2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

Oni si můžou dovolit všechno

Prezident republiky Miloš Zeman udělil milost Miloši Balákovi. Šéfa Lesní správy Lány soud poslal na tři roky do vězení, udělil mu pokutu 1,8 milionu a čtyřletý zákaz činnosti. Ta věc je tak přímočará a jasná, že je těžko k tomu dodat něco jiného, než že je to až ohromující zneužití moci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 30.3.2022 6:16

Bakala, Schwarzenberg ....s vámi souhlasí

V. Mokrý 30.3.2022 5:39

Astone,

může prezident udělovat milosti ?

Může ! tak je holt uděluje.

O. Musil 30.3.2022 5:42

Může pan prezident někomu vyhlásit válku?

J. Basler 30.3.2022 5:28

Měli by všichni o něj ocenění vrátit řády a medaile. Být v jedné řadě s Kajínkem a Balákem...

V. Mokrý 30.3.2022 5:37

Rv

R. Franz 30.3.2022 5:45

R^

P. Dvořák 30.3.2022 5:53

Morální gesta zaprděnců jsou horší, než skutky, kvůli kterým se to gesto provádí.

Jestliže někdo byl oceněný za výsledky své mnohdy velice obtížné činnosti, která je občas spojená i s rizikem pro zdraví a život, nese snad nějakou byť i morální vinu na tom, že ten kdo mu ocenění udělil, se na stará kolena zbláznil?

J. Basler 30.3.2022 6:07

Zeman ty řády rozdával i nedávno... Morální vinu oceněný nenese, to určitě. Ale jestli jsem něco podstatného udělal, tak o tom minimálně já vím a ocenění od p.p. Zemana k tomu nepotřebuji...

Je to děs co se děje v tomto našem státě

P. Dvořák 30.3.2022 6:25

Nebudete tomu věřit, ale morální ocenění je pro mnoho lidí víc, než tučná finanční odměna.

Před dvěma roky jsme šel "natvrdo" do důchodu a kolegové mi po dlouhém přemýšlení předali rytinu na stojánku s poděkováním za dlouholetou práci . . . atd. Mám ji postavenou na čestném místě a vážím si jí víc, než kdyby mi předali zlaté hodinky za půl mega.

Hypoteticky: Kdyby mi tu rytinu předal Zeman, určitě bych ani vteřinu neuvažoval o tom, že ji vrátím.

V. Mokrý 30.3.2022 6:34

:-)R^

J. Basler 30.3.2022 6:36

Já jsem šel před 2 lety "naměko" do důchodu a práce mám víc než kdy jindy. Odměny nejen finanční dostávám často, lidé moji práci chtějí a oceňují.

Jinak: můj syn dostal před pár lety zlatou medaily pro nejlepšího mikrobiologa do 40 let v Evropě. To jsou oceněnění - od kolegů a odborníků - v tom máte pravdu.

Od Zemana bych nevzal ani "kost". Zásady, čest a morálku máme jen jednu na celý život. To je to, co je pro mě nejdůležitější.

Mimochodem, zuřil jsem stejně, když šlo o pí Chadimovou i syna Čáslavské. Tady má p.p. Zeman malé plus, že to nechal doběhnout do pravomocného rozsudku.

J. Černý 30.3.2022 6:17

Zelenskyj také R^R^

R. Franz 30.3.2022 5:15

Zeman je zlý a mstivý člověk. Politický hlupák a lidský mrzák, který si uměl postavit ķarieru na těch nejhnusnějších vlastnostech svých voličů. De fakto- protože skutečné polehčújící okolnosti v tomto případě pro pana Baláka neexistují- vzal vědomí celé té rozkrádačky na sebe, ale odpovědnost přehodil na druhé. Je třeba jen připomenout, že v dějinách "udatného českého národa" a jeho vůdců to nebylo a není poprvé. Parlament by se měl v této kauze zamyslet, zda prezident zmrzačelého státu, za který se Česko stále vydává, musí disponovat majetky (zámek Lány) a pravomocemi svých předchůdců, kterých lze snodno zneužít.

J. Černý 30.3.2022 6:20

Franz je dobrák V

A. Dudík 30.3.2022 2:59

Teď by se měl řešit Vystrčil za volání po zbavení pravomocí presidenta !!!

TO JE POKUS O STÁTNÍ PŘEVRAT ;-O;-O;-O!!!!!!

A. Dudík 30.3.2022 2:55

PRESIDENT SE ZACHOVAL FÉROVĚ !!! Od samého počátku bylo evidentní, že se jedná o kriminalizaci Kanceláře presidenta republiky ... tedy útok na presidenta !!!

JE SPRÁVNÉ, ŽE JE PAN PRESIDENT POSLAL DO PYTCHE !!!

Báááník pytcho ... tak se na ty syčáky musí R^R^R^

J. Jurax 30.3.2022 3:26

RvRvRv8-o

A. Dudík 30.3.2022 4:11

ÁLE JO ... R^R^R^;-D

V. Mokrý 30.3.2022 5:40

R^R^

R. Franz 30.3.2022 6:00

Zlodějina byla prokázaná. Na tom Zemanova milost nic nemění. Jen jít na 3 roky do chládku a zaplatit část škody pan Balák nemusí.

L. Zach 30.3.2022 2:24

Přitom ta hradní partička jsou takoví milí hoši.

https://1url.cz/@pumpar-a-vlekar

I kontakty ve světě mají slušné

Putin+Lavrov - Zeman+Mynář+Nejedlý

https://1url.cz/@putin-zeman-lavrov-nejedly-mynar

Špaček Etiketa a jak Zeman ponížil úřad prezidenta (od 5:10)

https://1url.cz/@pan-etiketa-o-mz

Peroutka to ostatně odhalil už dávno, jak to je...

https://1url.cz/oKWMW

O. Strýček 30.3.2022 1:36

Přímá volba prezidenta vyžaduje vyspělou morální společnost. V opačném případě hrozí hradní ulhaná žumpa zvolená postkomunistickou lůzou.

B. Bublina2 30.3.2022 2:12

A nepřímá volba prezidenta je jednodušší...stačí strčit do vězení jednoho poslance, což je vysoce morální;-D;-D;-DA potom je na hradě stejná ulhaná žumpa:-)

O. Strýček 30.3.2022 3:37

Porovnejte výsledky v počtu hlasů.Lhář prchal z parlamentu zadním vchodem.To mu slušelo .Jeho strana ho znala!

V. Hájková 30.3.2022 1:09

Jestliže sám Zeman před devíti lety odmítal udílení milosti jako monarchický přežitek, pak je třeba připomenout, že něco podobného by žádný monarcha neudělal už proto, že by se nechtěl zesměšnit a společensky znemožnit. Pán Hradu s rudými trenýrkami na střeše se už víc zesměšnit a znemožnit nemůže, než jak to opakovaně konal po celou dobu svého úřadování ve vrcholné státní funkci. Takže mu to může být jedno.

DĚKUJI - pane NEFFE- lépe se tento člověk popsat nedalR^R^R^

M. Šejna 30.3.2022 1:16

Havel se udělováním milosti taky zesměšnil?

L. Zach 30.3.2022 2:19

"Havel se udělením milosti taky zesměšnil?"

Připomeňte mi - udělil Havel milost někdy někomu ze svého okolí, kdo byl za prokázanou zlodějnu odsouzen pravomocně na 3 roky natvrdo?

Máte mezi ušima, dobrý muži, ten orgán sestávající z "šedé kůry mozkové"?

L. Brázdil 30.3.2022 4:43

Chadimová-padělání dokladů. Viz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chadimova-po-letech-vyuzila-milost.A031031_123202_domaci_jan

R. Langer 30.3.2022 5:34

To už je na Herdekbabu moc složité...

L. Zach 3.4.2022 11:56

Chápu, případ Marty Chadimová to je oblíbený protiargument. Tak si to porovnejme. Abychom měli správný kontext.

Balákův případ je nebetyčně jiný v tom, že prezidentova milost kryje trestnou činnost Balákova nadřízeného - šéfa Kanceláře prezidenta republiky pana mafiána Mynáře:

https://denikn.cz/851475/mynar-v-odposlesich-diktoval-balakovi-ktere-firmy-se-zucastni-vyberoveho-rizeni-rika-slachta/

Protimafiánský útvar, který případ pod Šlachtovým vedením do roku 2016 vyšetřoval, nasadil odposlechy přímo do Balákovy lánské kanceláře. Štěnice záhy zaznamenaly schůzku mezi šéfem lánské lesní správy a kancléřem Mynářem.

„Vyplynulo z toho, že (Mynář, pozn. red.) úkoloval Baláka. Už na to, co předchází té zakázce, se musí udělat projektová dokumentace, a on ho už tam úkoloval, které tři firmy se zúčastní výběrka na projektovou dokumentaci,“ řekl Šlachta. Hovořil o přípravě veřejné zakázky na zajištění svahů nádrže Klíčava v Lánské oboře, za jejíž ovlivňování byl Balák minulý týden pravomocně odsouzen.

# Časová osa causy Chadimová

1991/9 MCH požádala o majetek

1992 premonstráti podali žalobu na MCH

1992/4 na MCH uvalena prvně vazba

1994 případ převzala justice a řešili ho postupně 4 soudci

1995 VH udělil milost MCH 2003/10 MCH přijala milost VH a také padl pravomocný verdikt, kdy o dům opět přišla 2006/4 MCH částečně uspěla u Evropského soudu, záda odškodnění za 12 letý proces a porušení práv 2007/4 Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že český stát musí vyplatit MCH odškodnění; žádala ~86 milionů Kč, obdrží 0,7 mil Kč