1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Ode dneška GDPR

Od dnešního dne platí evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Jednotlivé členské státy Unie mají mít svoje adaptační zákony, některé mají, Česká republika nikoli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 25.5.2018 9:55

Jinak GDPR:

Třeba pro truhláře to znamená, že bude hlídat svůj sešitek s adresami a čísly zákazníků. Nic víc! Čili strašení fakt není na místě. To, že z toho různí šíbři (právníci, poradci atd.) tyjí, je smutné leč logické. Hermes byl bohem obchodníků a zlodějů už ve starém Řecku. Otázkou je, proč nařízení musí mít skoro 90 stran a proč musí být nesrozumitelné. A propos: Coca cola nedávno začínala prodávat jakousi zázračnou vodu. Je to úplně totéž, jako když vás právník masíruje a děsí ohledně GDPR a nabízí vám zcela zbytečné a drahé služby.

M. Prokop 25.5.2018 9:58

Re: Jinak GDPR:

Krásná teorie.

V praxi platí, že co může být k buzeraci zneužito bude zneužito.

J. Svoboda 25.5.2018 9:59

Re: Jinak GDPR:

To si v rámci konkurence chrání sám a dobrovolně od vždycky. Vyrukujte ještě se zákazem jména na parte a jste mě jasnej :o)

J. Vintr 25.5.2018 10:11

Re: Jinak GDPR:

Kdyby nic jiného, tak tento nesmysl, který nikomu nic pozitivního nepřinese, znamená, že přibyde spousta úředníků, kteří budou buzerovat normální lidi, zničí se obrovská spousta papíru a lidé budou okrádáni o další čas zcela zbytečnou činností. A to všechno jen proto, aby ty svině z Bruselu mohly vykázat nějakou činnost.

J. Svoboda 25.5.2018 10:13

Re: Jinak GDPR:

On je na ÚOOÚ nábor nových pracovníků? Nikdo jiný to kontrolovat nemůže. No hlavně, že na to máte pevný názor :o)

J. Vintr 25.5.2018 13:33

Re: Jinak GDPR:

Někde jsem viděl zprávičku, že kvůli kontrole GDPR přijme stát deset tisíc nových úředníků ...

M. Varadinková 25.5.2018 10:31

Re: Jinak GDPR:

A mám ten truhlář písemně zdokumentovaný, všechny předepsané náležitosti splňující a podepsaný souhlas každého jednoho zákazníka, že si jeho osobní údaje smí v tom svém sešitku vést?

J. Svoboda 25.5.2018 10:33

Re: Jinak GDPR:

To nepotřebuje.

M. Varadinková 25.5.2018 11:01

Re: Jinak GDPR:

Truhlář nepotřebuje, ale jiné firmy potřebují? To je přece diskriminace jako vyšitá.

J. Svoboda 25.5.2018 11:03

Re: Jinak GDPR:

Ani firmy nepotřebují souhlasy od lidí v sešitku kontaktů.

A. Alda 25.5.2018 10:49

Proč tedy musí být například na každé škole

zřízena nová úřednická funkce pověřence GDPR, který ovšem nesmí být dovytěžován jinými agendami?

M. Prokop 25.5.2018 10:51

Re: Proč tedy musí být například na každé škole

Může mít i jiné agendy.

J. Svoboda 25.5.2018 11:04

Re: Proč tedy musí být například na každé škole

Lžete dost průhledně :o)

J. Anděl 25.5.2018 11:13

Re: Jinak GDPR:

No, když nějaký jeho zákazník bude chtít být zapomenut, musí si přepsat stránku v notýsku, nebo mít každého na samostatné stránce :-). Nejsem si jistý, zda nepotřebuje souhlasy se zapsáním do notýsku...

D. Stirský 25.5.2018 9:47

Zakopaný pes je zde:

EU neví, co vlastně je. Stát, nestát, ani obutá, ani bosá... Mně by vůbec nevadilo, kdyby konečně někdo nahlas a bez vytáček řekl: "Chceme Spojené státy evropské". Malá společná vláda (obrana, z. politika, mněna). Zbytek ať si řeší státy federace samy. Ty se už domluví, aby řadu věcí dělaly shodně, aniž by jim to kdokoli nařizoval. A další problém - nikoli jen unijní: Platí, že neznalost zákona neomlouvá. Jenže! Zákony jsou tak obsáhlé a složité, že jsou pro většinu lidí nesrozumitelné. GDPR - typický příklad: 88 stran složitého, nezáživného textu. Nebo náš zákon o daních z příjmů: Už snad 300 novel! Jen z takové prkotiny, jakou jsou cestovní náhrady, se vytvořila věda podobná vyšší matematice a vycházejí o tom mnohasetstránkové publikace. Důležitá je stabilita: Není možné zákon pár měsíců po schválení měnit, neustále novelizovat atp. Čili: Já jsem (zatím) zastánce našeho členství v EU, ale bojím se, že UNIE SAMA SOBĚ KOPE HROB! Hodně lidí ji chápe jako byrokratický moloch buzerující občany. Třeba ve Španělsku mají nádherné silnice, dálnice a železnice. Hodně nákladů vyždímali právě z EU. A u nás se D1 flikuje a příštipkaří již kolik let s mizernou kvalitou. Jak to, že neumíme třeba na infrastrukturu vytřískat z EU maximum? Dodnes je vlak na trati Praha - Kolín - Třebová atd. bez zpoždění (byť třeba malého)výjimkou (vím z praxe).

E. Pawlica 25.5.2018 9:50

Re: Zakopaný pes je zde:

Problémem, s nímž se peníze potákají, je vždy množství lepkavých prstů, v Česku se vyskytujících v množství větším, než malém ...

M. Prokop 25.5.2018 10:04

Re: Zakopaný pes je zde:

Nejen v Česku.

Chodí-li peníze příliš dlouhými a složitými cestami, dopadne to tak vždy a všude.

Korupci a zneužívání lze omezit JEN snížením přerozdělování. Své peníze si hlídá prakticky každý, na rozdíl od "cizích".

E. Pawlica 25.5.2018 10:26

Re: Zakopaný pes je zde:

Plný souhlas. Dotace, podpory a subvence jsou ekonomickou rakovinou, sžírající volný trh a likvidující zdravou konkurenci v podnikání. Proto máme ve Strakovce to, co tam máme ...

R. Sorge 25.5.2018 9:54

Re: Zakopaný pes je zde:

Spojené státy evropské nechceme, obranu nám zajišťuje NATO, zahraniční politiku a měnu je lépe mít vlastní.

D. Stirský 25.5.2018 9:56

Re: Zakopaný pes je zde:

Kdo je to "nechceme"? My, pracující závodu Rudý říjen? Váš nick tomu odpovídá.

R. Sorge 25.5.2018 9:58

Re: Zakopaný pes je zde:

Pane Stirský, o můj nick se nestarejte, na fízlování parazitů jako jste Vy nejsem zvědav.

J. Svoboda 25.5.2018 10:15

Re: Zakopaný pes je zde:

Odpověď na otázku, za koho mluvíte, je skrytá v té vaší vulgaritě ...

R. Sorge 25.5.2018 10:16

Re: Zakopaný pes je zde:

Vy jste také primitivní troll a parazit.

J. Svoboda 25.5.2018 10:17

Re: Zakopaný pes je zde:

Jak také? Já s váma nemám nic společného.

R. Sorge 25.5.2018 10:19

Re: Zakopaný pes je zde:

Máte vše společné s ostatními parazity.

J. Svoboda 25.5.2018 10:21

Re: Zakopaný pes je zde:

Nejsem troll ani parazit, takže s váma nic společného nemám.

R. Sorge 25.5.2018 10:23

Re: Zakopaný pes je zde:

Se mnou nic společného nemáte a ani mít nemůžete. Jste primitivní troll a parazit, který tady jen bolševicky agituje, obdobně jako Stirský a Václavíková.

J. Svoboda 25.5.2018 10:34

Re: Zakopaný pes je zde:

Hulvát, který mluví za všechny, mě neurazí.

S. Donát 25.5.2018 10:45

Re: Zakopaný pes je zde:

Myslím si, že se Vás ani nesnaží urazit. Jen píše, co si o vás myslí.

J. Svoboda 25.5.2018 10:49

Re: Zakopaný pes je zde:

Přitom nemusí být hulvát.