19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Biopaliva navzdory rozumu

Vláda odmítne novelu zákona, která by měla zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a motorové nafty. Novelu navrhují Piráti a podporuje ji čtyřicet opozičních poslanců. Vláda je proti. Jistě v tom hraje zájem Agrofertu spravovaného nezávislým týmem vedeným paní Babišovou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 9.4.2019 13:14

Re: ne odchod od biopaliv, ale strop 7 % pro rostlinné oleje

To máte marný - s pravdou se nedá kopat do Babiše, tak ji antibabišové obstrouhnou.

R. Brzák 9.4.2019 13:29

Re: ne odchod od biopaliv, ale strop 7 % pro rostlinné oleje

no jo chudák Andrej - a tak to myslí dobře, a takový je to dobrý manager (sice jeho holding bez dotací vykazuje miliardové ztráty, ale to je zase nepřejícností antibabišovců...), a tak mu to vládnutí ve "firmě" jde...

V. Novák 9.4.2019 14:35

Re: ne odchod od biopaliv, ale strop 7 % pro rostlinné oleje

K věci něco?

No, že se ptám, že....

Ona ta otázka byla stejně řečnická - tak se nemusíte obtěžovat s odpovědí - předem vím, že k věci nic nedodáte...

P. Forejt 9.4.2019 12:14

do Haagu se jim nechce

amíci dělají doslova psí kusy, aby jejich bývalí prezidenti např. Bush jr., nebo Clinton, již nikdy nemohli být stíháni za válečné zločiny...a že jich bylo. Jsou ochotni kvůli tomu i křivě přísahat.

PS ...nojo no ..v Haagu to bývá totiž na doživotí ....n-tssss

R. Stary 9.4.2019 12:27

Re: do Haagu se jim nechce

Tojsem nevedel, ze Agrofert ma byt souzen v Haagu.

S. Lazárek 9.4.2019 12:28

Re: do Haagu se jim nechce

Originál je holt originál.

0.94 Fj.

K. Janyška 9.4.2019 12:47

Re: do Haagu se jim nechce

O žádných nevím. Obrana civilizovaných a civilizace si vyžaduje někdy i útok. Nedá se nic dělat. A že se u toho všeho nachomýtnou zločinci odevšad, i z USA, zejména z Bilderbergu, je také jasné. Neznám všek případ, že by USA napadly civilizovaný, tzv. demokratický, stát... Dzp.

Č. Berka 9.4.2019 12:09

vše je dostupné

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32018L2001&from=cs

Č. Berka 9.4.2019 12:08

čl 94

Biopaliva, biokapaliny a paliva z biomasy by měly být vždy vyráběny udržitelným způsobem. Biopaliva, biokapaliny a paliva z biomasy používané k plnění cíle Unie stanoveného v této směrnici a ty z nich, na které se vztahují režimy podpory, by tedy měly povinně splňovat kritéria udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů. Harmonizace těchto kritérií pro biopaliva a biokapaliny je základem pro dosažení cílů energetické politiky Unie, jak jsou uvedeny v čl. 194 odst. 1 Smlouvy o fungování EU. Tato harmonizace zajišťuje fungování vnitřního trhu s energií, a tím, zejména s ohledem na povinnost členského státu neodmítnout na základě jiných důvodů týkajících se udržitelnosti biopaliva a biokapaliny získané v souladu s touto směrnicí, usnadňuje obchod mezi členskými státy s biopalivy a biokapalinami, které příslušná kritéria splňují. Pozitivní účinky harmonizace výše uvedených kritérií na hladké fungování vnitřního trhu s energií a na zabránění narušení hospodářské soutěže v Unii nelze popřít. V případě paliv z biomasy by členské státy měly mít povoleno stanovit dodatečná kritéria udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů.

Č. Berka 9.4.2019 12:08

čl 96

Produkce zemědělských surovin pro biopaliva, biokapaliny a paliva z biomasy a pobídky podle této směrnice na podporu jejich používání by neměly mít za následek podporu ničení biologické rozmanitosti dotčených oblastí. Tyto vyčerpatelné zdroje, uznané různými mezinárodními nástroji za všeobecnou hodnotu, by měly být zachovány. Je proto nezbytné stanovit kritéria udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů zajišťující, že se pobídky vztahují pouze na biopaliva, biokapaliny a paliva z biomasy v případech, kdy zemědělské suroviny zaručeně nepocházejí z biologicky rozmanitých oblastí nebo je v případě oblastí určených k účelům ochrany přírody prokázáno, že produkce zemědělských surovin nebrání uvedeným účelům.

(97)

M. Prokop 9.4.2019 13:29

Re: čl 96

Jako teorie pěkné.

V praxi jako v EU.

P. Forejt 9.4.2019 12:03

píše mi Jakub Kohák a jeho koza Vlasta

a že prej si koupil nové auto ....a ono to má nějakej omezovač, nebo co ?? Tuhle chtěl valit po D1 200km/hod. a ono 160 a víc ani ťuk ..

Tak jsem mu odepsal, že zase ten Brusel....už aby byl ten czexit !!

L. Kolman 9.4.2019 12:02

Evropa zaostává v tom nejdůležitějším?

Proč asi? Protože všechny vědátory z celého světa si k sobě stahují Američané. Nějaký den zpátky jsem četl kdesi článek, kdo tvoří v Americe špičku mezi vědátory a elitu mezi kormidelníky v různých výzkumných ústavech. Světe div se - namnoze Indové, Pákistánci, Arabové a další národnosti, co se jinak považují za podřadnou svoloč. Americká společnost blbne čím dál víc, zatím si ale umí poradit. A dolary si můžou tisknout do zblbnutí. Až jim to ale někdo zatrhne, bude po Americkém snu.

I. Mertl 9.4.2019 12:05

Re: Evropa zaostává v tom nejdůležitějším?

Tak konejte, Láníčku, konejte. Zatrhněte!

J. Anděl 9.4.2019 13:01

Re: Evropa zaostává v tom nejdůležitějším?

V Evropě zaostáváme, protože v Americe mají Indy a Pákistánce?

To je na mě moc složité :-)

M. Prokop 9.4.2019 13:31

Re: Evropa zaostává v tom nejdůležitějším?

Když SE považují, tak s tím asi nic nenadělá ani jaroušek komoušek.

J. Matuška 9.4.2019 12:01

"Jsem rentiér, uživí mě to, že jsem Kajínek.

Sedmiletá podmínka je kladba..." říká Jiří Kajínek

http://jdem.cz/ez2ry2

Jsem jedním z mnoha, kteří nevěří ve vinu Jiřího Kajínka.

R. Neveselý 9.4.2019 12:13

Re: "Jsem rentiér, uživí mě to, že jsem Kajínek.

spíš klatba

J. Matuška 9.4.2019 12:53

Re: "Jsem rentiér, uživí mě to, že jsem Kajínek.

Ani Havel, ani Klaus neměli tu odvahu... /Sám jsem vděčný prezidentu Miloši Zemanovi za udělení milosti. TO, že Jiří Kajínek seděl ve vězení na doživotí, jsem považoval za velkou nespravedlnost./

Jak se mi tam dostala "kladba" marně jsem pátral.

J. Anděl 9.4.2019 13:10

Re: "Jsem rentiér, uživí mě to, že jsem Kajínek.

Ano, jde tomu věřit nebo nevěřit.

Prezident má právo dat milost komu chce, to je pořádku. Ať na základě víry, soucitu nebo politického kalkulu.

L. Kolman 9.4.2019 11:52

Já jsem si to hned myslel

Salvini, Le Penová, Orbán - Putinovi kašpárci, aneb Putin - evropských krajních pravičáků kmotr!

Č. Berka 9.4.2019 11:40

EU se neodklání od řepkového oleje

ale od palmového oleje. Chce dostat jeho dovoz na nulu v roce 2030.

V EU produkovný biodiesel je z 55 % řepkový, z 35 % palmový, z 6 % sojový a ze 4 % slunečnicový: In 2017, the EU-produced crop biodiesel mix was composed of 55% rapeseed, 35% palm oil, 6% soy oil and 4% sunflower, while in 2018, Belgium saw a tenfold increase in soy biodiesel use on its domestic market compared to 2017. https://www.euractiv.com/section/agriculture-food/news/biofuels-commission-blacklists-palm-oil-throws-soybeans-lifeline/

Německo, velký producent řepky řepkové semeno stále více dováží: https://www.ofimagazine.com/news/germany-imports-more-rapeseed-than-ever-before

EU řepku dováží: https://www.uroda.cz/dovozy-repky-mirne-vyssi/

M. Worsch 9.4.2019 11:40

<<<<<<<<<<<d1

V roce 2030 uz bude zase rozbita.....

J. Matuška 9.4.2019 11:38

Německý sinolog a politolog Hanns Maull

Jsme ve stadiu geopolitického boje mezi Čínou a USA

Spojené státy a Čína spolu nyní soupeří o nadvládu a dominanci, domnívá se německý sinolog a politolog Hanns Maull, který v současnosti působí na americké Univerzitě Johnse Hopkinse. Čína zatím v řadě oblastí zaostává, během dvaceti let se ale posune na úroveň Spojených států, tvrdí Maull. S uznávaným odborníkem hovořil redaktor ČT Jan Šilhan.

http://jdem.cz/ez2rm2

Neobjevil jsem Ameriku se svým tvrzením, že 21. století bude stoletím asijským. Často jsem byl za TO vysmíván a dehonestován. Nikdy jsem nad tím nejásal. Běh času měřím pomocí významných událostí. Takže dejme tomu od Listopadu 1989 uběhne 30 let. Je to "mžik"...

J. Matuška 9.4.2019 11:39

Re: Německý sinolog a politolog Hanns Maull

Není nesmyslné vhánět Rusko do náruče Číny?

J. Matuška 9.4.2019 11:42

Re: Německý sinolog a politolog Hanns Maull

"Čína a Rusko stale víc spolupracují, i když je jasné, že Rusko bude postupně tahat za kratší konec. Čína bude z dvojice tím silnějším. Ale jinak spolupracují velmi úzce – souhlasí v chápání toho, jak by mezinárodní řád měl fungovat. Odmítají západní nadvládu, odmítají svět pod vedením Spojených států."

J. Havelka 9.4.2019 11:36

Řepka je nepopulární

a Řepka tomu taky hodně pomoh, ty erotické nabídky jako od Erbové!

J. Matuška 9.4.2019 11:07

Svět při úterní ranní kávičce Terezy Spencerové

→ podrobné údaje o tom, jak volili Ukrajinci v prvním kole prezidentských voleb, ukazují, že dosluhující prezident Porošenko zvítězil pouze na západě země, ve všech ostatních oblastech triumfoval celkový vítěz Zelenský, přičemž na jihu a východě Ukrajiny byl Porošenko dokonce až třetí, resp. čtvrtý... Zelenského upřednostnili také voliči všech věkových kategorií, s výjimkou té nejstarší, nad 60 let, která jako jediná většinově volila Julii Tymošenkovou... Zelenský rovněž ovládl města nad 100 tisíc obyvatel, nejhůře si vedl na vesnici, nejvíce jej volili lidé s vyšším vzděláním... některé sociologické prognózy mají za to, že ve druhém kole bude rozdíl mezi Zelenským a Porošenkem ještě větší, než v kole prvním, neboť se zdá, že většina voličů, kteří v prvním kole dali hlas poraženým kandidátům, bude v kole druhém volit Zelenského...

→ není bez zajímavosti, že právě za takové situace americká média informují, že FBI zahájila vyšetřování ukrajinského oligarchy Kolomojského, který je považován za hlavní sílu stojící za Zelenským, a to kvůli údajným finančním zločinům spáchaným na území USA... čili, zatímco americká média mají ukrajinské prezidentské volby za „surrealistickou“ soutěž o to, „kdo koho přečůrá“, ve Washingtonu nechtějí v ukrajinských volbách ponechat nic náhodě... FBI informaci odmítá potvrdit, ale ani ji nevyvrací... ukrajinská generální prokuratura si stěžuje, že má v rukou mnoho důkazů o nekalé činnosti amerických demokratů a jejich ukrajinských spojenců v Kyjevě, ale od loňského roku prý na americké ambasádě na Ukrajině nemůže získat americká víza, aby důkazy mohla odvézt do Washingtonu... fascinující...

→ italský Salvini dává dohromady "euroskeptickou" koalici před květnovými volbami do europarlamentu... shodl se s Pravými Finy, Alternativou pro Německo a Dánskou lidovou stranou, ale na velký úspěch to nevypadá, protože na konferenci do Milána nepřijely „těžké váhy“ typu Marine Le Penové, Viktora Orbána, rakouských Svobodných nebo Kaczynského...

R. Woloszczuk 9.4.2019 10:53

Astone, Astone

Aston je zase mimo (jako téměř vždy ohledně politických témat). Jak již napsal "Autor: M. Prokop Datum: 9.4.2019 9:42 ". EU již míchání řepky do paliva několik let NENAŘIZUJE. Jedná se o Babišův soukromý kšeft, ale to jeho voličům asi uteklo během potlesku nad zaklekáváním na živnostníky...

Související a možná větší problém je v tom, že řepka je jedna z mála plodin, které mohou naši zemědělci pěstovat bez jakékoli regulace. Jakmile skončí odběr řepky Agrofertem vyvstane opět a velmi silně otázka jak EU ničí naše zemědělství a to bude teprve průšvih (důležitější k řešení je ale zajisté to zda Zeman kulhá nebo se potácí...).

M. Prokop 9.4.2019 11:01

Re: Astone, Astone

Napsal jsem, ale i dodal, že EU to místo přímého nařízení vnucuje nepřímo. Že je to Burešův kšeft, to jo, ale stále s pomocí EU.