19.10.2019 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

Kde jsme

Ekonom Tomáš Sedláček psal – četl jsem v iHned –, že se hrneme do země nikoho, mezi Ukrajinu a Bělorusko. Není sám, kdo vynáší podobné soudy. Na stejné rétorice staví své uvažování kupříkladu Jiří Pehe. Dlužno ale podotknout, že Jiří Pehe nepřekračuje meze soudnosti, kdežto maxima Tomáše Sedláčka vyráží dech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 18.4.2017 5:51

Naprostý souhlas s Astonem

Západ udělal tolik chyb, že ztratil přitažlivost. Kritika Západu = proruská orientace, to je nesmírně rozšířený a nesmírně laciný postoj, za který by se měl každý s mozkem v hlavě stydět.

V. Kotas 18.4.2017 5:38

Re: Kde jsme ?

Už 27let nám namlouvají, že ten " samet " byl právě kvůli tomu, abychom " cestovali " za Švýcarskem. Jenomže je to stylem - krok dopředu a kroky zpátky, bohužel.

P. Maleček 18.4.2017 4:37

Neff opět přidušen přednostmi své domácí.

Aston, alias Neff opakuje svou častou chybu a tvoří bezprostředně poté, co co byl zalehnut přednostmi jeho domácí a tudíž má nedostatečně okysličený mozek. Což mu znemožňuje efektivně maskovat svou už stejně profláklou proruskou orientaci.

Teď tím jak se až trapně pokouší rozstřílet Sedláčkův byť expresivní, ale reálný popis toho, kam nás vedou mocensko chamtivé zájmy těch, co opanovali ČR politiku, zejména dua Babiš - Zeman. Tedy do bratrsky otevřené náruče ruského medvěda.

A tak nezbývá než Neffovu domácí poprosit aby svými přednostmi provedla vlastenecký čin a Neffa umlčela. Zajisté se tím do ČR historie zapíše víc, než svou rolí v novácké ulici. A to nejmíň hned vedle kněžny Libuše či jisté Boženy z Peruce. I ony své muže omámily víc svými fyzickými než intelektuálními přednostmi.

P. Adler 18.4.2017 3:23

Re: Český prezident je poplatný Kremlu

sakra, soudruhu rajmane, vy jste byl vskutku pozornmym posluchacem vumlu ...

A. Holík 18.4.2017 3:01

Mno ..

Prezident Zeman - populisticky nacionalista s podporou z Ruska

Brzypremier Babis - oligarcha s STB koreny

Staci se podivat do libovolne diskuze (staci lidovky, neni treba jit na idnes nebo nedejboze novinky), a je vam jasne, kde na to Sedlacek prisel.

Ano, jeste mezi Beloruskem a Ukrajinou nejsme. Ale smer mame nabrany jednoznacne, a s kazdyma dalsima volbama se tam blizime ..

P. Rajman 18.4.2017 2:30

Profesoři z plzeňských práv

a z Klausova institutu ať si píší oslavné verše na co chtějí. Seriozně se připravujeme na volby ve kterých jsou hlavními favotity dva bývalí komunisté (o esétbáctví pomlčím) a jeden senilní nacionálbolševický megaloman. Nekontrolovaná ruka trhu, které bylo svého času dovoleno (kvůli idiotským zákonům a neochotě Klausových poskoků) nekontrolovaně rozkrádat, korumpovat a zneužívat pravomoc, přivedla Česko přivedlo k vzniku vlády jedné nejmenované karlovarské kantýnské. No a v tomhle marasmu (kde ani nedošlo na výkony bolševických soudců a jejich odchovanců v dnešní justici) nám Aston sdělí,že pro svou snahu vyrovnat se s evidentním magorem ze severní Koreii, který má navíc jaderné zbraně je Západ zkažený a jediným moudrým je ruský ministr zahraničí. Astone u mne jste se dnes projevil jako otevřený blb a to jen proto, že si výraz magor nechávám pro větší potentáty (např. toho ze severní Koree).

P. Rajman 18.4.2017 2:04

Český prezident je poplatný Kremlu

a adept na premiéra je oligarcha nejen mediální (jako ze žurnálu a jako např. na Ukrajině). Nacionalismus tu odkapává z každého druhého příspěvku (včetně Astonova), tak nechápu, co se mu na článku p. Sedláčka nezdá. Laciné floskule (ušli jsme kus cesty) proložené fakty (šli jsme k demokracii), která často (a to je to nejhorší) už neplatí - směřujeme k napodobování orientálních diktatur, které se teprve začínají formovat-nemohou postřehy pana Sedláčka vyvrátit natož popřít.

A. Richter 18.4.2017 1:41

Re: Kde jsme ?

Vykládejte jim to na netu.

.. *8-D

J. Manhal 18.4.2017 1:35

Zajímavý článek

Já také na vývoz demokracie nevěřím, ale arabské jaro přišlo zevnitř. A evropa už kvuli svým hodnotám nemůže stát za diktátory, které se jejich vlastní lid chce zbavit. To, že jsou věci nyní horší než byly, je sice pravda, ale věc nelze řešit tak, že jí zakonzervujeme, že zůstane navěky taková, jaká je. Svět nelze se zastavit, společnost se pořád vyvíjí a občas kráčí do úplného neznáma, ale to je třeba prostě přijmout a řešit to.

Já hlavně nechápu co Rusko v Sýrii chce. Chránit Syřany? Připojit Sýrii k Ruské federaci? Ať je to co chce, je to utopie. (Ostatně, má USA něco z toho, že intervenovalo v Iráku? Jenom dluhy.)

Já jsem zastáncem možná naivního názoru, že respekt si nelze vynucovat silou. Vlastně bych řekl, že silou si můžete vynutit všechno (hlavně strach), ale ne respekt.

Muslimové jsou sice v průměru o něco zaostalejší než Evropané, ale také to jsou lidé, kteří mohou trpět. Neotáčel bych se k nim zády. (naštěstí si s tím nemusím lámat hlavu, do politiky nikdy nepůjdu a při drhnutí podlahy je mi to k ničemu :-))

J. Jurax 18.4.2017 1:08

Re: Kde jsme ?

Ale na cestě za Švýcarskem i ano - rozhodně ne před ním - nicméně podstatné je, jak daleko za ... každopádně ještě před třiceti lety jsme byli za Švýcarskem daleko nekonečně ...

J. Jurax 18.4.2017 1:05

Re: A ekonomicky

Ehm, jakou největší zlodějnu posledních tří let račte mít na mysli?

Nicméně jsme-li podle Vašeho jistě dobře uváženého názoru rozvojová země, pak vězte, že před třiceti lety bych v tuzemsku takovou rozvojovou zemi bral všemi deseti a ani dnes si naprosto nestěžuju. A to jsem státní rentiér neboli důchodce.

J. Kovaříček 18.4.2017 1:03

Souhlas s Astonem

Jistě, v Čechách jest dosti věcí nelibých, ale ve srovnání se světem je to dnes vyspělá země. Politici tam nestojí za starou bačkoru, tak jako všude kolem. Není tam však terorismus, tedy země je relativně bezpečná. Životní úroveň uspokojivá, a lepší se. A hlavně je tam stále ještě kultura. To co je problematické jest především v lidech, a dalo by se snadno napravit. Například drogový problém je záležitost narkomanů, kterou nelze na nikoho a nic svádět. I toho českého maloměšťáctví by bylo snadné se zbavit. A ti notoričtí naříkatelé? Dopřejme jim to, když jim to dělá potěšení. Zároveň tam žije hodně lidí slušných, inteligentních a kultivovaných.

Já žiji v Austrálii a ta poslední léta upadá, díky socialistickým politikům, tzv levicovým pokrokážům a blbým voličům. V obchodech máme už jen převážně čínské zboží nevalné kvality. A hlavně svoboda slova i skutků rapidně vyprchává. Inu, každý chvilku tahá pilku. Země koruny české mají velký potenciál, tak jen ho nepromarnit!

J. Jurax 18.4.2017 1:00

Jestliže

"A jestliže naše politická reprezentace hájí naše státní zájmy, já jí za to děkuju.".

No podstatné je tady to JESTLIŽE, jež vyjadřuje pochybnost ... nicméně po mém soudu do závěru úvodníku by spíš patřilo natvrdo napsat "Nevěřím, že naše politická reprezentace hájí naše státní zájmy".

P. Stepanek 18.4.2017 0:37

A ekonomicky

Jsme díky největší zlodějne posledních 3 let rozvojová země.

V. Kotas 18.4.2017 0:29

Kde jsme ?

Rozhodně ne na cestě za Švýcarskem, Astone.