3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Maraton pro pandu

Třiadvacet hodin to trvalo, než se sněmovna dopracovala k projednávání pandemického zákona přes odpor SPD, zvláště pak Tomia Okamury, který se ujal role hlavního paralyzéra jednání. Dovoluje mu to jeho privilegium řečníka s přednostním právem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 3.2.2022 8:09

Takže si shrňme: "stačilo", aby poslanci odsouhlasili nouzový stav, případně s nějakým doporučením a vláda mohla konat dle zákona. Byli jsme svědky hra na protahovanou a opakované schvalování téhož se spoustou keců. nakonec to dospělo k tomu pověstnému Pandemickému zákonu (kdo si ho vynutil???), aby se po dvou dnech zase postupovalo dle nouzového stavu. Takže se to celé nyní vylepší? Je třeba dát vládě nějaké možnosti, aby mohla případně rychle jednat. Akorát jednoho napadá myšlenka: ta možnost se vztahuje na všechny vlády nebo jen na tu "naši"???

E. Novotny 3.2.2022 8:08

Dudlikovi k predeslemu:

Our life together is so precious together

We have grown, we have grown

Although our love is still special

Let's take a chance and fly away

Somewhere alone.. and so on...

Fakt ten exil byl like just starting over...

P. Jirkovský 3.2.2022 8:05

Je jen škoda, že Aston nepochopil podstatu zrušovacích rozsudků NSS. To, co tvrdí, je úplně stejný, jako kdyby tvrdil, že opraváři nekvalitních praček můžou za většinu jejich poruch.

Z. Ukolébavka 3.2.2022 7:56

Dnes to byl po dlouhé době dobrý úvodník.

E. Novotny 3.2.2022 7:58

Tak to jsem rada, ze nepovazujete autora za schizofrenika. ;-D

Z. Ukolébavka 3.2.2022 8:02

Pouze s ním druhdy nesouhlasím, avšak to schíza není.

J. Hejna 3.2.2022 8:56

Budí ovšem dojem, že autor upad' na hlavu.

B. Rameš 3.2.2022 7:55

NSS konstatoval, že není možné lidi nutit k něčemu, co není ze zákona povinné, tím, že je vláda omezí na jejich svobodách. Pokud se to někomu nelíbí, je... divný.

J. Jirka 3.2.2022 8:34

Nelíbí se to té polovině národa, která podstoupila chemizaci aby se mohla prohlásit za občany 1. kategorie a které teď sklaplo.

J. Nevrkla 3.2.2022 7:49

Aston se dostává z dřívějšího jasného přesvědčení do jisté názorové rozkolísanosti. Pozitivní posun. Třeba jednou i pochopí, že má Okamura pravdu.

I. Jouza 3.2.2022 8:01

"Tomiova" pravda ???;-D;-D;-D

J. Nevrkla 3.2.2022 8:09

Ano, pandemický zákon nás přibližuje k totalitě. Pár úředníků s vymytymi mozky bude mít ze dne na den nad lidskou svobodou více moci než v dobách totality.

E. Novotny 3.2.2022 7:36

Jednou se nam taky stalo, to porad v nasich zacatcich, ze jsme chodili po G.Village kolem stanku, kde lidi prodavali veci a jeden clovek tam prodaval rodinny porcelan. Od nej jsmekoupili krasny starozitny cajovy servis olemovany 24-karatovym zlatem. Zaplatili jsme za to $10,-. To byla ovsem leta osmdesata...Reaganova...

J. Fridrich 3.2.2022 7:48

Greenwich Village je velmi zajímavá čtvrť NYC.. Rádi jsme tam chodili - a navštěvovali zajímavé restaurace, například restauraci White Horse...

I. Kellner 3.2.2022 7:54

..a tos ještě nebyl v restauracích na Leninově třídě v Komsomolsku na Amuru.

J. Fridrich 3.2.2022 9:54

Nebyl. Ani se tam nechystám.. Tyto špičkové gastronomické zážitky nechám jen a jen tobě, Kellnere. Rusácko je v tomto jedinečné a na špici - o tom nikdo snad nepochybuje.

E. Novotny 3.2.2022 7:57

V NYC je hodne zajimavych ctvrti. Greenwich Villlage je uz dnes cosi jakosi Montmartre. Pak dlouho Soho, to bylo me oblibene, protoze jsme tam vystavovali. Mne bavily male hospudky, bary a tak. Pompezni a okazale veci mne primo odstrasuji. NYC se hodne zmenilo, bohuzel...

O. Vorálek 3.2.2022 8:01

Pro mě vrcholem US gastronomie byl čínský bufet ve Vegas, alll you can eat. Přežrali jsme se na další dva dny cesty, což se za studentskejch let, kdy jsme si chtěli něco vydělanýho dovést domů, dost fajn.

E. Novotny 3.2.2022 8:03

:-)

J. Fridrich 3.2.2022 9:50

Ano, rozumím... Už v roce 1998 jsme tam viděli známky úpadku ve skladbě obyvatel města. Toto se ale děje i v Evropě, má milovaná Paříž, Londýn, Hamburg a další města přestávají být krásnými místy pohody - a to i v jejich centrech... Zbývá nám příroda a u mne hlavně hory - hlavně Alpy ze všech stran...

E. Novotny 3.2.2022 8:20

https://www.whitehorsetavern1880.com/

J. Fridrich 3.2.2022 9:06

Velmi děkuji za foto, máme také své fotografie z návštěv této čtvrti v NYC a restaurace u " Bílého koníčka "...

P. Kučera 3.2.2022 7:31

Právní pozitivismus a realita.

Jsem už od doby, co jsem přečetl knihu Logika pro právníky (jakousi aplikovanou matematiku), dlouholetý zastánce přirozenoprávníhoho systému. Ten se u nás ovšem neujal. Bohužel. Moji odpověď si tedy lehce odvodíte a nebudu ji tu popisovat.

Něco jiného je ovšem ono surogátní mateřství. Je to specifický problém a jednu takovou situaci znám ze svého okolí.

Brali se až po čtyřicítce, oba poprve, bezdětní. Navíc žena už oslavila třiačtyřicátniny. Po roce zkoušeli přirozené početí, marně, oocyty byly zcela pasivní. Nakonec tedy začali uvažovat o anonymní dárkyni. Ústavy asistovaného početí nějakou dobu uchovávají přebytečná vajíčka zmrazená. Další osudy této dvojice líčit nebudu, jen tolik, že donosit zdravý plod za těchto podmínek je už 10 a míň procent, ani finančně to není zrovna brnkačka - pojišťovny už zájem nemají.

Ale k té právní stránce. Takovéto páry mají jen několik málo možností. Buď už na dítě rezignovat, adoptovat opuštěné dítě (většinou handicapované), nebo se pokusit o popsané řešení "na půl cesty". Tedy takové, kdy žena otěhotní z darovaného semene a nebo donosí darovaný oocyt, oplodněný potentním manželem. I to má svoje psychologické problémy, ne každý muž toleruje přijmout "pancharta", ne každá žena dokáže donosit vlastně napůl cizí dítě. Předpokládá to ovšem hlubokou vzájemnou lásku manželů. Důležité je tu ovšem to slovíčko "napůl". Podle mne je mnohem lepší, když je dítě v rodině aspoň z poloviny vlastní. Něco jiného pak jsou tzv. náhradní matky (tedy další varianta), které ovšem často cizí dítě, které (jen) donosily, odmítají vydat biologickým rodičům, přes smlouvu a příp. nezákonou finanční náhradu.

Chci jen konstatovat, že v žádném (ani posledně jmenovaném) případě u nás není přípustné nějaké finanční vyrovnání s dárci, peníze stojí jen atypické (rizikové) lékařské zákroky. Je to postup přísně anonymní a o nějakém obchodování s lidmi nesmí být vůbec řeč.

Dobrý den.

Č. Rohlík 3.2.2022 7:37

Co když si dítě

od náhradní matky neodeberou?

P. Kučera 3.2.2022 7:54

Mělo by to být právně ošetřeno tak, aby k tomu nedocházelo. Jinak to pak řeší dohoda (v lepším případě) nebo soud.

Z. Ukolébavka 3.2.2022 7:57

Takováto dohoda je od prvopočátku neplatná. Nelze ji ani soudně vymoci.

Z. Ukolébavka 3.2.2022 7:55

Vstupné se nevrací. A dítě matka předá babyboxu, pokud jej nechce.

J. Fridrich 3.2.2022 7:29

" Chcípl PES chystá generální stávku. Kdo jsou lidé, kteří se neštítí šibenic."-

Již ten název " chcípl pes ", podobně jak " piráti " symbolizuje to, co je to za společenství negativistů. Politické strany a občanská společenství se vždy snažila o činnost ku prospěchu lidské společnosti... Oni prý protestují PROTI PROTIKOVIDOVÝM opatřením.. Tedy proti viru COVIDU 19 ? Neměli by protestovat tedy i proti žloutence, infarktům a cukrovce ? Patří na psychiatrické léčení, ale dělají jen zle v naší společnosti a strhávají naše občany, ty, kteří se příliš neorientují v dnešní době plné dezinformací, hlavně z rusácka, směřující k rozložení naší Západní demokratické Evropy. To je cíl kágébáka Putina, který chce obnovit bývalou Říši Zla s jejími guberniemi - tedy včetně naší země.

O. Vorálek 3.2.2022 7:33

Není, ten název je varování, že v kultuře, gastronomii, cestovním ruchu a společenském životě díky našim a dalším EU vládám CHCÍPL PES!!

J. Fridrich 3.2.2022 7:43

Taky jste už postavil svou šibenici ? A kam jste ji umístil ? Jen do Prahy, nebo do Bruselu..?