17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Byl první máj

Jestli to byl lásky čas, to záleží na osobním nasazení. Odehrál se seriál více méně politických mítinků, pozornost vyvolalo brněnské utkání levých a pravých extrémistů v duchu hesla Antifa je taky fa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zajícová 2.5.2019 6:33

Nebýt tohoto úvodníku,

proběhl by první máj = politika prakticky bez povšimnutí (brněnská taškařice byla spíš snaha vybít na jaře přebytečnou energii mladých i starých nezadaných zoufalců tím, že si dají přes držku) a lid obecně se raději procházel pod šeříky a staral se o své zahrádky. Zaplaťpánbu, jen holt je asi problém z té idyli vyrobit nějaký úvodník:)

V. Kotas 2.5.2019 6:31

EU, stroj na peníze - jak pro koho.

Pro eurokomisaře a celý ten pojízdný cirkus rozhodně ano.

P. Rajman 2.5.2019 6:17

A úplně největší běhny

jim pak říkají vzteklá zvěř. Kdyby byli Zeman a Orbán ve své politice konzistentní nemohli by být takovými ekonomickými vlezdořiti Číně jakými jsou.

P. Rajman 2.5.2019 6:08

Kšeftíky mimo EU

musí podléhat stejným společným pravidlům jako ochrana vnějších hranic, ale na to trojské běhny rády zapamínají, že Astone.

R. Sorge 2.5.2019 6:13

Re: Kšeftíky mimo EU

A oni nepodléhají ? Asi jste zase mimo.

P. Rajman 2.5.2019 6:20

Re: Kšeftíky mimo EU

Nepopuzujte se a sledujte komu nejvíc leží v žaludku. Nelze požadovat ochranu a současně chodit kšeftovat (pravidla nepravidla) s kým se komu zachce.

R. Sorge 2.5.2019 6:22

Re: Kšeftíky mimo EU

Takže jste zase mimo.

P. Hlosta 2.5.2019 6:04

Ono už včera bylo pozdě!

Je potřeba změnit EU opět na Evropské hospodářské(!) společenství. Ona se Evropská Rada nikdy řádně na ničem neshodne a někdo, či něco, musí velet. Změny k centrálnímu řízení soustátí trvaly v USA sto let a víc a EU nemůže tak dlouho, vzhledem ke globalizaci, čekat. Včera bylo konstatováno, že EU má zásluhu stálého míru v Evropě. Není to pravda! Jugoslávii nikdo nevzpomněl, natož Ukrajinu. Ekonomika určuje pravidla a ne že centrální řízení ji upraví k všeobecné spokojenosti. To jen vede k příliš vysoké byrokracii a tím i klientelismu, což může mít fatální následky v podobě mafií, viz. Ukrajina. A v každém případě, levice ovládá jen a pouze centralismus a nic jiné nevymyslí!

J. Holíček 2.5.2019 6:16

Re: Ono už včera bylo pozdě!

Levice je zlo lidstva a je třeba ji zlikvidovat do mrtě. Pak nastane mír a pořádek po celé zeměguli. Pravice si bude mít bene.

J. Vobr 2.5.2019 5:04

BABIŠ TO FORMULOVAL SPRÁVNĚ

Evropská rada má určovat politiku a Evropská komise ji má pouze realizovat !!!

Není možné,aby úředníci určovali co má "vláda" dělat !!!

____________________________________________________

Tu-ááá.

J. Holíček 2.5.2019 6:33

Re: BABIŠ TO FORMULOVAL SPRÁVNĚ

Možné to je, což dokazuje současný stav. Dobré to ale není. Ono ale není ideální ani vládnutí EP, protože ten je organizován zastupitelsky a rozhodoval by počet obyvatel. A kdyby měl v nějaké exekutivní skupině každý stát jeden hlas, tak by musela rozhodovat většina z hlasujících, neboť při touze po jednomyslnosti by se taková těžko našla.

Řešení našli už dávno v USA, když Sever zpacifikoval Jih. :-))

I. Dekyský 2.5.2019 1:19

Přičemž

levicoví extrémisté si po skončení své mírumilovné, sluníčkové "akce" přišli na brněnskou policii pro zadržené spolubojovníky. O tom, aby táhli kam patři, je museli přesvědčit až těžkooděnci :-)