Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Malá a velká politika

Je to jistě dobrá inspirace pro Piráty vedenou Prahu: v Paříži zavedli třicetikilometrovou rychlost, jen na okruhu se bude smět jet rychleji. Ochrana klimatu dosahuje absurdních rozměrů. Poslouchejte vědce, vřeští Greta Thunberg, ale mezi vědce se nepočítají ti vědci, kteří problému rozumějí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

Už předem lituji toho elitního detektiva, který dostane ten Čapák s pokynem k doplnění. Nevťa to ani za pět let nedal dohromady a raději se odporoučel. Zřejmě tušil jak to dopadne! Nekonečný příběh.;-)

0 0
možnosti

No jo, ale teď bude mít zaručeně zdravého Medvěda, ó pardon, mladýho Babiše na Kalouskově vodítku....;-DRv

0 0
možnosti
Foto

Reaguji na již zaházený komentář pana Černého:

Termojadernou fúzí se už desítky let zabývají mraky vědců. Cílem je navrhnout funkční termojadernou elektrárnu. Jeden z obrovských projektů na bázi tokamaku se už drahnou dobu vyvíjí v Cadarache pod názvem ITER. Tečou do toho strašný prachy a u nás se na tomto projektu podílí oddělení Tokamak v Ústavu fyziky plazmatu, kde jsem před relativně krátkou dobou ještě pracoval. Ne však v tomto oddělení, nicméně mě ta otázka zajímala, takže leccos o tom vím.

Moje původní nadšení se postupně vypařilo. Nehodlám tady podrobně rozebírat proč. Termojaderná fúze může stabilně pracovat pouze ve hvězdách. K jejímu udržení je zapotřebí hodně silná gravitace. Magnetické (v podstatě elektromagnetické) udržení v podobě Tokamaku je sice možné, ale jenom na velmi krátkou chvíli. Pochybuji, že se na tomto či jiném podobném principu dá zprovoznit elektrárna.

Vědci v Cadarache tvrdí, že někdy kolem roku 2050 by snad mohli dát do kupy nějaký prototyp. Předpokládám, že v roce 2050 to odloží o dalších dvacet či třicet let. V této branži to takhle funguje už zhruba od šedesátých let minulého století. Od té doby na tom pracuje čím dál tím větší armáda vědců, techniků a podpůrného personálu. Tahle armáda bezpochyby velmi inteligentních a vzdělaných lidí by se mohla zabývat něčím mnohem užitečnějším než nikdy nekončícím leštěním jakési chiméry.

0 0
možnosti
RS

Vesmírný výzkum je taky chiméra, ale obdobně přináší nějaké vedlejší výsledky.

0 0
možnosti
JD

Stan představí Bilionový plán na obnovu Ekonomiky ČR. Tak oni mají obrovské zkušenosti, zejména předseda Rakušan. Onehdy jsem četl jaký famózní úspěch zaznamenal jako starosta Kolína, když Dotovaná dětská dráha za milion vydržela 1, slovy jeden týden, než klekla pod náporem Dětí. No, Nekup to...;-DRv

0 0
možnosti

Nejspíš se jim zachtělo toho Bilionu, který Babiš dojednal v EU. Tehdy ovšem ostře Protestovali...;-DRv

0 0
možnosti
Foto

P93a17v55e86l 94M79o43l71í96k

31. 8. 2021 11:30

Jsem přesvědčen o tom, že Bartoš nebo Fiala by nic k lepšímu nezměnili. Oni jsou schopni produkovat problémy i tam, kde dosud problémy žádné nebyly. Piráti jsou sofistkovaní extremisté a na našem území tvoří pátou kolonu ve službách Bruselu, kde Bartoš podává pravidelné raporty o dění v ČR a oroduje za zájmy Bruselu a Pirátů. A ODS pod kuratelou současného vedení Fiala & spol. postrádá autenticitu pravicové partaje. Dominantní částí programu ODS je prosazování zájmů Bruselu, kde v klíčových institucích EU prosazují nesmysly ortodoxní zelení levičáci.

0 0
možnosti
Foto

My jsme EU. A vaše ideologická nesmiřitelnost, když ve svobodných volbách převáží směr, se kterým nesouhlasíte, ukazuje, že k extrémismu máte velmi blízko vy. Ne Piráti. Ti zcela uznávají demokratické procedury a zásady.

0 0
možnosti
M6

M11. 10662S95675.

31. 8. 2021 11:27

30 km /hod je jednička na 3300 ot nebo dvojka na 2650 ot. Padesátka se dá na šestikvaltu udržet na 1650 ot a motor si jen tak pobroukává. V případě 30, km/hod je pro motor chod nahovno. V létě nefunguje ani náporové chlazení motoru, které má účinnost cca od 40 km/hod. Takže ještě budou hučet elektrické ventilátory. Pokrokem vpřed doprdele. Hlavně že se u toho tleská.

0 0
možnosti
JD

Zřejmě to bude nějaký džob pro výrobce dopravních značek, za každou křižovatkou bude nová cedule s třicítkou.

Zásadní otázka je, kdo bude rychlost dodržovat? Bydlím v obytné zóně, kde platí maximální povolená rychlost 20 km/hod. Vidět řidiče, který to dodržuje je skoro zázrak!;-)

0 0
možnosti
Foto

Nedávno tu bylo pozdvižení kvůli knize rozhovorů s Bartošem. Tady jeho komentář:

Chtěl bych poděkovat všem přátelům, kteří dorazili včera na loď (A)VOID Floating Gallery na křest knihy Milana Ohniska a Nakladatelství Druhé Město za krásně strávený večer.

Jak jsem i v úvodu říkal, když se na mě minulý rok Milan Ohnisko obrátil, že by chtěl se mnou napsat knížku rozhovorů o mém dětství, životě a názorech na různé problémy, moc jsem se na to necítil.

Ukázal mi však dvě knihy, které napsal s panem Kollerem a paní Drtinovou. Nakonec jsme se domluvili, že to zkusíme a uvidíme. Že ale z knížky nic nechci a že moje případná odměna půjde na výzkum rakoviny a knížka bude za rok a půl od vydání volně šiřitelná v elektronické podobě na netu pod nekomerční licencí.

Na základě několika intenzivních setkání vznikl „Hurikán Ivan“. Název si vybral pan autor a váže se k mému pobytu v New Orleans a jedné epizodě, kde nakonec rozum zvítězil nad lehkomyslností. Kéž by to tak bylo i v příbězích běžného dne.

Snad se vám knížka bude líbit, i když věřím, že zrovna vy, kteří mne znáte, v ní neobjevíte něco, co byste o mně nevěděli...ale třeba vás něco překvapí nebo pobaví.

0 0
možnosti
JF

Úžasné, ten pirát Bartoš není pirát, to je učiněný ANĎEL.. Jen se svou jaksi-taksi temnou a utajovanou minulostí... Ale i budoucností. Karlu Čapkovi také nadávali do válečných ŠTVÁČŮ, když po roce 1933 upozorňoval na nebezpečí z Německa po Hitlerově uchopení moci v Německu...

0 0
možnosti
JD

A jedeme dál, Šaroch nezklamal:

Žalobce vrátil Čapí hnízdo policii. Chce výslech nových svědků!

I po pěti letech se stále objevují noví a noví svědci, kteří mají k věci co říci! Překvapivé, nicméně očekávatelné! Takže nejen do voleb, ale i po volbách.:-/

0 0
možnosti

Tak ten Nový svědek je Mladý Babiš, kterého přivedl na vodítku Kalousek jako Medvěda...;-D

0 0
možnosti
JP

J19a92n 33P50o97l68e71s45n44y

31. 8. 2021 11:14

Kdo to změní? Kdo změní myšlení lidí zvyklých na socík? Nedej bože kdo je asi tak popožene?

V soukromých firmách si to dotyční ohlídají, ve státním jde přeci jen o hlasy... Tak nám administrativa bobtná a výkony dále klesají. Zákonem zabetonovaní úředníci se nehnou a kritéria jejich výkonů jsou ve hvězdách.

Hlavní prioritou této vláda je čerpat dotace a rozhazovat peníze. Na nic víc se zatím nezmohla...

0 0
možnosti
JD

Tak pokud to dlouhodobě pozoruji tady na NP, tak myšlení takového Polesnyho a nejen jeho nezmění nikdo ani párem volů!;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz