Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Malá a velká politika

Je to jistě dobrá inspirace pro Piráty vedenou Prahu: v Paříži zavedli třicetikilometrovou rychlost, jen na okruhu se bude smět jet rychleji. Ochrana klimatu dosahuje absurdních rozměrů. Poslouchejte vědce, vřeští Greta Thunberg, ale mezi vědce se nepočítají ti vědci, kteří problému rozumějí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Dnešní zpráva na Seznam.cz:

Češi se přestávají vzdělávat, padají na dno Evropy a stát to změnit neumí. píše EVA MONIOVÁ, 9:29

Jak změnit vzdělání, které nás dovede mezi nejvyspělejší ekonomiky. O tom budou hovořit experti na konferenci společnosti Deloitte, která spustila iniciativu CzechSetGo na podporu digitalizace.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-se-prestavaji-vzdelavat-padaji-na-dno-evropy-a-stat-to-zmenit-neumi-173462#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=51SFBpdhCST-202108311110&dop_id=173462&source

0 0
možnosti
MP

V textu článku se píše: "... Stát nemá šanci na změny pružně reagovat, s digitalizací a rozvojem veřejného vzdělávání mu musí pomoct soukromé firmy. ..."

Mohou Česku pomoci moudří čeští starci, kteří se nudí tlacháním ptákovin na Neviditelném psovi? Nebo by ti moudří starci raději neměli zavazet - a spěchat raději směrem definitivnímu EXITU?

0 0
možnosti
SL

Tak teď může mladej Babiš aspoň nějak vrátit taďuldovi jeho nadstandardní “péči”o prvorozeného.

0 0
možnosti
Foto

Snad taky počítá s vlnou spravedlivýho hněvu, rozhořčení a opovržení ze strany koblihářů.

0 0
možnosti
Foto

STÁTNÍ ZÁSTUPCE VRÁTIL ČAPÁK POLICII K DALŠÍMU DOŠETŘENÍ !!!

NEKONČÍCÍ FRAŠKA ;-O;-O;-O;-D;-D;-D

0 0
možnosti
VM

Vpravo hleď - Rakušan a STAN/bilionový plán

0 0
možnosti
JM

Odlišné názory na koronavirus vadí. Je to jako za normalizace, říká senátor Žaloudík

Přednáška dezinformátorů, nebo snaha zklidnit situaci a uvézt ji do rovnováhy? Rozlišné názory panují na přednášku s názvem "Co budeme učit mediky o infekci SARS-CoV-2", která se měla konat ve Valdštejnském paláci.

Spoluorganizátor semináře senátor ČSSD a lékař Jan Žaloudík ke zrušení akce říká: „Filtrujeme, ještě než se to řekne. Jako za normalizace." Podle něj už nejde o virus, ale o svobodu projevu.

Plánovaný seminář "Co budeme učit mediky o infekci SARS-CoV-2?" se nekoná. Kontroverze vzbudil seznam řečníků, mezi nimi třeba molekulární bioložka Soňa Peková. „Je to odraz doby, které začínám říkat normalizační. Jde tu o svobodu projevu před projevem," reagoval na zrušení akce Jan Žaloudík v rozhovoru pro Český rozhlas. https://zpravy.magazinplus.cz/domaci/2738-odlisne-nazory-na-koronavirus-vadi-je-to-jako-za-normalizace-rika-senator-zaloudik.html

0 0
možnosti
Foto

Ale umlčování osob a osobností s nepohodlným názorem, či jejich ostrakizace, to už tu probíhá řadu let. Jen si někteří nevšimnou, dokud se jich to nezačne týkat. Petr Hampl, Prolomení hradeb - autocenzura knihkupectví byla při 1. vydání nepřehlédnutelná. A kolik už to je let? 5-6? A přece měl přesný odhad.

0 0
možnosti
JM

Vpravo hleď: Poslední američtí vojáci odletěli z Afghánistánu. Tálibán převzal letiště v Kábulu, USA zvažují evakuaci po zemi

Jako jsem třeba prezidenta Obamu chválil za uzavření dohody ohledně jaderného výzkumu s Íránem a obnovení dipl. vztahů s Kubou, chválím prezidenta Bidena za ukončení dvacetiletého nákladného trápení v Afghánistánu.

0 0
možnosti
Foto

Obama jen přidělal problémy svým následovníkům.

A chválíte Klusáčka také za provedení?

0 0
možnosti
RS

"Aby obsah studia odpovídal aktuálním potřebám pracovního trhu."

To je blábol, prakticky to samé chtěli komunisté za socíku ...

0 0
možnosti
Foto

Majestátní plurál (lat. pluralis majestatis nebo též plural maiestaticus, pluralis maiestaticus), někdy též královský plurál, je způsob, kdy panovník nebo jiný vysoce postavený představitel státu nebo církve o sobě hovoří v množném čísle (my namísto já). Tímto způsobem dává mluvčí najevo vážnost svého postavení. (Wiki)

----------------------

Je zajímavé, jak tady babišoidi a zemanoidi, což je stejná pakáž jako komunisti (Drobný, Fajt, Čermák a další výtečníci), používají tento způsob mluvy - například "napište nám", "vysvětlete nám", "to o vás víme", " alespoň se dozvíme", "Václavíková nám tu otevřela své nitro", "bohužel jsme od toho děda vševěda zatím neslyšeli nic chytrého".... atd. Naposled dnes V. Čermák utrousil na adresu pí Václavíkové "Jo, a tu moc dobře známe."

Zkrátka co se v mládí a ve VUMLu naučíš... ale za koho ti rudoši mluví, to je od nich drzost nebývalá!

X

0 0
možnosti

To byla ovšem reakce na její MY jsme EU Bruselmani. No ale to je o hodně víc, než My, psí dikutéři, kteří ji všichni opravdu, ale opravdu známe. Takže příště méně nasávat a více Myslet... ....;-D

0 0
možnosti
JP

J37a57n 23P22o46l57e53s35n11y

31. 8. 2021 12:26

Budoucnost Afghánistánu? Drogová varna, těžba otroků pro Čínu, honění si ega Rusku a nátlak na EU přes export utečenců, teroristů a drog. Kdo měl trochu IQ prchnul či prchá...

0 0
možnosti
RS

Zatímco dosud žádný export drog neprobíhal ...

0 0
možnosti
DM

D70a94n20i82e55l 79M34a62c81h

31. 8. 2021 12:15

Agrofert provozuje e-maily členů ÁNO. Že by chtěl mít estébák pod kontrolou veškerou korespondenci svých oveček?

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/agrofert-hnuti-ano-e-maily-andrej-babis_2108310500_dok?

0 0
možnosti
JD

Tak už jsem se ptal Václavíkové, která to sem nacpala, odpověď jako vždy nikde, tak třeba u Machu budu mít více štěstí. Ono se to nesmí, někdo to zakázal, něco porušují?;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz