28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Byl první máj

Jestli to byl lásky čas, to záleží na osobním nasazení. Odehrál se seriál více méně politických mítinků, pozornost vyvolalo brněnské utkání levých a pravých extrémistů v duchu hesla Antifa je taky fa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 2.5.2019 8:00

Re:

Napsal jste to i na hrad?

J. Jelínek 2.5.2019 8:03

Re:

Slušné označení se pro mnou definované kategorie blbů věru těžko hledají. S prezidentem Zemanem mě laskavě nesrovnávejte, to si opravdu nezasloužím.

J. Pražák 2.5.2019 8:06

Re: Nepoužívejte EU-Newspeak. Pište česky

V které Ziskovce vás naučili takové češtině?

J. Jelínek 2.5.2019 8:12

Re: Nepoužívejte EU-Newspeak. Pište česky

Teď jste mě pobavil. Děkuji, úsměvů není nikdy dost.

M. Moravcová 2.5.2019 9:32

Re: Nepoužívejte EU-Newspeak. Pište česky

Vy jste sprostý fašista, nenávidějící spoluobčany a zřejmě lidi, kteří vám nekývají, vůbec. Nenávist, sprostota a zloba z vás jen kapou.

P. Hofman 2.5.2019 7:09

Jen tři faktické poznámky

k tomuto, opět neskutečně hloupému úvodníku:

1) Francie s Německem mají dohromady pouhých cca. 140 mil. obyvatel, zatímco celá EU (pořád včetně VB) skoro 500 milionů. Ke všem svým návrhům, aby měly nadpoloviční většinu, tedy ještě potřebují přesvědčit další členy, kteří dají dohromady alespoň 111 mil. občanů. Přičemž všechna závažná rozhodnutí se dějí na základě jednomyslného souhlasu všech členů EU. Čili autor lže!

2) Babiš se vlamuje do otevřených dveří, neb tím, kdo rozhoduje, je Evropská rada, nikoliv Evropská komise. Ta je skutečně pouze výkonným orgánem, jemuž vše důležité navíc musí schválit parlament. Ale možná by chtěl Babiš oslabit její pravomoci, což by ovšem způsobilo naprostou nefunkčnost EU. OLAF a podobné instituce EU se Babišovi asi moc nelíbí, no bodejť. Divím se však Astonovi, že tento Babišův úlet (či trik?) nekomentuje ale jen slepě převezme. Hloupé.

3) „Český obchodník si nemůže volně nakoupit zboží, kde chce a jak chce, pořád jsou tu bariéry a restrikce.“ Píše Aston. Ha ha ha...

Opak je pravdou, vždy (a všude na světě, kde vládne trh) je to obchodník, kdo určuje, co bude od výrobce nakupovat. Ale jelikož „české“ potravinové řetězce jdou zásadně po ceně (kvalita je až tak nezajímá, neb český spotřebitel jim tu nižší toleruje), rádi nakupují od západních výrobců výrobky horší kvality, neb je dostanou levněji, aniž by sami snížili cenu. Takže zisky z těch rozdílů v kvalitě jdou do kapes obchodníků, nikoli výrobců. Takto elementární věci by snad novinář mohl vědět.

J. Pražák 2.5.2019 7:15

Re: Jen tři faktické poznámky

Víte, co je "rozhodování kvalifikovanou většinou"?

Víte, že europarlament nemá zákonodárnou iniciativu, ale že veškeré zákony navrhuje pouze EK?

P. Hofman 2.5.2019 7:24

Re: Jen tři faktické poznámky

Možná by bylo dobré, kdybyste napřed napsal, kam těmi "moudry" směřujete.

J. Pražák 2.5.2019 8:04

Re: Jen tři faktické poznámky

Když nepochopíte ani toto, tak vám nemá smysl ty vaše chiméry vyvracet.

J. Pražák 2.5.2019 8:16

Re: Jen tři faktické poznámky

Snad to pochopíte z odkazu.

https://www.consilium.europa.eu/cs/council-eu/voting-system/qualified-majority/

P.S. Nepíšete z Brna?

V. Hájková 2.5.2019 7:31

Re: Jen tři faktické poznámky

Pan Hofman to napsal správně-

https://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies/european-council_cs#%C4%8Dinnost

J. Pražák 2.5.2019 8:14

Re: Jen tři faktické poznámky

Nnapsal.

https://www.consilium.europa.eu/cs/council-eu/voting-system/qualified-majority/

D. Polanský 2.5.2019 7:15

Lhát a defornovat se musí,

jelikož pravda je nezajímavá.

V. Kotas 2.5.2019 7:24

Re: Jen tři faktické poznámky

Ony existují nějaké české potravinové řetězce ? Bylo spotřební družstvo JEDNOTA, které mělo obchůdek, hospodu v každé vesnici i zapadlé na " konci světa ". To bylo zlikvidováno privatizací a jak se ukazuje, tak zřejmě záměrně, aby uvolnilo trh zahraničním obchodním řetězcům, které ho dnes ovládají podle svých potřeb. Takže zde nejsou ve prospěch místního zemědělství a potravinářského zpracovatelského průmyslu.

P. Hofman 2.5.2019 7:26

Re: Jen tři faktické poznámky

Uvozovky mají ve větě svůj význam.

R. John 2.5.2019 7:39

Dobře si to řekl soudruhu...

....tebe je tady na Psu škoda... ty rosteš pro funkci minimálně na ÚV KSČM... a jak dokážeš přesvědčivě odhalit velezrádné rejdy velkokapitalistů... kteří odírají prcající...hergot... pra-cu- jí-cí .. sem si to musel vodhláskovat ...

V. Kotas 2.5.2019 7:55

Re: Dobře si to řekl soudruhu...

Ještě jsem zapomněl připomenout překotně rychle zrušené potravinářské ČSN.

R. John 2.5.2019 8:04

To ovšem musíš za čecháčkama...

... hele, máš rád speckvurst ?... to je německá klasika... něco jako naše jelítko... a víš že když ho žereš, nelechtaj tě štetiny na patře ?.. jako u "klasa super spešl lahůdka jelitová " nevíš náhodou, čím to je ..?

V. Kotas 2.5.2019 8:16

Re: Dobře si to řekl soudruhu...

Velkokapitál nesmí mít monopol.

R. John 2.5.2019 7:33

Jo... povídali že mu hráli....

..jedna překladatelka z ruštiny tu psala... že na "západě" si můžeš koupit jen mleté prasečí uši.... nic jinýho ti neprodaj.... a pokud budeš trvat na šunce, zavřou tě...Zlatá RVHP... to sem deset deka salámu vozil domu na trakaři... co toho bylo... a ta kvalitka...takovej česnekáč, ten by mohl jít hned na stůl na banket milionářů... a ti mají mlsné jazýčky...

P. Kučera 2.5.2019 7:41

Re: Jen tři faktické poznámky

Pane Hofmane, s tou různou kvalitou zboží se to má takto: Je naprosto správné, když výrobce vyrábí jeden produkt v různé kvalitě. Problém nastává, když je kvalitní a méně kvalitní výrobek prezentován pod stejným názvem a ve zcela identickém obalu. Navíc často ten méně kvalitní za vyšší cenu - s drzým tvrzením, že si to občané tak přejí. Ne to první, ale to druhé se musí trestat.

R. John 2.5.2019 7:47

Kdyby si to nepřáli, tak by si to nekupovali...

... jednoduchá logika...

P. Kučera 2.5.2019 7:02

Politici a podnikatelé

Politici (tedy někteří) se snaží Evropu ukočírovat. Podnikatelé (tedy někteří) se na ní snaží vydělat. A naopak. Jednomyslnost ani jeden názor neexistuje, leda vynucený silou. Že jsou velké státy vlivnější než malé? No a co, to by snad mělo být naopak? Navíc je to rozděleno podle mustru: "společnost lidu" (podle počtu obyvatel) a "společnost států" (Německo a Lucembursko 1:1). Možná by stačilo rozdělit Evropu na regiony po cca 1 milionu obyvatel /1mandát a státy po 10 milionech /1 mandát. Menší státy by se musely na postupu domluvit, aby se těm větším vyrovnaly. A hlasovat vždy jen většinově, buď prostou většinou, nebo většinou třípětinovou. Jenomyslnost je smrtící. Pokud by to někomu nevyhovovalo, mohl by ze spolku vystoupit, ale ne vyčůraně, tedy zůstat jen když se rozdává a když dojde na placení, tak zmizet. Tedy odejít ano, ale napřed zaplatit dluh.

Ovšem: žádný takto jednoduchý recept nikdy takto jednoduše nefungoval.

Dobrý den.

P. Hofman 2.5.2019 7:25

Re: Politici a podnikatelé

Politici už v globalizovaném světě dávno tahají, ve vztahu k podnikatelům, za ten kratší konec provázku.

J. Schwarz 2.5.2019 6:55

EU že není

stroj na peníze? A co to tedy je, když je ECB tiskne jak noviny a nakupuje za ně "dluhopisy" zemí, které je nikdy nehodlají splatit a když, tak jen výměnou za dluhopisy nové? A proč naši Eurohujeři tak zdůrazňují kolik jsme "vyčerpali" když chtějí zdůraznit jak je pro nás Únie cenná?

J. Pražák 2.5.2019 7:16

Re: EU že není

100% souhlas.

S. Sidlichovsky 2.5.2019 6:48

Sníte o reformě EU?

Věnováno všem těm, kteří věří na reformu EU.

Juncker v rozhovoru s polským tiskem: Bez ohledu na výsledek květnových voleb, euroskeptici žádnou vrcholovou funkci v Bruselu nedostanou. Prudký vzestup národních "populistických" stran nezpomalí globalistický EU integrační proces.

"V těchto volbách, kdo podpoří pošetilý (foolish) nacionalismus, zaplatí za to". "Nikdo to neví, že naposledy jsem zamítl kandidaturu 6 komisařů, které mi navrhly národní vlády".

"Vlády pouze navrhují komisaře, ale je to prezident Komise, který je přijímá a přiděluje jim portfolia".

V. Kotas 2.5.2019 6:45

Babiš má na rozdíl od toho eurokomisaře pravdu.

Pokud má EU sloužit lidem, tak musí projít reorganizací ( i co se týká množství lidí v tom pojízdném cirkuse ), jejíž výsledkem bude návrat k jejím původním ideálům. Když se tak nestane v nejbližší době, hrozí ji zánik. Jistě by potom vzniklo něco nového.

K. Horák 2.5.2019 6:41

Mladík šel jen tak kolem komunistů

a oni ho jen tak postříkali pepřových sprejem. Ty picky novinářské vidění světa a to bez glutamátů

S. Tomáš 2.5.2019 6:35

Veselé

Udatným českým mediím nutno není o EU informovat, protože Čechové všechno vědí od počátku světa, novinářům stačí kritizovat cokoli, čím víc, tím líp, tím víc čtenářů.