30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Jak jsme (ne)spokojeni

Průzkum STEM ukázal, že míra spokojenosti dosahuje takřka rekordní výše – 64 procent si myslí, že současný režim je lepší než ten předlistopadový. Na Novinkách uveřejnili graf od roku 1992. Je zajímavé, jak se křivka nespokojenosti a spokojenosti zrcadlově promítá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 15.11.2019 7:17

Ale udělal dítě JUDr.Marvanové.;-D

R. Vacek 15.11.2019 5:45

Ale to víte, že to bylo lepší. Jistoty, člověk se dočkal jak toho bytu, tak i auta. Víkendy na chatě, kdo chtěl nahoru, dal se ke komunistům.

Bohužel neefektivní řízení ekonomiky z jednoho centra vedlo k zaostávání. A zaostávání vůči západu vedlo k nutnosti hlídat hranice, omezovat svobodu a podobně. Kdyby ekonomika vzkvétala víc, než na západě, tak by hranice a rušičky stavěli západní Němci.:-)

P. Boublíková 15.11.2019 6:51

Při čtení vašeho prvního odstavce příspěvku jsem poněkud ustrnula... 8-o

No a jinak by bylo zajímavé zjistit také na časové ose, jak je to u nás s emigrací. Možná na to během dopoledne mrknu. [>-]

M. Mařák 15.11.2019 5:40

Mí spoluobčané jsou až na jisté profesionální obchodníky s apokalyptickým strachem (IVK klausiáni, zelená rakovina lidstva a podobně) vesměs spokojeni a já jsem také docela spokojen.

C'est merveilleux.

https://www.youtube.com/watch?v=qOz6rxKhzKo

V. Mokrý 15.11.2019 5:32

Astone, naši předkové říkávali také - peníze nejsou všechno, proto i ta dnešní nespokojenost. I když těžko mohou být spokojeni ti, kteří jsou rádi že jsou zaměstnáni a přitom dalece nedosáhnou na tu uváděnou průměrnou mzdu a to mnohdy při špatném zázemí a zacházení/jednání ze strany zaměstnavatele/majitele firmy. Ne každý má v tomto štěstí, jako mají státní úředníci.

V. Mokrý 15.11.2019 5:37

A mnohá nespokojenost pramení z toho, jak se zhoršily mezilidské vztahy, vzrostla bezohlednost - zvlášť viditelná na silnicích. Ž některé zájmy jednotlivců mají navrch nad zájmem společnosti, o špatné práci justice ani nemluvě.

V. Mokrý 15.11.2019 5:47

A nelze nepřipomenout to, co předvádějí veřejnoprávní média, hlavně ČT.

P. Jirkovský 15.11.2019 6:00

Bodejť by chyběla ČT, dokud nebude vysílet fotbal, tak bude v nemilosti u Kotasů.

V. Mokrý 15.11.2019 6:11

Samozřejmě a nejen u nás.

F. Žůrek 15.11.2019 5:18

Mnohým lidem vadí: nepořádek, nevychovanost a jiný ne-řád. Záleží vždy na tom, s jakými lidmi se člověk ve svém životě setkává. To je jedna věc. A potom také na tom, jakého člověk dosáhl svého postavení ve společnosti.

Současná společnost se mně jeví značně "rozklížená", není v pořádku. (Je stále nemocná). A za další: obyčejný člověk, "dělník" tj. nebohatý člověk, to má složité. Kdo má nízký příjem, nízký plat, tak má nízkou úroveň svého života. Naše současná společnost je spíše pro "bohaté" než pro "chudé". To jsou mé pocity.

Dobře se mají většinou zase ti, co se měli dobře také za "minulého režimu". Mezi takové lidi jsem nepatřil a nepatřím mezi ně ani dnes. A to si velmi dobře uvědomuje například A. Babiš a proto tak on boduje. A. Babiš není "Bureš", ale rozumí daleko lépe těm lidem, kteří "poctivě" pracují - než těm, kteří "chytračí".

Podívejte se třeba, jak byla **znehodnocena** "loterie" EET. To by se v kultivované společnosti odehrávat opravdu nemělo.

P. Jirkovský 15.11.2019 5:35

Pane Žůrku, neměl byste psát blbosti, k tomu vás přece nic a nikdo nenutí. Dobře se mají skoro všichni lidi, pravda, nejen ti, kteří umí svou profesi líp, ale taky darebáci jakým je Bureš. A ten si to krycí jméno "zasloužil" v jeho případě naprosto dobrovolným aktem - tedy přikývnutím ŠtB na spolupráci.

V. Mokrý 15.11.2019 5:50

A jakpak se mají ti ( a jejich potomci ), co byli přímo v STB a o nichž nevíme ani po 30letech NIC ?

P. Jirkovský 15.11.2019 5:59

Nevím. Ty to víš Kotas nebo si to jen myslíš?

V. Mokrý 15.11.2019 6:14

Ptám se, těch slavných investigativních novinářů.

R. Franz 15.11.2019 2:43

Ondřeji Neffe, vy nejste Adam Michnik Jako jste jím nebyl ani před rokem 1989, tak mu posledním odstavcem nevykrádejte jeho apolitickou invenci. ON si ji mohl vzhledem k postojům před rokem 1989 dovolit. Koneckoncú za Husáka by na rozdíl od Gottwalda nebo poválečného Beneše takový dotazník mohl vzniknout taky. A vyzněl by ještě pozitivněji pro vládní garnituru, než je tomu dnes. A komentovali by jej stejní vlezdořiťové moci, jakým jste dnes VY. Vy jste své NO TO DEVIL (, který není žádný DEBIL), jinak by tuhle společnost nemohl skrze své nohsledy ovládat, neřekl.

P. Spáčil 15.11.2019 6:39

Ty dotazníky za Husáka by určitě dopadly lépe.

Hlášení závodního rozhlasu: "Upozorňujeme soudruha Nováka a Vopičku, že dosud nevyplnili náš anonymní dotazník!"

R. Franz 15.11.2019 2:21

Co to je současný režim? Jak se vůbec může někdo ptát, zda je lepší režim, který BYL PORAŽEN. Ačkoli bez děl, přesto poražen. To vypadá,jako bychom se z říše zla dosud nevymotali.

V. Kolman 15.11.2019 1:13

Za mlada bylo všechno lepší! Sluníčko lépe svítilo, seno lépe vonělo, tvrdá mez netlačila, ptáčkové zpívali hezčí písničky, člověk lépe viděl i slyšel... Ani prezervativy se tenkrát neohýbaly, jako "ty dnešní šmejdy".

Konec srandy. Jsem šťastný, že jsem se dožil konce vlády jedné strany. Žádné výjezdní doložky, devizový příslib, celní a devizové prohlášení........ Když si teď usmyslím, že chci jet do (třeba) Řecka, vezmu si teď hned!!! (hodinu po půlnoci) pas a Eura a prostě jedu! Mohu svobodně i na veřejnosti říkat svoje názory a nikdo mě za to nešikanuje. A další a další.

K přídělovému systému za protektorátu. Z vyprávění matky mi utkvělo v paměti, že dospělý občan měl nárok (=potravinový lístek) na jednu osminu litru (125ml) odstředěného mléka. Bylo to sakra málo, ale akurátní germáni v tom údajně měli pořádek a to mléko (i další potraviny) na příděl prý byly. Na příděl byly i cigarety. Tím ovšem nechci nijak chraň Bůh chválit léta německé (ani sovětské) okupace.

J. Vintr 15.11.2019 0:17

Lidé nehodnotí podle toho, jak se skutečně mají (člověk si houby pamatuje, jak se měl včera), ale podle toho, co se píše v novinách a říká v televizi. A holt politici, kteří si hráli na pravicové, se aspoň trochu museli držet pravicové rétoriky a nemohli tak lakovat přítomnost na růžovo, jak mají dovoleno ti, kteří jsou otevřeně nalevo.

P. Spáčil 15.11.2019 0:34

Já tedy rozhodně nehodnotím svou spokojenost/nespokojenost podle toho co se píše či říká v novinách a TV ale podle toho, jak se cítím osobně spokojený nebo nespokojený.

Už jenom proto, že žádná media nepostihnou spokojenost třeba v mém rodinném životě.

J. Vintr 15.11.2019 8:22

Jestli jste si nevšiml, tak ten článek je o statistických posunech v názorech společnosti a ne o tom, jak to vidí jednotlivý člověk.

P. Labaj 15.11.2019 1:32

Naprostý souhlas. Když budou media každý den mluvit o "spálené zemi", tak to na tom grafu udělá hodně hluboký pokles spokojenosti, i když se lidi v reálu budou mít stále stejně nebo dokonce i líp.

R. Langer 15.11.2019 5:32

Hm, a proč teda ty "média" vůbec sledujete? 8-o

P. Labaj 15.11.2019 10:02

Protože nežiju ani v jeskyni a dokonce ani v hlubokém lese.