací a vyslovenejch lží by se jistě ošívala, kdyby do ringu někdo postavil proti stokilovýmu borci v plným tréninku padesátikilovou babku s francouzskejma holema, který by samozřejmě musela v rohu odložit. A přitom na poli informací a fejků budou zuřivě bránit právo tý babky se nechat seřezat nebo zabít.

O. Vorálek 13.5.2022 8:31

Největšími manipulátory v ČR jsou Česká televize a Fórum 24.

P. Čech 13.5.2022 8:47

Tak, tak! Máte naprostou pravdu. Ty však nikdo nezakáže a neumlčí, protože jsou současné slepené vládě k užitku. Ještě bych k nim přidal Seznam Zprávy a Novinky.

O. Vorálek 13.5.2022 8:53

A vše z Chráněné dílny Kralín.

J. Krásenský 13.5.2022 5:59

No to jsem rád, že jste se dotkl tak žhavého tématu. "... část dospělých lidí v naší zemi není schopna sama posoudit, co je pravda, co je lež, co je správné, co je nesprávné, co jim samotným prospívá a co je poškozuje. " Má tedy stát zasáhnout? Třeba proti reklamám v mediích i těch veřejnoprávních, od pracích prostředků až po půjčky? Nebo proti falešným poplachům ekologů, kteří hlásají konec světa podle "zaručených modelů" častěji než svědkové jehovovi a prokazatelně způsobují duševní nemoc zvláště mezi mladými, zvanou "enviromentální úzkost"? Troufnete si na to?

[>-]

Mimochodem... na dnešní vydání Neviditelného psa jsem se dostal jen přes Seznam, aktualizace dnešního vydání není dosud (6:00) viditelná přes domovskou stránku