23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Fakta a fikce

Masová vražda, k níž došlo na ukrajinském nebi, vyvolává propagandistický ohňostroj. Valí se na nás fantaskní obrazy, v nichž nechybí vize letadla s předem mrtvými pasažéry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 19.7.2014 10:27

Re: Je to tak...

Nu, my se divíme a soudruzi pracují, to je celé to neštěstí. Místo abychom vzali klacky a všechnu tu rudou pakáž vytřískali.

J. Kraus 19.7.2014 9:50

„…každá řádná vláda

„…každá řádná vláda jakékoli země na světě se snaží držet stát pohromadě…“ – názor opravdu groteskní, řečeno s Astonem. Vláda, která se dostane k moci pučem, která zakáže používat jazyk, kterým mluví nemalá část obyvatel a která proti nim vzápětí zahájí vyhlazovací válku, vláda oligarchů a jejich souputníků, jejímž cílem je osobní profit bez ohledu na hospodářský rozvrat vlastní země, atd. atd. Náš milý Aston fascinuje stále víc, stejně jako Petruška Šustrová. Někteří toho Psa přestávají číst, jiné takové články prostě vzrušují a s napětím očekávají, kam že až příště. Nikdo z nich Astona nepodezírá z nedostatku logického úsudku nebo ze zlé vůle, na rozdíl od všech, upřesněno úplně všech, ostatních jeho souznělců. Aston dohlédne dál a jistě ví, co dělá. Ostatní můžou z jeho snadné kritiky mít ještě jakési uspokojení, s mírným mrazením v zádech.

Buďme racionální: lidstvo je třeba rozdělit do dvou skupin. Ta větší, zkažená, nebude účastna dalšího vývoje. Soudě podle komentářů zde, odpůrci Ruska dokážou pouze vyrážet nenávistné výkřiky, zatímco na jiných webech čtenáři nezaujatí a hledající pravdu píšou věcně a logicky. Nezáleží na předmětu nenávisti, záleží na emoci jako takové. I tudy někudy bude možná probíhat (probíhá) dělení a protože času moc nezbývá, je každého třeba popostrčit k tomu, s čím souzní. V tomto smyslu temní duchové Západu odvádějí dobrou a potřebnou práci.

P. Vítek 19.7.2014 9:56

Re: „…každá řádná vláda

Moc hezky napsano pane Kraus...no jo jen Zidi jsou schopni nadhledu...(az na toho Vaseho jmenovce,co si obcas nehorazne Uvolni)

J. Franke 19.7.2014 9:57

Tak temný duch Západu?

A víte, že jím budu mnohem radši než pomocníkem putinovského Ruska?

P. Vítek 19.7.2014 9:59

Re: Tak temný duch Západu?

To je dost dulezity pro vyvoj situace....mirni se,at to nemas na svedomi

J. Franke 19.7.2014 10:10

Komu tykáš, debilní zloději?

;-)

J. Veselý 19.7.2014 10:00

Re: Tak temný duch Západu?

"-))))))

J. Slanina 19.7.2014 10:02

Re: „…každá řádná vláda

Hezké. Jenom by mne docela zajímalo co byste vy osobně chtěl udělat s tou větší, zkaženou částí lidstva. Že by.....?

BTW: Moc hezcí jsou též oni "temní duchové západu", považuji to za krok kupředu od oněch profláknutých vrahů z volstrýtu.

M. Mýval 19.7.2014 9:47

výsledek?

Najde se ohořelé odpalovací zařízení. Všichni budou tvrdit že patří tomu druhému. Já se ptám na jedno.

Ukrajinští agenti věděli, že separatisté mají (?) protiletadlový systém. Proč pustili civilní letadlo do tak nebezpečného prostoru, kde ani jedna strana nedodržuje konvence?

S. Ševeček 19.7.2014 10:10

Re: výsledek?

Naskýtá se množství konspirativních hypotéz. Zde jedna: Letadlo prý bylo do tohoto prostoru ze své obvyklé trasy navedeno, aby "se vyhnulo bouřce". Kým?

V. Hajková 19.7.2014 10:10

Re: výsledek?

Váš příspěvek je jen tupým žvaněním!

K. Janyška 19.7.2014 9:45

Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Já však vidím i globální stránku věci a tam stále věřím, že počínání NATO je v zájmu světové vojenské nadřazenosti NATO a že nejde o nějaké fatální selhání jeho analytiků ... Dzp.

S. Netzer 19.7.2014 9:49

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Vítr fouká ze západu, co?

K. Janyška 19.7.2014 9:56

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Od vás, soudruž, vždy. Ale Já jsem podporovatelem NATO, protože mám rozum. To ještě neznačí, že se nemůže splést. Beru ho však i s jeho eventuálními chybami... Dzp.

V. Hajková 19.7.2014 9:56

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Včera jsem uvítala jasné vyjádření p. A. Merkel v její podpoře IZRAELI! Konečně jasné slovo.

K. Janyška 19.7.2014 9:59

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Merkelová se sem tam trefí. Ale vždy z pragmatických důvodů... Dzp.

P. Vítek 19.7.2014 9:58

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Kra.vo jordanska!Uz po dvou dnesnich prvnich prispevcich ses jasna a vedes v blbosti o nekolik delek

S. Netzer 19.7.2014 10:10

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Co si to dovoluješ, smrade?

J. Slanina 19.7.2014 10:18

Re: Myslím, že nejste daleko od pravdy, Viliame Mlichu.

Chlapče, chlapče. Jelikož tvůj fotr evidentně zanedbával při tvé výchově rákosku, je nejvyšší čas, aby ti někdo vysvětlil poněkud razantnějším způsobem jak se chovat. Nespoléhej na virtuálnost diskusních webů. Aby ses jednoho dne nedivil.

V. Váňa 19.7.2014 9:39

Aston říká,

"odpovědnost za činy ruských separatistů nikdo z Putina nesejme".

V této souvislosti bych se rád zeptal, kdo nese morální odpovědnost za použití chemických zbraní separatisty v Sýrii?

F. Doušek 19.7.2014 9:43

Re: Aston říká,

Pocházely z Ruska. Takže odpověď se nabízí.

J. Slanina 19.7.2014 9:45

Re: Aston říká,

Malinko jste mne předběhl.

S. Netzer 19.7.2014 9:51

Re: Aston říká,

To není pravda, pocházely z vlastní produkce.

J. Slanina 19.7.2014 10:10

Re: Aston říká,

A tu technologii tam asi tak dodal kdo?

S. Netzer 19.7.2014 10:19

Re: Aston říká,

Všechno potřebné dodalo Německo. Byl to obrovský skandál. http://www.google.de/webhp?nord=1#nord=1&q=syrische+giftgasproduktion&start=0

J. Slanina 19.7.2014 10:38

Re: Aston říká,

Máte pravdu. Tenhle skandál mi vypadl z paměti.

E. Sevrát 19.7.2014 9:50

Re: Aston říká,

Takže za zplynované Kurdy v Iráku může USA,protože chemické zbraně Sadámovi dodaly  ve válce proti Iránu.To je logika. A za mrtvé v Afganistánu si USA mohou taky,protože část zbraní pochází ještě z jejich dodávek proti SSSR.

F. Doušek 19.7.2014 10:06

Re: Aston říká,

MORÁLNÍ - to slůvko vám uniklo.

V. Váňa 19.7.2014 10:26

Re: Aston říká,

Vážený pane Doušku, máte-li nějaké důkazy tohoto svého tvrzení, honem je odešle OSN. Jejich komise nic takového nezjistila.

Odpověď se skutečně nabízí.... (alá teta Kateřina):

Kdo chce psa bít, hůl už si najde. A nebo když dva dělají totéž, není to totéž.

Proboha, jak v dnešní době, kdy kdekdo (včetně ČSSR a ČR) dodával a dodává zbraně komukoli, kdo zaplatí, může nést v této souvislosti tzv. morální odpovědnost?

Odpovědnost nese ZÁSADNĚ ten, kdo cokoli ze zbraní použije, ne kdo je vyrobil nebo dodal.

V. Hajková 19.7.2014 9:44

Re: Aston říká,

A ještě soudruhu - by to chtělo v této chvíli rozebrat- kdo muže za upálení JANA HUSA! :-)