28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Byl první máj

Jestli to byl lásky čas, to záleží na osobním nasazení. Odehrál se seriál více méně politických mítinků, pozornost vyvolalo brněnské utkání levých a pravých extrémistů v duchu hesla Antifa je taky fa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 2.5.2019 8:55

Re: Kde je zakopaný pes?

Inflace je automatická součást ekonomiky. Jestli se zvedne finanční úroveň, současně se zvedá i cena zboží a služeb. Inflací se snižuje cena měny.

Deflace oproti tomu je reakce na snižování odbytu zboží a služeb, snižují se ceny, aby byl zvýšen odbyt. Jenže problém je pro výrobce, který začne být ve ztrátě.

Vůbec není jednoduché tu problematiku řešit a centralisticky až skoro nemožné. Nařizovat zvyšování mzdy je populistická snaha. Stejně tak instalace minimální mzdy. Pro ekonomiku je nejpříznivější co nejméně státu, ačkoliv úplně bez státu to nejde vůbec. Decentralizace u vládnoucích politiků je velmi neoblíbené téma.

J. Holíček 2.5.2019 9:16

Re: Kde je zakopaný pes?

To je teda objev!

Jenže žádný automatizmus v tom není!

Obchodníci ví, že mezi lidma je najednou víc peněz, tak je zkouší stáhnout do svých kapes. Když se lidi novým cenám automaticky nepřizpůsobí, tak obchodníci zklidní hormón.

Jenže lidé v Česku v průměru postrádají finanční gramotnost a řídí se heslem: Když je to potřeba, tak to musím koupit. Zakopaným psem je ta problematická (ne)potřeba.

A samozřejmě hloupí levičáci, kteří kupují jako utržení ze řetězu. :-))

J. Schořík 2.5.2019 9:24

Re: Kde je zakopaný pes?

Jó hromadění a nesmyslné nákupy to je naše! Zatímco pravičáci nakupují velmi opatrně a střídmě :)).

J. Holíček 2.5.2019 9:30

Re: Kde je zakopaný pes?

Ta první věta sedí. Souhlasím. Ta druhá reaguje na ironii, kterou vůči panu Hlostovi používám, neboť podle něho je levice zdrojem zla. Osobně nálepky P/L neakceptuji. :-))

J. Schořík 2.5.2019 9:48

Re: Kde je zakopaný pes?

Já Vám rozumím. Přidal jsem se :).

J. Jurax 2.5.2019 9:08

Kdyby Vám sebral jenom těch 40 kaček, bylo by to ještě dobrý ... on Vám sebere z těch zbývajících 60 kaček cca 12 kaček přes DPH a ještě spotřební daň z pohonných hmot, chlastu a cigaret ...

V. Hájková 2.5.2019 8:23

N E U V Ě Ř I T E L N É

zde máte KOBLIHÁŘI - DALŠÍ UKÁZKU z boje AGROFERTU - BUREŠE proti KORUPCI !!!!!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obri-danove-podvody-v-prazske-mestske-firme-jde-o-pripad-z-doby-kdy-prahu-ridila-krnacova-71301?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

K. Berka 2.5.2019 8:45

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

Milá paní, Agrofert řídí Prahu!

V. Hájková 2.5.2019 8:56

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

Dobře víte- že jsem tím myslela ""protikorupční hnutí ANO"" - tak zklidněte hormon KOMOUŠSKÝ kobliháři!

K. Berka 2.5.2019 9:02

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

Hormony jsem vypráskal včera ve středu 1.Máje.

J. Jurax 2.5.2019 9:15

No jo, přece víte, že všechny strany urputně bojují proti korupci. Ovšem pouze před volbami, hubou a u těch druhých. Jakmile se dostanou k lizu, nastane diametrálně odlišná situace vyžadující, aby některé postoje byly zasazeny do reálného rámce a patřičně přehodnoceny.

J. Matuška 2.5.2019 10:25

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

... Firma B&A Capital Trading vznikla v říjnu 2014 a jen několik týdnů poté se jí začaly otevírat dveře k velkému obchodu. Tehdy neznámou firmu, jejímž jednatelem je Shavez Ijaz Awan, který uvádí trvalé bydliště v New Yorku, doporučila pražské firmě brokerská společnost, s níž spolupracuje.

D. Stirský 2.5.2019 8:09

Žádný evropský superstát.

Spojené státy evropské, rozumně uspořádaná federace. Nás učili, že ku státu je třeba: jedna zahraniční politika, jedna armáda/obrana a jedna měna. Zbytek by si každý stát zařizoval sám.

E. Derat 2.5.2019 8:19

Re: Žádný evropský superstát.

Jo, to nás učili podle vzoru SSSR, a v Rusku to tak funguje dodnes. Akorát to chce také jednoho vůdce.

J. Anděl 2.5.2019 8:33

Re: Žádný evropský superstát.

No, to je skutečně skoro všechno, co má stát na starosti - bezpečnost, ekonomiku, vztahy se sousedy. Na ten "zbytek" už moc nezbývá a to pokrývají mnohdy unijní normy, řešící ekologii, vztahy muže a ženy, zaměstnavatelů a zaměstnanců, výchovu dětí, hygienu...

Podle mě "superstát" není nesprávné označení, něco jako supermarket. Až bude ta planetární vláda, tak to bude něco jako obchodní centrum, mezi tím ještě bude mezikrok s hypermarkety :-)

P. Hlosta 2.5.2019 8:44

Re: Žádný evropský superstát.

"Musíme si dávat vysoké cíle, neboť nízké nás demoralizují!" ;-)) Myslím je nejvyšší čas pomýšlet na meziplanetární vládu. Pouhá globální planetární vláda je už příliš nízký cíl. A zpívat se bude všade! To by v tom byl čert, abychom ty skeptiky konečně nepozvedli z těch jejich nízkých cílů do vyšších sfér!

;-))

J. Kulheim 2.5.2019 8:48

Re: Žádný evropský superstát.

To nemyslíte vážně. To není ani polopravda, to je lež. Těm lidem, kteří v současnosti v EU vládnou nevěřím ani slovo. Je to pokračování salámové metody omezování suverenity.

J. Jurax 2.5.2019 9:20

Chybí Vám tam v té čtvrté říši ještě ein Führer.

J. Fialová 2.5.2019 8:03

Je to marný, je to marný, je to marný :))

Šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, bývalý (od r. 2014) státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády:

„Především chybí konfrontace na pultech obchodu – západní potravinářské firmy zakazují obchodu, aby do ČR dovezl kvalitnější verzi výrobku třeba z Německa, a často i pod pohrůžkou zastavení dodávek nutí obchod, aby nakoupil pouze horší verzi přes českého distributora.“

Svaz obchodu, mezi jehož klienty patří největší tuzemské řetězce s potravinami, tvrdí, že tato praxe, kdy dodavatel českému řetězci znemožňuje nákup dražší, resp. kvalitnější verze potraviny, je velmi rozšířená.

„Ti, kteří to zkusili dostali velmi rychle přes prsty. Dali jim najevo, že pokud si daný výrobek například z Německa dovezou, přestanou jim dodávat všechno ostatní. Potravináři vědí, že drží obchod pod krkem,“ líčí Prouza, podle něhož by bylo správné, aby si čeští zákazníci mohli vybrat: „Věřím, že by řetězce daly na pulty obě verze. Ať si zákazníci vyberou. Možná 90 procent Čechů chce koupit levnější rybí prsty s nižším obsahem masa. Ale třeba zjistíme, že polovina lidí chce německou kvalitu,“ řekl Prouza.

R. John 2.5.2019 8:17

Tenhle je dobrej... ale na Apríla....

... co tu bylo nadšenců, co dováželi to samé, co má třeba "Nord see".... krachli... za den pět zákazníků... většinou cizinci zde žijící... je libo čerstvou tresku ?.... 650 /kg... je libo čerstvé velké krevety ?...není problém, kilko za tisíc... je libo Bauerbutter ?.. prosím... někde ho mají, ovšem 2.80 éček na německém trhu...mají máslo i za 80 centů, něco mezi mazivem na ložiska a kunerolem.... už to chápete ?... nebo budete věřit , nějakému blbovi... ?

R. Sorge 2.5.2019 8:22

Re: Tenhle je dobrej... ale na Apríla....

A japato, že se nemůže prodávat Fanta (nápoj) se stejným složením jako v Německu ? A obal je stejný.

R. John 2.5.2019 8:25

Protože to tu neprodají...

... chápeš soudruhu ?.. Místo pravé šťávy z pomeranče, ti prostě díky tvé kupní síle, poskytnou za tu cenu akorát obarvenou vodu s cukrem... na víc prostě nemáš....

R. Sorge 2.5.2019 8:29

Re: Protože to tu neprodají...

Kluku ušatá, jistě by prodali, ale méně. A hlavně to není důvod pro klamání zákazníka, když mu ve stejném obalu prodávají šizený výrobek.

I. Břízová 2.5.2019 8:32

Re: Protože to tu neprodají...

No, třeba jsou na nás chudáky nemajetný tak hodní, že nám věnují aspoň ten obrázek na etiketě. Měli bychom být vděčni. A ne pořád jenom pyskovat. Že ano?

R. Sorge 2.5.2019 8:37

Re: Protože to tu neprodají...

Tak to mne nenapadlo, že to s námi soudruzi vlastně myslí dobře.

R. John 2.5.2019 8:33

Tak to nekupuj ... mamlasi....

... si to budou muset nabouchat do trenek... ty budeš zrádce národních hodnot, když chlastáš šizené západní zboží...:-)

R. Sorge 2.5.2019 8:35

Re: Tak to nekupuj ... mamlasi....

Takže Tomáš Prouza není blb, ale má naprostou pravdu, i když je to známý eurohujer.

E. Derat 2.5.2019 8:34

Re: Protože to tu neprodají...

No, v TV říkali, že to není jenom věc obchodní, ale i zdravotní. Mluvili tam lidé, kteří si tady v ČR kupují nějáký výrobek, a jsou bez potíží. Ve stejném obalu si koupili ten samý výrobek v SRN, a paradoxně kvůli větší kvalitě ten výrobek třeba obsahoval více oříšků, a tak měli alergické reakce apod.

J. Kombercová 2.5.2019 9:07

Re: Protože to tu neprodají...

:) Hezký.

J. Fialová 2.5.2019 8:23

Re: Tenhle je dobrej... ale na Apríla....

... řeč je... o velkých obchodních řetězcích...

... jestli šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu... Tomáš Prouza... bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády... je podle Vás blb... to je mi u kloaky...